Dodaj do ulubionych

Mesjasz, paw, papuga narodów?

03.06.20, 21:09
DLACZEGO, dlaczego edukacja w Polsce nie spełnia swojej roli? Dlaczego nie uczą dzieci i młodzieży faktów historycznych, a szkodliwego i fałszywego patosu, tzw. "mesjanizmu" narodowego? Przecież od zawsze wiadomym było i jest, że edukacja to podstawa do kształtowania następnych pokoleń

https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/34034009_10216657784615994_6289213786553319424_n.jpg?_nc_cat=109&_nc_sid=8024bb&_nc_ohc=eqSMpn4TOuMAX-KHW5f&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=f6d91ddc68bd649be714d16adae1bb16&oe=5EFBB949

Obserwuj wątek
  • sorel.lina Re: Mesjasz, paw, papuga narodów? 03.06.20, 21:10
   „Tu jest Polska – powiedział, cytując słowa Jarosława Kaczyńskiego z Jasnej Góry – tu się mówi po polsku” – i uderzył w twarz jednego z trzech chłopców, którzy akurat po polsku nie rozmawiali. Potem dołączyli dwaj inni i wspólnie skatowali lezących na ziemi nastolatków.
   Czekam, aż pan premier złoży im podziękowania za okazany patriotyzm, tak, jak złożył niedawno kibolom.

   Najgorsze nie jest nawet to, że napastnicy mieli rację, że taka właśnie jest dzisiejsza Polska, a oni są jej złowrogimi symbolami, bezpośrednimi spadkobiercami ideowymi Dmowskiego, endeków i szmalcowników. Nawet nie to, że prawdopodobnie pozostaną bezkarni.

   Najgorsze jest to, że nikt im nie powiedział, że mówiąc „tu jest Polska” byli częściowo w błędzie.
   Oficjalna nazwa tej ziemi brzmi „Rzeczpospolita Polska”, a Rzeczpospolita, oznacza:: wspólna, należąca do wszystkich. Wszystkich narodów, które się na nią składają, wszystkich, którzy ją kochają, wszystkich, którzy przyczynili się do jej istnienia i piękna.

   Nikt im nie powiedział, że językiem ojczystym wielu Piastów był niemiecki i prawdopodobnie właśnie w tym języku Bolesław Chrobry rozmawiał z Ottonem podczas Zjazdu Gnieźnieńskiego. Czy napastnicy, gdyby asystowali w tym wydarzeniu, daliby „w ryj” również Chrobremu? A propos: ten „chrobry”, to co to znaczy, to po polsku?

   W jakim języku Jogaila Algirdaitis rozmawiał ze swoją nastoletnią żoną Hedvig Anjou-ház (Litwin Władysław Jagiełło z Węgierką Jadwiga Andegaweńską)? Ich też by skopali do krwi?
   Przysięgający protestanckim Szwedom wierność przeciwko królowi Polski Jan Sobieski, zgoła nie po polsku rozmawiał ze swoją żoną Marie Casimire Louise de La Grange d'Arquien: też nie wiedzieli, że „tu jest Polska”?

   Nikt im nie powiedział, że wszystkie niemal budowle, z których dzisiejsi obywatele Rzeczypospolitej polskiej są tak dumni wybudowali cudzoziemcy: Wawel, Kościół Mariacki i większość krakowskiej starówki, Zamość, Toruń, Malbork, Gdańsk… Nawet Pałac Kultury wybudowali Rosjanie. Wszystkie z wyjątkiem drewnianych cerkwi i kościołków z Południowo-Wschodniej Polski, zabytki uznane przez UNESCO za dziedzictwo kulturalne ludzkości są dziełem cudzoziemców, nawet Kopalnia w Wieliczce zawdzięcza swe istnienie świętej Kindze Polskiej, która nie była polska, tylko węgierska i która sprowadziła górników węgierskich do Polski, gdzie, jako 5-letnia dziewczynka została narzeczoną Bolesława Wstydliwego i wydana zań za maż w wieku lat 12.

   A Puszczę Białowieską, której nikt nie zbudował, a której właścicielem przez lata był rosyjski car, właśnie najprawdziwsi polscy patrioci byliby całkowicie zdewastowali, gdyby nie cudzoziemski sąd.

   Warszawska Starówka? Cóż – osadę na północ od wsi Warszawa założył syn księżnej halickiej Perejasławy i wnuk księżniczki nowogrodzkiej Agafii, a zamieszkali w niej kupcy z polowy Europy Wschodniej, w tym Ci, którzy mówili tym samym językiem, co pobici chłopcy.

   Zamek królewski w Warszawie? Znów cudzoziemcy: Giovanni Battista di Quadro, Giovanni Trevano, Gaetano Chiaveri, J. K. Knöffel i K. F. Pöppelman… Po ryju!

   Kościół Mariacki zbudowali Niemcy i aż do 1537 r. nabożeństwa były tyko dla Niemców. Wit Stwosz? Naprawdę nazywał się i Veit Stoß nie mówił po polsku, tylko po niemiecku. Wierzynek? Żaden Wierzynek, tylko Nikolai Wirsing lub Werzig i nie był właścicielem restauracji, tylko bankierem niemieckim z rozbudowanymi interesami na Zachodzie, a ucztę nie ugotował, tylko sfinansował, bo polski król Kazimierz Wielki nie miał ani personelu ani środków, by ugościć zjazd władców, usiłujący uniknąć wojny między bardzo kosmopolitycznymi kuzynami. I podczas uczty z całą pewnością to nie polski był językiem, którym się porozumiewali. Po ryju!

   Ja sam uczę dziennikarstwa po angielsku cudzoziemców z kilku kontynentów i drżę przed każdym wykładem, czy którejś lub któremuś lub polscy patrioci czegoś złego nie zrobili. Uczę ich tolerancji i szacunku dla wszystkich, choć kiedy opowiadam im o trwającej właśnie transformacji Afryki widzę, że się nudzą: żadne z nich tam nie było, nie widziało, nie poznało wspaniałych, mądrych i dobrych ludzi.
   Z wieloma Przyjaciółmi rozmawiam po włosku, czasem po hiszpańsku, czasem po francusku, a – przymuszony – także – wstyd powiedzieć – po rosyjsku.
   Zasłużyłem, żeby dostać po ryju?

   Jacek Pałasiński
    • wscieklyuklad Re: Mesjasz, paw, papuga narodów? 04.06.20, 06:35
     Teraz już rozumiecie, dlaczego Polska przez tyle lat była pod zaborami?

     Zastanawialiście się, jak to było, że kraj, który był ogromny jak pół Europy, w sto lat się zwinął? Zastanawialiście się, jak to się stało, że gówniane mini państewko niemieckie, narodowy kocioł pod Habsburgami i zacofana, komicznie wręcz zacofana, barbarzyńska Rosja potrafiła Polaczków na ponad sto lat wziąć za pysk i na smyczy do budy przypiąć? Zastanawialiście, się dlaczego po 7 lat odzyskania niepodległości, Polaczki znowu miały autorytaryzm, obozy koncentracyjne? Zastanawialiście się, dlaczego kampania wrześniowa padła w dwa tygodnie, a większość elit, w tym generalicja, po prostu, za przeproszeniem, spierdoliła? Albo zrobili debilne powstanie, które skończyło się taką rzezią, że Stalinowi lata by zajęło takie wypatroszenie polskiej młodzieży? Zastanawialiście się?
     To teraz już wiecie. Teraz macie przedsmak tego, czym są polskie elity rządowe.

     W momencie, gdy wszystko się wali, ludzie płaczą, błagają pomoc, gdy z dnia na dzień tracą pracę, maja kredyty, ci robią wszystko, wszystko, co robią, to knują. Nic innego ich nie obchodzi, tylko jak tu ograć, okraść, na czym się wzbogacić i kogo oszwindlić.

     W momencie, gdy lekarze błagają o maseczki, ci blokują kupno ich w Chinach, blokują samolot od Owsiaka. A po co? A po to, żeby narodowe czempiony, do których powsadzali pociotków i kuzynów, mogły se fotki w TV Pereiera robić. Jak bardzo trzeba być zdemoralizowanym, żeby ryzykować życie lekarzy i pielęgniarek, bo trzeba zrobić fotkę podejścia do lądowania?

     Co szósty zakażony to ktoś z personelu szpitalnego. Tak, tego personelu, na który szczuli jak naziści na Żydów, a teraz nawet odmówili im podwyżki na czas epidemii. Bo Senat śmiał to zgłosić. Co chwila pada cały oddział do kwarantanny. I co?

     I najpierw zastraszają, prześladują, zwalniają z pracy tak, że personel medyczny boi się już z dziennikarzami pod nazwiskiem mówić. A potem włazi wiceminister zdrowia i wyzywa lekarzy, że to ich wina, że nie przestrzegają procedur.

     Jakich, kurwa, procedur, jak wysyłacie po pinć na krzyż maseczek na szpital? Jakich procedur, jak fejs zalany jest błaganiami o pomoc?

     Sklepiki na 3 osoby zamknięte, ale markety budowalne przez tygodnie otwarte, kościoły otwarte, parki otwarte. A potem sobie order do pyska wsadzają i krzyczą, jacy są najlepsi z najlepszych.

     Jak zrobili akcję Lot do domu, to nawet po 6 tysi od ludzi ściągali, chociaż UE robi dofinansowanie na 75%. Jak robili kwarantannę to tak, że domownicy mogli bez przeszkód wychodzić, więc roznosili tego wirusa szybciej niż Kaczyński się moczy na myśl, że właaaadza właaaadza będzie ciągle w jego rękach.

     Na cholerę nam Twoja władza, jak zaraz wszystko może pójść z dymem?

     Patrzcie na Merkelową, patrzcie na premiera Włoch i Francji na polityków, którzy, jak to politycy, masę w życiu zrobili złego, czasami nawet bardzo złego. Ale patrzcie, jak działają w obliczu katastrofy, jak rozumieją, bo ktoś im do łba wbił, nie wiem, może społeczeństwo, że teraz nie czas jest na gierki. Teraz jest czas na służbę.

     A teraz patrzcie na Kaczyńskiego, który, gdy ludzie cali przestraszeni o własną przyszłość i ze łzami w oczach, wynurza się i mówi, ale o co Wam wszystkim chodzi, przecież można iść normalnie do sklepu, nie przesadzajcie. Wszystko działa. Robimy wybory. Facet, którego od 20 lat partia-matka wozi, karmi i przewija, w momencie tsunami gospodarczego, zamkniętych granic, walącego się biznesu i świata pracy, wojska na ulicach, bredzi coś o konstytucji, którą na oczach milionów podcierał się non stop przez ostatnie lata. I tylko knuje, knuje, jak kogo oszwindlić bez względu na cenę życia ludzkiego. Jak bardzo trzeba gardzić własnym narodem, jak bardzo trzeba mieć życie tych wszystkich listonoszy, seniorów kompletnie w rzyci. Odjedź, starcze, uwolnij ten kraj od siebie, bo zaraz przez Ciebie trupy będziemy tu liczyć w tysiącach.

     Cdn
     • sorel.lina Re: Mesjasz, paw, papuga narodów? 04.06.20, 09:14
      Czternaście miesięcy temu moi współpracownicy z Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych ustalili kto prowadzi w Polsce strony nawołujące do prześladowania Żydów, Muzułmanów czy uchodźców.

      Ustaliliśmy, że komputer z którego administrowano setki takich stron, właśnie tych które publikowały dziesiątki tysięcy rasistowskich wpisów - znajdował się w polskim Ministerstwie Sprawiedliwości!

      Za komputerem siedział Dariusz Matecki, radny PiS ze Szczecina, pracownik Ministerstwa Sprawiedliwość, który był tam zatrudniony by prowadzić konta ministerstwa w mediach społecznościowych. Po krótkim śledztwie okazało się, że prowadzi on również profil facebookowy dla ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

      Policjanci z Warszawy na zlecenie prokuratora Młynarczyka z Prokuratury Rejonowy dla Pragi Północ pojechali w nocy do Szczecina. Tam o 6:00 zapukali do drzwi Mateckiego z nakazem przeszukania. W wyniku tej czynności udało się zabezpieczyć telefony, komputery i nośniki danych, których zawartość potwierdzała, że to właśnie Matecki publikował rasistowskie wpisy. Znaleźli tam też dowody na ścisłą współpracę rasisty ze Zbigniewem Ziobrą, Patrykiem Jaki, Michałem Wosiem i wieloma innymi pis-owskim celebrytami.

      Policjanci przewieźli dowody do Warszawy, a prokurator Młynarczyk zaczął przygotowywać akt oskarżenia przeciwko Mateckiemu.
      Wtedy właśnie do akcji wkroczyli ludzie Ziobry.

      Do Prokuratury Rejonowy bez zapowiedzi przyjechali funkcjonariusze dyspozycyjni wobec partii rządzącej i oświadczyli, że przejmują sprawę. Zabrali akta śledztwa oraz wszystkie zgromadzone w nim dowody i przewieźli je do Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga, tej która jest obsadzona ludźmi Ziobry.

      Prokuratura Okręgowa naturalnie błyskawicznie zdecydowała o umorzeniu śledztwo przeciwko Mateckiemu.

      Jesteśmy chyba jedynym europejskim krajem w którym ludzie łamiący prawo są zatrudnieni w Ministerstwie Sprawiedliwości i są ochraniani przez ministra sprawiedliwości i członków partii rządzącej.

      Sprawą już zainteresowały się organizacje broniące praw człowieka z zachodniej Europy i USA. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich przygotowuje też raport dotyczący tego śledztwa dla instytucji europejskich zajmujących się zwalczaniem rasizmu.

      Rafał Gaweł

      /źródło: thefad/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka