Dodaj do ulubionych

Niestety to juz tylko historia

  • wscieklyuklad Re: Niestety to juz tylko historia 22.05.20, 19:54
   Rok 1982 - "The look of love" osiąga 4 miejsce na liście największych singli w UK. Billboard Dance/Disco i Kanadyjski Ranking przebojów przyznają mu pierwsze miejsce. Cash Box Top 100 w USA plasuje utwór na miejscu 9 a Billbord Hot na 18 miejscu przebojów wszech czasów.

   W Ameryce sklasyfikowany na 43 miejscu największych przebojów lat 80-tych.
   Nie tylko Marek Niedźwiecki wykorzystał fragment hitu na wstępie swej audycji. Przez wiele lat otwierał także jedną z audycji muzycznych BBC Radio 1.

   Dostrzegliście sceny z filmu Mary Poppins? (wykorzystano scenografię tego filmu).
   Zauważyliście Charliego w nieodłącznym meloniku?

   Nostalgia...
     • wscieklyuklad Re: Niestety to juz tylko historia 22.05.20, 20:39
      Wysłuchaliśmy właśnie z Sorell "Trzaskowski do Manna, Mann do Trzaskowskiego".
      Zatkało nas. Prezydent ma niewyobrażalną wiedzę muzyczną a obaj panowie dyskutowali tak wspaniałym językiem i tak obrazowo, że byliśmy po prostu źli, gdy audycja dobiegła końca.
      A to bidne zero ugania się teraz pewnie za świnką Peggy na Tik-Toku, albo przymierza do rozmówek z leśnym ruchadłem lub seba co sra do chleba.
      Intelektualna przepaść...
      • 1agfa Re: Niestety to juz tylko historia 25.05.20, 03:13
       Pozdrawiam Wszystkich : )
       "Wspaniały język, obrazowo, wiedza muzyczna Prezydenta..". Po prostu rozmowa dwóch osób znających się na muzyce, ze smakiem o niej rozpowiadających i ze rozumieniem, z wzajemnym poszanowaniem dla niuansów. Nasze oszołomienie i zachwyt (nie wstydzę się przyznać) pokazuje tylko, jak dalece odwykliśmy od kulturalnej i świadomej rozmowy, od czystego języka polskiego, zwyczajnie kulturalnego, bo jak inaczej o muzyce... Jak mimowolnie daliśmy się wepchnąć, nie zauważywszy jak bardzo (pięć lat swoje robi), w słomę i paździerz pseudo-kultury lansowanej w dobrej zmianie...Dobra to rozmowa, przypominająca. Tak jest, trzeba pamiętać, z "zatkania" wyciągnąć wnioski : )
       Komu ja to mówię...; )
       Nawiasem, ilość wyświetleń nagranej rozmowy Panów Wojciecha Manna i Prezydenta Rafała Trzaskowskiego sięga już nieomal miliona.
       Dla wielu było to jak otwarcie zaciemnianego przez pięć lat okna. Powiew świeżego powietrza.
       : )
  • zenit.ru Re: Niestety to juz tylko historia 22.05.20, 21:41
   Ajużci! Ja wychowałem się na "Trójce". Listę słuchałem od pacholcęia ( początek lat 80 ), do tego Tomek Beksisńki!
   ( pomiędzy programami II I III ) i... Teatrzyk Zielone Oko. Ech, łza się w oku kręci. W 90 r., gdy oddelegowano mnie na pół roku do Stolicy, oczywiście odwiedziłem "Trójkę" podczas listy i przybiłem piątkę z Markiem i zespołem De oMno ( akurat składali również wizytę )Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka