Dodaj do ulubionych

Nessun Dorma, z przesłaniem "Vincero!", bohaterom

26.05.20, 02:00
dnia codziennego doby pandemii, dedykowany lekarzom, pielęgniarkom, salowym, ratownikom, słowem: wszystkim, bez wyjątku wszystkim pracownikom lecznictwa, a szczególnie szpitalnictwa, zaangażowanym z poświęceniem w ratowanie zdrowia, a nawet życia współobywateli. W warszawskim samorządowym Szpitalu Bielańskim, na jego dziedzińcu, odbył się niezwykły, mały a jakże bogaty w treści i wartości koncert.

"...Tenorowi Leszkowi Świdzińskiemu towarzyszyli członkowie chóru ,,Medicantus” Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie pod kierownictwem Beaty Herman. ..."

Muzyka dla Medyka...: )
"...Rafał Trzaskowski
6 godz. ·
Naszym Bohaterom – lekarkom i lekarzom, pielęgniarkom i pielęgniarzom, ratowniczkom i ratownikom. Wszystkim pracownikom służby zdrowia dziękujemy z całego serca i mówimy‬ – zwyciężymy!
Stołeczna Estrada..."
: )
Obserwuj wątek
  • 1agfa Re: Nessun Dorma, z przesłaniem "Vincero!", bohat 26.05.20, 02:08
   PS. Zdaje, że Wu powinien także wysłuchać...i przyjąć dedykację do siebie.
   Poza tym co nakazano powtarzam: jedna osoba powiedziała, że "znakomicie wyglądasz w przyłbicy, i życzy aby dokładnie chroniła i utrzymała w zdrowiu wyjątkowo piękne oczy bystrego medyka i pisarza. " To cytat ; )
  • 1agfa Re: Nessun Dorma, z przesłaniem "Vincero!", bohat 26.05.20, 02:39

   A w Warszawie...

   www.facebook.com/rafal.trzaskowski/videos/862596557570292/

   Niełatwo jest samorządom, których finanse tak drastycznie zostały pomniejszone przez kochaną dobrą zmianę. Tylko dobrym, oddanym samorządowcom możemy - jako społeczeństwo - zawdzięczać względny ład i poczucie bezpieczeństwa w światku bałaganu rządowego, (nazywając wprost zjawisko), prawnego chaosu i sprzeczności.
   Można nawet wysunąć tezę, że w oczach waadzy samorząd, zdobycz demokracji, jest wrogiem; utrudnia bowiem wprowadzenie pełnego, centralnie sterowanego, nakazowo-rozdzielczego systemu zarządzenia. Tak pięknie sprawdził się ów system w demoludach, a tu klops...samorządy czynią obstrukcję!! : D
  • sorel.lina Re: Nessun Dorma, z przesłaniem "Vincero!", bohat 26.05.20, 09:03
   [🔥] Andrzej Szaniawski, lekarz zniszczony przez Z.Ziobro. W 2006 r. aresztowany za rzekome wzięcie łapówki, gdy prokuratura szukała haków na lekarzy. Ciężko chory przesiedział rok w więzieniu, prokuratura zajadle walczyła, żeby siedział dłużej. Nie było żadnych czynności - po prostu trzymano go w nadziei, że może się przyzna. Po latach ostatecznie i prawomocnie uniewinniony, nigdy nie wrócił do zdrowia.
   Dziś umarł.
   Pamiętamy i będziemy pamiętać.
   Niech spoczywa w pokoju.
    • 1agfa Re: Nessun Dorma, z przesłaniem "Vincero!" 27.05.20, 02:45
     "...To mściwe bydlę które prześladuje lekarzy ma w piekle naszykowany szczególnie gorący kociołek. Także za Barbarę Blide i "tego pana, który już nigdy nikogo nie zabije" ..."

     A Piotr Szczęsny, przymuszony świadomością powrotu chorego systemu? I ile jeszcze mniej znanych (o P. Szaniawskim nie wiedziano powszechnie!), lub całkowicie nieznanych ofiar?!

     Piekło z wypełnionymi wrzącą smołą kociołkami jest dla tych, którzy w piekło, a zatem i w niebo wierzą. I w konsekwencje za ta wiara idące. Nie sądzę, aby wiara tych ludzi - sprawców nieszczęść była autentyczna.
     Jest wpleciona w aparat sojuszu "wójta i plebana" i tych ponad nimi.
     Czyny przeczą, chyba że tak łatwo i prosto jest zmywać kolejną spowiedzią podłość, aż do popełnienia kolejnej, i kolejnej. Pozostaje oczyszczone sumienie, czyste, świeżutkie, mało używane.

     Voldemort powiada:

     "...Nie ma dobra i zła. Jest tylko władza i ci, którzy są zbyt słabi, by ją zdobyć. Razem możemy osiągnąć wszystko..."
     Czyli jeśli ktoś dochrapie się władzy, choćby był mierny i byle jaki, ale silnym stanie się w licznej gromadzie równie miernych (w kupie siła), może pozwolić sobie na wszystko.
     Jeśli wystarczająco nadużyje kłamstwa i uda się przekonać te gromady, ma władzę w rękach.
     Dla władzy, nie dla dobra. Nie dla prawa. Nie dla sprawiedliwości. Ma władzę dla władzy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka