Dodaj do ulubionych

PiS-chizofrenia granic nie zna

27.04.21, 19:23
Radni wojewódzcy zmienili nazwę „Małopolskiego Programu Stypendialnego” na „Małopolskie Stypendium im. św. Jana Pawła II dla Mistrzów Edukacji” i ustalili nowe kryteria jego przyznawania. Od tej pory, z uwagi na patrona, będzie brana pod uwagę ocena z religii i zachowania.

- Podjęcie prac nad zmianą programu stypendialnego nie jest przypadkowe - argumentowała podczas wczorajszej sesji Marta Malec-Lech z Zarządu Województwa Małopolskiego. - Sejmik Województwa Małopolskiego na wniosek pana marszałka ustanowił św. Jana Pawła II Patronem Małopolski. 18 maja zeszłego roku obchodziliśmy 100. rocznicę urodzin Papieża Polaka, ale przede wszystkim wybitnego Małopolanina. Programowi stypendialnemu proponuje się więc nadanie nazwy Małopolskie Stypendium im. św. Jana Pawła II dla Mistrzów Edukacji. Trudno sobie wyobrazić, aby ktokolwiek inny mógł być patronem małopolskiego programu stypendialnego. Na pewno sam takim Mistrzem był i to w wielu dziedzinach.
Stypendium dla grzecznych i religijnych
Zmieni się nie tylko nazwa. Radni zdecydowali o wprowadzeniu nowych kryteriów przyznawania stypendium. Warunkiem otrzymania pieniędzy ma być posiadanie co najmniej bardzo dobrej oceny z zachowania lub wzorowej w przypadku starania się o stypendium za aktywność społeczną. Dodatkowe punkty będzie można otrzymać za średnią ocen ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych, do której ma być wliczana również ocena z religii, choć ta obowiązkowym przedmiotem nie jest.

z netu
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka