Dodaj do ulubionych

Mafio ty moja, mafio!

28.01.21, 16:10
https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/143836301_1291991074508927_8647785089958061767_n.jpg?_nc_cat=100&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=OVeJvpVX3o4AX9xBKJq&_nc_oc=AQksPpuOQOV1I4SEePNjDGXY0mvJxZbYCbipYWfpFN_4ctrYkVxBngTxLxgaMnyR-us&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=90563dadcdfb8c169d2e19a1b9222867&oe=60390E54

Faktyczne wyniki wyborów.
Obserwuj wątek
  • wscieklyuklad Re: Mafio ty moja, mafio! 28.01.21, 16:15
   Murem za kobietami
   "Utrzymujemy ją już szósty rok. Fundujemy jej ciuchy, buty, torebki, nawet majtki. Kupujemy biżuterię, podróże, perfumy i zabiegi estetyczne. Dzięki nam mieszka w pałacu, jada wykwintnie i sypia wygodnie, bez snów ciężkich od troski. Odpłaca nam pogardliwym MILCZENIEM - zawsze, a zwłaszcza, gdy nas coś boli. Wtedy MILCZY najgłośniej. Śmieje się z nas, a my płacimy, płacimy, płacimy bez końca... wkrótce ze swych mizernych pensji dołożymy jej jeszcze 18 tysięcy, by mogła trwać bardziej świetnie w swej pasożytniczej, absolutnej bezużyteczności."
   A to tylko żona zatrudnionego przez nas urzędnika

   Z netu
    • wscieklyuklad Re: Mafio ty moja, mafio! 28.01.21, 17:36
     https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/143566276_1393201787693330_201426462938461230_o.jpg?_nc_cat=107&ccb=2&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=kErsnEc_RxwAX-rE5y2&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=26173405de6faa11dc0aa580899d4655&oe=60382D16

     Trzeba być pisonim lub propisonie bezmużdżakiem, by uważać, iź brytyjska służba zdrowia najpierw reanimowała przez blisko godzinę człowieka, którego potem zaplanowała zabić by pobrać jego narządy. Skoro, że kretynki z niszowego forum nie zarezerwowały sobie sprawnego ponoś mózgu nieszczęśnika.
      • wscieklyuklad Re: Mafio ty moja, mafio! 28.01.21, 17:44
       https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/142398083_1593046944214988_8377388491239684222_n.jpg?_nc_cat=107&ccb=2&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=-Caf8jVSRQIAX8UzgjV&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=15081587e1885f09d79d6a027794896b&oe=6037BA9E

       Na Facebooku pełno błagań o wsparcie finansowe leku lub operacji ratującej życie. Wiele z tych biedactw nie doczekuje ratunku.
       A czarne skurwysynię od paszportu dyplomatycznego dla Polaka w Anglii jakoś nie doznało wzmożenia moralnego na wieść omtysiącach molestowanych przez czarne sotnie.
       • wscieklyuklad Re: Mafio ty moja, mafio! 28.01.21, 17:51
        Mateusz Mazzini
        „Polska jeszcze bardziej represyjna”. Zachodnie media o zakazie aborcji.
        Napięcie społeczne rośnie, bo konserwatywny rząd wprowadził w życie de facto zupełny zakaz aborcji – światowe media niemal jednogłośnie komentują wydarzenia w Polsce.
        „Polska miała jedno z najbardziej restrykcyjnych praw antyaborcyjnych w Europie, ale decyzją ultrakonserwatywnej partii PiS jeszcze bardziej je zaostrzono. W tej chwili aborcja zakazana będzie praktycznie we wszystkich przypadkach, z wyłączeniem ciąż będących skutkiem czynu zabronionego, jak gwałt czy kazirodztwo” – tak swoją relację z Warszawy zaczyna stacja Euronews.
        Nadająca z Lyonu telewizja informacyjna, przede wszystkim analizująca wydarzenia w Europie, nie cenzurowała przekazu wizualnego ani dźwiękowego. W materiale do ilustracji reportażu o wyroku w sprawie aborcji użyto m.in. zdjęcia transparentu z hasłem „Je... PiS to obowiązek” i nagrania marszu w stolicy, którego uczestnicy wykrzykiwali: „Je... PiS!”.
        „Jeden z najbardziej katolickich krajów Europy.”
        Obszerny materiał na temat kolejnej odsłony społecznych protestów przeciwko zakazowi aborcji zamieściła stacja CNN. Na jej portalu można przeczytać, że wczorajsze demonstracje, spontanicznie organizowane w całym kraju, to kontynuacja wielkich demonstracji z jesieni, ale też najpewniej początek nowej fali społecznego niezadowolenia w „jednym z najbardziej katolickich krajów Europy”.
        Kolejny protest planowany jest na czwartek. Stacja przypomina, że jesienią gniew wywołany zakazem aborcji szybko przerodził się w sprzeciw wobec całej polityki rządu PiS. Tym razem partia nie zamierza się jednak cofać; w październiku, zaskoczona skalą protestów, wstrzymywała się z publikacją wyroku.
        CNN cytuje polityków obozu rządzącego, w tym Bartłomieja Wróblewskiego, który mówi, „że państwo nie może już odbierać komuś życia tylko z powodu choroby, niepełnosprawności czy słabego zdrowia”. Skontrastowała to ze słowami lidera Koalicji Obywatelskiej Borysa Budki, który stwierdził, że „żaden przestrzegający prawa rząd nie powinien respektować tego wyroku”.
        Liderki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Martę Lempart i Klementynę Suchanow obszernie cytuje serwis Bloomberg Businessweek.
        W swej relacji portal podkreśla, że to „fala największych protestów w kraju od upadku komunizmu”, a Polacy wyszli na ulice „mimo niskich temperatur i restrykcji”. Bloomberg przytacza słowa Lempart z wywiadu dla TOK FM, w którym zapowiedziała, że to nie koniec walki, wyrok uznaje za nielegalny i może on zostać zaskarżony m.in. przez Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu. Suchanow mówiła z kolei, że skoro rząd gotuje kobietom piekło, to teraz one zgotują piekło władzy.
        „Aborcja tylko dla bogatych.”
        Sporo miejsca wydarzeniom w Polsce poświęcają też media w Hiszpanii, gdzie mimo do niedawna całkiem silnej pozycji Kościoła katolickiego aborcja jest legalna, w niektórych przypadkach nawet do 22. tygodnia ciąży. „El País”, największy dziennik w kraju, zwraca uwagę, że decyzja rządu PiS w praktyce delegalizuje aborcję, bo spośród 1110 przeprowadzonych w 2019 r. zabiegów 97 proc. dotyczyło przypadków, w których teraz kobiety zostałyby zmuszone do rodzenia.
        Również w tym tekście pojawia się wypowiedź Marty Lempart – liderka OSK zwraca uwagę na społeczny wymiar decyzji władz i nierówności w dostępie do aborcji, które jeszcze się pogłębią.
        „Zakaz aborcji nie sprawi, że nie będzie aborcji. Spowoduje natomiast, że stanie się ona dostępna wyłącznie dla bogatych” – mówi Lempart.
        Kataloński dziennik „La Vanguardia” zwraca z kolei uwagę na ogólnokrajowy charakter protestów, pisząc, że demonstracje odbyły się nie tylko w stolicy. Naświetla też ogromną rozbieżność w statystykach dotyczących aborcji – tych oficjalnych i tych podawanych przez inicjatywy feministyczne. Według państwowych danych rocznie „w Polsce przeprowadza się mniej niż 2 tys. zabiegów aborcyjnych”, organizacje pozarządowe mówią tymczasem nawet o 200 tys.
        Piekło dla rządzących i Kościoła.
        „Kobiety znów wyszły na ulice” – to z kolei tytuł relacji włoskiego dziennika „La Repubblica”.
        Gazeta zauważa, że Strajk Kobiet, mobilizujący się przede wszystkim w mediach społecznościowych, wyprowadził na ulice stolicy i innych miast tysiące osób. Stawia też tezę, że trzymiesięczna zwłoka rządu w publikowaniu wyroku „dawała nadzieję na kompromis”, a teraz znów mamy do czynienia z „bardzo twardą konfrontacją”.
        „La Repubblica” pisze, że OSK stał się „najważniejszym ruchem polskiej opozycji”, przytaczając, podobnie jak Bloomberg, słowa Suchanow o gotowaniu piekła dla rządzących.
        Rai News, informacyjna sekcja włoskiej telewizji publicznej, zwraca uwagę na charakter obecnego Trybunału Konstytucyjnego, „zreformowanego przez konserwatywny obóz rządzący”.
        Tak jak Euronews i „El País” umieszcza polskie prawo w szerszym kontekście międzynarodowym, zauważając, że i tak restrykcyjne przepisy stały się jeszcze bardziej represyjne.
        W podobnym tonie o warszawskich protestach pisze „Il Messaggero”, zwracając uwagę na rolę Kościoła w tym konflikcie. Gazeta przypomina, że jesienią młodzi ludzie przerywali msze, a wskutek protestów „rząd przesunął datę publikacji wyroku i wezwał na pomoc wojsko”.
        O Polsce wszędzie: od Meksyku po Azję.
        Dużo o protestach pisze też „New York Times,” materiał ilustrując relacją wideo. Jak pisze, w „największych demonstracjach od upadku komunizmu w kraju tysiące oburzonych kobiet, nastolatków i ich sojuszników wyszło na ulice mimo zimna” przeciwko „zakazowi jedynych legalnych w Polsce aborcji”.
        Dziennik zwraca uwagę na szerszy kontekst polityczny protestów, podkreślając, że PiS kolejny raz narusza wolności i prawa obywatelskie, „staje się coraz bardziej autokratyczny”.
        Cytuje też prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, który stwierdził, że „to nie tylko protesty kobiet, ale wszystkich Polaków, którzy mają już dość”, oraz Barbary Nowackiej, która na Twitterze nazywa sąd Julii Przyłębskiej „pseudo-Trybunałem”.
        Polska jest na czołówkach serwisów informacyjnych. Oprócz wspomnianych publikacji o protestach piszą dziesiątki innych mediów, od meksykańskiego „El Universal”, przez belgijskie „Le Soir”, niemieckie „Die Welt”, „Suddeutsche Zeitung” i „FAZ”, po serwisy azjatyckie.
        Niestety, pod rządami Zjednoczonej Prawicy staje się to regularnością.
        Polska to temat dla światowych mediów wyłącznie wtedy, gdy łamane są podstawowe prawa człowieka, kiedy wybierani do władzy są ultrakonserwatywni populiści lub kiedy Warszawa szantażuje całą Unię Europejską.
        Nawet po zmianie władzy nad Wisłą niezwykle trudno będzie ten wizerunek naprawić.
         • wscieklyuklad Re: Mafio ty moja, mafio! 28.01.21, 17:58
          Roman Giertych
          Byli zajęci nielegalną akcją zemsty za dwie wieże.
          Wojciech Czuchnowski
          CBA trzy razy pisało opinię w sprawie kupna respiratorów. Dopiero trzecia była pozytywna...."Wyborcza" ujawnia: respiratory od handlarza bronią zamówione pod presją służb, w głównej roli CBA
             • wscieklyuklad Re: Mafio ty moja, mafio! 29.01.21, 06:37
              Tymczasem małopolski świr na stolcu kuratora ogłosiło konkurs dla dzieci szkolnych promujący postawy antyaborcyjne. Za udział w konkursie będą przyznawane dodatkowe punkty na świadectwie ósmoklasistów.
              Decyzję świrki posłanka Gajewska zgłosiła do RPO i Rzecznika Praw Dziecka.
              • wscieklyuklad Re: Mafio ty moja, mafio! 29.01.21, 06:39
               No i nie śmieszą nas dalej...
               P. Borowiak z jedynie słusznej partii prezesa rzekła, że mogą sobie protestować, ile chcą. Jak powiedział prezes - zdanie narkomanek-prostytutek i zabójczyń dzieci nie będzie mieć wpływu na podejmowane decyzje... To już teraz wiemy, dlaczego prezes rządzi sam... Reszta z partii się nie liczy...
               Dlatego też się zastanawiam, czy z polskiej polityki da się wyskrobać Jarka. Czy jednak wżer jest już zbyt duży...
               Europa mówi o wprowadzaniu 5G. My w Polsce mamy jedno wielkie g... I to już jest za dużo...
               Zgodnie z definicją życia trybunału kucharki 500+ powinno należeć się od poczęcia... Co oni na to?
               Prezes rzekł, że każdy, kto podniesie rękę na wolność, poniesie konsekwencje. Mamy nadzieję, że on wie, że poniesie...

               Z netu
               • wscieklyuklad Re: Mafio ty moja, mafio! 29.01.21, 14:37
                Objawy szaleństwa postępują w tempie nadświetlnym.

                crowdmedia.pl/te-slowa-jaroslawa-kaczynskiego-przerazaja-prezes-zapowiada-nowy-lad-w-polsce-i-konsekwencje-dla-niepokornych/?fbclid=IwAR1_3DTLbyHXoOciBkUDGWdMNFJEX1rKZeJ6MyJURsYaMWOK8A1qGpticBo
                • wscieklyuklad Re: Mafio ty moja, mafio! 29.01.21, 14:40
                 Szokujące. Rząd w trakcie pandemii przeprowadza POWSZECHNY SPIS LUDNOŚCI. W oparciu przede wszystkim o ANKIETERÓW. Powołali już wojewódzkich komisarzy ds. spisu. W piątek wystąpili do samorządów, że mają powołać komisje spisowe🤦‍♂️
                 Restauracje pozamykane, ale będą ankieterzy🙃
                 I pytanie, które skierowałem w interwencji do premiera-jak MIARODAJNE będą dane spisu powszechnego w środku pandemii? „status aktywności zawodowej”
                 „rodzaj działalności zakłady pracy”
                 „GRUPY SCHORZEŃ”?!
                 Przecież robienie takiego badania w środku pandemii nie ma sensu.
                 W tej sprawie wystąpiłem z interwencją do premiera Morawieckiego - apeluję o przełożenie spisu i zaangażowanie siły państwa i środków w walkę z pandemią.
                 Na marginesie - Niemcy swój spis przełożyli z 2021 na maj 2022 więc nie wierzcie w bajki o rzekomym „obowiązku” wynikającym z prawa UE. W tym przypadku rząd przespał sprawę.
                     • wscieklyuklad Re: Mafio ty moja, mafio! 29.01.21, 14:59
                      Paweł Lęcki
                      Być może wypowiedź Jana Pietrzaka w Telewizji Polskiej na temat Strajku Kobiet jest idealną i przerażającą metaforą polskiej rzeczywistości. Uznał, że wyjątkowo zabawne będzie powiedzieć, że skoro kobiety protestują, to mężczyźni nie powinni ich zapładniać w ramach swojego protestu.
                      Przemoc policji, arogancja niektórych mężczyzn wyjątkowo trafnie oddają stan umysłu sporej części polskiego społeczeństwa. Kobiety nie są od zapładniania, gdyż nie są obiektami na ciążę. Kobieta jest człowiekiem, a nie inkubatorem. Może z pewnością czerpać mnóstwo radości z posiadania potomstwa, ale jednocześnie nie może żyć w terrorze przymusowości.
                      Na dodatek na temat macic mają tendencję do wypowiadania się mężczyźni, którzy jakoś tak dziwnie związani są z kościołem, który w ogóle ma problem z dziećmi i macicami. Ja nie zapłodniłem żadnej kobiety i raczej już nie zapłodnię, ale jednocześnie nie mam jakiegokolwiek przekonania, że wiem coś więcej na temat macic niż ich właścicielki. Nie muszę wielbić Marty Lempart, żeby jednocześnie z całą mocą popierać walkę o godność kobiecą.
                      Jednocześnie uważam, że w Polsce wszystko się łączy, a przede wszystkim wynika z braków w polskiej edukacji. Odczłowieczona polska szkoła nie sprzyja budowaniu poczucia bezpieczeństwa, w którym mogą wzrastać uczniowie. To jeden z głównych wniosków z opublikowanego 25 stycznia 2020 roku raportu Fundacji Szkoła z klasą o zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży. To nie jest problem tylko pandemii, ale systemowego dramatu polskiej edukacji.
                      Gdy jednocześnie trwają analizy rankingu Perspektyw, mało kto będzie analizował, że w polskiej szkole uczniowie nie uczą się poczucia pewności siebie. Realizują podstawę programową, a gubią się w podstawach ich życia. Wychowanie do życia w rodzinie jest w zasadzie fikcją, więc nie każdy potrafi dobrze obsługiwać rodziny własne. Rodzice potrafią się zgubić w wielu różnych aspektach. Albo są zbyt wymagający dla swoich dzieci i nie widzą, jak dużej presji je poddają, albo nie chcą pogodzić się z tym, że ich dziecko może mieć problem, który rozwiązać powinien specjalista. Na dodatek tych specjalistów nie ma za wielu w ogóle, a już na pewno brakuje psychologów w polskich szkołach. Jednocześnie nadal w Polsce mamy problem ze zrozumieniem, że problemy psychiczne, to dokładnie to samo, co złamanie nogi i same się nie wyleczą. Nawet rak nie jest powodem do wstydu, a za to problemy psychiczne już są.
                      Część rodziców oczywiście radzi sobie świetnie, a część nawet nie zauważa problemów młodych ludzi. Jednocześnie idealnie i w smutny sposób oddaje to sytuację w państwie. Nie widzimy zbiorowo najważniejszych problemów, gdyż wmawia się nam, że są sprawy ważniejsze. Dlatego znikają przedsiębiorcy, dlatego znika autorytet nauczyciela, który mógłbym być towarzyszem wędrówki życia młodych ludzi, którzy za chwilę będą prowadzili swoje własne dorosłe sprawy. Dlatego znika szkoła, jako przestrzeń bezpieczna i taka, która służy rozwojowi i budowaniu własnej tożsamości, gdyż majaczą nam bardziej na horyzoncie Żołnierze Wyklęci i dzieła Jana Pawła II, niż podstawy psychologii, neurobiologii, nowoczesnych sposóbow edukowania, a nawet znika nam zwykła rozmowa z drugim człowiekiem. Znikają pracownicy pomocy społecznej, znika brak współpracy między instytucjami, znikają respiratory i pieniądze publiczne, gdyż nie dość wystarczająco tego wszystkiego pilnujemy.
                      Nie potrafimy przyznać, że nie każda rodzina jest idealna, gdyż w Polsce są tylko święte rodziny, takie jak Maryja z Józefem. Nie potrafimy przyznać, że są rodziny przemocy fizycznej, psychicznej i ekonomicznej, albo po prostu takie, które z różnych powodów sobie nie radzą. Nie potrafimy wystarczająco uważnie spojrzeć na rodziny rozbite, gdyż wmówiono nam, że trzeba z bliżej niejasnych powodów walczyć z LGBT.
                      Kradzieże kont polityków Prawa i Sprawiedliwości są kolejną metaforą. Posłowie ugrupowania, które rządzi w Polsce, zostaną przeszkoleni z tego, jak korzystać z internetu. Można naprawdę długo się zastawiać, jak to jest, że o życiu nas wszystkich decydują ludzie, których trzeba nauczyć obsługi Facebooka i Twittera.
                      Z drugiej strony spora część społeczeństwa sama sobie takich ekspertów wybrała, gdyż być może nie było lepszych. Smutne wnioski płyną z tych wszystkich zdarzeń, ale z drugiej strony przynajmniej można z tych wniosków wyciągnąć inne wnioski. Tak długo, jak będziemy tolerowali niekompetencję, brak wrażliwości, empatii, jak długo będziemy udawać, że sprawy urojone, są ważniejsze od spraw kluczowych, tak długo będą znikać nam szczepionki, przedsiębiorcy i edukacja.
                      Żadne nielogiczne obostrzenia w czasach pandemii nie zwalniają nas z logicznego myślenia. Jednocześnie mamy prawo do własnych słabości, gdyż wbrew pozorom nie jesteśmy krajem rycerzy, herosów, powstańców i świętych, ale jesteśmy społeczeństwem normalnych ludzi, którzy mogą nie radzić sobie ze śmiercią własnej matki, tym bardziej, że nikt nas tego wcześniej nie nauczył. W ten sposób wracamy do edukacji, która jest najważniejsza na świecie, a w Polsce jest gdzieś na drugim miejscu od końca. Gdy Jarosław Kaczyński chce wprowadzać Nowy Ład, to wystarczy spojrzeć na to, co mówi o wolności i kto jej zagraża. Wspomina o jakichś złych siłach, jednocześnie upatrując ich w Lewicy i Platformie Obywatelskiej. Być może prowadzi w ten sposób kampanię Szymona Hołowni, ale przede wszystkim popełnia podstawowy błąd, którego udają, że nie widzą wyborcy jego partii.
                      Nie zagrażają nam żadne złe siły, ale brak zgody, podziały społeczne, które Jarosław Kaczyński rozdaje jak klaun baloniki, to brak skupienia się na edukacji, to podsycanie negatywnych nastrojów narodowych, to brak szacunku wobec poszczególnych grup społecznych, od kobiet przez lekarzy do nauczycieli, to jawna niekompetencja, to znikające pieniądze publiczne, to Jadwiga Emilewicz i narciarstwo jej synów, to obojętność, brak empatii i złość.
                      Wbrew pozorom te problemy dotykają wszystkich, niezależnie od ich poglądów politycznych. I właśnie tego nie rozumie Jarosław Kaczyński. Byłoby dobrze, gdyby naród polski to wreszcie zrozumiał.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka