Dodaj do ulubionych

Młodzież przejrzała na oczy...

19.07.20, 11:53
Polityka
Protest przeciwko Andrzejowi Dudzie na krakowskim Rynku.

Protestujący zebrali się w sobotni wieczór pod hasłem: “To NIE mój PREZYDENT” Wśród manifestujących przeważali młodzi ludzie, co jest coraz częstszym zjawiskiem i dowodem na angażowanie się w życie polityczne większej części społeczeństwa polskiego.

Na wstępie organizatorka wyjaśniła powód protestu i skomentowała wybór prezydenta Andrzeja Dudy.

Nasz protest to jest sprzeciw wobec tego co się ostatnio stało, nie zaprzeczamy że Andrzej Duda zdobył większość głosów, ale zdobył tych głosów o włos co oznacza że co druga Polka i co drugi Polak nie chcą aby dalej rządził PiS, uważamy że należy nadal wychodzić na ulicę i nadal przeciwstawiać się temu co robi PiS, razem ze swoim pisowskim prezydentem. – twierdziła liderka protestu.
Protestujący wystawili trzy symboliczne trumny z napisami Tolerancja, Wolność, Równość

Andrzej Duda to znak homofobii, Andrzej Duda to znak nietolerancji, to znak deformacji sądownictwa, szkolnictwa, oraz opieki zdrowotnej. …

Nie dla państwa kościelnego

Przed trumnami stanęło dwóch mężczyzn połączonych taśmą. Jeden z nich przypominał księdza a drugi w zamierzeniu organizatorów miał przypominać polityka.

Drugim największym wygranym po Pisie jest kościół katolicki, który tak naprawdę wygrał w tych wyborach. Kościół katolicki i jego przedstawiciele którzy zasłynęli z homofobicznej nienawistnej propagandy w tym momencie tryumfują. Dlatego na znak triumfu polityki Pisu stoi tutaj przypadkowo ksiądz, oraz przypadkowy polityk, którzy są związani nierozerwalnym supłem, który w końcu mam nadzieję zostanie rozwiązany raz na zawsze.

Następnie organizatorzy odegrali marsz żałobny. Manifestacja zorganizowana była przez inicjatywę “DOŚĆ milczenia – STOP klerykalizacji Polski. Inicjatywa Obywatelska”. Na krakowskim Rynku zgromadziło się kilkadziesiąt osób.

gazetaplus.pl/protest-przeciwko-andrzejowi-dudzie-na-krakowskim-rynku/18490/?fbclid=IwAR3fj8pM7RkvXJGxaCxxVCj-bYARNIv-aVsPj7itT7x5ywqhg1ktZlEL8vc (video)

O Dżizusss! To razem wylądujemy na ławie Oscar Żonych?

Ja uznaję psinkę za swego prezydęta. A uny nie! To chyba uny są bardziej winne co nie, że tak?
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka