Dodaj do ulubionych

„PiS potęgą jest i basta”

16.07.20, 08:56
Skąd się bierze tak niebywała siła i potęga PiS?
Odpowiedź jest banalnie prosta: z niespotykanej dotąd skali bezczelności, politycznego (i nie tylko) chamstwa, bezwzględności, braku honoru i wszelkich zahamowań, barier i granic w walce o władzę.


To co innym w 1% nie jest wybaczane, suweren PiSowczykom z lekkością wybacza.
Ileż już było chamskich, cynicznych i obraźliwych wypowiedzi: Mazurek, Brudzińskiego, Żalka, Terleckiego…? A środkowy palec Lichockiej? O „zdradzieckich mordach” czy „chamskiej hołocie” Kaczyńskiego już nawet nie wspomnę. To już standard w duchu katolickiej linii partii.

A wykorzystanie do walki politycznej Kościoła?
Ludzie ufni w słowa wypowiedziane w przybytku Boga uwierzą we wszystko i… wszystko wybaczą. Przecież jest coś takiego, jak rozgrzeszenie. Prawda? Polityczni łajdacy sieją nienawiść i popełniają grzechy ciężkie i tego samego dnia idą do spowiedzi, zasiadają w kościelnych ławach i klęczą w pierwszym szeregu. Bóg wybaczy. I wybacza? I można grzeszyć od nowa.

Ileż już było mega afer na miliardy zł? Afery liczy się już w setkach. I co? I nic. Suweren nawet nie chce o nich pamiętać i denerwuje się, kiedy się je wypomina. Swój może kraść, kiedy na konto wpływa 500 zł. Ci przynajmniej się dzielą.

A kłamstwa? Przecież Premier Polskiego Rządu kłamstwo ma już wpisane w DNA. Licznik kłamstw bije rekordy i już nikt się nie przejmuje kolejnymi kłamstwami. Jedno kłamstwo bulwersuje, setne już nikogo nie dziwi i nie rusza. Jest siła? Jest.
Kto dziś pamięta "kłamstwo Smoleńskie", którym przez 10 lat byli karmieni Polacy? Gdzie się podział Macierewicz i jego wybuchające parówki i puszki po piwie? Cisza.

Kiedy suwerenowi rzucane są ochłapy, PiSowscy książęta (najczęściej dotąd życiowe niedorajdy) pławią się w dobrobycie czerpiąc garściami z władzy, zasiadając choćby w zarządach spółek Skarbu Państwa.
W TVP info nie dowiecie się tego, ile będą miały kolejne pokolenia do zapłacenia rachunków za władzę PiS. Zwycięstwo Dudy kosztować będzie nas setki miliardów zł.

PiS zawłaszczył bezczelnie wszystkie media publiczne, jak nikt nigdy dotąd w 30-sto letniej historii wolnej Polski, wykorzystując je do walki politycznej. Tak naprawdę to Kurski, a nie Duda, wygrał wybory prezydenckie. Mistrzostwo świata w ogłupianiu narodu.

PiS może łamać Konstytucję i prawo. Niebywałe, że Polacy jeszcze to wszystko wytrzymują. Polacy, którzy przelewali krew za wolność, dzisiaj dają się zakuć dobrowolnie w PiSowskie kajdany.

Jest bariera, jakiej PiS by nie przekroczył? Czy jest taka cena za władzę, jakiej by nie zapłacił (z naszych kieszeni)?
No, ale suweren w swojej błogości na wszelkie zarzuty odpowiada:
„nu bo łuoni dają”.


"Za pieniądze lud się modli, za pieniądze lud się ...".

W. Tyszkiewicz
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka