Dodaj do ulubionych

Cywilizacja vs. Syfililizacja

27.06.21, 09:38
Do dymisji podał się właśnie brytyjski minister zdrowia Matt Hancock bo dzień wcześniej wyszło na jaw, że złamał restrykcje epidemiczne, obejmując i całując doradczynię ze swojego resortu, z którą według tabloidu "The Sun" ma romans.
Ale pan były już minister ma inne kłopoty, które przypominają o aferze z "wyciekniętymi" mailami naszych rodzimych politycznych geniuszy ...
Otóż czeka go dochodzenie po tym, jak wyszło na jaw że od marca zeszłego roku rutynowo, wbrew wytycznym rządowym, korzystał z prywatnego konta do prowadzenia interesów rządowych, ukrywając informacje przed własnymi urzędnikami i potencjalnie przed opinią publiczną. Chodzi głównie o działalność w walce z pandemią.
Oznacza to, że rząd nie posiada dokumentacji wielu decyzji podejmowanych przez Hancocka, w tym negocjowania wielomilionowych kontraktów na środki ochrony indywidualnej, ustanawiania wartego 37 miliardów funtów programu Test and Trace oraz nadzorowania rządowej strategii domów opieki.
Przed panem byłym już ministrem wisi widmo dochodzenia ponieważ wytyczne Gabinetu stwierdzają, że ministrowie powinni korzystać z oficjalnej poczty elektronicznej w celu zapewnienia, że ​​istnieją dowody ważnych decyzji i należytej kontroli wewnętrznej.
Tak się to robi w cywilizowanym świecie ...

Z netu
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka