Dodaj do ulubionych

Rogiem idiotów, rogiem!

17.11.20, 20:29
No niesamowity przewal! Uć z powodu Hanki Z. zadłuzona po uszy i z tego manka nie wyjdzie!

No to tu prawda o arcydziele.

Monument jest wykonany z metalui przedstawia postać mitycznego jednorożca, tematycznie nawiązując do stojącego obok dworca tramwajowego. Postać jednorożca, stojąca na betonowym piedestale z czarnym nadbudowaniem, sprawia wrażenie rozpłynięcia się w powietrzu, gdyż od klatki piersiowej jednorożec ulega dezintegracji, nie posiadając zadu ani tylnych nóg. Zwierzę na czole posiada długi, świdrujący róg. Zdaniem autora, pomnik miał na celu pobudzić wyobraźnię odbiorcy.
Historia powstania.
Rok po powstaniu Dworca Tramwajowego Centrum i nadaniu mu przez społeczność nazwy Stajnia Jednorożców, do łódzkiego budżetu obywatelskiego z inicjatywy Pawła Bąka, wpłynęła inicjatywa stworzenia pomnika jednorożca. Początkowo monument miał być interaktywny i przestawiać rodzinę tego mitycznego zwierzęcia]. Pomysł spotkał się z uznaniem łodzian, uzyskując 3774 głosy poparcia. W 2017 roku inicjatywę oddano artystom, rozpisując konkurs na stworzenie rzeźby z gatunku awangardowej. Po zaprezentowaniu pięciu prac napotkano na opór lokalnej społeczności, na co zareagowała prezydent miasta, Hanna Zdanowska, a pomysł anulowano.
W 2018 roku zdecydowano o zamówieniu pomnika u japońskiego artysty, Tomohiro Inaby. Wykonana przez niego prawie trzymetrowa rzeźba została pod koniec tego roku przetransportowana drogą morską z Japonii do Polski[5], a pomnik uroczyście odsłonięto 7 czerwca 2019 roku o godzinie 18:00. Towarzyszyła temu głośna uroczystość, podczas której rozdawano koszulki z wizerunkiem jednorożca autorstwa lokalnego artysty, Goudy Worksa..
Całość kosztowała 400 tysięcy złotych i została sfinansowana z łódzkiego budżetu obywatelskiego.Docelowo pomnik ma zostać przeniesiony na północno-zachodni róg skrzyżowania, pod obecnie budowany kompleks Hi Piotrkowska.

Podsumowując. to nie Hanna Zdanowska ale ŁODZIANIE zdecydowali ( i sfinansowali z budżetu obywatelskiego) kto przedsięwzięcie.

Ale znowu coś nie wykorzystało szansy by nie mając pojęcia o faktach mikczeć zamiast bredzić jak zawsze.
Obserwuj wątek
  • wscieklyuklad Re: Rogiem idiotów, rogiem! 17.11.20, 20:35
   Rafę koralową zaprojektowała i SAMODZIELNIE skonstruowała w ramach pracy dyplomowej Marta Krześlak - studentka 5 roku ASP.
   Hanna Zdanowska miała tyle z tym wspólnego, że udostępniła miejsce do prezentacji tej pracy.

   I doprowadziła tym do zapaści miasta.

   Smutne, gdy ktoś bredzi nie zadając sobie trudu dotarcia do faktów.
   Wiem, wiem, zbyt trudne do skumania.
   Tylko po co tym się chwalić na forach?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka