Dodaj do ulubionych

Nie chcą ojczulka!

15.10.20, 14:15
Za oceanem nie chcą o. Rydzyka

https://cdn.natemat.pl/5376f3e571268654a0f3747de4744ebf,750,0,0,0.jpg

Amerykańskie Centrum Szymona Wiesenthala wdrożyło procedury mające na celu zakazanie o. Tadeuszowi Rydzykowi głoszenie kazań i prowadzenie zbiórek na terenie USA. To skutek działań kanadyjskiego polityka polskiego pochodzenia Thomasa Lukaszuka.

Lukaszuk poinformował:

Centrum Szymona Wiesenthala skontaktowało się ze mną osobiście kilka dni temu i wczoraj przekazało sprawę do ich biura w Chicago, gdzie znajduje się największe zgromadzenie Polonii poza granicami Polski i gdzie ojciec Rydzyk i jego Radio Maryja jest bardzo zorganizowane – przekazał polityk.

Oczywiście w Stanach Zjednoczonych są też inne liczne grupy polonijne, ale nie tak duże jak w Chicago, to pierwsza rzecz. A po drugie - gdzieś trzeba zacząć. Wydaje mi się, że Chicago jest najbardziej logicznym miejscem – zaznaczył Lukaszuk.

Zaznaczył, że chodzi zarówno o zakaz odprawiania mszy, jak i prowadzenia zbiórek finansowych.

Jeżeli chcemy zaprzestać rozprzestrzeniania tej mowy nienawiści Rydzyka, to oczywiście musimy obciąć fundusze. To jest najważniejszy krok. Bez funduszy będzie mu ciężko szerzyć swoje poglądy na falach radiowych, przez internet i osobiście oczywiście też – wyjaśnił Kanadyjczyk.

Dodał, że w jego kraju podjęte zostały już kroki, aby zabrać organizacjom Rydzyka status charytatywny. O podobnych działaniach Lukaszuk ma wkrótce dyskutować z J.B. Pritzkerem, gubernatorem stanu Illinois, w którym znajduje się Chicago.
Kilka tygodni temu w naTemat.pl pisaliśmy o zakazie odprawiania nabożeństw oraz organizacji spotkań w kilku kanadyjskich parafiach, jaki otrzymał Rydzyki. Wydał go arcybiskup Edmonton Richard Smith.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka