Dodaj do ulubionych

I niech nawzajem pozagryzają!

28.07.20, 18:11
oko.press/rewolucja-banasia-w-nik-zatrudnia-bylych-policjantow-i-wiernych-druhow-szykuje-zemste-na-pis/?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR06q7WxOG7hTffE4Dxi_Zw40_rkknmAMUSFv4NnyiWBpQ8YIHcrC8OrM_Q#Echobox=1595935388


OKO.press

Radosław Gruca
28 lipca 2020
Rewolucja Banasia w NIK: zatrudnia byłych policjantów i wiernych druhów. Szykuje zemstę na PiS?

Fragment na zachętęPrezes NIK Marian Banaś pozbywa się starych pracowników Izby. Tworzy zespół wiernych mu współpracowników, m.in. podwładnych jeszcze z ministerstwa finansów oraz policjantów, którzy odeszli ze służby za rządów PiS. Społecznym doradcą prezesa został jego syn - Jakub

Wybrany w ubiegłym roku na prezesa NIK Marian Banaś prowadzi w Izbie kadrową rewolucję. Według jego zwolenników – robi porządek i obcina przywileje starej, leniwej kadry. Według przeciwników rujnuje instytucję i wprowadza ludzi bez kwalifikacji, których podstawową cechą jest wierność prezesowi.

Przeciwnicy są przekonani, że Banaś szykuje wierną mu grupę, by udowodnić niezależność od PiS i tym samym zrewanżować się za to, jak potraktowano go w ubiegłym roku, po ujawnieniu przez dziennikarzy Superwizjera TVN, że w należącej do niego kamienicy w Krakowie ludzie związani z tamtejszym półświatkiem prowadzili hotel z pokojami na godziny, a w jego oświadczeniach majątkowych nie wszystko się zgadzało.
Obserwuj wątek
  • wscieklyuklad Re: I niech nawzajem pozagryzają! 28.07.20, 18:53
   Oł szit!

   Jarosław Kaczyński zagrożony. Okazuje się, że koalicjanci z Solidarnej Polski mieli omawiać scenariusz odsunięcia prezesa PiS od władzy i przejęcia PiS – mówią na sejmowych korytarzach. W tym swojego rodzaju spisku ma uczestniczyć jeden z najbliższych współpracowników Kaczyńskiego a samego prezesa kilka osób namawia na polityczną emeryturę i są bliscy sukcesu.

   Jak mógłby wyglądać plan przejęcia władzy w PiS? W momencie, gdy na czele wyścigu pojawi się osoba wyznaczona przez Kaczyńskiego, który zadeklaruje odejście, zostaną ujawnione nieznane szerszej opinii publicznej kompromitujące fakty. W przypadku Morawieckiego mogłyby to być – oprócz majątku przepisanego na żonę – na przykład kwestie związane z jego pochodzeniem oraz transakcje z czasów, gdy był prezesem banku a także interesujące kontakty międzynarodowe, nieznane szerszej opinii publicznej.

   Sam Kaczyński – według osób dobrze go znających – ma być już mocno zmęczony polityką a stan jego zdrowia nie ułatwia funkcjonowania w stanach napięcia. To zupełnie inny wizerunek, niż starają się kreować ludzie PiS.

   źródło: Facebook

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka