Dodaj do ulubionych

Woda święcona jako alternatywa

28.07.20, 17:17
W budżecie funduszu zdrowia może zabraknąć nawet 8 mld zł. To oznacza finansową katastrofę – mówi dziennikowi Wojciech Wiśniewski, szef Public Policy. Informację o tym, że brakuje 6-8 mld potwierdza Bolesław Piecha, wiceprzewodniczący sejmowej komisji zdrowia.
Koronawirus zaatakował NFZ

Jak czytamy, braki w kasie funduszu zaczynają odczuwać szpitale będące na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. "Na początku obiecywano im, że będą otrzymywać ryczałt na leczenie i dodatek na leczenie pacjentów z koronawirusem. Tak jednak było tylko w marcu i kwietniu. Od maja NFZ nie płaci im już ryczałtu" - pisze gazeta. Mariola Szulc, prezes szpitala Megrez w Tychach, przyznaje, że można zauważyć zaciskanie pasa w Funduszu. - Ostatnio rozwiązał z nami umowę na izbę przyjęć – podkreśla.

Natomiast zdaniem Ministerstwa Zdrowia, w budżecie NFZ żadnej dziury nie ma. "Budżet NFZ na ten rok jest o blisko 5 mld zł większy niż w roku ubiegłym. Nie ma żadnego zagrożenia z powodu zmniejszonego wpływu składki zdrowotnej, gdyż ubytek ten jest pokrywany na bieżąco z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 (…). Mówienie więc o jakiejkolwiek dziurze w budżecie NFZ jest niezgodne z prawdą" – poinformowało "Wyborczą" MZ.

Zdaniem Bolesława Piechy, wkrótce NFZ będzie potrzebował dotacji z budżetu państwa. "Wyborcza" dowiedziała się nieoficjalnie, że wczoraj odwołany został Anatol Gołąb, odpowiadający w Ministerstwie Zdrowia za nadzór finansowy nad NFZ.

z netu
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka