Dodaj do ulubionych

"Przyjazne stosunki niemożliwe!"

16.06.20, 21:46
Ambasada USA interweniowała w sprawie słów Andrzeja Dudy o LGBT


Pałac Prezydencki miał zostać upomniany przez ambasador Georgette Mosbacher.
Jak zauważa "DGP", ma to miejsce na finale rozmów dotyczących zwiększenia sił USA w Polsce.https://gfx.wiadomosci.radiozet.pl/var/radiozetwiadomosci/storage/images/swiat/polityka/dgp-usa-interweniuje-po-slowach-dudy-o-lgbt.-mosbacher-upomniala-prezydenta/7707287-2-pol-PL/USA-interweniuje-po-slowach-Dudy-o-LGBT.-Przyjazne-stosunki-niemozliwe_article.webp

Jak podaje "Dziennik Gazeta Prawna", słowa polskiego prezydenta na temat osób LGBT odbiły się w Waszyngtonie szerokim echem, a Pałac Prezydencki miała upomnieć ambasador Georgette Mosbacher.
Miała ona powiedzieć m.in., "że
niemożliwe jest utrzymywanie przyjaznych stosunków z Waszyngtonem i jednocześnie stosowanie dyskryminacyjnej retoryki"

W tle sprawy pojawia się osoba doradcy prezydenta Stanów Zjednoczonych Richarda Grennella. Jest on zdeklarowanym gejem i autorem międzynarodowej kampanii na rzecz walki z dyskryminacją mniejszości seksualnych. Warto podkreślić, że prywatnie Grennel jest przyjacielem Georgette Mosbacher. Grennel jest ponadto kluczowym negocjatorem w sprawie przesunięcia amerykańskich żołnierzy z Niemiec. Ma to istotne znaczenie szczególnie w kontekście powstanie tzw. Fort Trump w Polsce.

Jak dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna", tylko w ten sposób można tłumaczyć szybką próbę wycofania się przez Andrzeja Dudę z tematu LGBT w serii anglojęzycznych tweetów.

Amerykański prezydent Donald Trump, uznał niedawno czerwiec "miesiącem dumy LGBT". Oświadczył ponadto, że solidaryzuje się z ludźmi prześladowanymi na całym świecie z powodu orientacji seksualnej.


Obserwuj wątek
   • sorel.lina Re: "Przyjazne stosunki niemożliwe!" 16.06.20, 21:55
    "Kampania przestawiła się o 180 stopni. I zeszła na tory światopoglądowej wojny, którą wywołał na jednym z wyborczych wieców sam... Andrzej Duda. Awantura o "ideologię LGBT" przykryła wszystko inne. Ostatecznie okazała się strzałem w stopę. (...)narracja w obozie władzy znów się zmienia, a o "ideologii LGBT" i "seksualizacji dzieci" prezydent już nie mówi. Świadomie."
     • sorel.lina Re: "Przyjazne stosunki niemożliwe!" 16.06.20, 22:09
      Europoseł i kandydat Lewicy na prezydenta Robert Biedroń zapowiedział, że wraz ze swoją matką nie skorzysta z zaproszenia Andrzeja Dudy i oboje nie pojawią się w środę w Pałacu Prezydenckim.

      - Nie chcemy, żeby to było na pokaz, prezydent nie przeprosił za swoje słowa, chce nas wykorzystać - powiedział polityk w rozmowie z Radiem ZET.
      • sorel.lina Re: "Przyjazne stosunki niemożliwe!" 16.06.20, 22:23
       W poniedziałkowych "Wiadomościach" ukazał się materiał, który zasugerował, że Rafał Trzaskowski po ewentualnym wygraniu wyborów wykorzysta publiczne pieniądze, by zaspokoić żądania żydowskich organizacji. Amerykańskie media natychmiast zareagowały. Ich zdaniem TVP wykorzystało kwestię zwrotu żydowskiego mienia do ataku na opozycję.

       Stanowisko polskich władz jest jasne: adresatem żydowskich roszczeń powinien być Berlin. Jednak Rafał Trzaskowski, jeszcze jako wiceminister spraw zagranicznych w rządzie PO-PSL, rozważał wypłacenie 60 mld dolarów w ramach Restytucji Mienia Żydowskiego – podały w poniedziałkowym materiale "Wiadomości TVP".

       Jak napisał "The New York Times” materiał TVP jest jawnym atakiem na opozycję.

       - TVP przytoczyła wywiad z Trzaskowskim z 2015 roku, w którym mówił, że Polska "musi rozmawiać ze społecznościami żydowskimi i próbować rozwiązać ten problem restytucji mienia".

       W trakcie wtorkowej konferencji prasowej jedno z pytań Rafałowi Trzaskowskiemu zadał dziennikarz agencji Reuters Alan Charlish. Polityk postanowił udzielić odpowiedzi w języku angielskim.

       Jedno z pytań zadał Trzaskowskiemu w języku angielskim dziennikarz agencji Reuters Alan Charlish. Poprosił prezydenta Warszawy o komentarz do ostatniego materiału TVP o restytucji mienia żydowskiego. Zapytał także o to, jakie jest zdanie polityka odnośnie rozdziału państwa i Kościoła.

       Rafał Trzaskowski odpowiedział dziennikarzowi, także w języku angielskim.

       - Mam duży szacunek do tradycji, ale byłem ministrem administracji i byłem odpowiedzialny za kontakty państwa z Kościołem. Musi dojść do rozdziału. Zamierzamy umożliwić obywatelom podjęcie decyzji, czy przeznaczą niewielką część podatku, jeden procent, na Kościół lub wyznanie - zapowiedział kandydat na prezydenta.

       Odnosząc się do materiału TVP o mieniu żydowskim, stwierdził, że "jest zaskoczony tym, że partia rządząca Prawo i Sprawiedliwość i jej telewizja próbują wprowadzić tak delikatny temat do kampanii wyborczej". Stwierdził, że powinien on zostać przedyskutowany, biorąc pod uwagę "interes państwa", w taki sposób, by "nie wywoływało to problemów".

       Tu link do filmu:
       www.facebook.com/trzaskowski2020/videos/312428829920296/
       • wscieklyuklad Re: "Przyjazne stosunki niemożliwe!" 16.06.20, 22:40
        Biedny ten kundelek. zbbbbaaaffffccccaaajjjeeew wali po pysku, Mosz Bachor kopie po durnym dupsku a trampek ustami przybocznego geja kopie po mikrojajczętach stawiając pod znakiem zapytania FORD ( wersja psiny) Trampek. I jeszcze ten wstrętny Biedroń z wyrodną mamunią wzgardził podwieczorkiem przy ratlerkowym korytku i nie będzie można się puszy przed kamerami miłością do Suwerena ( nawet gdy nie jest człowiekiem)
        Gdzie się bidula nie obróci tam wciry.
        Dziś powyje sobie do Księżyca. A sztab musi obmyśleć treść jutrzejszego skowytu do tłumu.
        Warto przemyśleć, bo a nuż ktoś znowu przywali na odlew błaznowi.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka