Dodaj do ulubionych

Też dostałem i zgłaszam gdzie trzeba...

11.07.20, 19:37
"Użycie systemu alertu przez rząd podczas ciszy wyborczej do propagandy wyborczej - bo tylko tak można określić komunikat, który zachęca do głosowania kategorię wyborców znaną z poparcia dla konkretnego kandydata - narusza zarówno zasadę wolnych wyborów, jak również przepisy (unijne i polskie) dotyczące ochrony danych osobowych. Przepisy te zabraniają dowolnego wysyłania reklam czy propagandy (m.in. wyborczej) na telefony, chyba że właściciel telefonu wyraził na to zgodę" - czytamy w oświadczeniu Obserwatorium Wyborczego.

- Nie prosiliśmy, by Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysyłało do wszystkich alert - mówi nam Magdalena Pietrzak, szefowa Krajowego Biura Wyborczego. Chodzi o rozesłany do milionów osób specjalny alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa zachęcający starsze osoby do głosowania.

Sędzia Wojciech Hermeliński, były szef Państwowej Komisji Wyborczej, widzi w tym próbę zachęcenia do udziału w niedzielnym głosowaniu najstarszych wyborców, co - jak wiadomo - jest korzystne dla Andrzeja Dudy. - Alert nie służy do przesyłania takich informacji, ale do uprzedzania o nadchodzącym kataklizmie - mówi „Wyborczej” Hermeliński.
Obserwuj wątek
    • wscieklyuklad Re: Też dostałem i zgłaszam gdzie trzeba... 11.07.20, 19:48
      O diabłach, masonach, deprawacji młodzieży i dzieci no i o wyborach uczyli dziś biskupi wespół z Tadeuszem Rydzykiem. Nie zabrakło też hasła o psuciu chrześcijańskiej Polski.

silesia24.pl/wiadomosci/szczegoly/o-rydzyk-na-jasnej-gorze-masoneria-zbiera-owoce-dlatego-my-katolicy-wiemy-co-mamy-robic-galeria-15711
    • 1agfa Re: Też dostałem i zgłaszam gdzie trzeba... 11.07.20, 21:52
      Cześć, kochani : )

rcb.gov.pl/alert-rcb-najwazniejsze-pytania-i-odpowiedzi/
      (...)
      Pkt. 7

Alert RCB jest wysyłany dla bezpieczeństwa, tylko w nadzwyczajnych sytuacjach, gdy bezpośrednio zagrożone jest życie. Otrzymują go osoby przebywające na obszarze potencjalnego zagrożenia. Wiadomość z ostrzeżeniem ma pomóc uniknąć niebezpieczeństwa lub zminimalizować jego skutki. Otrzymują go wszyscy, bez wyjątków, abonenci sieci komórkowych.

(Pogrubienie moje)
      (...)
      "...gdy bezpośrednio zagrożone jest życie..." !!

Ad hoc wprowadzony przepis/zarządzenie czy jak zwał, następne z zalewu ustalanych i dziesiątki razy zmienianych/poprawianych przepisów/zarządzeń (bo zwykle na kolanie i marnej jakości), to kolejny podział w społeczeństwie: między ludzi "uprzywilejowanych" i młodych niebędących w ciąży itp., nie wspominając o ukrytej a oczywistej propagandzie.

Śmieszy ale i gorszy fałszywa troska rządzących nt. kolejek, ws. wyborów, to jest czysta machinacja.
      Wg mojej opinii - spam, o ile nie wykroczenie przeciw ciszy wyborczej. Podstępy to broń tchórzy.
      • wscieklyuklad Re: Też dostałem i zgłaszam gdzie trzeba... 12.07.20, 19:52
        Do zdarzenia doszło przed lokalem wyborczym na osiedlu Paderewskiego w Katowicach. Operator kamery z ekipy TVP miał naklejony znaczek agitujący za jednym z kandydatów, została wezwana policja - informuje "Gazeta Wyborcza".

Które to wolstapo ukarało mandatem wzywającego zbędnie do wydarzenia prowolskiego i prosuwerenowego.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka