Dodaj do ulubionych

Święto Niepodległości...

11.11.20, 12:30
https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/74569906_2492913264162315_1340238209640038400_o.jpg?_nc_cat=104&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=-w-VEv_TH8QAX-DdKGD&_nc_ht=scontent-frt3-1.xx&oh=d2a30ac403aa18e1ffff2dd9d7493a42&oe=5FD24EA3
Obserwuj wątek
  • sorel.lina Re: Święto Niepodległości... 11.11.20, 12:33

   Mówi: hołota, kanalie, przestępcy
   Policjanci pałowali wczoraj bezbronnych i spokojnych ludzi. Na moich oczach. Zresztą nie tylko na moich. Robili to w parku za Muzeum Narodowym, przy ulicy Książęcej, tam gdzie zapewne nie ma kamer. Rzucili się także na nas, krzycząc „Który teraz ku**a?!”.
   Stało się to chwilę po siłowym rozgromieniu protestu, przy styku Nowego Światu i Placu Trzech Krzyży.
   Nigdy nie krzyczałem na protestach: „Zdejmij mundur i kolczatkę, przeproś matkę...”. Miałem świadomość, że nie wszyscy policjanci są tam na własne życzenie. W końcu ta sama policja ochraniała co roku Marsz Równości przed narodowymi amebami.
   Mam znajomych policjantów, są pomocni i życzliwi, także na służbie. Wczoraj w oczach Niebieskich widziałem tylko agresję, chęć zadania bólu i cierpienia. I to komu? Chłopakom z tęczową flagą oraz dziewczynom z kawałkami kartonów i bezprzewodowymi głośniczkami? Może tym się miały z wami bić? Wstyd. Hańba. Białoruś Łukaszenki. W Warszawie. Wciąż nie mogę w to uwierzyć.
   Na koniec demonstracji, gdy zaczęli siłą wynosić protestujących siedzących na ulicy, rozchodziliśmy się spokojnie po parku. Szliśmy w stronę swoich domów. Grupki po 3 czy 5 osób. Wszyscy byli zajęci omawianiem tego, co się właśnie stało. Kilkudziesięciu policjantów przechodziło obok nas (byłem pewny, że chcą dopilnować, żebyśmy się spokojnie rozeszli). W ogóle nie przyszło mi na myśl, że mam się ich bać. I nagle w ruch poszły pałki.
   Dwóch policjantów rzuciło się na przechodzących obok chłopaków. Uderzenia były zadawane z całej siły w plecy. To nie były ciosy „żeby postraszyć”.
   Dlaczego nie nagrałem sytuacji? Nawet nie zdążyłem o tym pomyśleć. Musieliśmy uciekać. Rzucili się na nas w tym samym momencie. Kolega został zwalony z nóg. Policjant kolanem przycisnął mu tułów. Drugi uderzył go dwa razy w głowę. Zaczęliśmy krzyczeć „Puśćcie go!”. Puścili.
   Wyraźna zmiana taktyki w stosunku do pokojowo protestujących ludzi. Nie zrobiliśmy nic, za co należała nam się ta agresja. To policja cały wieczór prowokowała nas, blokując ulice, którymi szedł protest. To policja podnosiła napięcie. Przyczyniała się do eskalacji nastrojów, zamieniając zwykły pochód z transparentami w poważne wydarzenie. Liczba demonstrantów się zwiększała – od kilkuset na Placu Unii do kilku tysięcy w okolicach sejmu. Dochodzili do nas kolejni warszawiacy, widząc co wyprawiają mundurowi.
   Przesłanie do tych zakutych pał, które biją nastolatków: Cały wieczór robiliśmy was w ciula. Blokowaliście Marszałkowską? Zeszliśmy na Trasę Łazienkowską. Odcięliście wejście pod sejm, poszliśmy na Plac Konstytucji. Nas jest więcej! Zamykanie dróg przed nami na pewno wam nie pomoże.
   Mamy prawo protestować. A wy nie macie prawa nas bić!
      • sorel.lina Re: Święto Niepodległości... 11.11.20, 13:08
       Nadzieja...?

       ____________________________________________________________________________

       Jeszcze tylko trochę.

       Implozja dyktatury Kaczyńskiego może się przeciągnąć. PIS ma policję, wojsko i sądy. Zanim więc wszystko to pier..lnie, reżim stanie się jeszcze bardziej zajadły. Ze strachu. Ale widać już pęknięcia. Brak pewności i drżenie ręki prezesa. Jego starczy, nienawistny grymas. I ciągłe napięcie. Dyktatura wyraźnie słabnie. TO może się wydarzyć w każdej chwili.
       I nie chodzi tylko o sondaże, ani o presję Europy, ani nawet o strajki kobiet. Chodzi o spojrzenie w przyszłość, które powoduje uczucie przykrości. Po prostu – nie widać nic, z czym porządny człowiek mógłby się utożsamić. PIS nie posiada żadnej pozytywnej wizji.
       Sama tylko myśl, że za 10 czy 15 lat będzie nadal rządził PIS, a obywatele zostaną niemal całkowicie pozbawieni swoich praw, jest absurdalna. Kto chciałby dzisiaj wspierać taki koszmar? Przynależność do PIS wkrótce stanie się powodem do wstydu, albo zakłopotania. PIS to dzisiaj synonim zła.

       Na ulicach, w biurach, w pociągach, w szkołach. W bramach, na klatkach schodowych. W mediach. Wszędzie. To się snuje w powietrzu i nie potrzeba nawet słów.

       Tworzy się nowa tożsamość narodowa – metafora nowego pokolenia, łącząca ludzi młodych, prężnych, dowcipnych i inteligentnych.
       I jest wyraźnie wymierzona w PISowską dyktaturę i opresyjny Kościół. Mądry transparent, chwytliwe powiedzenie, hashtag, mrugnięcie okiem, rozmowa, ruch ręki, mimika, piosenka, aluzja, logo strajkujących kobiet, jakiś okrzyk z okna. Wszystkie te elementy tworzą tożsamość i identyfikują całą generację.

       Powstaje antyPISowska kultura, która już wibruje w całej przestrzeni publicznej.

       Taka sama atmosfera była za czasów późnej komuny. Każdy wiedział, że się wali. Ale jeszcze rządzili, udając, że wszystko jest pod kontrolą. Mieli "Trybunę Ludu", milicję, mogli pałować ludzi, wsadzać do więzienia, ale nawet dzieci opowiadały sobie kawały o komuchach. Nikt się już nie bał. Nikt już nie wierzył w przyszłość komunistycznej Polski, ani nikt już chciał być komunistą. Komunizm jeszcze trwał, komuniści posiadali przywileje, cieszyli się bezkarnością, jak dzisiejsi politycy PIS, ale był już bez żadnej przyszłości. Stał się tymczasowy. Jak PIS.

       Dzisiaj coraz mniej obywateli wierzy, że Polska może być szczęśliwym krajem pod PISowskimi rządami. Rządami, które przyniosły ogromne zniszczenia; podziały, nienawiść, niemal otwartą wojnę domową, nawet śmierć. Ale nie uśmiech. Nie tolerancję. Nie ugodę. Nie uścisk dłoni.

       Ci, którzy dzisiaj są na ulicach, i ci, którzy ich popierają, już nie zgodzą się, aby odbierać im prawa obywatelskie. Nie zgodzą się na opresyjny Kościół, bezkarność i przepych kleru, przymusową religię w szkołach i finansowanie imperium Rydzyka z państwowej kasy. Nie zgodzą się na aborcyjne zaostrzenia, na marionetkowy Trybunał, prymitywną TVP oraz infantylnego prezydenta, który wielokrotnie podeptał polską Konstytucję.

       Jeszcze tylko trochę.

       D. Wiśniewski


       /Polish Freedom Network/
  • 1agfa Re: Święto Niepodległości... 11.11.20, 14:47
   Dzień dobry Wszystkim : )

   A tak było wówczas w Warszawie
   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,26497839,skaczac-po-dachach-wagonow-dotarli-do-lokomotywy-11-listopada.html#BoxWOpImg1

   Proces, który trwał kilka dni, gdzieniegdzie w Polsce aż do 19-20 listopada.
   Oczywiście 11. Listopada jest Dniem symbolicznym. Przez co ważnym. Niestety zdeptanym i zohydzonym przez głupoli i awanturników. Pseudo-patRYJotów, często zupełnie nieznających historii. Warszawa znowu, jak w kilku latach poprzednich, musi bronić się przed zadymą i barbarzyństwem ignorantów.
   Proszę Państwa, artykuł opowiadający o warszawskich listopadowych wydarzeniach, choć z natury rzeczy krótki i będący zarysem, fragmentem opisu tamtych dni, wart przeczytania, wraz (uwaga!) z komentarzami : )
         • wscieklyuklad Re: Święto Niepodległości... 11.11.20, 18:55
          www.facebook.com/bartstaszewski/videos/1858897314249524

          I tego tez broń skrajny matole!

          Policja dzisiaj dała faszystom zniszczyć miasto. Urządzili za to ścieżkę zdrowia fotoreporterom. Wśród spałowanych jest Przemysław Stefaniak, którego zdjęcia mogliście tu widzieć. Pobita zostałą też dziennikarka Newsweeka Renata Kim i towarzyszący jej fotograf. Policja zamiast pałować bandytów, WYŻYŁA się na dziennikarzach. Na początku filmu widać też, jak policjant rzuca granat hukowy w zwykłych ludzi..

          z netu

          Jak dobrze, że tyle shitu opuściło Polskę. Oby na zawsze!
              • wscieklyuklad Re: Święto Niepodległości... 11.11.20, 19:26
               A tu masz matole konkrety dotyczące podpalonego przez faszystów mieszkania (zwanego też przez matołów pustostanem)

               Oczywiście to bez znaczenia, komu narodowe bydło podpaliło dzisiaj w Warszawie mieszkanie - mógł to być w gruncie rzeczy każdy: lewak, prawak, buddysta, ateista, a nawet biskup, zbrodnia byłaby zbrodnią - tak się jednak złożyło, że zapłonęło mieszkanie Stefana Okołowicza, wybitnego znawcy twórczości Stanisława Ignacego Witkiewicza. A w nim - bezcenne zdjęcia i reprodukcje. Myślę, że Witkacy tym razem nie chichocze. On płacze w swoim bezimiennym poleskim grobie. 😡

               Oto skutki:

               https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/125128572_10158699374434513_3879830106920638895_n.jpg?_nc_cat=107&ccb=2&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=ycExFSKdwQ0AX_ImXRR&_nc_oc=AQnKB22eN2IQmhPGghe1nOoERbDL3FaPjhkZ1y8dx5Yvs6_RuBV9bammIlwnPGCul5k&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=89af7d78cb194afa4c1e80c213b3aece&oe=5FD30560
                         • wscieklyuklad Re: Święto Niepodległości... 11.11.20, 23:26
                          Poły sfajdane z przerażenia na wyścigi ślą wyrazy ubolewania i błagają o wybaczenie byłego ZOMOla chroniącego partyjną telewizję w stanie wojennym niejakiego dudę od Kacperka.
                          Ten starszy człowiek z raną twarzy zamieszczony na Podwórku to dziennikarz Tygodnika Solidarność. Faszysta w policyjnym mundurze walnął mu w twarz gumową kulą z odległości KILKU METRÓW.
                          Jak to leciało? Za PełoPESEL strzelano do grników? Czy jakoś tak?
                          Jak to leciało? My policji przeciw ludziom nie wyprowadzimy? Czy podobnie?

                          Idę kontynuować szloch Prawdziwego Polaka , moje wsparcie dla egzaltowanego wciąż opiekunia.

                          Na szczęście w mieszkaniu podpalonym przez faszystów spłonęły tylko drzwi balkonowe i niewielki fragment pokoju, co oczywiście potwierdza prowokację TVN i podpalenie od wewnątrz.

                          W tym pokoju zgromadzono materiały poświęcone Witkacemu, które mają być prezentowana na wystawie zagranicznej.

                          Właściciel pokazał jeden z eksponatów. Podobizna Witkacego z przerażonym wyrazem twarzy. Tytuł wystawowy Przeraźenie wariata.

                          Gdyby spłonął można by go łatwo zastąpić focią ryja skurwysyna z Żoliborza w trakcie sejmowych wrzasków.
                         • 1agfa Re: Święto Niepodległości... 12.11.20, 02:58
                          https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/s960x960/125183364_3036408219926519_6906949355333631922_o.jpg?_nc_cat=101&ccb=2&_nc_sid=110474&_nc_ohc=UcLRRViL82YAX8k5Spl&_nc_oc=AQnEmpAYW3vZ7NKjnOGAEqE-E58FQ8pbnwKA0ZgWJ2tWsc7bE_NO0HvshsrcXNgtLbM&_nc_ht=scontent-frt3-2.xx&tp=7&oh=43dc73a0cf6dc0ce03fa4797da2aaf8c&oe=5FD3F72E

                          Zjechali się PatRYJoci z prowincji (są filmiki, gdzie widać że szukają na mapkach), spotkali nieznane urządzenia, najpewniej wrogie bo nazwa obca, zagraniczna! (po co komu takie Veturillo,?!)toteż uwolnili Warszawę od części tych urządzeń.
                          Tradycja uwalniania od zbędnych kłopotów jest kontynuowana, zakorzeniona, "uwalniano" już np. Sądy od pracy, ułaskawiając przestępców.
                          Także warszawski granitowy bruk uliczny, kamienie spod podkładów kolejowych, race wystrzeliwane ochoczo (choć niecelnie) - to wszystko użyto dla uczczenia Święta Niepodległości...Imponujące na wyraz, bo chyba nigdzie w świecie nie świętuje się w ten sposób jak w Polsce świąt narodowych (myślę np. o francuskim 14. Lipca, amerykańskim 4. Lipca...).
                          Naprawdę polscy tzw.narodowcy dają przykład światu!!
                          Jednak Warszawa policzy poniesione straty materialne.
                          Należałoby obciążyć kosztami firmę (bo przecież jest firmą tzw. "Marsz Niepodległości" ), nazwa równie celna jak "Prawo i Sprawiedliwość".
                          Albo może organ na szczeblu wiceministra, organ zawiadujący bezpieczeństwem Państwa?! Chyba powinien poczuwać się do odpowiedzialności, ten organ niedawno publicznie nawołujący do czynu.
                         • 1agfa Re: Święto Niepodległości... 12.11.20, 03:18
                          PS. Kiedyś pisaliśmy na Podwórku o "wyhodowanych", bodajże taki własnie był tytuł wątku. Oto obserwujemy efekty hodowli, wykonywanej wspólnymi siłami przez partię Pis ze wspólnikami przystawkowymi i Kościól.
                          Wyrosło z tej bezkarnej hodowli jadowite dzieło i zatruło Polskę na pokolenia.
                          Autorzy sczezną i dawno gryźć ziemię będą, ale gorzkie owoce ich działalności dzieciom i wnukom pozostanie spożywać jeszcze długo, zanim ślad wszelki po nich zginie, a pamięć w hańbie, niesławie i zapomnieniu utonie. Dixi.
                         • wscieklyuklad Re: Święto Niepodległości... 12.11.20, 06:21
                          Dlatego Agfo rzygać się chce napotykając bogoojczyzniane teksty pełne egzaltacji zraszane łzami i zachwytów jak to Prawactwo w postaci zwykłych bandziorów a dla komentujących Bohaterów jedynie dlatego, że idąc ulicami odpalają petardy, machają flagami i wyją fałszując mocno Polska dla Polaków, raz sierpem raz młotem przypominając co będzie na drzewach wisieć zamiast liści.
                          Takie wielbiący swych idoli matoły mieszkają setki (ponad tysiąc kilometrów od kraju, który tak wielbiący opuścili a o którym wiedzę czerpią głównie z wypierdów matek kurek, ziemkeiwiczów, karnowskich i podobnych publikatorżniczych dokonań tak dobrze prezentowanych przez telewizyjnych zwyrodnialców.
                          Taki bezkrytyczny debil widzący katowanego lewaka bije się po udach z ukontentowania, bo dla niego pojęcie człowieczeństwa ogranicza się do jego wizji świata, podobnie jak w przypadku hołoty niszczącej nie tylko miasto, ale i tradycję, bo przecież to wrzeszczące gówno nie ma pojęcia co kryje się pod hasłem Cześć i chwała bohaterom, dla bydła jest to jedynie górnolotna treść bez treściowego podkładu .

                          Oglądający to dureń o mentalności rozwielitki. Szlocha.
                          Oglądający to posiadacz obligującego do myślenia analitycznego myślenia kupuje i syci się widokiem stada zwyrodnialców demolującego Lewackie Miasto Bo to przyszłość kraju. Bo to siepacze lewactwa, którego to pojęcia kretynki nie rozumieją poza sednem w postaci - są inni, niż prawach i należy ich zniszczy,.
                          Rowery zniszczono słusznie bo mają pedały.
                          Mieszkania nie podpalono rzutem petardy z zewnątrz. A jeśli już to była to z góry ukartowana prowokacja. Kilka balkonów dalej stała ponoć ekipa TVN napisze takie zabetonowane mózgowo prawactwo by wszystko nakręcić o potem POMÓWIĆ Patryotów o bandytyzm.
                          Niejakie glińskie wypierdziało już tę opinię właśnie w TVN.

                          Ofiarą bandziorów jest policjant, któremu zapewne jako lewakowi rozwalono czaszkę brukową kostką. Nie jestem miłośnikiem wolstapowców, ale jeszcze mniej kocham bandytów mieniących się patriotami i za takich uznawanych przez emigracyjne matoły.

                          Najgorsze dopiero przed nami, gdyż mniejniżzero opuszką nie kiwnie by tych bydlaków wyłapać i ukarać.
                          Za to babcia, która miała znokautować kulsonamplastikową torbą w kolorze tęczy została przez kilku osiłków wrzucona do suki, zawieziona na komisariat gdzie postawiono jej zarzut ATAKU NA FUNKCJONARIUSZA.

                          W takim to pięknym kraju przyszło nam żyć.
                          Kraju demolowane od lat kilku i przed następna demolką.
                          A toto co się rzuca w ogień gdy widzi krzywdę doznało Olśnienia.
                          Zbyt w to Olśnienie się wpatrywali i straciło ostatnią krztynę tego co inteligentny człowiek określać zwykł mianem krytycznego spojrzenia.
                          Dlatego wczoraj szlochałem - tak na wszelki wypadek, bo nie znalazłem opisu tego patosu jak to przy takich okazjach widzimy.

                         • wscieklyuklad Re: Święto Niepodległości... 12.11.20, 10:22
                          Czterdziestu wolstapowców na własnym dupsku przerobiło zwarcie nie z pokojowo demonstrującymi ludźmi, których się katowało i zespołowo wrzucało do suk, przewoziło skutych na dołek i tam rewidowało po rozebraniu do naga.
                          Tak, że generalnie bydła mi nie żal, bo bydło atakujące i interweniujące jest identyczne w swym zwyrodnialstwie.

                          Smutna wieść dla ślunskiego betonu.
                          Antifa zdecydowanie odcięła się od podpalenia mieszkania Stefana Oszukowskiego. "Informację" przesłały trolle czyli wzorzec ślunskiego bezmużdża z betonem w czerepie. Antifa już wielokrotnie demaskowała fałszywość tego konta.
                          Wiem wiem, zaraz będzie o "generale" w przypomnieniu.
                          Tyle, że "generał" nie podpalał mieszkań i nie obrzucał ludzi kostką brukową. Przypuszczalnie EMPIK też traktuje jako źródło wiedzy a nie lokal do demolki.
                         • wscieklyuklad Re: Święto Niepodległości... 12.11.20, 17:58
                          Do mediów przeciekły fragmenty treści przesłuchania świra:

                          - Spałem do południa. Potem wstałem i poszedłem do kościoła, tam ksiądz mówił, ludzie szeptali... dowiedziałem, że są jakieś rozruchy na mieście.
                          Dopiero po chwili uświadomiłem sobie, że jestem wice premierem i ministrem bezpieczeństwa narodowego.

                          z netu
                         • wscieklyuklad Re: Święto Niepodległości... 12.11.20, 18:12
                          https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/125160577_3377726272282079_7099072250087553128_n.jpg?_nc_cat=104&ccb=2&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=qo72hqnQJ7gAX8uWeYH&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=5ee824cc7adea91e24713e193a4174d9&oe=5FD1C199

                          Samoorganizacja i pomoc wzajemna.
                          Kiedy Krzysztof Śmiszek pytał na TT czy ktoś ma kontakt do pana Stefana od podpalanego mieszkania w tym czasie osoby z kolektywu Syrena
                          i Koalicja Antyfaszystowska
                          naprawiły mu drzwi po wyważeniu przed straż pożarną.

                          z netu

                          do przekazania ślunskiemu odmużdżonemu betonowi!
                         • wscieklyuklad Re: Święto Niepodległości... 12.11.20, 20:50
                          scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/125224331_175628560899842_3653831665537405612_n.jpg?_nc_cat=101&ccb=2&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=3ldF6kicBEsAX_AWZI1&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=1cd9f597677af8900657fa61dff7cf79&oe=5FD144CD

                          A wiosną zamiast liści - swastyki
                         • wscieklyuklad Re: Święto Niepodległości... 12.11.20, 20:53
                          https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/124912206_822478685204516_5678812115138045320_o.jpg?_nc_cat=110&ccb=2&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=xLzS511RsMMAX-H-G_M&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=8eed5626d9d5458ad664a37dd9d8f6ec&oe=5FD21369

                          Ojtamojtam! Babcia nie chciała się wylegitymować.
                          Nie wiedziała, że każdego przechodnia w Anglii idącego spokojnie ulicą legitymują obowiązkowo a jak nie pokaże dowodu to spuszczą taki wpierdol, ze wrzaski opornego zagłuszą Big Ben.
                          W Anglii bowiem tylko w pubie można powiedzieć, żeby ten co chce poznać dane osobowe potencjalnego źródła zakażenia syfem spierdalał na zmywak.
                         • wscieklyuklad Re: Święto Niepodległości... 13.11.20, 14:40
                          Prezes "Marszu Niepodległości" Robert Bąkiewicz skomentował dzisiejsze obchody Święta Niepodległości w Warszawie.

                          "Marsz Niepodległości" miał być w tym roku zmotoryzowany w związku z trwającą epidemię koronawirusa - tak ogłosili jego organizatorzy.

                          Zarówno sąd, jak i władze Warszawy nie wyraziły zgody na odbycie się Marszu Niepodległości. - Dzisiejszy Marsz Niepodległości jest zgromadzeniem nielegalnym. Organizator nie respektuje wyroków sądów, które podtrzymały stanowisko Rafała Trzaskowskiego. Za ewentualne działania i bezpieczeństwo w tym momencie odpowiada policja - komentowała rzeczniczka warszawskiego ratusza Karolina Gałecka.

                          W czasie Marszu Niepodległości doszło do wielu incydentów m.in.; atakowana była policja, rzucano racami w mieszkania, gdzie znajdowały się tęczowe flagi, symbole strajku kobiet - w ten sposób podpalone zostało jedno z mieszkań obok Mostu Poniatowskiego.

                          - Palące się mieszkanie było najprawdopodobniej pustostanem, nad którym wisiały emblematy ze strajku kobiet. Na Stadionie Narodowym na własne oczy widziałem, jak policja prowokowała do konfrontacji z kibicami - komentuje Robert Bąkiewicz.

                          - Opuszczone budynki można palić? Pustostany do usunięcia? Litości. Empik prowokował? - odpowiada Bąkiewiczowi dziennikarz Szymon Kępka, TOK FM.

                          Prezes MN umieścił na Twitterze wpis, w którym chwali kibiców i wzywa do stawania się "na nowo rycerzami".

                          stać się prawdziwymi rycerzami! To Wy dzisiaj możecie zdobyć naprawdę Jerozolimę! To Wy dzisiaj możecie podnieść ten Naród, tę naszą Ojczyznę z gruzów, uchronić ją przed tym zepsuciem, które idzie z Zachodu! Ale tylko wtedy, kiedy się zaprzecie! Nie wtedy, kiedy z jednej strony
                          — Robert Bąkiewicz (@RBakiewicz) November 11, 2020

                          (ciąg dalszy wpisu - red.) będziecie krzyczeć „Bóg, Honor, Ojczyzna”, nie wtedy, kiedy będziecie krzyczeli „Cześć i chwała bohaterom”, a z drugiej strony będzie robili coś zupełnie przeciwnego. Stać Was na to! Prawdziwych mężczyzn stać na to, żeby zapanować nad własnymi żądzami... żeby wygrać z własnymi słabościami, żeby wziąć odpowiedzialność za własną Ojczyznę, za własny Naród. Do tego wszystkiego ja Was dzisiaj wzywam! Do tego, żebyśmy powstali! Inaczej przegramy tę wojnę! - dodaje Bąkiewicz.

                          Reakcje internautów:

                          "Rycerz, czyli zakuty łeb. Doskonała autoprezentacja i charakterystyka tego środowiska".

                          "Rycerzami ? Wy dorośnijcie najpierw do roli mężczyzny, bajeczki będziecie sobie potem opowiadać".

                          "Wszyscy widzieliśmy dzisiaj te wasze zasady. Idźcie już sobie, jesteście zakałą prawdziwego patriotyzmu".

                          "Rycerz, który prosi o ochronę SOP, bohater w gębie jak w grupie".

                          z netu

                         • wscieklyuklad Re: Święto Niepodległości... 13.11.20, 14:42
                          Anda Rottenberg o podpaleniu mieszkania Stefana Okołowicza przez narodowców: Atak troglodytów.

                          www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,26506356,anda-rottenberg-o-podpaleniu-mieszkania-stefana-okolowicza-przez.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_TokFm&fbclid=IwAR34Pl5CRsfoRyk-bwegckaM2c5_upT2umRpA5DBC404eQZZq19MkK3YGZg
                         • wscieklyuklad Re: Święto Niepodległości... 13.11.20, 17:35
                          Nie muszę tu pisać jaki mam stosunek do endecko-kibolskich grup politycznych urządzających z zapałem uliczne burdy. Ani o tym, co myślę o zagarnięciu przez nie Święta Niepodległości (mającego tyle wspólnego z endecją, co Bąkiewicz z kulturą wyższą). Tym bardziej czuję się zobowiązany do napisania paru słów o działaniach policji.
                          Jak podają organizatorzy Marszu, co najmniej dwóch jego uczestników zostało trwale okaleczonych przez policję kauczukowymi kulami wystrzeliwanymi na oślep w tłum – każdy z nich stracił oko! Ludzi z mniejszymi obrażeniami jest sporo, najbardziej znany przykład fotoreportera postrzelonego w twarz, który przeszedł operację i prawdopodobnie nie straci oka, ale ma zmasakrowany policzek.
                          Dziennikarzy pobitych wczoraj jest wielu. W tym kobiety. Są wśród nich tacy, którzy mieli nawet kamizelki odblaskowe z napisami „Prasa”. Wszyscy mieli identyfikatory i głośno wołali kim są. Nie uchroniło ich to przed pobiciem. Dlaczego?
                          Celem policji powinno być zapobieganie nielegalnym demonstracjom zagrażającym bezpieczeństwu publicznemu, a nie ich rozbijanie. Prewencja! Przede wszystkim prewencja, nie tępa przemoc.
                          Mając dzisiejszą technikę – śmigłowce, drony, system kamer miejskich, stałą łączność z każdym pododdziałem, coraz doskonalsze techniki blokad (płotki, itp. zapory), każde masowe zgromadzenie można umiejętnie podzielić na części, rozdzielić, już w trakcie jego tworzenia się. Dochodzące grupy można legitymować i rewidować, a w razie wykrycia pirotechniki czy broni – zatrzymywać.
                          Korzystając z pracy cywilnych funkcjonariuszy, można w tłumie wprowadzić spory zamęt i dezorientację zgromadzonych. Z mniejszych grup można izolować najagresywniejszych uczestników dokonując nawet prewencyjnych zatrzymań, albo reagując na pierwsze przypadki łamania prawa. Do tego są szkoleni funkcjonariusze oddziałów prewencji i takie uderzające punktowo niewielkie, mobilne grupy są skuteczne.
                          Jeśli już dojdzie do konieczności rozproszenia tłumu, w pierwszej kolejności powinno się użyć psychologicznego oddziałania ze strony oddziałów. ZOMO potrafiło wywołać panikę atakując szykiem zwartym, tupiąc jednocześnie i waląc pałami w tarcze. To nie raz łamało obronę wielokrotnie silniejszą liczebnie.
                          Jeśli fizyczny kontakt jest konieczny, w pierwszej linii powinny uderzać działka wodne. One nie robią większej krzywdy, a przy kilkustopniowej temperaturze studzą skutecznie zapały. Jeśli woda jest barwiona, wielu demonstrantów czmychnie, bojąc się zniszczenia nowiutkich koszulek „Red is bad” i bluz „Lonsdale”. I obawiając się późniejszego wyłapywania zmoczonych przez policję.
                          W wieczornych akcjach można oślepiać specjalnymi reflektorami.
                          Granaty hukowe to już niemal ostateczność. Do użycia dla odparcia ataku.
                          Kule kauczukowe? No nie... Tego się nie używa dla hecy. To jest broń, którą można zabić. Tylko dla odparcia bezpośredniego ataku zagrażającego zdrowiu i życiu policjantów. Celowane w nogi lub korpus.
                          Środki przymusu należy stopniować, akcją policyjną należy precyzyjnie i mądrze dowodzić. Tego wczoraj nie było. Był – jak widać na filmach - chaos i brutalna przemoc.
                          Każdy, kto cieszy się, że gliny dowaliły faszystom, może być pewien, że jeśli za miesiąc czy dwa wyjdzie na ulice w pokojowym proteście, dostanie taki sam wpierdol. Nawet bez rozkazu ze strony wicepremiera ds. bezpieczeństwa. Po prostu ot tak... Bo wolno. Bo jak raz spuścisz policję ze smyczy i pozwolisz bezkarnie gryźć, to już jej nie opanujesz.

                          Jacek Gawlikowski

                          https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/125327679_3852497334785134_1863421225839120915_n.jpg?_nc_cat=107&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=r2fXavB9Z20AX_PwWNA&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=1acc27f117660607cb77fdcfe636f0db&oe=5FD62B9F
                         • wscieklyuklad Re: Święto Niepodległości... 13.11.20, 18:21

                          OKO.press

                          Agata Szczęśniak
                          13 listopada 2020
                          PiS znalazł winnych wydarzeń z 11 listopada. To Strajk Kobiet!


                          oko.press/pis-znalazl-winnych-wydarzen-z-11-listopada/?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR0Hdx1247ModwmD5P_K06PFn9dJWHzpJ1sPRNYhKJl1M0oS5N6QVpvjT-Q#Echobox=1605248531

                          I SUSZNIE!
                         • wscieklyuklad Re: Święto Niepodległości... 16.11.20, 18:03
                          https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t31.0-8/s1080x2048/23509324_1786939741603077_2003501301336787061_o.jpg?_nc_cat=1&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=PLZhq0qfZm4AX-b692E&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&tp=7&oh=d16216117bbbcb48cd5c6a7c7eadf983&oe=5FD68177

                          Ten obraz jest wstrząsający... Mówi więcej niż wszystkie rasistowskie banery z sobotniego marszu... Młody człowiek plujący protestującej kobiecie w twarz...
                          Tego z pewnością także min. Błaszczak i cały PiS nie widzieli, podobnie jak banerów faszystowskich z hasłami: "Naszą drogą nacjonalizm; Uderz, uderz w kapitalizm", "Europa będzie biała albo bezludna", "Biała Europa braterskich narodów", „Wszyscy różni, wszyscy biali”, „Precz z lewactwem”, „Czysta krew”, "Módlmy się za islamski Holokaust"... Hasła, których Hitler by się nie powstydził!

                          komentarz z netu

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka