Dodaj do ulubionych

Jutro zaprzysiężenie

19.01.21, 12:31
Zaprzysiężenie i co dalej? Co potem?
Trzymam kciuki, żeby obyło się bez przemocy, bez ofiar, bez żenujących scen pod Kapitolem!
Jakk się zachowają gorący zwolennicy Trumpa, w tym część Polonii?POLONIA W USA ZAPŁACI WYSOKĄ CENĘ NA KRZYKLIWE WSPARCIE DONALDA TRUMPA

W Polsce spotkać można jeszcze ludzi, opowiadajacych bajki, o milionowej Polonii w USA.
Żadne miliony nie istnieją.

Amerykanie z polskimi korzeniami, w swojej masie dawno zintegrowali się ze swoim nowym środowiskiem, dla zdecydowanej większości z nich, pochodzenie etniczne nie ma znaczenia.

Rozmawiałem wczoraj z profesorem na jednym z chicagowskich uniwersytetów, pochodzącego z rodziny ze szkocko polskimi korzeniami.
Profesor przypomniał mi, iż krzykliwa Polonia, dorobiła nam gębę faszystów, rasistów i w ogóle idiotów. Na tę opinię zapracowała upierdliwa, ale stosunkowo nieliczna grupa. To ludzie, czujący wstręt do języka angielskiego, utrzymujący kontakt ze światem, za pośrednictwem polonijnych mediów, modlący się w polonijnych kościołach. Poddawana tam jest stałej politycznej indoktrynacji.
To grupa słuchająca polonijnego radia, zaglądająca do polonijnych mediów, stamtąd czerpiąca wiedzę o świecie.
To grupa chętnie w internecie słuchająca polskich prawicowych oszołomów.
W aglomeracji chicagowskiej, to nie więcej niż 50-60 tysięcy ludzi. Nie ma żadnych setek tysięcy, o milionach już nie wspominając.


Profesor doskonale zna polską i rosyjską literaturę i na nieszczęście rozumie po polsku i czasmi w celach socjologicznych, słucha polonijnego radia.
Potem dzwoni – pyta jak to możliwe, że tacy idioci siedzą przed mikrofonem?

- Odpowiadam, iż w FOX News, jak iw Newsmax, siedzą tacy sami idioci.
- No tak, ale ja Twoich rodaków miałem za mądrzejszych – odpowiada przewrotnie.

cdn.
Obserwuj wątek
  • sorel.lina Re: Jutro zaprzysiężenie 19.01.21, 12:36
   Jest tak, iż Polonia, ostatecznie i na zawsze straciła jakiekolwiek polityczne znaczenie, w 2002 roku, za sprawą lidera Kongresu Polonii Amerykańskiej i Związku Narodowego Polskiego Edwarda Moskala. Moskal, używając antysemickich komentarzy zaatakował kandydującego do Izby Reprezentantów Rahma Emanuela. Antysemicki wyskok Moskala znalazł się na prasowych czołówkach. Od tego czasu, z Moskalem, do jego śmierci nie spotkał się żaden amerykański senator.
   W Ameryce nie ma miejsca na antysemityzm, na rasizm, od 2002 roku spotkanie z Moskalem mogło być jedynie pocałunkiem politycznej śmierci. Politycy, nawet radni miejscy w Chicago, bali się pokazać na polonijnej paradzie, w centrum Chicago. Kandydaci utożsamiani z Polonią, przestali być wybierani na urzędy w Chicago.Doszło do tego, że rzekomo milionowa Polonia w Chicago, podobno w drugim po Warszawie, największym polskim mieście, nie była w stanie wybrać nawet radnego miejskiego, aby ten poparł wniosek polonijnego biznesmena, prowadzącego znany polonijny klub nocny.

   Krzykliwe poparcie Trumpa, przez niewiele znaczące polonijne media, skrajne zakłamanie tam panujące, będzie to miało swoje konsekwencje. Wiem, iż powstaje raport dotyczący wsparcia przez polonijne media, krajowych terrorystów i manipulacji informacją, jaka w tych mediach się dokonuje. Raport ten z pewnością dostaną również główni reklamodawcy tych mediów.

   Już słuchamy polonijnych zdrajców, którzy, to co wydarzyło się 6 stycznia nazywają prowokacją Demokratów. Ta próba zamachu stanu, deklarowana chęć zamordowania ważnych państwowych urzędników, możliwa była dlatego, iż media, przez wiele miesięcy karmiły ludzi kłamstwem. Jeżeli pod Kapitolem, niestety widzieliśmy polskie flagi, to także zasługa, tak zwanych polonijnych mediów.

   W efekcie Polonia zepchnięta zostanie na zupełny margines w USA. Edwardowi Moskalowi udało się tego dokonać już w 2002 roku, nieudana przygoda z Donaldem Trumpem pogłębi to zjawisko.

   Są takie momenty w historii, gdy nie można stać z boku, i mówić, iż to nie moja sprawa. Dobrze, tylko potem nie dziwcie się, iż nikt przyzwoity nie będzie miał do was zaufania, nie będzie chciał z wami robić interesów, czy pójść na piwo. Wówczas przekonacie się, iż głupota, uleganie fałszywej narracji, pogarda dla wiedzy i inteligencji bywa bardzo kosztowna.

   Andrzej Jarmakowski
   • wscieklyuklad Re: Jutro zaprzysiężenie 19.01.21, 13:38
    Żeby nie było, że nie dyskutujemy to podyskutuję.
    Na CNN ostrzegają: rebelianci szykują się do wcielenia w czyn nawoływań trampka do przewrotu.
    W nich cała nadzieja!
    Musi dojść do ulicznego rozlewu krwi, żeby ten zżydolewaczały naród skumał, że trampek, trampek i trylko trampek jest gwarantem Wielkości Hameryki!
    Alzheimeryk i świrki z jego otoczenia na bruk!


    Tymczasem jeksperci zastanawiają się jak deradykalizować nastroje Prawdziwych Patriotuf!
    • wscieklyuklad Re: Jutro zaprzysiężenie 19.01.21, 15:24
     Tymczasem żydolewactwo dopuszcza się niebywale brutalnego ataku na wartości Demokratyczne.

     www.msn.com/en-us/news/us/justice-department-launches-webpage-tracking-individuals-charged-in-capitol-riot/ar-BB1cLhKA?ocid=msedgntp&fbclid=IwAR0unhyIZG2QK2LbDj4-0IEynsBmgp5WREQKuFLXXfUJet0Fz742ACWriZs
       • sorel.lina Re: Jutro zaprzysiężenie 20.01.21, 14:32
        Gdy brak klasy...
        Trampek cichcem wyprowadza się z Białego Domu. Nie pogratuluje nowemu prezydentowi, Melania nie oprowadzi nowej First Lady. Cóż, może i pokończyli po kilka klas, ale nie zaliczyli żadnej, jeżeli chodzi o wychowanie i kulturę osobistą. Nigdy nie mieli żadnej klasy, w żadnym z wystąpień tego nie pokazali. No i dobrze, Trampek przegrał wszystko, nawet swe życie jako biznesmen. Nikt teraz nie będzie chciał mieć z nim do czynienia.
        ... Brak i logiki. Szczerski twierdzi, że Duda załatwił szczepionki, bo Pfizer jest z USA, a on rozmawiał z Trampkiem. To, jak ja napiszę list do Merkel, a Kowalski kupi sobie w Polsce Volkswagena, to ja mu go załatwiłem?
        Uderz w dzwon... Choć tu chyba tylko trącono stolik. No i Jakimowicz się rozgadał, że to nie on, że on nie mógłby (w to chyba jednak uwierzę). Pisze listy do prokuratury w Lublinie, do autora reportażu. A smaczku całej tej sprawie dodaje fakt, że nigdzie nie padło jego nazwisko. Widocznie treningi na siłce mocno nadszarpnęły jego pozostałe szare komórki... Tak oficjalnie wystąpić, to, jakby się przyznać...
        Wicefilister od Zera Kelwina rzekł, że prokuratorzy często traktują oddelegowanie jako swego rodzaju awans. Hmmmm... Czyżby robienie dobrej miny do złej gry? Z drugiej strony Święczkowski ostatnio trochę za dużo mówił, czyżby jego szef szykował mu katapultę? Oni tak lubią... Jeden drugiego...
        Pisłanka „nic nie słyszałam” nie będzie zawieszona jako członek klubu. Okazała skruchę i samokrytykę. Prezes był litościwy tego dnia... Ludzki pan...
        Jenot stwierdził, że żaden dumny Polak nie mówiłby po niemiecku. Zaczynam rozumieć milczenie Agatki... Jak się już inaczej nie da, to choć w ten sposób zademonstruje swoją dumę...
        Wg ambasador w Szwecji, krytyka rządu polskiego szkodzi partii prezesa... No comments...
        I tym optymistycznym akcentem... Do następnego...

        W.M.
        • sorel.lina Re: Jutro zaprzysiężenie 20.01.21, 14:52
         Trump also offered clemency to
         Paul Erickson, the conservative political operative and ex-boyfiend of alleged Russian spy Maria Butina, who pleaded guilty to wire fraud and money laundering charges;
         Robin Hayes, a North Carolina political donor convicted of trying to bribe officials;
         Former Detroit Mayor Kwame Kilpatrick, convinced of federal charges including racketeering, extortion and the filing of false tax returns;
         William Walters, a professional sports gambler convicted of insider trading;
         and Aviem Sella, an Israeli air force officer who the US accused of being a spy.

         Heather H.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka