Dodaj do ulubionych

Czaskowski do tiurmy o zaostrzonym rygorze!

01.09.20, 19:52
l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fwawainfo.pl%2Fawaria-w-czajce-010920-md-policja-weszla-do-urzedu-miasta%3Ffbclid%3DIwAR1MTrxmy-LA3ko4I1RD-UXQEq2zJ8LEj51DUtfu_CAdEcZWAjUPehvvPXs&h=AT04NMXzJlEc-GAT1MlyeXv5BZZA3cNCLp5NEANjTPiaqbV-7aJZgqOIxjnnlK2ByTPWsprEnAkp4I3YF1UrOQq9hbFk6-bMe9SYZFPPitXnBFN3kPL1-YF0yI7Dclfscn4t&__tn__=%2CmH-R&c[0]=AT038DaTFRC6dPwb5DC8BquDOugDLBfMlgKzFsIC2KgA9E_T57GK_YToFRvtcyGB_pYTYovxFX0nGgHeLyU0GO4aYsdMp75Mvv2sYxFxGQpBmTqPixaAJzbWm7TSCNOB_HqpWQ-Y-EVh9cMQBRolPT4kDbadmLkT4mymKq98SKioOSrdWINDeji786beKwm24d3Nni4d5LVHHk_iOo3XAmNt8oc7_UzZoy2uJHkn
Obserwuj wątek
   • wscieklyuklad Re: Czaskowski do tiurmy o zaostrzonym rygorze! 02.09.20, 16:46
    Dariusz Hołodyn
    Gocław
    tSpo2unesoro2 esludgeordz.u
    ·
    Awaria kolektora Czajki (przyczyny awarii) - o czym mało lub w ogóle nie ma w mediach i o czym wolą nie mówić „eksperci”. Dziś rurociągi /stalowe/ z gazem, ropą mają nawet kilka tysięcy km długości i nie ma żadnych większych awarii. Przebiegają często po górach, mokradłach, dnach rzek i oceanów. Po dnie Bosforu w betonowo-stalowej rurze jadą bezpiecznie samochody i pociągi. Przerzucenie rury pod dnie rzeki takiej jak Wisła wydaje się banalne. W Warszawie do transportu g... zamiast stalowych rur (tylko na odcinku 1,3 km pod Wisłą) położono „rury” zbudowane z … plastikowych pierścieni łączonych na ...wcisk (długość każdego piersienia głównie około 1,5 metra i srednicy 1,6 m). Kiedy zorientowano się że taka konstrukcja jest za słaba, postanowiono rury zalać ...betonem. Kiedy okazało się że masa betonu jest za ciężka dla plastikowej konstrukcji – rury zalano lżejszym ale słabszym betonem napowietrzonym /nie jest to beton konstrukcyjny/. Przed zabetonowaniem, rur najprawdopodobniej w żaden sposób nie zakotwiono do konstrukcji tunelu /brak podpór lub ławy fundamentowej/. Wylana warstwa betonu wydaje się dużo wyższa i przez to cięższa niż na projekcie. Bezpośrednio w wylewce zacementowano bez żadnych wzmocnień i podpór tor wagonu technicznego /dopiero w 2019 na odcinku tylko 100 m pierwszej awarii zastosowano stalowe zbrojenie/. Dziś ta całość „pracuje” i nie wytrzymuje obciążeń. Błąd jest konstrukcyjny i wykonawczy. Odpowiadają Ci, co wymyślili i zrealizowali ten nowatorski genialny pomysł (inżynierowie powinni stracić dyplomy) oraz ci co zaakceptowali takie rozwiązanie (przetarg i umowa na budowę części pod rzeką 2010 rok) oraz w pewnej mierze ci co przez lata ignorowali tą konstrukcję z błędem już na etapie powstawania. P.S. Dzień przed drugą katastrofą - tunel wizytowali specjaliści z Politechniki Warszawskiej. Nie oceniam ich pracy, ale mieli szczęście że się nie potopili. Chciałbym natomiast wiedzieć czy w ostatnich dniach w tunelu był używany wagon techniczny - jeśli tak to dla nadwyrężonej konstrukcji podłoża mogło to być jak ...atak terrorystyczny.
    Swoją drogą "Awaria kolektora" brzmi dumnie - Jasiu to po prostu pękła rura.
        • wscieklyuklad Re: Czaskowski do tiurmy o zaostrzonym rygorze! 05.09.20, 19:28
         Czaskowski ty widzisz i nie grzmisz? Jak sama nazwa wskazuje to się działo na BIAŁOłęce. pojmał?
         A nie na ŻÓŁTOłęce, żeby nam jakieś skośnookie Białemu Panu serwowało psa z grilla!

         "WYPIERDALAJ Z POLSKI SKOŚNOOKA IDIOTKO" - KRZYCZELI RASIŚCI DO DZIEWCZYNY PRACUJĄCEJ W BARZE
         "Wyp... z Polski, skośnooka idiotko!" - wykrzykiwali dwaj mężczyźni do dziewczyny obsługującej ich w wietnamskim barze na Białołęce w Warszawie. A później grozili śmiercią klientce, która jej broniła.
         Do zdarzenia doszło w zeszły piątek. Pani Daria poszła wieczorem z koleżanką do baru na osiedlu Derby. Było przed godz. 20. W środku siedziało dwóch mężczyzn. Okazało się później, że byli pod wpływem alkoholu. Co chwilę w arogancki sposób zwracali się do kobiety za ladą. – Wyzywali ją od kretynek, skośnookich idiotek i kazali jej wyp… z Polski. Wymachiwali przy tym rękoma w jej kierunku. Nawet gdy już otrzymali zamówione danie, nadal zachowywali się agresywnie – opowiada kobieta.
         W końcu uznała, że nie może dłużej pozwolić na taką agresję wobec obsługi baru. Postanowiła powstrzymać mężczyzn. – Zwróciłam im uwagę, ale zostałam wyśmiana. Wyciągnęłam więc telefon, wyszłam na zewnątrz i zadzwoniłam pod nr 997 – mówi i opowiada, co wydarzyło się potem. – Podczas mojej rozmowy z policjantem jeden z mężczyzn groził mi śmiercią oraz wymyślał od szmat i dziwek. A kiedy usłyszał, że podaję adres baru, z którego dzwonię, popchnął mnie, po czym obrzucił jedzeniem i jeszcze opluł – relacjonuje pani Daria.
         Miała szczęście, bo tak jak ona wcześniej stanęła w obronie barmanki, tak teraz przypadkowi przechodnie rzucili się, żeby obronić panią Darię. Kilku z nich obezwładniło szarżującego mężczyznę, który próbował gonić kobietę. Nie dali jednak rady utrzymać ich do przyjazdu policjantów, którzy dotarli na miejsce po… godzinie.
         Sprawa została zgłoszona policji, jednak mundurowi działają jak zwykle w tego typu sprawach niemrawo. Wiadomo, przełożeni z PiS naciskają, by w statystykach nie było zbyt wiele przypadków przestępstw motywowanych rasizmem.
         Zamiast wszcząć dochodzenie z art 257 w związku z ewidentnym przypadkiem rasizmu - policjanci wmawiali ofiarom, że muszą same ścigać sprawców i oskarżać ich w trybie prywatno-skargowym.
         W tej sytuacji Ośrodek włącza się więc do sprawy, nasi prawnicy przygotują odpowiednie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu.

         https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/118828318_1349240238584439_8412926713877028777_n.jpg?_nc_cat=100&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=jDBdIQzZvQkAX_KBcut&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=8a63dbb91b012a92a496708b78bd7d60&oe=5F7B521E

         Jak tak dalej pójdzie to Warszawa pod rządami Czaskowskiego zupełnie pogrąży się w łajnie!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka