Dodaj do ulubionych

Kampanijna zagrywka prezydentów

19.06.20, 12:15
W USA awantura po zaproszeniu Dudy. "Natychmiast odwołać"


Andrzej Duda ma przylecieć do Stanów Zjednoczonych 24 czerwca. Polski prezydent spotka się w Białym Domu z Donaldem Trumpem. Kancelaria Dudy z dumą podkreśla, że prezydent będzie pierwszym zagranicznym przywódcą, który odwiedzi Waszyngton po ogłoszeniu pandemii koronawirusa.

Nie wszystkim jednak podoba się zaplanowana wizyta Dudy w Białym Domu.

Szef Komisji Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów wezwał Donalda Trumpa do "natychmiastowego odwołania" spotkania z polskim prezydentem. Pod adresem Andrzeja Dudy pada przy tej okazji wiele mocnych zarzutów.

Amerykański polityk zarzuca Andrzejowi Dudzie m.in. współudział w upartyjnieniu wymiaru sprawiedliwości w Polsce. "Zaproszenie Andrzeja Dudy przez Donalda Trumpa to kolejny dowód na to, że prezydent USA jest zauroczony liderami wykazującymi tendencje autokratyczne" - przekonuje Engel.

Oświadczenie Eliota Engela pojawiło się na stronie Komisji Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów.
"Gdy Polska jest bliskim i cenionym sojusznikiem Stanów Zjednoczonych, prezydent Duda i jego partia Prawo i Sprawiedliwość podważyli polski wymiar sprawiedliwości" - pisze polityk.

Jak dodaje w swoim bardzo krytycznym piśmie, "PiS zainstalował partyjnych lojalistów na wpływowych pozycjach w wojsku" oraz "sabotował niezależne media".
To jednak nie wszystko. Engel zarzuca polskiemu prezydentowi ataki na społeczność LGBT. "Promują (red. PiS i prezydent) przerażające, homofobiczne i skierowane przeciw LGBT stereotypy sprzeczne z prawami człowieka", a także wartościami, do których "powinna dążyć Ameryka".


foreignaffairs.house.gov/2020/6/engel-statement-on


Obserwuj wątek
   • sorel.lina Re: Kampanijna zagrywka prezydentów 19.06.20, 16:56
    Sojusz tronu i ołtarza - też zagrywka kampanijna.

    List agitacyjny Episkopatu do misjonarzy, "na prośbę kancelarii premiera Morawieckiego".

    "Ojczyzna wzywa swoich Rodaków, rozproszonych po wszystkich zakątkach ziemi, do pełnej mobilizacji", "to wybór cywilizacyjny".
    To nie treść listu do wyborców PiS. To zlecona przez kancelarię premiera Morawieckiego odezwa do polskich misjonarzy, którą kolportuje Komisja Episkopatu Polski ds. Misji.

    Episkopat odniósł się do sprawy. Przekonuje, że sekretariat KEP nie wysłał pisma misjonarzom i było to działanie "nieuzgodnione i niekonsultowane".

    https://pbs.twimg.com/media/Ea3TtJrXsAAT2wL?format=jpg&name=small

    Autentyczność pisma potwierdza też katolicki portal wiez.com.pl, który przytoczył całą jego treść. Pod odezwą do misjonarzy podpisał się Jan Dziedziczak, Pełnomocnik Rządu do Spraw Polonii i Polaków za Granicą.

    Stanowisko KEP

    Do listu odniósł się ks. dr Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.
    "Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski nie przesyłał listu do misjonarzy, o którym donoszą media. Informację tę przyjmujemy z wielkim zdziwieniem i zaskoczeniem" - czytamy w stanowisku.
    Dalej ks. Rytel Andrianik podkreśla, że "przesłanie listu do misjonarzy przez pracowników z Komisji ds. Misji, którzy zajmują się korespondencją z misjonarzami, było działaniem nieuzgodnionym i niekonsultowanym z Sekretariatem KEP i z żadnym z biskupów". "Przesłanie listu było niestosowne i nie powinno mieć miejsca" - stwierdza rzecznik KEP.
          • wscieklyuklad Re: Kampanijna zagrywka prezydentów 21.06.20, 08:45
           A o tym aporter oczywiście nie wie.

           Komentarz z netu

           no rzeczywiscie Duda targuje się jak na jarmarkach, ale te 28% kosztow niemieckich to i tak duzo,dla porownania Dania za udostępnienie terytorium Grenlandi na bazy USA pobiera bardzo slone opłaty, a źeby bylo tego malo to w rozbudowie baz w strefie cywilnej tylko i wyłącznie mogą pracować firmy Królestwa DaniI. no Trump chciał kupić Grenlandię i tu trzeba przyznać mu ze leb do interesów to ma, tylko premier Mette Frideriksen odpowiedziała mu grzecznie i rozsądnie ze pomyliły mu się daty z prima aprilis.
           Cytuj
           • wscieklyuklad Re: Kampanijna zagrywka prezydentów 21.06.20, 17:48
            O KULFA!
            I co tyra byndzie?
            Gdyby psiak miało honor, to pokazałoby Jankesom gdzie Indiańce zimują.
            A toto łyknie ten cios w jajczeta i głupkowato jak zwykle się uśmiechając pofrunie na dywanik zgięte w pół jak byle lokajczyk.


            Konsulat USA w Krakowie wspiera osoby LGBT. Przed wiecem prezydenta Dudy wywiesił tęczową flagę

            21 czerwca 2020 | 11:39

            https://bi.im-g.pl/im/3b/d8/18/z26052411V.jpg

            W oknie konsulatu Stanów Zjednoczonych w Krakowie w sobotę zawisła tęczowa flaga. To znak solidarności z osobami LGBT, które ostatnio padły ofiarami dyskryminujących wypowiedzi m.in. ze strony (...) Dudy i polityków PiS.
            „Konsulat w Krakowie z dumą obchodzi Pride Month [ang. Miesiąc Dumy – przyp. red.] i wspiera społeczność LGBTI+. Dołączamy do ludzi z całego świata, aby świętować wkład osób LGBTI+ i potwierdzamy zaangażowanie USA w ochronę oraz obronę praw człowieka dla wszystkich” – napisał w sobotę na Facebooku konsulat Stanów Zjednoczonych w Krakowie.

            To kolejny głos w sprawie dyskryminacji osób LGBT w Polsce.

            Ustalić dane prowokatora i WON Z NASZEY NAYUKOCHAŃSZEY OYCZYZNY!
            • wscieklyuklad Re: Kampanijna zagrywka prezydentów 21.06.20, 18:38
             A to piesek zawyje!

             Wielu czeka na premierę książki Johna Boltona, byłego doradcy Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego. Pozycja nosi nazwę "Pokój, w którym to się zdarzyło", a o wstrzymanie jej publikacji walczyli prawnicy z Białego Domu. Bezskutecznie.

             Fragmenty książki wypływają już na światło dzienne, a Bolton opisuje w nich m.in. jak prezydent Trump pytał swoich doradców: „Czy naprawdę chcemy Fort Trump w Polsce?”, a kiedy przypomniano mu jego deklaracje odpowiedział, że „nie pamięta, by zgodził się na Fort Trump".

             A podobno wtedy piesek obiecało FORD Trump (pisownia wedle oferenta)

             https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/104698945_1128696894182091_22881467083475783_n.jpg?_nc_cat=105&_nc_sid=110474&_nc_ohc=w7zOPOUBYX8AX99e3JD&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=df95bf3ce2bfe9f85604e22abaafd28e&oe=5F14900B

             A było biecać FORD ME(ga)L(om)ANIA

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka