Dodaj do ulubionych

Przekaz dnia

11.02.21, 16:31
Dziennikarze Wirtualnej Polski dotarli do środowego "przekazu dnia" PiS, który wyjątkowo otrzymali tylko politycy partii Jarosława Kaczyńskiego. Ich koalicjanci bowiem dystansują się od kwestii opodatkowania mediów.
Wyraźny rozdźwięk słychać zwłaszcza w wypowiedziach polityków Porozumienia.

Według ustaleń Wirtualnej Polski "
politycy PiS dostali przekaz: uderzać w dziennikarzy, podważać ich wiarygodność".
– Nie ma miękkiej gry, idziemy na ostro
– skomentował ustalenia portalu jego rozmówca z Prawa i Sprawiedliwości.

Ale sprawa opodatkowania mediów nie jest jednakowo odbierana w obozie rządzącym, co powoduje kolejne wewnętrzne spory w Zjednoczonej Prawicy.
Jak pisaliśmy, gowiniści w oficjalnym komunikacie stwierdzili, że z niepokojem analizują projekt nowego podatku od mediów i że nie był on z nimi konsultowany.

Ziobryści twierdzą podobnie, że to inicjatywa premiera i nie była z nimi konsultowana, jednak, jak można było założyć, politycy Solidarnej Polski nie będą raczej robili problemów PiS-owi. Przez jakiś czas mogą udawać, że trudno jest ich przekonać, żeby ugrać coś dla siebie, ale ostatecznie zapewne przyklasną pomysłowi koalicjanta.
Obserwuj wątek
              • 1zorro-bis Re: Przekaz dnia 12.02.21, 10:51
                Ludzie kochani, ja przeciez od kilku lat to ciagle pisze, ze ta kacza menda realizuje program powrotu do lat 50-tych! Ten dran niczego innego nie zna., nie wie jak funkcjonuje panstwo demokratycznie, bo gdzie ten pseudo-naukowiec mial sie tego nauczyc? To tuman ekonomiczny jest i tyle. Realizuje po czesci program Hitkera z Mein Kampf a po czesci program Bieruta. I dziwie sie ze ludzie tego nie widza. To pokazuje jak prymitywny i niewyksztalcony ten polski narod jest....smirk
                        • sorel.lina Re: Przekaz dnia 13.02.21, 19:40
                          Wyznawcy PiS-u nie zrozumieją. To fanatycy zabetonowano na argumenty i na fakty. Oni żyją poza rzeczywistością, , wierząc tylko w to, co spływa z ust prezesa, albo w to, co im TVPiS poda do wierzenia

https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/149858139_1603991906453825_4982486520539306214_o.jpg?_nc_cat=1&ccb=3&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=v4wf2JI9xUgAX_l-qw-&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=2a443d60f675f04264e86eb6bf48439a&oe=604D7119
                                • dunajec1 Re: Przekaz dnia 14.02.21, 17:52
                                  Doborowe towarzystwo.
                                  Aaaaa, tak mi sie przypomnialo,
                                  Dawno temu jechal samochodem do Zakopanego tow. Jaroszewicz, po drodze widza starego gorala jak idzie poboczem, Jaroszewicz do kierowcy gada zeby go zabral, ten zatrzymuje i zabiera gorala.Po chwili goral wyciaga paczke Sportow i zapala, kierowca podaje jednak goralowi lepsze papierosy zeby tamtego nie czuc, goral powachal i....zalozyl za ucho i tak drugi raz to samo, w koncu Jaroszewicz pyta sie gorala czemu nie zapali tego co mu dal kierowca, goral odpowiada
                                  -hee panie, tego to se zakurzym w lepsym towarzystwie.
                                  • wscieklyuklad Re: Przekaz dnia 14.02.21, 19:03
                                    Ostatnia szansa wicepremiera Gowina.
                                    Szanowny Panie Premierze!
                                    Nie należę do Pana sympatyków. Pewnie z wzajemnością. Lecz potrafię sobie dokładnie uzmysłowić Pańskie obecne położenie polityczne i osobiste. Razem ze śp. Andrzejem Lepperem byłem bowiem w podobnym położeniu. A raczej on był, gdyż ja raczej miałem pozycję i wizerunek zbliżony do obecnej pozycji Ziobry. Chciałem Panu opowiedzieć jedną historię i dać jedną radę.
                                    Gdy w lipcu 2007 roku siedziałem na kolacji z premierem Kaczyńskim i wicepremierem Lepperem wyglądało wszystko tak, jakby Kaczyński już całkowicie zapomniał Lepperowi konflikt z jesieni 2006, który doprowadził najpierw do usunięcie Leppera z rządu, a potem do jego triumfalnego powrotu po ujawnieniu taśm Renaty Beger i związanego z tym spadku poparcia dla PiS. Kaczyński śmiał się, żartował, częstował Leppera najlepszymi kanapkami i bardzo się cieszył, że następnego dnia wspólnie wybierzemy szefa NIK. Lepper wówczas już nie stanowił żadnego zagrożenia dla większości rządowej. Po seksaferze był tak osłabiony, że robił wszystko co Kaczyński mu kazał. Nie przeszkodziło to Kaczyńskiemu dzień później odpalić akcję CBA, która miała się skończyć wieloletnim więzieniem dla szefa Samoobrony. Mojemu znajomemu powiedział, że za nagranie Lipińskiego przez Begerową „Lepper zgnije w celi obgryzając sobie ręce”. (Piętnaście lat później chciał mi zgotować taki los). Historia potoczyła się inaczej.
                                    Opowiedziałem tę starą historię, aby się Pan nie łudził. Za stworzenie niezależnego bytu politycznego z posłów, którzy weszli z listy PiS oraz za użycie tych posłów w maju zeszłego roku przeciwko Kaczyńskiemu on Pana będzie ścigał do końca życia. Ma Pan taką alternatywę jaką ja miałem w 2007. Albo Pan zgnije w więzieniu albo odsunie Pan szefa PiS od władzy. I proszę nie myśleć, że chroni Pana immunitet. Już za czasów Leppera Ziobro uważał, że czyn ciągły przestępstwa (np. ciągłe oszustwo w podawaniu się za szefa partii, podpisywanie dokumentów przez osoby nieupoważnione etc.) powoduje, że „przestępca” może być złapany na gorącym uczynku. Immunitet nie chroni przed takimi zatrzymaniami, chyba że Marszałek Sejmu nakaże zwolnić posła. Dobrze Pan wie, co zrobiłaby Marszałek Sejmu w takiej sytuacji. Nie chcę Pana straszyć, ale musi mieć Pan świadomość z kim Pan gra.
                                    Życzę Panu, aby został Pan robotnikiem ostatniej godziny w zbożnym dziele odsunięcia Kaczyńskiego od władzy. W roku 2007 rozwalenie przeze mnie koalicji doprowadziło do skutecznego odsunięcia od władzy braci Kaczyńskich. Może teraz Pana kolej? Może to być dla Pana ostatnia szansa na zapobieżenie pełnej dyktaturze.
                                    Roman Giertych
                                  • sorel.lina Re: Przekaz dnia 14.02.21, 19:07
                                    dunajec1 napisał:

> kierowca podaje jednak goralowi lepsze papierosy zeby tamtego nie czuc, goral
                                    > powachal i....zalozyl za ucho i tak drugi raz to samo, w koncu Jaroszewicz pyt
                                    > a sie gorala czemu nie zapali tego co mu dal kierowca, goral odpowiada
                                    > -hee panie, tego to se zakurzym w lepsym towarzystwie.

😂😂😂👍👍👍

Nie ma to jak góralskie poczucie humoru!

Cześć, Dunajcu! Pozdrówka od ceprów 👋

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka