16.06.20, 18:21
Córka byłego posła PiS, studiuje bez matury na uczelni swoich rodziców.

Joanna Górska córka byłego posła, obecnie rządzącej partii studiuje na uczelni swoich rodziców. Jak podaje „Gazeta Wyborcza” córka Górskich studia zaczęła będąc jeszcze w liceum, nie mając matury. Kanclerzem uczelni jest Tomasz G. – ojciec i były poseł PiS oraz Solidarnej Polski, oskarżany wiele razy o oszustwa, a założycielem i prezesem uczelni jest matka – Magdalena Górska.
Dziennikarze zapytali Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego – czy studia może podjąć osoba bez matury. MNiSW zaprzeczyło. Natomiast jak podaje „Gazeta Wyborcza” córka Górskich kończy studia z zarządzania na Wyższej Szkole Handlu i Usług, a w maju zdawała maturę. ( oczywiście to był rok 2019)

Adwokat Joanny Górskiej nie chciał komentować sprawy, stwierdził jedynie, że jego klientka uczestniczy w zajęciach jako wolny słuchacz. Ministerstwo ustosunkowało się do tej wypowiedzi komentując ją, że prawo nie przewiduje studiowania w charakterze wolnego słuchacza. Natomiast jeden z wykładowców poinformował „Wyborczą”, że jego studentka była w spisie studentów i przystępowała normalnie do egzaminów. Z ustaleń dziennikarzy wynika również, że uczestniczyła bardzo aktywnie w życiu uczelni – została wiceprzewodniczącą samorządu studentów WSHIA.

Koduj 24

Jak to leciało? Nie matura, lecz chęć szczera...
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka