Dodaj do ulubionych

Tak tylko zostawię...

28.06.20, 14:27


I trza się zbierać! Straszne są kolejki. I upał.

Wiecie, że w mieście/miejscowości o największej frekwencji, będzie wspaniały koncert wielkich, prawdziwych gwiazd? Niech to będzie m. in. Warszawa! : )
Obserwuj wątek
      • 1agfa Re: Tak tylko zostawię... 10.07.20, 00:54
       www.facebook.com/RacjonalnaPL/videos/566248644048377/

       "...Kora o tym co stało się z Polakami za rządów PiS i co jeszcze może się stać. Co powinniśmy zrobić? Iść i głosować za demokratyczną Polską! Zrobić to także dla Niej! 28 lipca miną 2 lata od Jej odejścia. ..."

       Film opublikowany za zgodą autora.
     • 1agfa Re: Tak tylko zostawię... 30.06.20, 21:08
      Również pozdrawiam serdecznie Sorellino i Wszystkich. Wiem już że Łódź miała fantastyczną frekwencję, gratulacje : ) Ale również inne miasta, miasteczka, miejscowości (wspaniała Cisna! szacunek) : ).
      Mimo wszystko powiem - to jeszcze nie to, porównując z taką np. Belgią lub tp. Pocieszające jednak, że świadomość Obywateli rośnie, że ludzie zaczęli dostrzegać swój wpływ przynajmniej na kierunek, w którym może zmierzać ich Ojczyzna. Cieszy także większe zaangażowanie młodych - i to jest najcenniejsze : )
   • 1agfa Re: Tak tylko zostawię... 09.07.20, 16:33
    forum.gazeta.pl/forum/w,92813,170145394,170145394,Tak_tylko_zostawie_.html?p=170145685

    "...Wolność traci się wtedy, kiedy się ze sobą kłócimy zamiast rozmawiać..." powiedziała Pani Wanda Traczyk - Stawska , żołnierz AK, opiekun nad niepełnosprawnymi, psycholog (link).

    I dodała:    Koniecznie do wysłuchania. Niezwykle poruszająca wypowiedź.

    "...Żeby naród był bezpieczny, musi być całością..."

    Bez dzielenia na sorty.
    • 1agfa Re: Tak tylko zostawię... 09.07.20, 16:44


     "...Z wielości tworzy się całość, która ma największa wartość..."

     "...Na przyjaźni wzajemnej i szacunku zasadza się wartość narodu..."

     O walce z nienawiścią.

     Pamiętam wyjców, ukierunkowanych ku nienawiści, podczas powstańczych uroczystości na Powązkach. Hańbili pamięć Powstańców w niskich, politycznych celach, zmanipulowani, nie rozumiejąc manipulacji jakiej zostali poddani.
     To się nie może powtórzyć!
  • 1agfa Re: Tak tylko zostawię... 10.07.20, 21:46
   Jeśli ktokolwiek, a zwłaszcza działacze polityczni różnych opcji, z nowym ruchem Hołowni i nawet Konfederacja oraz inni, rozmaici, od lewa do prawa wierzą, że po ewentualnej wygranej dudy (czyli kaczyńskiego, obydwu wybitnych prawników ; )) będą mogli nadal utrzymywać swoje partie lub stowarzyszenia, rozwijać je, to twierdzę że grubo się mylą. "Potwory polityczne" (cytując klasyka, nieżyjącego p. Andrzeja Leppera), nie zniosą bagażu obcych, niepodległych rozkazom polityków ani partii.
   Przysłowiowa żaba (powoli zwijane społeczeństwo i wolność z trójpodziałem władzy) mocno podgotowana, wybór niezależnego, nie podlegającego rozkazom prezydenta może spowolnić i powstrzymać owo gotowanie!
   Kontynuacja obecnej prezydentury wyzwoli ostateczną degrengoladę demokracji, z którą igrano okrutnie niczym kot z myszą przez pięć lat.
   W takim świecie nie będzie miejsca na nic poza zalegalizowanymi przez KCPis. A Pis i NPWC uznaje tylko siebie, jako siłę przewodnią.
   Zatem młodzi niech pomyślą, jaka przyszłość ich czeka, historia najnowsza świadkiem.

   Nie dać się nie dać nowogrodzkiej zmorze
   co kraj orze.
   Nie dać się nie dać nowogrodzkim draniom
   co kraj grabią.
   Nie dać się nie dać nowogrodzkim ogrom
   co kraj podlą.
   Nie dać się nie dać nowogrodzkim glistom
   co kraj niszczą.
   Nie dać się nie dać nowogrodzkiej hydrze
   co wolność wydrze.

   Trza trzasnąć. TRZASK.
   • 1agfa Re: Tak tylko zostawię... 10.07.20, 23:39
    PS. powyższe wierszydełko, wraz z ośmioma gwiazdkami - za Janów!!

    Wracam (z wirtualnej wizyty ; )) z Rybnika. Szacunek i uznanie, z nadzieją, dla obojga Państwa Trzaskowskich. Reszta zależy od nas, od wyborców. Jedyny to dzień, dzień wyborów, kiedy każdy człowiek może pokazać w jakim kierunku chce podążać ze swoim krajem.
    Dobrej spokojnej nocy : )
  • 1agfa Re: Tak tylko zostawię... 12.07.20, 18:25
   "...no i wtedy Dowgiałlo postanowił, że będzie walczyć z rozpustą tego świata - a tak naprawdę z brzydotą w oczach tej jednej nierządnicy z przedmieścia - wielce moralnymi sposobami, że pobożnością, cnotliwością i prowadzeniem świętej misji zmusi świat do przestrzegania dziesięciorga Bożych przykazań. Wszak gdyby się zakradł i podpalił nędzną drewnianą chatkę biednej Marianny, w której mieszkała z kilkoma koleżankami po fachu, to całe miasto mówiłoby o żałosnej zemście nieudacznika odrzuconego przez zdzirę, ale kiedy zaczekał prawie okrągły rok, kiedy podburzył i zgromadził wokół siebie ludzi podobnie myślących - równie, choć może z innych powodów, rozczarowanych nieszczęśników albo po prostu takich, co to nie mogą sobie znaleźć miejsca i są wściekli na cały świat, a jednocześnie zbyt tchórzliwi, żeby samemu przeżyć każdy miły dzień, za to w kupie czują się znacznie odważniejsi - tak więc gdy zebrał ich całą gromadę, gdy niemal przez rok sączył w nich kropla po kropli, jak truciznę, własną gorycz i wmawiał im, ze świat stacza się w bagno grzechów i tylko oni mogą z tym zrobić porządek, i tylko w kupie, i tylko wszyscy razem, zjednoczeni, i że trzeba rozpocząć od przedmieścia, na którym gnieżdżą się kurwy, trzeba oczyścić miasto i tylko - studenci Akademii Jezuickiej, jej najświatlejsza, jej najzdrowsza moralnie część, przyszłość i nadzieja całego księstwa - mogą to uczynić, bo trzeba wyrwać te grzeszne chwasty z korzeniami; i zgromadzili się wszyscy z pochodniami w środku nocy, a on walnął im mowę, wlazłszy na jakąś odwróconą dnem do góry beczkę, i zawiesili sobie szkaplerze na szyi, i wszyscy równocześnie się przeżegnali, a Dowgiałlo zbyt mocnym jak na takie wątłe ciało wrzasnął: "naprzód, za cnotę i Bożą sprawiedliwość na ziemi!", i rzuciło się ich ze dwudziestu, żeby pustoszyć te chatki, w których mieszkały ubogie, sprzedające miłość dziewczyny, i kilka chat podpalili, a te biedaczki wybiegły półnagie, piszczące, z wiadrami wody, żeby gasić pożar, i dopadło ich paru kompanów Dowgiałly, i nożami do chleba obcięli im włosy, Mariannie też; i rzucili je płaczące na kolana i rozkazali kajać się za grzechy; ..."
   cd.
   • 1agfa Re: Tak tylko zostawię... 12.07.20, 18:58
    "...a Marian Dowgiałlo, przyglądający się temu z bezpiecznej odległości, poczuł w owej chwili, ze jego męskość, która dotąd zwisała mu między nogami jak wyżęta ścierka, teraz, z tej dumy, ze to on tak wszystko obmyślił, ze postawił wszystkich na nogi i uskutecznił swą zemstę, nadając jej wzniosłą postać walki o najświętszą cnotę, nabrzmiała krwią i strzeliła w górę - jak dawniej, gdy wystarczyło tylko pomyśleć o Mariannie, która teraz płakała gorzkimi łzami, ostrzyżona i żałosna; i Dowgiałło zrozumiał, że nie będzie potrzebował żadnych kobiet do tego, aby móc poczuć się prawdziwym mężczyzną. Potrzebował tylko wrogów, przeciwko którym można się skrzyknąć, żeby walczyć o lepszy świat, a tych, jeśli się postarać, zawsze można sobie znaleźć: bogato odzianych mieszczuchów (bo jak łatwo się domyślić, grzeszą obżarstwem i chciwością, a to przecież największe wady), prawosławnych (bo się niewłaściwie żegnają), przybyłych z Hiszpanii prawników (bo są obłudni i seplenią), mieszkańców dzielnicy niemieckiej (bo to luterańskie i kalwińskie zakały), Tatarów z Łukiszek (kto to widział, żeby mieszkać tu tyle lat i ciągle żyć i ubierać się według swoich zwyczajów), obcych studentów (bo hołdują innej modzie i noszą długie włosy) i tych którzy im sprzyjają (bo wszyscy cnotliwi, przestrzegający świętego porządku winni być po stronie Dowgiałly), i nawet nie warto mówić o Żydach, których teraz stale przybywało (bo śmierdzą, bo są bogaci, bo w ogóle żyją według własnego porządku i jeszcze się mienią wybranymi przez Boga).
    Jeśli się dobrze zastanowić, o co toczy się ta uliczna wojna, Jan Kirdej Biront ująłby to najściślej w taki sposób: Marian Dowgiałlo walczył o prawo, żeby wszyscy stali się równi - tak samo nieszczęśliwi i żałośni jak on.
    A Jan Kirdej Biront bronił prawa, żeby pozostać sobą - właśnie takim łotrem jakim chce być; prawa do tego, aby za swoje przewinienia odpowiadać przed uniwersyteckim albo miejskim sądem, a za swoje grzechy przed Bogiem, a nie przed zgrają mendowatych syfilityków bijących się z dziwkami i błędnie wyobrażających sobie, iż są żołnierzami Chrystusa. ...."

    Obszerny fragment/cytat ze wspaniałej książki "Siiva rerum" Kristiny Sabaliauskaite.
    Przekład Izabela Korybut-Daszkiewicz.
    Wydawnictwo Znak, Kraków 2015.
    Prawdziwe wydarzenie literackie.
    Wg Pani Olgi Tokarczuk " ...świetnie napisana, marquezowska powieść, która dzieje się w siedemnastowiecznej Litwie i przypomina mimochodem, że historia Europy Środkowej jest wspólną opowieścią. ..."

    Hmmm...O siedemnastowiecznej Litwie i Wilnie opowieść...a jakby historia kołem się toczyła...
    ; )
    2 tomy, kończę tom pierwszy!
    • 1agfa Re: Tak tylko zostawię... 12.07.20, 19:30
     PS. A tak całkiem nawiasem: obydwie nasze literackie Panie noblistki, Pani Wisława Szymborska i Pani Olga Tokarczuk, a ściślej Ich Fundacje, nie doczekały się łaskawego spojrzenia ze strony człowieka wyznaczonego na fotel ministra kultury. Fundacje Pań nie dostały dotacji. Ale nie martwmy się, będzie za to świetna rozrywka w TVPis, propaganda najwyższych lotów na skalę światową (duma!), będzie Żenek itp. Będzie klawo jak cholera!
  • 1agfa Re: Tak tylko zostawię... 22.07.20, 12:04
   "...„AUTOR SOLARIS”. ZOBACZ NAGRADZANĄ BIOGRAFIĘ STANISŁAWA LEMA

   Dzięki współpracy telewizji Arte i „Tygodnika Powszechnego”, film Borysa Lankosza będzie można zobaczyć na naszej stronie internetowej, za darmo. Zapraszamy!

   Z nieznanych dotychczas materiałów archiwalnych, fragmentów adaptacji filmowych i telewizyjnych oraz wypowiedzi znawców twórczości powstał pierwszy polski dokument biograficzny o Stanisławie Lemie. Wśród komentatorów znaleźli się Jerzy Jarzębski, Stanisław Bereś i Tomasz Fiałkowski. Narratorem jest Marek Kondrat....."

   Film będzie dostępny tylko do 8 września 2020 r.

   www.tygodnikpowszechny.pl/autor-solaris-zobacz-nagradzana-filmowa-biografie-stanislawa-lema-164136

   Trzeba zażyć szczyptę czegoś innego, niż wyjce ochlokracji. Filmik o geniuszu, serdecznie polecam Państwa uwadze : )

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka