Dodaj do ulubionych

Miłosierdzie gminu...

07.07.20, 20:51
Nie tylko pedofil. Duda ułaskawił też mordercę i domowych katów
Emilia Waszczuk
07.07.2020 17:10

W sprawie ułaskawień Andrzeja Dudy na światło dzienne wychodzą nowe fakty. Nie tylko pedofilowi prezydent darował karę. Wśród ułaskawionych są też m.in. rodzinni oprawcy.
Andrzej Duda ułaskawił pedofila i tłumaczy, że zrobił to dla dobra jego ofiary - by mogli razem zamieszkać. Sprawa wywołała lawinę krytycznych komentarzy i ogólne, społeczne oburzenie. Teraz okazuje się, że nie jest to jedyna kontrowersyjna decyzja prezydenta.

Przez ostatnich 5 lat Andrzej Duda darował kary 95 osobom. Jak podaje TVN24, większość z nich to oszuści i skazani za rozboje, wśród ułaskawionych były też osoby ukarane za zniesławienie i złodzieje. Ale to nie koniec.
Trzech ułaskawionych przez Andrzeja Dudę to handlarze narkotykami - rozprowadzali niebezpieczne substancje w ramach zorganizowanych grup przestępczych. Wszyscy zostali zwolnieni z kar z powodu trudnych sytuacji ich rodzin.

Co szokujące, Andrzej Duda ułaskawił też trzech domowych oprawców - wszyscy byli skazani za znęcanie się nad rodziną. Ostatni z nich - ułaskawiony w marcu - został z kary zwolniony między innymi dzięki wzorowej postawie po wyroku i pozytywnej opinii środowiskowej.

Ostatni smaczek to morderca. Tu ułaskawienie Andrzej Duda podpisał 13 marca 2017 roku. Darowanie kary prezydent tłumaczył względami humanitarnymi - ciężką sytuacją zdrowotną i trudną sytuacją materialną.

Więcej: www.planeta.pl/Wiadomosci/Polityka/Nie-tylko-pedofil.-Duda-ulaskawil-tez-morderce-i-domowych-katow?fbclid=IwAR18oAXVNB9_1Aa_LoQKLnWPXurwmOslwpmZbiftbu_0aXGzepOnmLFGiVM

Rzygać się chce.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka