Dodaj do ulubionych

Dawać szmal i wyny!

18.07.20, 14:51
https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/s960x960/110302912_1459313810941507_5582428472388148098_o.jpg?_nc_cat=111&_nc_sid=110474&_nc_ohc=cYxoPgC1e1QAX8QZTMy&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&_nc_tp=7&oh=dc83b04df502294f27fec6c93de99162&oe=5F3A19C1

Widać, że słoma wciąż uwiera!

A min hałsen przywalił między oczy AŁSTRII(!), Holandii, Szwecji i Danii zaliczając te kraje do skąpiradeł żałujących Wolsce wodospadu szmalu!
Obserwuj wątek
  • wscieklyuklad Re: Dawać szmal i wyny! 18.07.20, 19:59
   Nie, nie dziwi to nas wcale! Bo my wiemy, że jesteśmy najbardziej demokratyczną wyspą w spedalonej, żydolewackiej (bolszewickiej} Europie.
   Tyle, że te brukselskie kmioty tego nie czają!
   I stąd ten suszny protest!
           • wscieklyuklad Re: Dawać szmal i wyny! 19.07.20, 19:00
            A to siur-pryza!

            O jaki suprise! Premier jak się okazuje jest mocno zdziwiony tym, że: kwestia "rządów prawa" jest ważnym punktem negocjacji i osią poważnego sporu na szczycie UE.
            Poza tym Morawiecki uważa, że: "rabaty są niewłaściwą formą wynagradzania już zakumulowanego bogactwa, to jest rzecz, która powinna podlegać daleko idącym negocjacjom".
            Tłumaczę o co chodzi... Rabaty są ok dla krajów, które są płatnikami do budżetu UE. Prawda tymczasem zaczyna wychodzić na jaw. Gdybyśmy mieli co wpłacać, to by rabat był ok, ale jak się nie ma co do budżetu wrzucić, to żaden rabat płatnika nie urządza. Premier pojechał do Brukseli z wyciągniętymi dłońmi po unijną jamłużnę, bo inaczej tego nie można nazwać, a tymczasem zła Unia postanowiła pokazać Premierowi gest posłanki Lichockiej... Oj!!! Jak mi przykro... A!!! I jeszcze kasy dla stref wolnych od LGBT nie będzie... No to już jest skandal wogóle. Wyprzedzając przyszłą retorykę władzy stwierdzam, że na pewno za tym wszystkim stoi lawendowe lobby z Brukseli, a nasz kraj pada ofiarą gejowsko-lesbijskiego spisku!

            www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/szczyt-ue-przelozone-rozmowy-kwestia-praworzadnosci-i-sprawa-polski/eefcbvc,79cfc278?fbclid=IwAR2UE0OzSZaODwvCC5zrsosjD-gyOULz56pGcsaij-aPm107WCrTjgzERTI
                   • wscieklyuklad Re: Dawać szmal i wyny! 20.07.20, 18:29
                    z netu

                    Zasady trwają, nawet gdy nie są zapisane

                    "Nikt nie będzie Węgrom mówił, na co mają wydawać pieniądze" - powiedział Węgier Orban przed szczytem przywódców państw w Brukseli (17.07.2020 r.). Powiedział tak, żeby nawet na Kremlu był dobrze słyszany; szczególnie na Kremlu, chociaż w Białym Domu także. Tak się to składa w spójną całość wszystkim ekscentrykom.

                    Z takim samym lub niewiele innym przesłaniem wyjeżdżała na szczyt delegacja polska. Polska jest bardziej tchórzliwa i ma od wykrzykiwania Orbana, którego urodę intelektualną wszyscy już znają, a podziwia co najwyżej Polska oraz ww. potęgi plus kilka biedniejszych hrabstw Albionu.

                    Od #PMM i jego otoczenia usłyszeliśmy wersję bardziej pokrętną i bardziej zakłamaną: UE nie może Polsce narzucać zasad, które nie są zapisane w Traktatach.
                    Idzie im o to, że wypłacanie dotacji (czyt. ok. 700 mld PLN) nie może być uzależnione od tego, czy w danym kraju przestrzegane są lub nie są europejskie zasady sprawiedliwości.
                    W domyśle: Polska jest suwerenna i nikt nie będzie jej dyktował, jakie ma mieć sądy i kto może być sędzią. (UEFA wprawdzie dyktuje PZPNowi, ale to przecież tylko piłka nożna.)

                    To, czy zasady są zapisane w Traktatach czy nie są, zależne jest od tego, kto te dokumenty czyta.
                    Wiem, że to dziwnie brzmi, bowiem sztuka czytania powielana jest od kilku tysięcy lat według dość jednolitego wzorca na całym kontynencie. Subtelni tłumacze tej jednolitości przeczą: języki dzielą ludzi i państwa. Ludzi szczególnie.

                    70 lat temu, w maju, okaleczone po dwóch wojnach państwa uznały, że zamienią brutalną rywalizację na zgodną współpracę. Udało się, mimo wszystko.
                    Współczesny brutalizm Anglii, Hungarii i Polonii (które chętnie korzystają z przywilejów) obraca się przeciwko temu pragnieniu tzw. ojców założycieli, wśród których Polska miała Józefa Rettingera.
                    Zasady, na których literalny brak w Traktacie o UE powołują się rządowi polscy fałszerze i analfabeci, zapisane są w Preambule traktatu.
                    Wystarczyłoby, żeby tę preambułę przeczytał ktoś odpowiedni, intelektualnie sprawny, aby Polska nie jechała na taki szczyt z separatystycznym przesłaniem.
                    Separatyzm służy tylko jednej sprawie: rozbijaniu porozumień kształtowanych przez 70 lat. Jest groźniejszy od epidemii, gdyż epidemii można w końcu zaradzić jakąś szczepionką.

                    Szczyt miał finansową szczepionką zaradzić m.in. kryzysowi po brexicie i słabościom, jakie ujawnił COVID19.
                    Zróbmy dwa kroki naprzód, proponuje Bruksela, abyśmy z tych kryzysów wyszli silniejsi od Chin, Rosji i USA, które z nami brutalnie rywalizują udając współpracę.
                    Stwórzmy Zielony Ład jako pierwsi, pokażmy drogę innym i uratujmy Planetę. Jeżeli nam się nie uda, to komu może się udać? O tym, że potrafimy, świadczy te 70 lat!

                    My nie chcemy "cudzego" ładu - mówi Polska, mamy własny, Prawdziwie Narodowy, biblijny. Nie będą nam Berlin i Paryż mówili, co jest dla nas dobre i kto nam zbuduje elektrownie atomowe za pieniądze z Brukseli...
                    Polska za te 700 mld PLN musiałaby zrobić w ciągu 30 lat trzy, cztery kroki zamiast dwóch, czyli musiałaby wykonać skok. Brak zgody na taki skok pokazuje, że polskie władze nie wierzą w kreatywność i pracowitość polskich Obywateli. Obywatele też tym władzom nie wierzą.

                    Ma być, jak było! Ma być, jak było?

                    oide.sejm.gov.pl/oide/index.php…
                       • wscieklyuklad Re: Dawać szmal i wyny! 20.07.20, 19:07
                        Morawiecki komentuje szczyt w Brukseli. "Egoistyczna akcja grupy skąpców"

                        bezczelne chamidło!

                        wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26144743,mateusz-morawiecki-komentuje-szczyt-w-brukseli-egoistyczna.html?fbclid=IwAR0f4f2kmywZ_DQeDeSiBeFMUt8Qjl7JFvN4RwtuQA15E_LUXCGo-at6Y1M
                         • wscieklyuklad Re: Dawać szmal i wyny! 21.07.20, 11:43
                          Biedny narcyz-megaloman min hałseński znowu bredzi dla Ciemnego Motłochu!

                          Morawiecki : w porozumieniu nie ma bezpośredniego połączenia pomiędzy praworządnością a środkami budżetowymi.
                          Szef Rady Europejskiej : po raz pierwszy w historii poszanowanie dla praworządności jest powiązane z wydatkami budżetowymi.
                         • wscieklyuklad Re: Dawać szmal i wyny! 21.07.20, 12:33
                          Praworządność triumfuje na szczycie UE w Brukseli‼️✌️Fundusze powiązane z przestrzeganiem zasad praworządności🇪🇺

                          „Wypłaty mają być również powiązane z przestrzeganiem przez rządy praworządności. - Po raz pierwszy w europejskiej historii nasz budżet będzie w jasny sposób powiązany z naszymi klimatycznymi celami, po raz pierwszy poszanowanie dla praworządności jest decyzyjnym kryterium dla wydatków budżetowych - mówił na porannej konferencji prasowej Michel.”

                          z netu

                          a wiecznie zadowole z siebie przygłupię na zadane pytania o takie powiązania odsyła do Poly Tyko, Łoszngton Połst a nawet NIEMIECKIEJ PRASY.


                          FUJJJ! PROWOKACJA!

                          NIEMIECKA PRASA TO ŻYDOLEWACKIE SPÓŁKI NA PASKU SOROSA! NIE BĘDZIE ŻYDOLEWACTWO PLUĆ NAM W TWARZ NI DZIECI NAM GERMANIĆ!
                         • wscieklyuklad Re: Dawać szmal i wyny! 21.07.20, 13:00
                          Wyjaśnijmy: wbrew nieprawdziwym informacjom po szczycie UE, w tym przekazywanym przez rzecznika polskiego rządu, z których wynika, że wypłatę funduszy unijnych może zablokować w związku z naruszaniem praworządności jedynie Rada Europejska jednomyślnie, w dokumencie końcowym szczytu podpisanym nad ranem jest zapisane, że może to zrobić Rada Unii Europejskiej (inny organ) większością kwalifikowaną (55% państw członkowskich reprezentujących 65% ludności UE). Poniżej zapisy dokumentu końcowego⬇️

                          https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/115749601_2364179540556021_1028232150200814136_n.jpg?_nc_cat=106&_nc_sid=110474&_nc_ohc=Zh7lcWI1rl8AX9ka2TK&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=b653c059ebe9952ae71dfdf4d64eef55&oe=5F3D34CA
                         • wscieklyuklad Re: Dawać szmal i wyny! 21.07.20, 13:03
                          Jeszcze nigdy polski rząd nie stracił tyle podczas negocjacji unijnych.. Jeszcze nigdy Polska nie była tak poszkodowana.
                          Ale według mediów publicznych polska delegacja na szczyt odniosła ogromny sukces
                          Jak w tych mediach publicznych pięknie potraficie kłamać, jak bolszewicy. Przekaz neutralnego szwajcarskiego radio był następujący „Węgry i Polska próbowały oponować, ale w końcu musiały zaakceptować wypracowane przez większość warunki”. Tak właśnie było i nie inaczej.

                          z netu

                          Pozwolę sobie zauważyć, iż media szwajcarskie są z reguły niemieckojęzyczne i pozostają na pasku Sorosa i europejskiego żydolewactwa, toteż ich opinii NIE WOLNO BRAĆ POD UWAGĘ.
                         • wscieklyuklad Re: Dawać szmal i wyny! 21.07.20, 13:04
                          Schreiber: Morawiecki to dziś jeden z najważniejszych liderów w UE

                          To błędny tytuł.

                          Winno być: Szajber i dalej jak leci.

                          A tu szczegóły.

                          polityczek.pl/uncategorised/13379-schreiber-morawiecki-to-dzis-jeden-z-najwazniejszych-liderow-w-ue?fbclid=IwAR2_ZQeat7fE_7C5IkbupjzfPBQraqD63QhAdgUGDhO-RCqwNBf7TlEAIpg
                         • wscieklyuklad Re: Dawać szmal i wyny! 21.07.20, 13:22
                          https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/p960x960/110693415_4081827341891385_9194957256600066452_o.jpg?_nc_cat=105&_nc_sid=1480c5&_nc_ohc=UjOSTnvMa68AX9Tptpm&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&_nc_tp=6&oh=18f8cc95aec4bfefea6597ae1568496d&oe=5F3A7660

                          Żle przetłumaczono Janielcię!
                          Prawidłowe tłumaczenie: dzięki stanowczemu stanowisku Mateusza Morawieckiego i jasnej wykładni istoty problemu, pozostałe państwa europejskie - członkowie UE odstąpiły od powiązania wypłat ze stanem praworządności. premier Polski przekonał nas o antypolskim, antyeuropejskim i antyludzkim charakterze tej nieprzemyślanej przez wszystkie te państwa z wyjątkiem jego demokratycznej ojczyzny (mogącej być dla nas wzorcem) decyzji.
                         • wscieklyuklad Re: Dawać szmal i wyny! 21.07.20, 19:20
                          Morawiecki przehandlował Śląsk, neutralność klimatyczną dla swoich politycznych korzyści, które w innych częściach spotkania osiągnął - mówi europoseł Łukasz Kohut.
                          Łukasz Kohut pracuje w Parlamencie Europejskim w komisji Przemysłu, Energii i Badań Naukowych. Współpracował, by podnieść kwotę z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. Na początku proponowano, by zawierał 7,5 miliarda euro.
                          - Nam się udało dojść do konsensusu z komisją i podnieśliśmy go do 44 miliardów euro. Z tego największy beneficjent, czyli Polska, a w domyśle Śląsk, bo to on ma największy powód do transformacji, miał dostać ok. 10 miliardów euro (27 procent kwoty). Teraz ta rada doszła do porozumienia, że ten Fundusz Sprawiedliwej Transformacji będzie wynosił 17,5 miliarda euro. A my będziemy mieli dostęp tylko do 50 procent, bo nie zgodziliśmy się na neutralność klimatyczną do 2050 roku - mówi Kohut.
                          Oznacza to, że Polska będzie miała dostęp do kwoty ok. 9 miliardów euro, ale z tego będzie dostępny tylko jakiś procent. To znaczne ograniczenie. Te pieniądze miały zostać przeznaczone m.in. na reformę gospodarki regionu, wspieranie ekologicznych inicjatyw w regionie, współfinansowanie i wymianę kopciuchów czy na inwestycje w nowe miejsca pracy. Obniżenie kwoty w funduszu oznacza, że na te cele będzie mniej pieniędzy.
                         • wscieklyuklad Re: Dawać szmal i wyny! 22.07.20, 17:30
                          min hałsen po żołędziach skopane!
                          I to przez kogo!
                          przez otoczenie zbysiaMniejniżZeroZ!.

                          "Choć oficjalnie wszyscy mówią o wielkim sukcesie, politycy z otoczenia Zbigniewa Ziobry zarzucają premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, że w Brukseli nie tylko wykazał słabość w negocjacjach, ale i popełnił kardynalny błąd zgadzając się na powiązanie praworządności z wypłatą unijnych funduszy. Spięcie w obozie rządowym ma jednak drugie dno - walkę o przywództwo. Na jesieni ma się odbyć kongres Zjednoczonej Prawicy."

                          www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/spiecia-w-zjednoczonej-prawicy-ziobro-kontra-morawiecki-w-pis/yp01k0s?fbclid=IwAR1bDCqoLYh3OrUI1QszoG8LAaPtuipJ507R0VuMJF9-awgyCWg7ND6K9zg
                         • wscieklyuklad Re: Dawać szmal i wyny! 22.07.20, 17:39
                          Elektorat mafii pławi się w zimnej wodzie, która skutecznie wyparła ciepłą wodę w kranie propagowaną przez żydolewackich zwyrodnialców i złodziei w czasach susznie minionych gdy ekipa PełoPESEL okradała leżącego na wznak Dumnego Suwerena.

                          www.facebook.com/108976834023700/videos/1342841892579500/
                         • wscieklyuklad Re: Dawać szmal i wyny! 24.07.20, 05:48
                          Uprzejmy pan minister od finansow, Koscinski Tadzio zresztą, w sprawie 100 mld. przewidywanego deficytu budżetowego Najjaśniejszej, proszę Państwa :

                          "Nie można patrzeć jak duży jest deficyt. My nie będziemy konsumować tych pieniędzy. Deficyt jest do tego, żeby były środki na inwestycje - mówił Tadeusz Kościński." - kto to jest?!!!

                          Oraz w sprawie wysokich cen w sklepach:

                          "- U nas wynagrodzenia rosną. Ludzie chcą wyższych płac i to jest jeden z czynników oraz susza - stwierdził minister finansów."

                          Oraz w sprawie stanu gospodarki Najjasniejszej:

                          " - Nasza gospodarka była najlepsza na całym świecie przez ostatnie 30 lat."

                          z netu


                          Junio RATUUUUUNNNNNKKKKU!
                          Bo te narcystyczne świry puszczą nas z torbami.
                         • wscieklyuklad Re: Dawać szmal i wyny! 24.07.20, 05:51
                          gazetaplus.pl/skandal-kuchcinski-jako-szeregowy-posel-dalej-bral-wynagrodzenie-jak-marszalek-sejmu/18689/?fbclid=IwAR0HMaUzxTI3nYrgAkvCTF1uWuZke_sol2mK5D-ODn2ToKOqqHLtTI_ed3k

                          I teraz kumamy to błyskawiczne tempo dojenia państwa ze szmalu.
                          Po nieuniknionej zapaści finansów i zaciskania pasa, mafia sięgnie do własnych, pękatych od forsy skarpetek
                         • wscieklyuklad Re: Dawać szmal i wyny! 24.07.20, 06:02
                          Poczta Polska zgubiła wszystkie akcje Skarbu Państwa. Chce umorzyć dokuemnt.

                          businessinsider.com.pl/firmy/zarzadzanie/poczta-polska-zgubila-wszystkie-akcje-skarbu-panstwa/h3g0915?fbclid=IwAR3Y0SRnNAx_UoF7q08bDo87b5MgaRgLRtk326mNCqoRUJIcCztrPvh0khk
                          JUNIO RATTUUUUUNNNNNKKKKKU! Bo bez twojego szmalu nie będzie za co kupić ałstriackiej kajzerki!
                         • wscieklyuklad Re: Dawać szmal i wyny! 25.07.20, 22:30
                          Premier Morawiecki w Gdyni : „Wysłuchałem ciekawej lekcji o dronach i wiem, że Polska może być dronową potęgą. Ważne, żebyśmy kupowali polskie drony”.
                          No tak ..skoro już nasze ulice zalały samochody elektryczne , po morzach pływają wspaniałe promy a za moment odpalony największe lotnisko w Europie ...to teraz czas na drony..

                          Z netu

                          Optymalny scenariusz jest taki. UE z powodu demolki praworządności ogranicza finanse dla Wolski. W 2023 roku w wyniku Drugiego Cudu Nad Wisłą (niespodziewane przeszkody w sfałszowaniu wyborów parlamentarnych przez mafię)
                          junta traci władzę. Opozycja przywraca demokrację. Wstrzymane fundusze płyną szerokim korytem, bo Polska przestrzega europejskich zasad państwa demokratycznego.
                          A jeśli mafia pochlipuje niewypłakanymi jeszcze łzami nad blokadą szmalu to nic łatwiejszego jak uchwalenie ustaw likwidujących bezprawie i przywracających trójpodział władzy..

                          Mniam, mniam.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka