Dodaj do ulubionych

Gdy oko w oko staniesz z

30.01.21, 07:11
wolstapowcem

Klementyna Suchanow, pisarka, jedna z liderek Strajku Kobiet, została zatrzymana przed TK i wywieziona na komendę w Mińsku Mazowieckim (?) Czemu nie do Szczecina?
Pozwólcie zatem na kilka słów o tym co wolno policji (teksty z internetu, m.in. ze stron Infor).
Legitymowanie obywateli stanowi jedno z uprawnień policjantów, które wynika z ustawy o policji. Zgodnie z art 15 ust. 1 pkt 1.
Podczas legitymowania należy stosować się do poleceń, m.in. nie oddalając się z wyznaczonego miejsca, a niedostosowanie się do zasad skutkuje od niedawna odpowiedzialnością wykroczeniową z art. 65a k.w.
Legitymowanie obywateli celem potwierdzenia tożsamości uregulowane jest szczegółowo w akcie wykonawczym do ustawy o policji, czyli w rozporządzeniu w sprawie wykonywania niektórych uprawnień policjantów.
Policjant ma prawo wylegitymować każdego z nas, jeśli podejrzewa, że popełniliśmy przestępstwo lub wykroczenie, jeżeli nasze zachowanie stwarza zagrożenie dla nas lub otoczenia albo gdy prowadzi poszukiwania przestępców lub osób zgłoszonych jako zaginione.
Trudno jednak w praktyce wykazać, że takiej podstawy nie było. Legitymowanie osób podczas manifestacji może odnosić się do – na przykład – podejrzenia popełnienia czynu zabronionego, czy też możliwości bycia świadkiem czynu zabronionego, który popełniono – na przykład – obok.
Jeśli policjant jest w mundurze, nie musi się sam legitymować. Wystarczy, że poda swoje imię, nazwisko, stopień służbowy w sposób umożliwiający zanotowanie tych danych (głośno i wyraźnie), a także przedstawi podstawę prawną i przyczynę podjęcia czynności służbowej. – Jeżeli natomiast policjant pracuje po cywilnemu, by kogokolwiek wylegitymować musi sam okazać legitymację służbową w taki sposób, aby zainteresowany miał możliwość odczytać i zanotować numer i organ, który wydał dokument, oraz nazwisko funkcjonariusza.
Na czynność legitymowania przysługuje zażalenie do właściwego miejscowo prokuratora, a o rzeczonym uprawnieniu powinien poinformować funkcjonariusz dokonujący legitymowania.
Warto zaznaczyć, że wprowadzenie funkcjonariusza w błąd co do tożsamości, bądź odmowa podania swoich danych osobowych (ochrona danych osobowych nie ma tu zastosowania) jest wykroczeniem.
A kiedy policja może zatrzymać?
Policja dokonuje zatrzymania osoby, gdy istnieje podejrzenie, że popełniła ona przestępstwo.
Czyli policja dokonuje zatrzymania osoby w momencie, gdy istnieją przesłanki, że może być ona przestępcą. Celem takiego działania jest nie tylko postawienie kogoś przed sądem, ale także uniemożliwienie ucieczki lub zatarcia śladów.
Osoba zatrzymywana przez Policję musi zostać poinformowana o przyczynach i podstawach jej zatrzymania. Jest to podstawowa gwarancja procesowa.
Przepisy kodeksu postępowania karnego określają, że zatrzymanego należy zwolnić, gdy ustanie przyczyna zatrzymania, a także jeżeli w ciągu 48 godzin od chwili zatrzymania nie zostanie on przekazany do dyspozycji sądu wraz z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Policja musi wypuścić zatrzymaną osobę, jeżeli takie polecenie wyda sąd lub prokurator. Ponadto ma obowiązek zwolnić zatrzymanego także wtedy, gdy w ciągu 24 godzin od przekazania go do dyspozycji sądu nie doręczono mu postanowienia o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztowania.
Na koniec kilka rad: zatrzymywany powinien wykonywać polecenia policji, w przypadku odmowy wykonywania poleceń mogą być zastosowane środki przymusu bezpośredniego, w przypadku agresywnego zachowania policja może: założyć kajdanki, użyć pałki lub paralizatora, agresywne zachowanie może być odebrane jako czynna napaść na policjanta.
Co z powyższego wynika? Policja ma szereg praw, ale i też obowiązków, których musi dopełnić, a i my mamy nasze prawa - nie rezygnujmy milcząco z nich.

Porada z netu

Obserwuj wątek
    • wscieklyuklad Re: Gdy oko w oko staniesz z 30.01.21, 07:15
      https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/144314087_10209025718196046_3982351359673945771_o.jpg?_nc_cat=106&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=fnTP5abXTJ4AX832eSG&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=960cd1912a29c26d6f41a215c851e4e4&oe=603BEDAE

Babcia Kasia po wypuszczeniu przez sadystów, którzy Ją rozebrali do naga, dotykali i obrzucali wyzwiskami (wedle relacji zastępczyni RPO d/s monitorowania tortur) bezpośrednio udała się na kolejną demonstrację.
      I moźecie świry pocałować Babcię w dupę!
    • wscieklyuklad Re: Gdy oko w oko staniesz z 30.01.21, 07:26
      https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/144672554_1774067872755484_7409226016779645359_n.jpg?_nc_cat=100&ccb=2&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=0gIPz5ntNO0AX8TnfzO&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=95f30340288d12fdbb2edc4e4a5aac04&oe=603B8E25

Wolstapowski bezmuźdżak nawet gazu z wiatrem rozpylić nie umie.

A teraz komentarz z netu

Po 4 godzinach ganiania pięciokrotnym gazowaniu, kilku pałach, kopach i ciosach z piąchy, w wątpliwym poczuciu uczestnictwa w pokojowym zgromadzeniu, dotarłem wraz z tysiącami ludzi pod kordon wkoło Kaczyńskiego. Jakby miało to znaczenie, w którym miejscu będzie kocioł. Może to ma znaczenie, że przeszliśmy dodatkowe kilometry, nie wiem. Było mnóstwo prowokacji, za całość odpowiada policja.
      • wscieklyuklad Re: Gdy oko w oko staniesz z 30.01.21, 07:27
        Na udostępnionym wideo widzimy, jak policjant nie pozwala aktorce i jej córce przejść ulicą Czerniakowską, przy której mieści się budynek Trybunału Konstytucyjnego. Powodem miała być maska z czerwoną błyskawicą, którą aktorka zakrywała nos i usta. – Maseczka mówi, że należy pani do Strajku Kobiet. Popiera go pani – powiedział przeganiający aktorkę policjant.
        – Ja tę maseczkę noszę codziennie, proszę Pana. Dlaczego Pan się przyczepia do mojej maseczki?(..) Czy to jest przestępstwo?(...) Ja codziennie chodzę w tej maseczce. Jak będę w tej maseczce w sklepie, to też mi Pan każe odejść?" – zapytała Samusionek, jednak nie doczekała się odpowiedzi policjanta

Z netu

I cóż dziwnego skoro pytanie było za trudne do skumania.
        • wscieklyuklad Re: Gdy oko w oko staniesz z 30.01.21, 10:06
          O Bosssszzzzzeee!

Dramat na ulicach Wolski!

Wolstapowców wypadł pojemnik z gazem i w rewanżu sam dostał po galach!

A innego agresywna żydolewaczka.... skopała po ryju!

Bossszzzeeee , szlocham nad tą opłacaną przez Sorosa brutalnością żydolewactwa! (Tak na 1/3 intensywności szlochu opiekunia)
          • wscieklyuklad Re: Gdy oko w oko staniesz z 30.01.21, 11:20
            Bezmuzgowa, zakamuflowana opcja niemiecka nigdy nie skuma tak zasadniczej różnicy,

Brutalne protesty w Holandii. Spalone radiowozy, zniszczone sklepy, kilkuset zatrzymanych.

W wielu miastach Holandii ludzie znowu wyszli na ulice protestując przeciwko wprowadzonej godzinie policyjnej. Doszło do brutalnych starć z policją. Najgorsze sceny odegrały się w Rotterdamie. Funkcjonariusze użyli armatek wodnych, zatrzymano kilkaset osób. Wandale demolowali sklepy.

Według nadawcy publicznego NOS setki protestujących starły się z policją w największych miastach kraju, zaś najbardziej gwałtowny przebieg miały w Rotterdamie i Den Bosch na południu kraju, gdzie chuligani wywrócili samochody, odpalili fajerwerki w centrum miasta i obrabowali sklepy z elektroniką i supermarkety.

Materiały wideo w mediach społecznościowych pokazywały, że w jednym miejscu zniszczony został mały most.

– Bezwstydni złodzieje, nie da się powiedzieć nic innego – powiedział burmistrz Rotterdamu Ahmed Aboutaleb, cytowany przez NOS.

Według nadawcy w poniedziałek zatrzymanych zostało 151 osób, w tym ponad 50 w Rotterdamie. Kilku policjantów doznało obrażeń; w starciach z funkcjonariuszami uczestnicy zamieszek używali m.in. kamieni i fajerwerków, policja odpowiadała gazem łzawiącym.

Wcześniej policja podała, że od soboty do poniedziałkowego poranka zatrzymano ponad 250 osób. Uczestnicy demonstracji rzucali w policę kamieniami i spalili tymczasowy punkt wykonywania testów na obecność koronawirusa. Nałożono ponad 5700 mandatów za złamanie godziny policyjnej, która trwa od 21:00 do 4:30.

– To nie ma nic wspólnego z protestem, to nie jest walka o wolność, to jest przemoc kryminalna i tak będziemy ją traktować. Nie robimy tego dla przyjemności. Robimy to, bo walczymy z wirusem, i to na razie wirus odbiera nam wolność – mówił pełniący obowiązki premiera Holandii Mark Rutte.

z netu
              • sorel.lina Re: Gdy oko w oko staniesz z 30.01.21, 15:08
                Obrońcy życia, niech ich szlag😡
                Katarzyna Konstantin
                Wobec różnych wersji moich przeżyć w czwartek i piątek na komisariatach w Pruszkowie i Piastowie poniżej info w skrócie. Po brutalnej szarpaninie na Szucha i wyrzuceniu mnie do radiowozu, zawieziono mnie do Pruszkowa, gdzie oprócz innych atrakcji 2 policjantki brutalnie rozbieraly mnie w brudnej toalecie szarpiąc na podłodze i wykręcając ręce i palce, ściągnęły rajstopy razem z butami i majtki do połowy. Leżąc na brzuchu byłam przygniatana i podduszana i kątem oka widziałam 2 policjantow stojących w otwartych drzwiach przygladajacych sie mojemu poniżeniu. Nie dostałam wody, nie mogłam zjeść własnej kanapki ale pozwolono mi po długich dywagacjach połknąć pastylki na cukrzycę. Do Piastowa jechalam w nocy z gołymi nogami i tak bylo juz do konca. Tam doznałam szykan od 2 dyżurnych(?), byłam szarpana i wyzywana np. zamknij mordę.
                Dostałam śniadanie którego nie mogłam skończyć bo minął czas i bardzo mało picia. Przerzucono mnie brutalnie do innej celi lodowatej bez kurtki czy koca. Przez parę godzin dopominalam się głośno o picie lekarstwa (mam choroby przewlekle) i coś do ubrania. Do końca nie dostałam tych podstawowych rzeczy. W toalecie przez te 15 godzin byłam tylko 2 razy. Na przesłuchanie skuto mnie. Na stole stala nakierowana na mnie kamera i nagrywala. To tylko zarys wydarzeń.

Katarzyna Urbaniak, babcia Kasia

https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/144591692_4986048668131825_1902137507751869661_o.jpg?_nc_cat=104&ccb=2&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=DZE_IT7ouD4AX9ecc-P&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=94e1ae8b1d4158d030a400c4ec5ae568&oe=603BC582

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka