Dodaj do ulubionych

Merkel dawaj jurasy!

28.05.21, 16:28
Po ponad stu latach Berlin uznał niemieckie zbrodnie kolonialne za ludobójstwo. Ofiaruje ponad miliard euro.

TVN24.

A niemieckie zbrodnie kolonialne na Suwerenie teraz z Kolan Powstałym za rządów Peło Pesel to pryszcz?
Płacić gnidy!
Obserwuj wątek
   • wscieklyuklad Re: Merkel dawaj jurasy! 28.05.21, 18:56
    Joanna Stawczyk
    Do Polski przyleci Steinmeier, a to kiepski znak. Merkel nie chce widzieć Morawieckiego.
    Taka zamiana w rządowej delegacji polskich sąsiadów nie jest dobrą wróżbą dla przyszłych relacji polsko-niemieckich. Wyszło na jaw, że kanclerz Angela Merkel nie miała ochoty widzieć się z premierem Mateuszem Morawieckim na konsultacjach międzyrządowych. 17 czerwca dla odmiany Warszawę odwiedzi prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier.
    O powodach odmowy spotkania przez kanclerz Angelę Merkel poinformowała "Wyborcza", która uzyskała relację z dyplomatycznych źródeł. Mowa o istotnych polsko-niemieckich konsultacjach międzyrządowych, które ostatni raz miały miejsce w 2018 roku. Trzy lata temu w 2019 r. spotkanie nie doszło do skutku z powodu wyborów parlamentarnych w Polsce.
    Tegoroczne spotkanie polityków obydwu państw jest jednak wyjątkowo ważnym momentem, a przynajmniej powinno być. Przypada w obchody okrągłej 30. rocznicy podpisania polsko-niemieckiego traktatu o dobrym sąsiedztwie z 1991 roku.
    Dlaczego Merkel odmówiła przyjazdu do Warszawy i spotkania z Morawieckim?
    PiS sondował Niemców w sprawie przeprowadzenia konsultacji w Berlinie. Angela Merkel, która prawdopodobnie uczestniczyłaby w spotkaniu po raz ostatni przed zapowiedzianym na wrzesień odejściem z polityki, stwierdziła, że nie chce spotykać się z premierem Mateuszem Morawieckim 17 czerwca w stolicy Polski.
    "Pojawił się pomysł, by przekonać do wizyty w Warszawie prezydenta Steinmeiera. Obawiano się, że gdyby niemiecka strona porzuciła obchody ważnej rocznicy, rzuciłoby się to cieniem na relacje z Warszawą, także w dłuższej perspektywie. Prezydent zgodził się przyjechać" – przekazał informator z kręgów dyplomatycznych.
    Źródło gazety wyjawiło, że prezydent Frank-Walter Steinmeier zdecydował się na przylot do Polski "by stosunki polsko-niemieckie nie doznały jeszcze większego uszczerbku."
    natemat.pl/355885,angela-merkel-nie-chce-widziec...

    Po prostu tak jej wstyd, że nie mogłaby spojrzeć w oczy Naszemu Nayukochańszemu Płemiełowi.
    • wscieklyuklad Re: Merkel dawaj jurasy! 28.05.21, 18:57
     Rozmowa z właścicielem punktu wymiany szyb samochodowych: „Wszystko idzie do góry, szyby od dostawcy od poniedziałku o 6%. Za klej płaciłem miesiąc temu 26 złotych, teraz 42”

     Krzysztof Brejza

     Oto do czego doprowadziły w Wolsce wieloletnie rządy Janielci oraz jej sługusów z Peło-Pesel!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka