Dodaj do ulubionych

No to rozdmu chuje!

09.07.20, 19:31
https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/107872189_1135272500180786_6140370178110320732_o.jpg?_nc_cat=107&_nc_sid=8024bb&_nc_ohc=tKqsMX4ZxMMAX-cc8pn&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=01e41bbf1597b6cd25f108edbdd4c556&oe=5F2E7FEC

Wymaga uściślenia.
NIK kontroluje jednostki podległe min hałsenowi. Jedna z nich było stanowisko d/ s uchodźców, na czele którego stoi to co zajumało tornistry dla dzieci z Aleppo tj. bettyjeślipanipozwoliojczedyrektorzesaskaprzepraszazakempe. Wyniki kontroli były miażdżące dla dygoczącej z przerażenia przed Szanownym Panem Prezydentem Rafałem Trzaskowskim. NIK nie tylko uznał, źe ta komórka rzondowa była zupełnie zbędna, ale podkreśliła również, iż
betty itd, nie napociło się zbytnio na stolcu, czyli podsumowując syf, ruja i poróbstwo.
Wnioski zawarto w raporcie pokontrolnym.
Niejakie dziuba zesłane do NIK przez mafię by tam chronić jej interesów, próbowało ów raport „zmodyfikować” (czytaj: sfałszować)
A ponieważ od początku zsyłki ów czynownik i bolszewicki mużdżahedin pisoni nie było wielbione przez swego bezpośredniego szefa, więc ten ostatni zgłosił fakt fałszerstwa do proKURAtury!
Całość może być oznaką wojny jaka toczy się wewnątrz mafii o schedę po JPZICHK. Tym razem Banaś uderzył w grupę zbysiaZeroZ (betty, dziuba).
Wynik wszczętego śledztwa jest znany, pozostaje tylko pytanie, jak daleko przebywa na urlopie dyspozycyjna szmata, która fałszerza rozgrzeszy.
Banaś wysłał też liścik do znawczyni problematyki zbrodni katyńskiej, o której czytało w przedwojennej prasie z sugestią by dziuba spierdalał na drzewo.
To doprawdy niedopuszczalny atak na Wolskość i Wartości Patryotyczne, choć oczywiście istnieje szansa, iż fałszerz otrzyma tradycyjnego w mafii kopa nie w dupsko lecz w górę czyli awansuje do znacznie lepiej płatnej spółeczki. Takie poświęcenie i oddanie mafii nie może bowiem pozostać bez nagrody.

Znając zbysia nie wolno nie zadać pytania: jakiego haka na słabego prawnika ( identyczny poziom wiedzy jak psinki), ma Banaś, że ten nie może chwycić Wroga Ludu za jajca lub skopać mu dupska i wsadzić do paki.

Mam nadzieję, iż kiedyś to wyjdzie na jaw.

Obserwuj wątek
       • wscieklyuklad Re: No to rozdmu chuje! 12.07.20, 06:43
        Wartość spółek Skarbu Państwa na giełdzie spadła o 57 mld zł odkąd powstało Ministerstwo Aktywów Państwowych.

        Odkąd powołano Ministerstwo Aktywów Państwowych, giełdowe spółki skarbu państwa straciły na wartości 22%, czyli są warte 57 mld zł mniej.

        W niecałe 4 miesiące od ogłoszenia nominacji nowego ministra i powołania Ministerstwa Aktywów Państwowych wartość notowanych na giełdzie spółek Skarbu Państwa zmniejszyła się o niemal jedną czwartą i są warte najmniej od wyborów z 2015 r.

        Wycena giełdowa spółek, w których akcjonariacie jest Skarb Państwa (SP), to prawdziwy roller coaster odkąd Prawo i Sprawiedliwość zdobyło większość w Sejmie. Po początkowych spadkach, ostatecznie wartość spółek SP utrzymywała się powyżej lub blisko poziomów sprzed wyborów z 2015 r. Prawdziwy przełom wywołało powołanie nowego Ministerstwa Aktywów Państwowych. Od tego momentu kursy akcji spółek Skarbu Państwa spadają w błyskawicznym tempie i obecnie ich wycena zmniejszyła się o 57 mld zł. Tę spektakularną przecenę bardzo trudno uzasadnić koniunkturą na giełdzie, czy nawet koronawirusem.
        Zobacz także: Poznaj historię PGE. W ciągu 2 lat spółka otrzymała kilkanaście pozytywnych rekomendacji kupna, a jej kurs spadł o 47%
        Wartość spółek z akcjonariatem Skarbu Państwa najniższa od wyborów z 2015 r.

        Od początku listopada, kiedy ogłoszona została nominacja pana Jacka Sasina na ministra aktywów państwowych, spółki należące do Skarbu Państwa straciły na wartości ponad 22%. Niemal jedna czwarta ich wartości wyparowała w niecałe cztery miesiące.

        To zadziwiająco duży spadek w porównaniu do 9% spadku indeksu WIG, na który wpływ mają w głównej mierze spółki Skarbu Państwa oraz 2% wzrostu mWIG40. W tym czasie indeks sWIG80, skupiający mniejsze spółki wzrósł o 10% . Znaczący spadek wartości spółek Skarbu Państwa od powołania nowego ministerstwa obniżył ich łączną wartość do 202,7 mld zł z 259,5 mld zł.


        Kapitalizacja spółek z udziałem Skarbu Państwa od listopada 2019 r.

        https://strefainwestorow.pl/sites/default/files/styles/large/public/imagepicker/5376/thumbs/Kapitalizacja_sp____ek_z_udzia__em_Skarbu_Pa__stwa_od_listopada_2019_r__png.png?itok=gxjatVrz

        Obecnie spółki z udziałem Skarbu Państwa są notowane najniżej od lat.

        Kapitalizacja spółek z udziałem Skarbu Państwa od października 2015 r. (wyborów parlamentarnych)

        Kapitalizacja spółek z udziałem Skarbu Państwa od października 2015

        https://strefainwestorow.pl/sites/default/files/styles/large/public/imagepicker/5376/thumbs/Kapitalizacja_sp____ek_z_udzia__em_Skarbu_Pa__stwa_od_pa__dziernika_2015_png_0.png?itok=fhuHq4Uy


        Nie wszystkie spółki traciły równomiernie na wartości. Największy spadek zanotowały PGE oraz PKP – o 42% od listopada 2019 r.. Spółki PKN Orlen, PGN, Enea, Tauron oraz JSW straciły ok 1/3 wartości. Co ciekawe, jedną z nielicznych spółek, które w tym zyskały, jest Giełda Papierów Wartościowych (+4,6%).


        Zmiana kapitalizacji spółek z udziałem Skarbu Państwa
        Spółka Zmiana od wyborów w 2015 r. Zmiana od listopada 2019 r.
        PGE -61,4% -42,2%
        PKP Cargo -79,1% -42,1%
        PKN Orlen 6,7% -35,5%
        PGNiG -52,8% -34,0%
        Enea -53,5% -33,7%
        Tauron -61,1% -32,2%
        JSW 5,6% -32,1%
        Lotos 134,6% -28,5%
        PKO BP 6,5% -17,8%
        Alior -45,9% -17,7%
        KGHM -14,4% -13,1%
        Pekao -38,8% -10,5%
        PZU -1,0% -1,8%
        GPW 1,1% 4,6%
        PHN -31,7% 19,6%
        W SUMIE -24,9% -21,9%

        Warto powyższe dane porównać do zmian najważniejszych indeksów na GPW. Otóż, w tym czasie indeksy skupiające mniejsze spółki zyskały na wartości. Najszerszy indeks WIG, spadł natomiast o 9%, Natomiast WIG20, w którym jest najwięcej spółek Skarbu Państwa, spadł aż o 14%, co i tak jest lepszym wynikiem od spadku zsumowanej kapitalizacji spółek SP.


        Zmiana notowań podstawowych indeksów
        Indeks Zmiana od wyborów w 2015 r. Zmiana od listopada 2019 r.
        WIG 5,1% -9,3%
        mWIG40 2,3% 1,8%
        sWIG80 -6,9% 9,7%
        WIG20 -7,7% -14,1%
        Koordynowanie inwestycji Spółek Skarbu Państwa niepokoi inwestorów

        Oczywiście wpływ na spadek wycen spółek Skarbu Państwa ma wiele czynników. Każda spółka rządzi się swoimi prawami i inne czynniki wpływają na jej wycenę. Porównując jednak do indeksów z naszej giełdy oraz zachowania giełd w regionie, wypadają one bardzo słabo. Trudno tego nie wiązać z zapowiedziami nowego ministra Jacka Sasina o koordynowaniu inwestycji spółek Skarbu Państwa oraz jego wypowiedziom o tym, że jest przeciwny temu, aby dywidendy ogałacały spółki.

        A TO GADZINY. Mama nadzieję, że już niedługo będą miały zmiażdżone głowy!
        • wscieklyuklad Re: No to rozdmu chuje! 12.07.20, 06:52
         Jakoś nie było tego bydła, gdy ćpun półnagi biegało po Nowym Świecie i demolowało kafejki a następnie złamało oczodół przypadkowej turystce waląc w zapewne LGBT-owską i żydolewacką twarz.
         Ich BOCHATYRSTFO ogranicza się do ganiania za paniami w średnim wieku. Szkoda, że nie zaliczą kopa w mikrojajczęta.
   • wscieklyuklad Re: No to rozdmu chuje! 12.07.20, 10:52
    Bossszzzzeeee albo relegowani z prościutkich studiów, albo nie zdają egzaminów specjalizacyjnych, albo nie wykonują zawodu zgodnego z wykształceniem z powodu niskiego poziomu kwalifikacji, albo w ogóle nie mają żadnego wykształcenia poza umiejętnością aportowania i niewolniczej służalczości od której zależy ich byt.
    I stąd ta nienawiść wobec tych, którym się w życiu powiodło. I stąd ta chęć zgnojenia ich do cna.
          • wscieklyuklad Re: No to rozdmu chuje! 12.07.20, 19:49
           Aktywistki z tęczowymi flagami protestowały na wiecu Ziobry. Policja wlepiła im mandat za stanie na ławce.
           Minister Zbigniew Ziobro był we wtorek w Tarnowie, gdzie po rozmowie ze strażakami zapewnił o wykorzystywaniu środków z Funduszu Sprawiedliwości w zależności od potrzeb zgłaszanych przez konkretne samorządy czy jednostki OSP. - Platforma Obywatelska krytykuje nas za to, że dajemy pieniądze strażakom. Krytykuje nas za to, że dajemy pieniądze szpitalom na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego - mówił Zbigniew Ziobro w Tarnowie.

           Protest i mandat za wejście na ławkę
           Ziobrze przysłuchiwały się dwie aktywistki. Do ministra sprawiedliwości machały tęczowymi flagami. „Magda jest niska, więc weszła na ławkę. Ten czyn był powodem jej zatrzymania, obłożenia mandatem 100 zł. Mandatu nie przyjęła. Stanie przed sądem” – relacjonuje na Twitterze Marcin Pulit, były prezes Radia Kraków.           Mandat w wysokości 100 złotych
           Tarnowska policja potwierdza te informacje. – Policjanci podjęli interwencję wobec dwóch kobiet. Jedna z nich wchodziła nogami na ławkę. Podjęta interwencja miała zostać zakończona grzywną w formie mandatu karnego w wysokości 100 złotych, w związku z wykroczeniem zawartym w artykule 143 Kodeksu wykroczeń – opisuje Paweł Klimek, rzecznik policji w Tarnowie.

           Kobieta nie przyjęła mandatu. – Została sporządzona notatka. W Komendzie Miejskiej Policji w Tarnowie zostaną przeprowadzone czynności mające na celu zweryfikowanie, czy doszło do wykroczenia, czy też nie. Wówczas zostaną podjęte stosowne kroki mające na celu zakończenie tej interwencji – dodaje Klimek.

           GW
           • 1agfa Re: No to rozdmu chuje! 12.07.20, 20:03
            "...Minister Zbigniew Ziobro był we wtorek w Tarnowie, gdzie po rozmowie ze strażakami zapewnił o wykorzystywaniu środków z Funduszu Sprawiedliwości w zależności od potrzeb zgłaszanych przez konkretne samorządy czy jednostki OSP. - Platforma Obywatelska krytykuje nas za to, że dajemy pieniądze strażakom. Krytykuje nas za to, że dajemy pieniądze szpitalom na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego - mówił Zbigniew Ziobro w Tarnowie.

            Czy mi się zdaje, ze tzw. Fundusz Sprawiedliwości założony został z przeznaczeniem na pomoc postpenitencjarną, dla pokrzywdzonych i świadków?
            Gdyby odpowiednio i w porę zaopiekowano się ofiarami pedofila wspomagając je (pedofila niedawno ułaskawionego przez znanego łaskawodawcę wyręczającego sądy nawet zanim wydały wyrok), pomagając im finansowo z tegoż Funduszu, nie musiałyby godzić się na współmieszkanie i być ekonomicznie od pedofila uzależnione. A łaskawodawca miałby mniej roboty.
            Fundusz Sprawiedliwości jest od rozdawania wozów strażackich?! big_grin

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka