Dodaj do ulubionych

WU, mialbym pytanie,

31.01.21, 16:33
jak dlugo wirus moze byc obecny w organizmie po przebytej chorobie?
Wiem ze aktywny tj. moze zarazic do ok 7 dni , a pasywny? Jak dlugo organizmowi wezmie czasu aby go usunac z organizmu? Wiesz cos na ten temat?
Obserwuj wątek
  • wscieklyuklad Re: WU, mialbym pytanie, 31.01.21, 20:10
   Nikt nie odpowie jednoznacznie na Twoje pytanie Dunajcu, gdyż nikt nie badał tego zjawiska.
   Ocenia się jedynie testy na obecność antygenu wirusowego - w większości przypadków w ramach diagnostyki objawowej - badania przesiewowe są prowadzone sporadycznie i na ograniczoną skalę - w Słowacji starano się przetestować całe społeczeństwo ale wyniki nie tylko nie odpowiedziały na pytanie o skalę zjawiska, ale wręcz zaszkodziły pomysłodawcom

   forsal.pl/swiat/unia-europejska/artykuly/8028954,masowe-testy-na-covid-19-na-slowacji-skutki-wyniki-poparcie-dla-partii-rzadzacej.html

   Z tego też względu nikt nie zdecydował się iść śladem Słowacji.
   Epidemiolodzy uważają, iż nosiciel wirusa zaraża przez 10 dni i stąd taki okres kwarantanny, ale ta teza wynika raczej z chęci pomniejszania skali problemu i poprawy statystyki. Bezobjawowe nosicielstwo to przebieg powszechny i właściwie taka osoba - sama bezobjawowa - może zarażać innych.
   Znane są przypadki "dodatniości" testu przez wiele tygodni, opisano też przypadek osoby, u której dochodziło do zaostrzeń COVID przez... OSIEM MIESIĘCY z przejściową poprawą. Oczywiście przebycie choroby nie daje trwałej odporności (podobnie jak szczepienie Fajcerem - obecnie sugeruje sie konieczność TRZYKROTNEGO szczepienia tym preparatem by poprawić efekt ochronny) , Zweryfikowano wreszcie informację, iż szczepiony przestaje być zagrożeniem i może sobie łazić bez bez obaw środków zabezpieczenia.
   Szczepiony uodparnia siebie. Może być wtedy bezobjawowym źródłem zachorowań innych, stąd wobec powolnego procesu szczepienia stąd cała procedura to pic na wodę fotomontaż - czyli wyrzucanie pieniędzy w błoto.
   Źródłem zakażeń jest przecież nie tylko człowiek, ale i przedmioty, na których łajdus może zachowywać zakaźność przez wiele dni (okres ten jest zmienny - np. na papierowych banknotach może sięgać MIESIĄCA!

   Toteż czas nosicielstwa jest tu Dunajcu bez znaczenia. Trzeba zachowywać środki ochrony osobistej i higieny.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka