Dodaj do ulubionych

Nie dość, źe mafia to jeszcze klauny

10.08.20, 16:59
https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/117524959_10213429002399859_9024288844740433465_o.jpg?_nc_cat=107&_nc_sid=ca434c&_nc_ohc=qtS_zkNQ7NEAX9__cbX&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=54747a22434a8df202f92fd9f020d72a&oe=5F570350

I komentarz z netu.

Mazurek, od pewnego czasu stara się być takim "twitter-Pietrzak", która swoimi "dowcipami" zabawia elity władzy. Śpieszę więc odpowiedzieć pani Beacie na to hipotetyczne pytanie, hipotetyczną odpowiedzią. Kiedy Józef w wieku 60 lat stałby się Józefiną, ZUS wówczas wypłacałby mniejszą emeryturę z uwagi na okres przepracowany. Śpieszę również poinformować panią Beatę Mazurek, że 27.09.2020 w Radomiu będzie miała miejsce Polska Noc Kabaretowa, na którą serdecznie zapraszam. Będzie mogła tam pani okazać pełnię swojego talentu.

Wcale nie na unikalną skalę (przyp. mój)
Obserwuj wątek
       • wscieklyuklad Re: Nie dość, źe mafia to jeszcze klauny 10.08.20, 17:17
        Gdy pewien Brytyjczyk zmienił płeć i chciał otrzymać wcześniejszą emeryturę,to z tym nie mógł sobie poradzić nawet Sąd Najwyższy w UK.Poprosił o opinię Trybunał Sprawiedliwości( rok 2016) w UE, gdyż nie mógł zdecydować się na jednolitą wykładnię.Pani Mazurek jako europosłanka, proszę w Parlamencie Europejskim ,,zasięgnąć języka,, jak sprawa została rozwiązana. Będzie jak znalazł
        twitter.com/beatamk/status/1292718880138371073

        To w jinglisz jest. Za wysokie progi.
         • wscieklyuklad Re: Nie dość, źe mafia to jeszcze klauny 10.08.20, 18:37
          Nikt z PiS się nie liczy.
          "Telefony z Warszawy i od polskich dyplomatów w Brukseli w sprawie zorganizowania nadzwyczajnego szczytu UE, czy nadzwyczajnego posiedzenia szefów dyplomacji UE wzbudziły ironiczne uwagi. Nie spodobało się to, że polskie władze, które same nie przestrzegają zasad praworządności chcą nadawać ton wśród obrońców demokracji na Białorusi. To słaba pozycja - ironizuje jeden z rozmówców RMF FM. W Polsce brutalna akcja przeciwko osobom LGBT, a w Brukseli obrona pobitych białoruskich manifestantów - mówi inny rozmówca, który ujawnia, że gdy polski premier telefonował do Brukseli, to niektórzy urzędnicy "gotowali się ze wzburzenia".

          Z netu
             • wscieklyuklad Re: Nie dość, źe mafia to jeszcze klauny 11.08.20, 14:35
              PiS boi się gniewu suwerena?

              Kancelaria Sejmu rusza na zakupy obronne. Kamizelki kuloodporne, hełmy balistyczne, oraz budynek do kontroli biochemicznej.

              Kompleks sejmowy składa się obecnie z kilkunastu budynków, z których część jest ze sobą połączona. Wkrótce ma wyrosnąć jeszcze jeden, i to o szczególnym charakterze: do kontroli biochemicznej. Taką pozycję zapisano w projekcie budżetu Kancelarii Sejmu na przyszły rok. Ma na to iść dokładnie milion złotych.

              Na tym nie kończą się wydatki parlamentu na przeciwdziałanie atakom. 530 tys. zł przeznaczono na urządzenia, z których część prawdopodobnie pójdzie na wyposażenie nowego budynku: skaner RTG do kontroli pirotechnicznej, skaner do detekcji płynów łatwopalnych i wybuchowych, komorę laminarną i pirotechniczny manipulator teleskopowy.

              Dochodzą do tego wydatki na uzbrojenie. W 2021 roku 700 tys. zł ma iść na m.in. amunicję, kamizelki kuloodporne i hełmy balistyczne, chroniące głowę przed pociskami. Kancelaria Sejmu twierdzi, że kamizelki i hełmy musi kupić, bo na dziś używane kończy się gwarancja.

              Źródło: onet.pl, Rzeczpospolita
              • wscieklyuklad Re: Nie dość, źe mafia to jeszcze klauny 11.08.20, 14:43
               Czego byśmy nie myśleli i nie sądzili o Panu Prezesie Jarosławie Kaczyńskim a mniemam, że znakomita większość z Was ma w tym względzie zdanie podobne do mojego, jednego nie można odmówić Panu Prezesowi mianowicie tego, że jak obsadza stanowiska prezydenta, premiera, marszałków, wicemarszałków, ministrów i wiceministrów to wybiera nie jakieś nędzne podróby czy atrapy ale prawdziwych, najprawdziwszych z krwi i kości podłych i wyrachowanych karierowiczów, wiernopoddańczo uległych lizusów a często gęsto i zwykłych idiotów.

               z netu
               • wscieklyuklad Re: Nie dość, źe mafia to jeszcze klauny 11.08.20, 15:13
                Helsińska Fundacja Praw Człowieka.

                Wczorajszej nocy staliśmy się świadkami zamieszek w Warszawie w związku z zatrzymaniem jednej z działaczek LGBT+ - Margot. Zamieszki te to efekt trwających od wielu miesięcy działań propagandowych przeciwko środowisku LGBT+, niedopuszczalnych w cywilizowanym świecie wypowiedzi polityków obozu rządzącego oraz nagonki medialnej ze strony mediów rządowych.

                Próba skłócenia społeczeństwa i wykreowania wroga publicznego zakończyła się brutalną pacyfikacją zgromadzenia na Krakowskim Przedmieściu, użyciem przemocy fizycznej, wieloma zatrzymaniami. HFPC oświadcza, że winnymi eskalacji przemocy są przede wszystkim ci przedstawiciele władzy, którzy od miesięcy swoją działalność poświęcali negatywnemu nastawianiu do działaczy LGBT+ i produkowaniu przemysłu pogardy wobec nich.                Niezrozumiałe zastosowanie wobec jednej z aktywistek tymczasowego aresztowania przelało czarę goryczy. Niechęć do opresyjnego państwa wyprowadziła działaczy i sympatyków środowiska LGBT+ na ulicę w celu wyrażenia swojego protestu przeciwko działaniom władz
                państwowych. Manifestacja, połączona z próbą uniemożliwienia zatrzymania Margot, spotkała się z wyjątkową brutalnością funkcjonariuszy policji, którzy używali przemocy także wobec dziennikarzy i polityków. Zatrzymywane były również osoby postronne – nieuczestniczące w zgromadzeniu.


                Naruszone zostało także prawo do obrony, gdyż zdarzały się przypadki nieinformowania przez policjantów obrońców o miejscu umieszczenia zatrzymanych, utrudnianie kontaktu z obrońcą oraz wymuszanie na zatrzymanych oświadczeń o niewnoszeniu skarg na zatrzymanie. W związku z powyższymi wydarzeniami HFPC przypomina, że prawa człowieka są uniwersalne i przysługują każdemu, niezależnie od rasy, wyznania, narodowości, wyznawanych wartości czy orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej, a funkcjonariusze policji zobowiązani są do ich przestrzegania oraz traktowania każdego w sposób godny i humanitarny.

                Apelujemy do władz państwowych o zaprzestanie działań szkalujących środowiska LGBT+ oraz wszelkich innych grup mniejszościowych, gdyż wywoływanie nienawiści w społeczeństwie i dzielenie go prowadzi do eskalacji przemocy i jest całkowicie sprzeczne z dobrem wspólnym.

                Apelujemy do funkcjonariuszy policji o stosowanie przepisów w duchu zagwarantowanych konstytucyjnie i konwencyjnie praw człowieka. Żądamy jednocześnie wnikliwego i szybkiego śledztwa w sprawie nadużyć, jakie miały miejsce w trakcie zamieszek. Wyrażamy solidarność z działaczami i aktywistami LGBT+ w ich sprzeciwie wobec rozprzestrzenianej przeciw nim propagandzie pogardy i zniesławiania, przestrzegając jednocześnie przed prowokacjami, które mogą spowodować pogorszenie ich wizerunku w
                społeczeństwie. Dziękujemy obrońcom, którzy podjęli natychmiastowe działania na rzecz osób zatrzymanych.
                        • wscieklyuklad Re: Nie dość, źe mafia to jeszcze klauny 13.08.20, 20:05
                         Zobaczcie to❗
                         Reporter TVP Lublin grzebie w śmietniku. Szuka butelek na wymianę?
                         Nie.
                         Rozrzuca śmieci po trawniku. Dostał zlecenie na materiał o brudnym Lublinie, a tu miasto czyste. Więc... śmieci sam rozrzuci... 🙈
                         Dla ekipy TVP Lublin nie ma rzeczy niemożliwych. 2 miliardy się nie zmarnowały.

                         Swoją drogą ciekawe czy później posprzątał.

                         źródło: Miasto Lublin

                         www.facebook.com/100028374214963/videos/425519081737229/
                         • wscieklyuklad Re: Nie dość, źe mafia to jeszcze klauny 14.08.20, 06:23
                          Janusz Stupkiewicz

                          Obóz Koncentracyjny w Dachau. Data powstania 1933. Przez pierwsze 7 lat istnienia więził wyłącznie Niemców. Gestapo tropiło , aresztowało., torturowało, wysyłało do obozów koncentracyjnych wyłącznie Niemców. Oczywiście nie prawdziwych Niemców , tylko tych gorszego sortu. Lewaków , homoseksualistów, później liberałów, chadeków, niezależnych dziennikarzy i sędziów, resztę opozycjonistów. Po 35 zaczęto nieśmiało dodawać Żydów .... Pierwsi nie Niemcy; Polacy, Czesi, Francuzi, pojawili się w 1940, po siedmiu latach działalności. ....ale wtedy niemieckie społeczeństwo już nie protestowało. Było już wolne od gorszego sortu; Żydów , lewaków , liberałów , lgbt, etc.... wtedy w społeczeństwie był już tylko duch jednego wodza, jednej partii i jednego narodu.

                          z netu
                         • wscieklyuklad Re: Nie dość, źe mafia to jeszcze klauny 14.08.20, 16:53
                          PKB w drugim kwartale. Po raz pierwszy od dziesięcioleci jesteśmy w recesji

                          Polska gospodarka w drugim kwartale skurczyła się o prawie 9 proc. - wynika z najnowszych danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny. To nieco mniej niż prognozowali ekonomiści. Mimo to, po raz pierwszy od dziesięcioleci znaleźliśmy się w recesji.

                          https://i.wpimg.pl/644x424/filerepo.grupawp.pl/api/v1/display/embed/2646e165-543c-43f0-ab17-bf4af469d28a

                          Świat zaniemówił z podziwu! Znów jesteśmy NAJLEPSI!
                         • wscieklyuklad Re: Nie dość, źe mafia to jeszcze klauny 14.08.20, 18:18
                          Wiceszef policji pacyfikował górników z Wujka!

                          www.rp.pl/artykul/202388-Wiceszef-policji-pacyfikowal-gornikow-z-Wujka.html?fbclid=IwAR2Eu8Q0dvV90vWmHhApg1ng3V_zjTRp3JA50O_fx5EBu8usa2YREYwAqlQ

                          Kumacie czemu rekrutują takich skurwysynów? Za przymknięcie oka na bandytyzm taki chujek jest w stanie zrobić wszystko, czego zażądają mafiosi.
                         • wscieklyuklad Re: Nie dość, źe mafia to jeszcze klauny 14.08.20, 19:16
                          "Mail z filmem, na którym młody mężczyzna robi wykład, kto jest prawdziwym Polakiem, kogo należy bojkotować i eliminować [ten co mówi o kolaboracji z okupantem i zabijaniu niewinnych przez partyzantów Narodowych Sił Zbrojnych i Brygady Świętokrzyskiej, jego zdaniem nie jest Polakiem - przyp. red.] jest zobrazowaniem groźby (pisownia oryginalna): „Przekażcie ten film tej kurwie urbańskiej, to o niej. Ps. Będziemy z nimi robili to co ich ojcowie robili z naszymi. Już niebawem. Przekażcie to tej starej kurwie i szmatyjaszczykowi”.Taka wiadomość na poczcie elektronicznej Miasta Częstochowy znalazła się 5 sierpnia. Kilkanaście dni wcześniej prezydent Częstochowy ustanowił radną Jolantę Urbańską społecznym pełnomocnikiem ds. społeczności żydowskiej.
                          Nominacja była komentowana przez opozycję prezydenta Matyjaszczyka. Przewodniczący klubu PiS w radzie miasta Piotr Wrona opatrzył swój wpis w mediach społecznościowych kilkoma zdjęciami z różnych manifestacji i happeningów, co miało ośmieszyć Urbańską.
                          Pogróżka została wysłana z prywatnego adresu. Mężczyzna o takim imieniu i nazwisku jak w adresie poczty elektronicznej ma profil na Facebooku i prezentuje tam antysemickie poglądy.Urbańska, która jest założycielką stowarzyszenia Demokratyczna RP, zainicjowała w Częstochowie upamiętnianie cywilnych ofiar Żołnierzy Wyklętych. Aktywnie protestuje w obronie demokratycznych praw i często jest obiektem hejtu i pogróżek. Jedna z takich spraw zakończyła się w prokuraturze umorzeniem".
                          .czestochowa.wyborcza.pl/…/7,48725,26206823,hejt-wla…
                         • wscieklyuklad Re: Nie dość, źe mafia to jeszcze klauny 14.08.20, 19:18
                          " Obudziłem się dzisiaj w Polsce:
                          - Polsce, która nie chce LGBT, bo to nie po bożemu;
                          - Polsce, która nie chce in vitro, bo to nie po bożemu;
                          - Polsce, która nie chce związków partnerskich, bo to nie po bożemu;
                          - Polsce, która nie chce świeckiego państwa, bo to nie po bożemu;
                          - Polsce, która nie chce uchodźców, bo to choroby i nie po bożemu;
                          - Polsce, która nie chce Ukraińców, bo nie wiadomo co, więc pewnie to nie po bożemu;
                          - Polsce, która nie chce edukacji seksualnej w szkołach, bo to nie po bożemu;
                          - Polsce, która nie chce tolerancji i równości, bo nie wiadomo co, więc pewnie to nie po bożemu;
                          - Polsce, która nie chce Unii Europejskiej, bo to nie po bożemu.
                          Obudziłem się: :
                          - w Polsce, w której bije się ludzi na ulicach, którzy manifestują swoje poglądy, ponieważ ktoś uznal, że to nie po bożemu takie poglądy demonstrować, że wstyd i poruta, a rząd ma na to wyjebane, bo jest gremialnie głęboko wierzący i bardziej katolicki niż sam papież "i to jest dobre, to jest po bożemu";
                          - w Polsce, w której chodzi się do kościoła i daje na tacę, przyjmuje księdza po kolędzie, chociaż wiadomo i są na to dowody, że Kościół umoczony jest w zorganizowaną przestępczość seksualną (pedofilia, przemoc) "i to jest dobre, to jest po bożemu";
                          - w Polsce, w której gardzi się bezdomnym, Ukraińcem, Romem, uchodźcą, bo jest obcy, inny, ubogi lub brudny, "i to jest dobre, to jest po bożemu";
                          - w Polsce, w której kładzie się łapę na milionach euro płynących z Brukseli, jednocześnie pluje się na lewackich euroentuzjastów i urządza karykaturalną dyktaturę łamiąc wspólnotowe standardy, "i to jest dobre, to jest po bożemu";
                          - w Polsce, w której od Konstytucji i instytucji chroniących prawa jej obywateli, dla przeciętnego wyborcy, ważniejsza jest powszechna dostępność rozpałki do grilla, kiełby w promocji i zimnego browaru w dobrej cenie, "i to jest dobre, to jest po bożemu";
                          - w Polsce, w której wciąż ważniejsze jest zdanie proboszcza niż profesora uniwersytetu, ważniejsze jest to co powiedział Wojtyła, niż to co napisano w ustawie, ważniejsze jest "Dziesięć Przykazań", niż Kodeks karny, ponieważ na jedno i na drugie Polak ma tak samo wywalone, i to jest, zdaje się, również "dobre, to jest po bożemu"
                          Więc, kiedy tak siedzę i gapię się na Beskidy podczas pierwszego dnia urlopu, zastanawiam się dlaczego nie obudziłem się z krzykiem ..."

                          .Marcin Zegadło
                         • wscieklyuklad Re: Nie dość, źe mafia to jeszcze klauny 15.08.20, 12:38
                          Co za skurwysyny!

                          Sejm przegłosował palenie w elektrowniach drewnem z polskich lasów.

                          oko.press/sejm-przeglosowal-palenie-w-elektrowniach-drewnem-z-polskich-lasow/?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR0PKmCWO2kxT5kPYM937dRP48KLb57NcwmmnFLIuq297Lg622gMNAiTHag#Echobox=1597435005
                         • wscieklyuklad Re: Nie dość, źe mafia to jeszcze klauny 15.08.20, 13:12
                          Od 1992 roku istnieje ograniczenie zużycia wody w Stanach Zjednoczonych,wymieniano miedzy innymi duże spłuczki w ubikacjach,nie odbyło się bez procesów bo niektórzy uważali,że ze względu na swój stolec nie mogą wymienić spłuczki.Kiedy Trump gościł w Zakładzie Usług Budowlanych Whirpol i korzystając z prysznica stwierdził,że ta ilość wody która wypływa jest dla jego włosów niewystarczająca i postanowił znieść ograniczenie zużycia wody uważając,że Stany mają dosyć wody.Podobnie sprawa ma się z żarówkami. Trump ma specyficzny (różowy) kolor cery i przy obecnych energooszczędnych żarówkach jest on niekorzystny dla jego wyglądu,dlatego lubi konferencje prasowe na powietrzu.Ostatnio zauważył,że tego złego efektu nie dają stare żarówki dlatego zezwolił na sprzedaż żarówek starego typu.

                          z netu
                         • wscieklyuklad Re: Nie dość, źe mafia to jeszcze klauny 15.08.20, 19:56
                          Kardynał mieszka z diakonem z Włoch. Zajmują całą kamienicę. Dziwi mnie tylko jedno: dlaczego na czele krucjaty anty LGBT stoją sami homoseksualiści? Niech mi to ktoś wytłumaczy? Kaczyński, Dziwisz...
                          Ten fakt ujawnił ksiądz Isakowicz - Zaleski, który w ten sposób „podziękował” za współpracę najwyższym rangą biskupom polskim.
                          - PiS głosował przeciwko mojej kandydaturze do komisji ds. pedofilii w Kościele, bo prosił o to Episkopat.
                          Aż 10 z 12 najbliższych współpracowników Papieża Polaka wolało towarzystwo panów od pań. Dziwisz to kryptogay, jak większość kleru. Teraz już wiecie, kto najgłośniej krzyczy „łapać złodzieja”. Tradycyjna pisowska rodzina, ksiądz proboszcz i jego dziewczyna..


                          Z netu
                         • wscieklyuklad Re: Nie dość, źe mafia to jeszcze klauny 16.08.20, 10:24
                          Grabieżca grobów żydowskich i rabuś bankowy dało bek.

                          https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/117722709_3344969255632708_3844192340201389737_o.jpg?_nc_cat=1&_nc_sid=110474&_nc_ohc=dWI6NjlJSbcAX93jXNl&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=f2a85f3bc5a226e5cde7bf89a86683a8&oe=5F5D387F

                          Jakimowicz zadebiutował w ostatnim czasie jako prowadzący program na antenie TVP Info, o czym pisał w mediach społecznościowych. Tam też skomentował ofertę jednego ze sklepów internetowych, gdzie mężczyzna promował ubrania z tęczowymi elementami w dziale dla kobiet. „Nie chcę uczestniczyć w tym obrzydliwym wykolejaniu młodych ludzi” – napisał.
                         • wscieklyuklad Re: Nie dość, źe mafia to jeszcze klauny 17.08.20, 17:33
                          Wasz kandydat, nasz rzecznik. PiS powoła następcę Bodnara specustawą bez zgody Senatu?
                          Patryk Słowik
                          PiS coraz poważniej bierze pod uwagę koncepcję specustawy, która pozwoli powołać pełniącego obowiązki rzecznika praw obywatelskich bez zgody zdominowanego przez opozycję Senatu.

                          9 września 2020 r. upłynie pięcioletnia kadencja obecnego rzecznika praw obywatelskich Adama Bodnara. Zgodnie z ustawą będzie on jednak pełnił funkcję do czasu, gdy skutecznie zostanie powołany jego następca. By tak się stało, kandydata przegłosowanego przez Sejm musi poprzeć Senat.
                          Samochód z USA jak puszka Pandory. Oto historia Forda sprowadzonego do Polski
                          Samochód z USA jak puszka Pandory. Oto historia Forda sprowadzonego do Polski

                          Zobacz również

                          – Nie ma zgody co do tego, czy szukać kandydata akceptowalnego dla Senatu, w którym większość ma opozycja, czy zmienić ustawę o RPO – mówi jeden z polityków obozu Zjednoczonej Prawicy. Jarosławowi Kaczyńskiemu ponoć bliżej do tej drugiej koncepcji. Nie brakuje jednak w obozie rządzącym polityków, którzy twierdzą, że warto byłoby postawić na nazwisko niekontrowersyjne. A powołanie pełniącego obowiązki, na mocy naprędce zmodyfikowanej ustawy, od razu wrzuciłoby nowego ombudsmana na całe pięć lat w objęcia Prawa i Sprawiedliwości. Byłby bowiem postrzegany niczym polityczny namiestnik.

                          – Być może właśnie o to chodzi prezesowi Kaczyńskiemu – dywaguje nasz rozmówca. I dodaje, że nieprawdziwe są pojawiające się w przestrzeni publicznej twierdzenia, jakoby PiS chciało postawić na fachowca całkowicie niezależnego od obozu władzy. Korekta w ustawie, o ile do niej dojdzie, może być prosta. Wystarczyłoby zmienić art. 3 ust. 6, np. poprzez wskazanie, że do czasu uzyskania zgody Senatu na daną kandydaturę funkcję RPO sprawuje osoba, która została wybrana przez Sejm. Miałoby to postawić większość senacką w niekomfortowej sytuacji. Odrzucenie kandydatury nie powodowałoby, że ta osoba w praktyce nie objęłaby urzędu.
                          Zuzanna Rudzińska-Bluszcz: Instytucja RPO jest jak wspólne ubezpieczenie
                          Zuzanna Rudzińska-Bluszcz: Instytucja RPO jest jak wspólne ubezpieczenie

                          Zobacz również

                          Od kilku tygodni media spekulują, kto mógłby zostać kandydatem PiS na stanowisko RPO. Najczęściej wymieniane jest nazwisko prof. Marcina Warchoła, wiceministra sprawiedliwości, posła z Podkarpacia, bliskiego współpracownika Zbigniewa Ziobry. Warchoł w grudniu 2019 r. został pełnomocnikiem rządu ds. praw człowieka. Niektórzy komentatorzy zaczęli go wówczas nazywać anty-Bodnarem. Polityk zresztą przez wiele lat pracował w biurze RPO, gdy funkcję sprawował Janusz Kochanowski.

                          Z naszych informacji wynika jednak, że Warchoł nie zostanie ani nowym rzecznikiem, ani nawet pełniącym obowiązki. Po pierwsze, sam nie pali się do tej funkcji. Po drugie, w ostatnich tygodniach iskrzy na linii PiS – Solidarna Polska. Trudno zatem przypuszczać, by politykowi tej drugiej zostało powierzone tak ważne stanowisko. Tym bardziej że raptem kwartał temu stanowisko pierwszego prezesa Sądu Najwyższego objęła prof. Małgorzata Manowska, postrzegana jako osoba bliższa Ziobrze niż Kaczyńskiemu.

                          Gdyby któryś z polityków SP miał zostać nowym RPO, byłby to najpewniej Marcin Romanowski, również wiceminister sprawiedliwości. Ostatnio zasłynął kontrowersyjnymi wypowiedziami na temat konieczności wypowiedzenia konwencji stambulskiej oraz podkreślaniem roli polskiej rodziny w tradycyjnym ujęciu. Jak ustaliliśmy, te wypowiedzi spodobały się prezesowi PiS, ale Romanowski nie miałby zarazem szans na uzyskanie poparcia w Senacie. Gdyby to na niego postawiono, wiceminister musiałby zostać beneficjentem specustawy. Bardziej prawdopodobny wariant to szukanie rzecznika wśród osób związanych z PiS, a nie jednym z koalicjantów.

                          Media od miesięcy informują, że mógłby nim zostać poseł Bartłomiej Wróblewski, doktor nauk prawnych, konstytucjonalista. Wróblewski uchodzi za jednego z najbardziej konserwatywnych polityków w polskim Sejmie, a zarazem osobę nieunikającą dialogu z opozycją. – Mógłby zdobyć dwa, trzy kluczowe głosy w Senacie. W izbie wyższej wśród senatorów opozycji nie brakuje osób o konserwatywnym światopoglądzie, dla których istotne są chrześcijańskie wartości – twierdzi jeden z polityków PiS. Na korzyść tego kandydata działa również to, że w swoim okręgu poselskim rozwinął ideę bezpłatnej pomocy prawnej dla potrzebujących. Jest ostatnim politykiem w Polsce, którzy realizuje obietnicę Andrzeja Dudy z 2015 r., tzw. dudapomocy.

                          Jest tylko jedna rysa: za Wróblewskim nie przepada Kaczyński. Poznański poseł nie był zwolennikiem wszystkich elementów tzw. reformy wymiaru sprawiedliwości. Nasz informator z obozu rządzącego donosi, że zdarzały się sytuacje, gdy Wróblewski na zamkniętych spotkaniach partii wprowadzał ferment intelektualny i przekonywał, że reformy nie można opierać na atakowaniu środowiska sędziowskiego, lecz na upraszczaniu życia przeciętnemu obywatelowi, który trafia do sądu. Te wypowiedzi nie były dobrze odbierane. Dowodem na brak zaufania Kaczyńskiego jest zresztą pozycja, którą Wróblewski, poseł od 2015 r., miał na liście wyborczej w 2019 r. Startował z nie najlepszego szóstego miejsca, co nie przeszkodziło mu uzyskać dużego poparcia.

                          Na giełdzie nazwisk pojawia się również niezależna senator Lidia Staroń. Zasłynęła ona wspieraniem obywateli w starciach z komornikami i notariuszami, cieszy się dużym poparciem w swym okręgu wyborczym. Najważniejsi politycy PiS chętnie by ją poparli. Szkopuł w tym, że to nieopłacalne politycznie, bo Staroń w Senacie często głosuje tak jak PiS (wtedy głosy rozkładają się 51:49). Jej powołanie na stanowisko RPO oznaczałoby konieczność rozpisania nowych wyborów. W tych zaś faworytem byłby kandydat Koalicji Obywatelskiej, co mogłoby się przełożyć na zwiększenie różnicy głosów w Senacie.

                          Najmniej prawdopodobny, ale możliwy jest wariant, w którym na stanowisko RPO będzie namaszczona osoba związana z obozem PiS, lecz znajdująca się w drugim szeregu, bardziej niezależna. Taką kandydatką mogłaby być prof. Elżbieta Karska, żona lojalnego działacza PiS Karola Karskiego. To doświadczona ekspertka wielu międzynarodowych gremiów w zakresie prawa międzynarodowego oraz praw człowieka, sędzia ad hoc Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

                          Zanim PiS wybierze swojego kandydata, Sejm powinien przegłosować kandydaturę Zuzanny Rudzińskiej-Bluszcz, prawniczki popieranej przez 388 organizacji pozarządowych oraz największe partie opozycyjne, bliskiej współpracowniczki Adama Bodnara. Z naszych informacji wynika, że jest niemożliwe, aby poparł ją klub PiS, co w praktyce oznacza, że kandydatka nie uzyska poparcia Sejmu.
                         • wscieklyuklad Re: Nie dość, źe mafia to jeszcze klauny 19.08.20, 20:10
                          https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/118173705_2638998759749514_732669719848314073_n.jpg?_nc_cat=111&_nc_sid=110474&_nc_ohc=bghbfexVUvkAX9yFnmz&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=e085472ff22ac458cd42e10dfc8c2197&oe=5F635EA4

                          Ścigania tylu sędziów chce zastępca rzecznika dyscyplinarnego Przemysław Radzik. Za co? Bo podpisali list do OBWE w sprawie objęcia monitoringiem korespondencyjnych wyborów prezydenckich. Radzik do „wyłapywania” niepokornych sędziów chce zaprząc wszystkich lokalnych rzeczników dyscyplinarnych.

                          z netu
                         • wscieklyuklad Re: Nie dość, źe mafia to jeszcze klauny 19.08.20, 20:30
                          Bydło zdecydowanie do likwidacji!

                          "Buraki, gbury" i całkiem ładne dziewczyny – jak działa Straż Miejska w naszym mieście.Obraz na podstawie zaobserwowanej interwencji.

                          Wracając wczoraj wieczorem (około 20:00) do domu jechałem ulicą Tuwima w kierunku Piotrkowskiej. W pobliżu Biedronki zainteresowała mnie interwencja "patrolu" SM. Pięcioro funkcjonariusz "w granacie" zatrzymało samotną rowerzystkę... fakt jechała po chodniku, choć tłumów nie widziałem i chyba nie specjalnie komuś zagrażała.

                          Ponieważ i tak zatrzymałem się postanowiłem chwilę posłuchać.
                          Pierwsze co zwróciło moją uwagę to zarzut: jazdy pod prąd (!?)
                          To że jechała po chodniku... ale pod prąd.

                          Gdy podszedłem i zapytałem za co jej mandat wystawiają powiedziała że już sama nie wie i dorzuciła że za wszystko. Na moją uwagę do funkcjonariusz że po chodniku pod prąd to chyba trudno... kazał mi się odsunąć bo przypadkiem mogę usłyszeć dane wrażliwe.

                          Gdy uczyniłem dwa kroki w tył kolejny zapytał mnie po co tu stanąłem. Gdy powiedziałem porozmawiać z Panem i zapytać czy parol SM musi być 5 osobowy opryskliwie rzucił "nie muszę z Panem rozmawiać". Na moją uwagę że nie mają maseczek również odpowiedzieli że nie muszą (o odstępy już nie pytałem bo niby na powietrzu)... sam nie wiem co w tej kwestii mówią przepisy, ale przypomnijmy że UMŁ nadal nie przyjmuje interesantów - bo zagrożenie. Przepisy w ej kwestii zmieniają się jak w kalejdoskopie. Zapytamy Komendanta SM.

                          Ostatecznie opisywana cyklistka dostała mandat (również?) za przeklinanie choć stwierdziła że nie użyła słów niecenzuralnych. Być może kwestia oceny ale cóż... jej słowo przeciw "granatowej 5". sad Przeciętny łodzianin w takim starciu jest bezsilny... tylko "żulki" z Pietryny jakoś dają radę.

                          Interwencja trwała przeszło 20 min sad do końca nie dotrwałem. Czy w tym czasie przynajmniej troje z tej piątki nie mogło pełnić służby, dbać o bezpieczeństwo miasta gdzie indziej?

                          Konkluzja, czy się stoi czy się leży... a kasa z mandatów musi się zgadzać.

                          ps. Nie mówię że SM powinna zniknąć, ale powinna zachowywać najwyższe standardy. I działać nie w imię kasy tylko służba i pomoc łodzianom.

                          https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/p720x720/117894235_3346403598731447_2202679540290213247_o.jpg?_nc_cat=102&_nc_sid=8024bb&_nc_ohc=gPC01vl5n58AX_M_Snd&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&_nc_tp=6&oh=a7e53abb65f77410058ba2db1c7cb8bc&oe=5F613D8A
                         • wscieklyuklad Re: Nie dość, źe mafia to jeszcze klauny 20.08.20, 05:48
                          A według mnie to Działania Jedynie Suszne.
                          Jeśli się samookaleczył to znaczy, że coś nie tak z główką i trzeba go pozbawić prawa wykonywania zawodu! A następnie zamknąć w psychuszce. Takie działania bolszewik zaczerpnęła z doświadczeń Szanownego Pana Felka Dzierżyńskiego.
                         • wscieklyuklad Re: Nie dość, źe mafia to jeszcze klauny 20.08.20, 18:28
                          "Życie na zeszyt". Czyli minus 109 000 000 000 zł.
                          Skąd się biorą pieniądze i czy leci jeszcze z nami pilot?

                          Rząd jest hojny. Prezes dobroduszny. Obaj wspaniałomyślni w rozdawaniu pieniędzy. Czeki 1m X 2m na miliony rozdawane z wielką pompą i uśmiechami od ucha do ucha? Kasa płynie. Suweren zadowolony. Dobry Pan.
                          Dlaczego dobry? "No bo une dajo". Czyje dają? Swoje? Nie! Rząd nie ma swoich pieniędzy, ani 1 zł. To czyje dają? Nasze? Naszych też nie ma. Kryzys zżarł nasze. To czyje dają? Niczyje. "Deficytne".

                          Koronakryzys winny? Też, ale było wiadomo, że opowieści o zrównoważonym budżecie to są bajki z "Mchu i Paproci".
                          Drukarnie banknotów pracują pełną parą 24 h na dobę. Jak za Gierka. Suweren wyjmując nowiusieńkie stówki ze ściany (z bankomatu) nie zastanawia się nad tym, skąd się biorą te pieniądze?
                          Suwerenie: Z kredytu! Z kredytu! Z kredytu!
                          Deficyt rekordowy. A co to jest deficyt? To różnica pomiędzy wydatkami i dochodami w danym okresie rozliczeniowym. Czyli więcej przejadamy niż zarabiamy. Więcej rozdajemy, niż mamy. Jaki z tego wniosek? Żyjemy "na zeszyt". Ktoś będzie musiał to kiedyś zwrócić. Kto? Dzieci? Wnuki? Kiedy? Niech każdy na te pytania odpowie sobie sam.
                          A póki co:
                          czeki bez pokrycia wręczane przy fanfarach, przecinane wstęgi, uściski dłoni... płynie rzeka pieniędzy, o przepraszam, banknotów. Pieniędzy nie ma.
                          Brawo Premier, brawo Prezes, brawo Partia... brawo wszystkie stany.
                          "Dajo, to biere". Uśmiech, radość, szczęście... A kto za to zapłaci? A co to mnie obchodzi? Liczy się tu i teraz.
                          109 mld zł? Ja niestety myślę, że Pan Premier nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

                          P.S. Czy wszyscy wiedzą ile to jest 109 Miliardów Zł? Ile to jest zer? W TVP tego nie wytłumaczą.
                          To jest efekt tego, że dzieci zamiast podstaw ekonomii, uczą się religii.

                          next.gazeta.pl/…/7,151003,26225426,media-dziura-bud…

                          Wadim Tyszkiewicz
                         • wscieklyuklad Re: Nie dość, źe mafia to jeszcze klauny 21.08.20, 09:53
                          "CZARNY JEST ASFALT I TAM JEST JEGO MIEJSCE" - SĄD UKARAŁ ZA RASISTOWSKI WPIS I NAKAZAŁ UPUBLICZNIĆ WYROK

                          Izu Ugonoh, polski pięściarz pochodzenia nigeryjskiego, opublikował zdjęcie z chwili oddawania głosów w wyborach parlamentarnych.
                          Pod zdjęciem zostawił podpis: "Polska dla wszystkich".

                          Ale Bartosz Blaszkiewicz uznał, że Polska nie może być miejscem dla wszystkich. Jego obrzydliwy rasistowski komentarz zgłosiliśmy prokuraturze.

                          Sąd Rejonowy w Lipnie szybko skazał Bartosza Blaszkiewicza na karę grzywny w wysokości 1000 zł.

                          Dodatkowo sąd nakazał podać wyrok do wiadomości publicznej. Wyrok jest prawomocny.

                          I w związku z tym upubliczniamy wizerunek tego skurwysyna.

                          https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/118159911_1335935243248272_7034563623290445533_n.png?_nc_cat=1&_nc_sid=8024bb&_nc_ohc=MGK-y_yMzTwAX-N7_fj&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=4915fcae0274e53213d19d46ca997ff3&oe=5F66EBE0

                         • wscieklyuklad Re: Nie dość, źe mafia to jeszcze klauny 21.08.20, 09:56
                          Andrzej Rodan:
                          AUSCHWITZ NIE SPADŁ Z NIEBA
                          ANDRZEJ RODAN, pisarz, filozof, historyk, autor 58 książek, w tym czterotomowa “Historia głupoty w Polsce”, tako rzecze: W hitlerowskich Niemczech eksterminacja mniejszości zaczęło się od stref wolnych od Żydów (Judenfrei). Potem nastąpiło Endlösung der Judenfrage (ostateczne rozwiązanie kwestii żydowskiej). W Polsce Kaczyńskich i Ziobrów zaczyna się od STREF WOLNYCH OD LGBT. Prezydent kraju mówi: „To nie są ludzie... ”
                          Kochane Mordy Wy Moje, za to co się dzieje, będziemy tak samo odpowiedzialni jak prezydent, władze, sprzedajny Kościół, łajdackie bezmózgowe łyse łby bijące, kopiące, lżące gejów i lesbijki, jak również te mundurowe przebierańce, które ich legitymują, szarpią, aresztują. Polska już nie jest państwem prawa!
                          Kochane Mordy Wy Moje, a wystarczyło kilka lat temu wysłać Kaczyńskiego na emeryturę!
                         • wscieklyuklad Re: Nie dość, źe mafia to jeszcze klauny 21.08.20, 17:52
                          https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/118318415_3210897528986495_6699947521753544219_n.jpg?_nc_cat=111&_nc_sid=ca434c&_nc_ohc=OaXCWzVwTDAAX-Mai92&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=c7e5080296370f4a4a935d0af762f131&oe=5F644234

                          i super podsumowanie netowe bezmuzgowej sałatki:

                          Sztuka, to pojęcie intelektualnie właściwe osobie, która je tłumaczy w sposób, jaki sama je rozumie.
                          Sztuka mięsa, jest tym właśnie pojęciem, które pani Pawłowicz rozumie, ceni i lubi najbardziej. Niestety, nie każda sztuka jest równie smakowita dla pani Pawłowicz, stąd te gorzkie słowa. W tym kontekście, odniesienie do miłości dla Polski, która ją karmiła, jako posłankę do Sejmu, jest zrozumiałe, zwłaszcza, gdy ma się nieposkromiony apetyt. Pani Krystyno, niech pani jednak pamięta i ma to na uwadze, że sztukę mięsa produkuje się ze świń, które już zakończyły swoją „kadencję” przy korycie.
                         • wscieklyuklad Re: Nie dość, źe mafia to jeszcze klauny 21.08.20, 18:03
                          ANTYSEMITA MINISTREM SPRAW ZAGRANICZNYCH

                          Po dymisji Czaputowicza Kaczyński z Ziobrą wyznaczyli na stanowisko ministra profesora Zbigniewa Raua. Osobnik ten jest posłem pisowskim, był wojewodą łódzkim.

                          Jego słowa o opozycji, która w Brukseli zdradza polskie interesy wpisywały się w główny nurt pisowskiej narracji, więc nie były zaskoczeniem. Podobnie jego buńczuczne stwierdzenia, że Polska podmiotowa nie podoba się Putinowi i jakoby teraz ta pisowska Polska jest podmiotowa.

                          Wiemy jednak, że takie antykremlowskie deklaracje są ruchem pozorowanym obecnej władzy, mającym skryć prawdziwe promoskiewskie intencje. No, ale od demaskowania tych iluzji mamy specjalistę Tomasza Piątka, zatem poczekajmy na jego ekspertyzę.

                          Rau znany jest także z idiotyzmów charakterystycznych dla całego środowiska fundamentalistów, że przykładowo zmiany obyczajowe prowadzą do zoofilii i kanibalizmu. Cóż, głodnemu chleb na myśli.

                          Najlepiej zapamiętałem Raua jako nacjonalistycznego zakapiora z grudnia 2017 roku, kiedy wychwalał ONR oraz pragnął uhonorować w Łodzi przedwojennego antysemitę, Kazimierza Józefa Kowalskiego, prezesa Stronnictwa Narodowego. Chciał, by jedna z ulic nosiła imię owego żydożercy, lecz wskutek wielkiej prasowej wrzawy ostatecznie wycofał się rakiem.
                          wiadomosci.onet.pl/…/wrog-zydostwa-patronem…/6zkqmf4

                          Dla mnie taka postać jest persona non grata. Widać wyraźną tendencję, że zmiany w pisowskim rządzie idą w kierunku pogłębionej faszyzacji.

                          Dziś w Polsce zapala się kolejne zielone światło dla otwartego antysemityzmu i funkcjonowania organizacji skrajnie nacjonalistycznych, neofaszystowskich. Dla takiego rządu to naturalny elektorat, rezerwuar kadr, a także bojówka na usługach władzy.

                          Jako minister spraw zagranicznych zapewne pan Rau będzie schlebiał podobnym środowiskom zagranicznym. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, by zaczął dogadywać się z Międzynarodówką Faszystowską finansowaną przez Putina.

                          Przemysław Wiszniewski

                          i będzie toto oklaskiwane przez bezmuzgową łemigrację
                         • wscieklyuklad Re: Nie dość, źe mafia to jeszcze klauny 21.08.20, 20:38
                          Kiedy białe jest białe?
                          Do czego zdolna jest obecnie panująca nam władza? Pesymiści spodziewają się rychłego, celnie kierowanego do wybranych środowisk, kursu policyjnego. Optymiści wrzucają na fejsika zdjęcia z wakacji. Reszta grilluje i nie wierzy w powrót COVID-u.
                          Tymczasem dziś coraz rzadziej wiadomo, kiedy białe jest białe, a kiedy czarne jest czarne. Czy wolno stać z białą różą w miejscu publicznym? Policja wyniosła kilkanaście osób, bo z kwiatami w dłoniach przyglądali się nacjonalistom demonstrującym w rocznicę Powstania Warszawskiego. Prowadzący marsz powiedział policjantom, że „nie chce tych ludzi na swoim zgromadzeniu”. Ponieważ było to miejsce i zgromadzenie publiczne, wydawałoby się, że każdy mógł przyjść i sobie postać. Ale nie w 2020 r. W tym roku nikt nie powie, że białe nie jest tęczowe. Stanie z białą różą policja uznała za "znamiona czynu zabronionego", a gromkie okrzyki maszerujących "Tęczowe ścierwo!" i "Śmierć wrogom ojczyzny!" już nie. Za takie hasła w 2020 r. nikogo się w Polsce nie wynosi, ale przestępstwem jest tęczowa flaga. Zaskakuje ta policyjna dialektyka. Jest ona - jak twierdzą dobrze zorientowani komentatorzy - wynikiem "wojny na górze".
                          *
                          Od wygranych prezydenckich wyborów przez Andrzeja Dudę w obozie Zjednoczonej Prawicy trwa otwarty spór o to, jak mają wyglądać najbliższe trzy lata rządów. Gołym okiem widać, że wśród koalicjantów brak jest wspólnej wizji i porozumienia co do tego, jak daleko można się posunąć. Nakładają się na to stare animozje między stronnikami ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry a premierem Mateuszem Morawieckim. Ci pierwsi już otwarcie krytykują szefa rządu w zasadzie przy każdej okazji, a funkcjonujące w czasie wyborczej kampanii "zawieszenie broni" przestało być aktualne.
                          Jak zwykle w obozie rządzącym ostatnie i najważniejsze słowo należy do prezesa PiS, którego każde publicznie wypowiedziane zdanie jest, niczym kiedyś gesty Leonida Breżniewa, analizowane i dzielone na czworo. Kaczyński już zdążył pogrozić palcem "ziobrystom" i dał do zrozumienia, że nie pozwoli spiskowcom na wymianę premiera. Ponadto w powyborczym wywiadzie nakreślił ogólny kurs i zarysował część pomysłów, które obóz rządzący będzie chciał zrealizować w najbliższych latach.
                          Czeka więc nas m.in. repolonizacja mediów, a być może także utworzenie 100 okręgów wyborczych do Sejmu czy przywrócenie 49 województw. To tylko niektóre z pomysłów, które krążą w kuluarach partii rządzącej. Lecz najważniejsze przesłanie, jakie płynie z ostatnich wypowiedzi Kaczyńskiego to takie, że kto nie z nami, ten przeciwko nam. Na takim właśnie fundamencie PiS chce zbudować nową "wspólnotę". Nie popierasz PiS - nie jesteś polskim patriotą. Won z kraju.
                          *
                          Władza ma rozmach. Polska się wyludnia, za kilkadziesiąt lat zostanie 15 mln, Polaków ale zabieramy się do budowy lotniska, które może obsługiwać 100 mln pasażerów rocznie. Żeby przekonać do budowy lokalne samorządy i mieszkańców, którzy mogą stracić dorobek całego życia, Marcin Horała, pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego, obiecuje im udziały w zyskach z inwestycji. Bezpieczna obietnica. Nawet 100 procent z zera to jest wciąż zero. PiS jest mocne w obietnicach, a jeszcze mocniejsze w mocarstwowych rojeniach. Minęły ponad trzy lata i wciąż nie ma wieloletniego planu inwestycyjnego, ani nawet studium wykonalności inwestycji. Jest natomiast mgławicowa spółka, są duże pieniądze dla zatrudnionych w niej prezesów z klucza partyjnego. I coraz więcej wakatów na kluczowych stanowiskach ekspertów, którzy chyba przestają wierzyć w to, że cokolwiek kiedykolwiek zostanie zbudowane.
                          Podobnie sprawa ma się z marką polskiego samochodu elektrycznego. Według zapowiedzi z 2016 roku po polskich drogach w 2025 roku miało jeździć milion samochodów o napędzie elektrycznym. Kontrolowane przez rząd koncerny wyłożyły 70 mln, a ówczesny minister Krzysztof Tchórzewski obiecał, że pierwsze pojazdy zobaczymy już jesienią 2018 r. Jaka jest rzeczywistość? Na razie mamy tylko slajdy i wstępne szkice wyglądu tych pojazdów oraz jego nazwę.
                          Po pięciu latach rządów, PiS - a razem z nim Polacy - boleśnie przekonują się, że trwale coś zbudować jest dużo trudniej, niż rozdać pieniądze. Kolejne programy "pieniądze+" nie zastąpią sprawnego gospodarza w Polsce.

                          Zbigniew Noska
                         • wscieklyuklad Re: Nie dość, źe mafia to jeszcze klauny 22.08.20, 15:24
                          [img]https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/118156609_756613971790988_3152501881741118121_o.jpg?_nc_cat=101&_nc_sid=8024bb&_nc_ohc=JhJ9MXp3Y1IAX_MFy5e&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=3845ce7b3cd2c9fa20b7d89b5e563d50&oe=5F65D461[/]

                          Jest jeszcze typowa u mafiinszansa. Źe we łbie ma nie po kolei.
                         • wscieklyuklad Re: Nie dość, źe mafia to jeszcze klauny 22.08.20, 19:52
                          Bochatyrowie wszystkich Komend łonczcie siem!

                          https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/118327076_1337818696393260_6093516092158363706_n.jpg?_nc_cat=1&_nc_sid=110474&_nc_ohc=je3dvK2zeBYAX-VvaNr&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=3f6bbbd054177d3b5f95ecf62247bdc7&oe=5F668CEA

                          POLICJANCI UCIEKAJĄ PRZED NEONAZISTAMI Z ONR HAJLUJĄCYMI W ICH OBECNOŚĆ

                          Jedno zdjęcie mówi więcej niż tysiąc słów.

                          Widok uzbrojonych policjantów, którzy uciekają przed neonazistami hajlującymi przed nimi w geście pozdrowienia hitlerowskiego pokazuje jak bezkarni czują się ci skrajnie prawicowi przestępcy na polskich ulicach.

                          To zdjęcie świadczy o upadek państwa prawa!
                          Żądamy dymisji ministra spraw wewnętrznych, któremu podlega polska Policja

                          Policjanci na rozkaz przełożonych z partii rządzącej zamiast ująć sprawców na gorącym uczynku patrzą na to biernie i ochraniają neonazistowskie hordy idące przez polskie miasta.

                          Nie będziemy patrzeć bezczynni jak neo-Naziści opanowują polskie miasta.

                          Dlatego walczymy z każdym przejawem rasizmu i ksenofobii. Robimy to bez wsparcia władz państwowych, a często przy ich sprzeciwie, bo przecież obecny rząd często jako pierwszy nawołuje do nienawiści.
                         • wscieklyuklad Re: Nie dość, źe mafia to jeszcze klauny 23.08.20, 10:24
                          Proszę Państwa !
                          Chciałbym w telegraficznym skrócie napisać, jak się zaczęła wywołana przez J.Kaczyńskiego wojna polsko - polska !
                          Chcę o tym napisać , bo niektórzy zapomnieli, jak to było, a inni , albo jeszcze chodzili w pampersach, albo ich w ogóle na świecie nie było i ulegają kłamliwej propagandzie. Posłużę się faktami, nie wchodząc w głębsze i obszerne interpretacje.
                          1/. W 1980 doszło do podpisania tzw. porozumień sierpniowych w Gdańsku,Szczecinie, Jastrzebiu - Zdroju i Hucie Katowice. Przy podpisywaniu tych protokołów, nie było żadnego Kaczyńskiego.
                          MKS, który podpisywał z rządem PRL porozumienia stanowili :
                          Lech Wałęsa, dwóch wiceprzewodniczących Andrzej Kołodziej i Bogdan Lis oraz Lech Bądkowski, Wojciech Gruszewski, Andrzej Gwiazda, Stefan Izdebski, Jerzy Kwiecik, Zdzisław Kobyliński, Henryka Krzywonos, Stefan Lewandowski, Alina Pienkowska, Józef Przybylski, Jerzy Sikorski, Lech Sobieszek, Tadeusz Stanny, Anna Walentynowicz i Florian Wiśniewski.
                          2/ 10 listopada 1980 doszło w Sądzie Wojewódzkim w Warszawie do oficjalnej rejestracji Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność".
                          W zapisach sądowych nie ma również nazwiska żadnego z braci Kaczyńskich.
                          3/ We wrześniu i pażdzierniku 1981 odbył się I-szy Krajowy Zjazd "Solidarności"
                          W wyborach przewodniczacego była kolejność głosów :
                          1/ Wałesa - 462
                          2/ Jurczyk - 201
                          3/ Gwiazda - 74
                          4/ Rulewski - 52
                          jak widać nie ma tu też żadnego Kaczyńskiego. Lech był zaledwie jednym z 862 terenowych delegatów na zjazd, a Jarosław w ogóle wtedy do "Solidarności" nie należał - zapisał się dopiero w 1988 roku.
                          Wtedy w 1988 roku zbliżyli się mocno do Wałęsy.i wzięli udział w rozmowach Okrągłego Stołu.
                          4/.12 maja 1990 powstało Porozumienie Centrum, którego Przewodniczącym został J.Kaczyński - wtedy po raz pierwszy o nim Polacy usłyszeli, a nie jak to opowiada kilkanaście lat wcześniej.
                          Pewnie to niektórych zdziwi, ale do PC należał między innymi Donald Tusk ze swoim Kongresem Liberalno- Demokratycznym. PC popierało Wałęsę. Pomimo tego, że Wałęsa wygrał. Kongres Liberalno- Demokratyczny z D.Tuskiem i K.Bieleckim wystąpili z PC, a w ślad za nimi PSL i kilka pomniejszych partyjek, bo nie mogli znieść apodyktycznej postawy J.Kaczyńskiego., który wszystkimi chciał rządzić jednoosobowo i nie znosił żadnych sprzeciwów.
                          Rozłam zorganizowany przez Tuska spowodował, że PC poniosła w wyborach parlamentarnych sromotną klęskę, zdobyła zaledwie 4,4 % głosów i nie weszła do sejmu
                          Dlatego na samą myśl o Tusku Kaczyński do dziś dostaje białej gorączki i zrobił by wszystko, żeby Tuska za kratki wsadzić.
                          5/ Po wyborach prezydenckich Jaroslaw Kaczyński został 22 grudnia 1990 r Szefem Kancelarii Prezydenta Wałesy. Niestety zaczął mu się za bardzo szarogęsić, co chyba nikogo nie dziwi i dlatego Wałesa 31.10.1991 wyrzucił go z Kancelarii.Prezydenckiej i stał się jednocześnie największym wrogiem J.Kaczyńskiego.
                          Te dwie sprawy są właśnie przyczyną wojny polsko- polskiej, !
                          Ani Donald Tusk, ani Lech Wałesa nie pozwolili sobą tak pomiatać, jak dziś WUC pomiata swoimi marionetkami i polskim prawem !
                          Ktokolwiek chciałby napisać w komentarzu, że piszę bzdury niech najpierw.sprawdzi.
                          Wszystkie te fakty dostępne są w GOOGLE, bo to wydarzenia ważne i są stosowne protokoły, lub decyzje sądu, a ja nie mam czasu odpisywać każdemu z osobna !

                          Z netu

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka