Dodaj do ulubionych

Nic się nie stało?

22.05.20, 10:14
Krzysztof Zanussi wydał oświadczenie, które jest odpowiedzią na oskarżenia Sylwestra Latkowskiego. Twórca dokumentu wypowiedział je pod adresem słynnego reżysera po emisji "Nic się nie stało". Autor filmu twierdzi, że Zanussi był zamieszany w aferę pedofilską.

"Informuję, że w związku z fałszywymi oskarżeniami wobec mojej osoby sformułowanymi przez Sylwestra Latkowskiego, po emisji reportażu «Nic się nie stało« na antenie TVP 1 podejmę stosowne kroki prawne mające na celu ochronę moich dóbr osobistych i pociągnięcie do odpowiedzialności Sylwestra Latkowskiego"


Obserwuj wątek
  • sorel.lina Re: Nic się nie stało? 22.05.20, 10:27
   Oświadczenie Borysa Szyca na zarzuty Sylwestra Latkowskiego

   „Zbieram myśli od wczoraj co napisać. Ten poziom manipulacji i kłamstwa jeszcze mnie w życiu nie spotkał. TVP1 wyemitowała wczoraj dzieło dokumentalne Pana Latkowskiego opowiadające o ohydnym procederze, jaki miał miejsce w Zatoce Sztuki w Sopocie.

   Zatoka Sztuki jest miejscem powszechnie znanym w Sopocie. Jadałem tam posiłki i piłem w czasach kiedy jeszcze korzystałem z alkoholu, czyli robiłem to co wszyscy inni. Po informacji o zarzutach wobec właściciela i innych osób stanąłem razem z prezydentem Jackiem Karnowskim w jednym rzędzie, domagając się wyjaśnienia sprawy i sprawiedliwości dla ofiar. Bo to one są tu najważniejsze.

   Jestem ojcem nastoletniej Soni, ojczymem dwóch dorastających dziewczynek , niedawno urodził mi się synek. Gdyby ktoś próbował ich skrzywdzić, nie wahał bym się bronić ich każdym sposobem. Każdym.

   Pedofilia to dla mnie najohydniejsza zbrodnia, która powinna być karana najsurowiej jak się da. Film „Symetria” był nie tylko filmową fabułą w której grałem. To było również nasze prywatne zdanie o tym, co z takimi osobami powinno się dziać w więzieniu. Mocne ale prawdziwe.

   Skoro o prawdzie mowa. Wzywa mnie Pan Latkowski żebym powiedział prawdę.

   To ironia losu lub już znak czasów, że o prawdzie pokrzykują najbardziej zakłamani.

   Pan Latkowski zaczął mnie atakować swoimi wiadomościami w lipcu 2019. Koniecznie chciał bym mu powiedział coś sensacyjnego, bo przecież jak tam chlałem, to na pewno „coś” wiem. Coś. Sam nie mógł określić co. „Ale na pewno wiem!” Najpierw prosił, potem chciał się bratać, przyznał do swoich problemów z alkoholem, wypisywał do mnie miesiącami, o różnych porach dnia i nocy. O 3ciej nad ranem, zdania bez ładu i składu. Potwierdzeniem moich słów są screeny korespondencji w formie video. Bez żadnej cenzury. Oceńcie Państwo sami.

   Raz groził, raz prosił.”Żebym mu tylko coś powiedział!”. To trwało prawie rok proszę Państwa. Kiedy kolejny raz zasugerował, że milczę bo może ja też brałem w tym udział, straciłem cierpliwość.

   Pan Latkowski wiedział dokładnie od prezydenta Karnowskiego, że wspierałem walkę z tym miejscem. W filmie nie ma mojego „TAK DLA ZATOKI”. Mimo to postanowił odegrać się na mnie i spróbować zniszczyć moje dobre imię. Podobnie jak od dłuższego czasu robi to telewizja państwowa. Być może jako odwet za podjęte już w marcu tego roku kroki prawne przeciw TVP. Była to moja reakcja na publikację w Wiadomościach TVP materiału który naruszył moje dobra osobiste.

   Prawda mojego życia to walka z alkoholizmem od 2013 roku. Wtedy zacząłem terapie, zniknąłem z życia towarzyskiego na długi czas. Uniknąłem śmierci i samozniszczenia, dziś to moja siła. Ja stanąłem w prawdzie 7 lat temu. Nie zmieniło się jednak moje zdanie na temat pedofilii.

   W swoim filmie Pan Latkowski nie przedstawia żadnych dowodów, konkretów, robi sobie promocję kosztem nazwisk znanych osób, kosztem mojego nazwiska, posługując się jakimś przypadkowym zdjęciem, których jako osoba publiczna mam tysiące.

   Na pewno za mało, żeby w satysfakcjonujący sposób pogrążyć Szyca. Pan Latkowski zwraca się więc do mnie personalnie w debacie po filmie, bym powiedział jakąś rzekomą prawdę, którą skrywam o moim „przyjacielu Turczyńskim”. Żaden to mój przyjaciel Panie Sylwestrze, pogardzam tym co działo się w tym miejscu, kiedyś reklamowanym jako miejsce spotkań ze sztuką. Sporo z nas nabrało się 10 lat temu, że będzie tam działo się coś fajnego.
   W końcu lokalizacja najlepsza w Sopocie, piękny widok na morze. Nabrali się wszyscy łącznie z włodarzami miasta.

   Chce Pan prawdy Panie Latkowski?

   Prawda jest taka, że z tragicznej sprawy, o której rozwiązanie również walczyłem, zrobił Pan rozgrywkę polityczną. Za pieniądze od pana Kurskiego i TVP.

   Powszechnie wiadomo, że był Pan skazany na 2 lata i 3 miesiące więzienia za wymuszenia rozbójnicze. Był Pan też poszukiwany listem gończym w związku ze sprawą podwójnego zabójstwa. I to są fakty.

   Prawda jest taka, że próbuje Pan swoim dokumentem zleconym przez reżimową telewizję zatuszować sprawę pedofilii w kościele. Jak Pan doskonale wie, byłem w gronie osób które dołożyły się do publicznej zbiórki pieniężnej na realizację dokumentu Braci Sekielskich pt.: “Zabawa w chowanego”. Dokumentu głośnego i niewygodnego dla wielu osób. Dokument powstał z woli niezależnych ludzi a nie na czyjeś wyraźne zamówienie. I taka jest różnica między tymi dokumentami, choć tematyka, cierpienie ofiar i skala problemu równie wielka.

   Przez Pana ja i moja rodzina mierzymy się obecnie z falą hejtu i gróźb, które nas poraziły. Ludzie wypisują ohydne rzeczy, nie mając żadnego dowodu oprócz Pana słów. Zachowam te wiadomości na później.

   Oto moja prawda Panie Latkowski.

   Ja tkwiłem w alkoholowym bagnie ale wydostałem się z niego i nie mam zamiaru tam wracać.

   Pan tkwi w kryminalnym i politycznym bagnie. Które gorsze? Sam nie wiem. Trzeba mieć solidny kręgosłup i silną wolę żeby wyleźć choć z jednego.

   Reszta nie będzie milczeniem.

   Do zobaczenia w sądzie.
   • sorel.lina Re: Nic się nie stało? 22.05.20, 10:54
    Fragmenty korespondencji Szyca z Latkowskim.

    Całość można obejrzeć tutaj:
    www.fakt.pl/kobieta/plotki/borys-szyc-odpowiada-latkowskiemu-nic-sie-nie-stalo/j166fty?utm_source=www.msn.com_viasg_fakt&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2
    • sorel.lina Re: Nic się nie stało? 22.05.20, 11:00
     Oświadczenie Kuby Wojewódzkiego

     Do reżysera filmu Nic się nie stało…

     Drogi Sylwestrze. Od lat obserwuje twoje mroczne zafascynowanie moją osobą. Już w 2003 roku w swoim filmie Nakręceni czyli szoł biznes po Polsku, próbowałeś udowodnić, że zarówno ja jak i program Idol to ściema, układ i nieczysta gra. Potem było już tylko gorzej.
     Boję się, że znowu wpadłeś w złe towarzystwo sponsorujące twe posępne fantazje, które już nie raz zaprowadziły cię do problemów z prawem, konieczności ucieczki z kraju aż w końcu do więzienia.

     W sposób haniebny i kłamliwy starałeś się wmieszać zarówno mnie jak i bliską mi osobę w brutalną aferę kryminalną Zatoki Sztuki. Próba przekonania świata, że bywając tam stawałem się uczestnikiem tamtejszych patologii tudzież ich cichym wspólnikiem to absurd i zwykłe przestępstwo. Przez lata bywałem też w budynkach TVP1, co nie czyni ze mnie waszego wspólnika, kłamcy, lokaja władzy i aferzysty.
     Dramat wielu dzieci molestowanych przez Krystiana W. bywalca i współtwórcy tego miejsca, a także samobójczą śmierć jednego z nich zamieniłeś na oręż politycznej i światopoglądowej nienawiści. To przeraża.

     Karykaturalne jest twoje głębokie przekonanie, że chronisz świat przed patologią pedofili. Z taką etyką, uczciwością, cwaniactwem i brakiem jakichkolwiek zasad jakie reprezentujesz to świat należy chronić przed tobą.

     Naraziłeś na publiczny lincz zarówno mnie jak i tych których kocham. W imię bezlitosnej propagandy i odwetu. Dla mnie jesteś płatnym medialnym zabójcą.

     Twój mecenas Jacek Kurski nie ukrywał, że wasz film ma być odpowiedzią na kino Braci Sekielskich. Zaiste prawi z was chrześcijanie.
     Jeśli tak ratujecie Polski Kościół to jestem ciekaw jak ratować będziecie siebie. Bo ja nie powiem – Nic się nie stało.
     Idę z tobą i TVP do sądu. Postaram się wyrwać z 2 miliardów złotych dotacji dla tak zwanej telewizji publicznej tyle ile się da. Dla tych, którzy potrafią wykorzystać te pieniądze w imię miłości i pomocy innym.
     • sorel.lina Re: Nic się nie stało? 22.05.20, 11:08
      Autor książki "Zatoka świń" rozlicza film Latkowskiego

      Piotr Głuchowski, autor (wraz z Bożeną Aksamit), książki "Zatoka świń" z 2016 r. o aferze pedofilskiej w klubie Zatoka Sztuki komentuje dla WP: - Film Latkowskiego ma pokazać, że elity III RP, ci wszyscy zwolennicy PO i gwiazdy TVN, to pedofile.

      Dobrze, że Latkowski bierze za tyłek Marcina T., właściciela Zatoki Sztuki. Ale umaczanie w tym znanych aktorów, muzyków czy dziennikarzy nie jest ok. To ma być odpowiedź TVP na film Sekielskiego. Pokazanie, że pedofile to nie tylko księża, ale też te cholerne elity III RP, ci wszyscy zwolennicy PO i gwiazdy TVN. Patrzcie, mówi Latkowski za przyzwoleniem prezesa Kurskiego: "to tak naprawdę są pedofile". To czysta polityka.

      Latkowski tworzy takie wrażenie, jakby on w 2020 roku tę sprawę odkrył. W jego filmie pojawia się Marcin T., który siedzi nad plikiem stuzłotówek i wygraża pięścią. Komu wygraża? On wygraża mnie i Bożenie Aksamit. Latkowski jedzie więc tropami reporterów, którzy wykonali robotę w 2015 roku. Dokument Latkowskiego jest po prostu powtórzeniem materiałów Tomasza Patory z TVN, materiałów Mikołaja Podolskiego z pisma "Reporter" [obecnie Onet – red.] oraz moich, Bożeny Aksamit i Katarzyny Włodkowskiej z "Gazety Wyborczej".
      • sorel.lina Re: Nic się nie stało? 22.05.20, 11:11
       Oświadczenie Wiktora Zborowskiego.

       Aktor opublikował na swoim Facebooku krótkie oświadczenie w tej sprawie.

       "Kilka lat temu wystąpiłem w Zatoce Sztuki razem z kilkorgiem koleżanek i kolegów w koncercie piosenek Wojtka Młynarskiego. Wojtek prowadził ten koncert. Rzeczywiście napisałem „Tak dla Zatoki Sztuki” pod swoim zdjęciem. Gdybym wiedział wtedy jak paskudne rzeczy tam się działy, nie napisałbym i nie wystąpił. Tyle prawdy"
       • sorel.lina Re: Nic się nie stało? 22.05.20, 11:14
        Reakcja Radosława Majdana

        Były piłkarz na swoim Instagramie dodał oświadczenie, w którym podkreślił, że jest „zbulwersowany i zażenowany próbą wplątania w tak poważną sprawę”. Majdan podkreślił, że nigdy nie kontaktował się ani z właścicielami klubów ani innymi osobami oskarżonymi w tej sprawie. „Co więcej, nie byłem bywalcem tego miejsca. Pan Sylwester Latkowski w sposób kłamliwy i bez żadnych podstaw wplatał mnie w tak bulwersującą sprawę. Zakładam, że wymienienie mojego nazwiska w trakcie łączenia na żywo po emisji filmu wynikało z rozemocjonowania i stanowiło oczywista pomyłkę. Oczekuję, że pomyłka ta zostanie sprostowana, w innym razie kieruję sprawę na drogę sądowa” – zapowiedział.
        • wscieklyuklad Re: Nic się nie stało? 22.05.20, 11:32
         Za dupę i puścić świra w skarpetce (jednej bo winno gówna nie być stać na parę). A dziennikarzyna z Tvpis niemal nie spadło z przybarowego krzesidla tak było wszczonsniete i tak bezskutecznie próbujące napędzić narcyza do jeszcze ostrzejszych wynurzeń. A jednak propisoni motłoch jak zwykle dało się złowić na ten bełkot. Shit winno skręcić hiciora o pedofilu marszałku co to fruwało na nasz koszt do podkarpackiego burdelu z 14;letnia Ukrainką. I zażądać wyjaśnień w kolejnej audycji adamczyka, ziemca czy holeckiej. Czekajmy na proces i zajebiste kary.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka