Dodaj do ulubionych

PiS zrobi nam dobrze!

09.07.21, 17:06
PiS zri nam dobrze! Jak zwykle.

https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/214996418_4233217846797428_292494013412205755_n.jpg?_nc_cat=108&ccb=1-3&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=6zfx21oC9qAAX_EGxqs&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=ae132953eab646a10ed300617e499c3d&oe=60ED55C3
Obserwuj wątek
  • sorel.lina Re: PiS zrobi nam dobrze! 09.07.21, 17:12
   https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/213811737_2888084268131557_7864346452319159073_n.jpg?_nc_cat=102&ccb=1-3&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=b-gHCoy0txIAX-w1Is_&tn=MD3HMGXUz9n9ZtBD&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=bc2a3194cd116b2e26ed38e7636f1f26&oe=60ED4741

   Kolejny wstrząsający e-mail Dworczyka ujawniony! Tym razem chodzi o polskie rodziny.
   Oburzające i wstrząsające treści kolejnego e-maila Dworczyka! Okazuje się, że wspieranie wielodzietnych (najczęściej najbiedniejszych!) rodzin poprzez system zasiłków utrwalających zresztą biedę i premiujących posiadanie dzieci wśród najuboższych to po prostu sposób na utrzymanie się przy władzy. Chodzi im wyłącznie o słupki poparcia!
   Ujawnienie tego e-maila pokazuje też, dlaczego niszczona jest edukacja. Chodzi tylko i wyłącznie o utrwalanie modelu rodziny biednej, wielodzietnej, bez wiedzy i wykształcenia bo tylko takie głosują na PiS.
   Wygląda więc na to, że PiS badaniami zidentyfikował dużą grupę społeczną, którą może korumpować (dawać jej pieniądze na koszt całego społeczeństwa) co ma zapewnić im władzę.
   „Michał, przepraszam, ze dopiero dzis, ale troszke nam zajeło z ponizszych wzgledow (wyjasnienie od analityka). Efekt jest taki:
   1. Im większa rodzina tym wyższe poparcie dla PiS i PAD. Wśród rodzin bez dzieci wychodzi mniej więcej tak jak w ogóle społeczeństwa.
   Wśród rodzin z 1 dzieckiem poparcie dla PiS słabsze niż przeciętnie – to wynika z dużego udziału najmłodszych w tej grupie.
   Wśród rodzin z 2 dzieci już średnio o 3 pp. więcej ma PiS i PAD.
   Rodziny z 3 dzieci to już znacząca przewaga PiS – zdobywa tam ponad 65% wszystkich głosów!!! Podobnie jest wśród jeszcze większych rodzin – tam poparcie dla PiS osiąga ponad 70%. PAD zdobył 85% głosów rodzin z 4 i więcej dzieci.
   Z czego to wynika?
   Nie z 500+ Nie z wyprawki .Nie z bonu.
   Po prostu największe rodziny hołdują tradycyjnym wartościom. Prześledziliśmy przeszłość i było podobnie. Niestety mały ich udział w społeczeństwie powoduje, że nie ma to istotnego impaktu wyborczego. Można jednak postawić i obronić tezę: każde kolejne dziecko w rodzinie to podwojenie szans na głosowanie tej rodziny na PiS” – czytam w ujawnionej korespondencji.

   E.Kucz

   • sorel.lina Re: PiS zrobi nam dobrze! 09.07.21, 17:22
    https://v.wpimg.pl/QUJDREVGfjQrJiR2eTxzIWh-cCw_ZX13P2ZoZ3lwaWEyazQsOiIjMDorfCIkMiE0PTR8NTpoMCUjayR0eSM4JjooMzx5Ijw3LyB9fWYkNDdyc2poZXBlbWdwZSEzamhhKSd_IzVwZWB-c2ZzNHJpdzc

    Handluje elektroniką z Chin, buduje innowacyjne centrum biznesowe na Śląsku i może liczyć na milionowe dotacje od państwa. Miłosz Kłeczek, związany z TVP Info, który sprowokował ostre starcie w Sejmie z Donaldem Tuskiem, to nie tylko dziennikarz, ale biznesmen.

    Ostatnia potyczka słowna w Sejmie z Donaldem Tuskiem skierowała na niego uwagę mediów. Jednak nie jest to jego pierwsze tego typu starcie. O reporterze było głośno także m.in. w sierpniu 2018 r., gdy wdał się w sprzeczkę z Rafałem Trzaskowskim (wówczas kandydatem na prezydenta Warszawy). Polityk oczekiwał, że mężczyzna z mikrofonem się przedstawi. Dziennikarz TVP Info uparcie odmawiał i odsyłał do Google'a.
    Obecny rozgłos spowodował jednak, że użytkownicy Twittera przypomnieli o jego biznesowej działalności, a konkretnie o fakcie, że spółka Financial Poland, w której Miłosz Kłeczek jest udziałowcem (ma pakiet 90 proc.) dostała tylko w 2020 r. 3,6 mln zł pomocy publicznej.
    Financial Poland handlowała m.in. importowaną z Chin elektroniką. Jednak obecnie na stronie internetowej firmy, która reklamuje się jako „Import bez granic”, nie można już niczego kupić.

    Tymczasem z KRS firmy wynika, że np. w 2019 r. jej przychody wynosiły 12,5 mln zł, z kolei 628 tys. zł zysku wpłacono na kapitał zapasowy.
    Dodatkowo spółkę hojnie wsparły państwowe instytucje. Około 500 tys. zł dostała z tarczy kryzysowej od PFR w 2020 roku, zaś 58 tys. zł od prezydenta Częstochowy, kolejne 16 tys. zł pochodziło z Banku Gospodarstwa Krajowego

    Biznesowe centrum na Śląsku

    Pozostałe 3 mln zł objęła "regionalna pomoc ze Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości" pochodząca od marszałka województwa śląskiego. O co konkretnie chodzi? Okazuje się, że Financial Poland, która na co dzień handluje elektroniką, wybuduje halę magazynową wraz z m.in. wyposażeniem oraz oprogramowaniem umożliwiającym świadczenie innowacyjnych usług.
    Z rządowej mapy dotacji UE wynika, że będzie to „Innowacyjne Centrum Biznesowe do kompleksowej obsługi procesów dystrybucji z rożnych branż technologicznych rynków wschodzących”.
    Zapytaliśmy rzecznika prasowego śląskiego urzędu o szczegóły inwestycji i planowany jej start. Nie dowiedzieliśmy się jednak niczego więcej niż to, co znajduje się na stronie internetowej.

    Financial Poland to niejedyna firma, w której działał Miłosz Kłeczek. W lipcu 2010 roku dziennikarz założył firmę Dixon, która handlowała towarami z Chin. Sprowadzała stamtąd zabawki i elektronikę. Jej roczne przychody wynosiły ponad 2 mln zł.
    Jednak w 2020 r. "Gazeta Wyborcza" poinformowała, że dziennikarz, jako prezes spółki Dixon, nie wykonał prawomocnego wyroku sądu dotyczącego spłaty kilkudziesięciu tysięcy złotych z odsetkami. Dług bezskutecznie próbował ściągnąć komornik. Kłeczek wszystkiemu jednak zaprzeczył, publikując oświadczenie na Twitterze.

    Miłosz Kłeczek pracuje w telewizji od ponad pięciu lat. Wcześniej pracował dla m.in. dla Superstacji, TVN24, TTV, TVN Meteo i radiowej Jedynki. W ostatnim czasie jego kariera nabrała tempa. W październiku 2019 r. dziennikarz zadebiutował jako prowadzący pasma informacyjnego, a w kolejnym roku został głównym prowadzącym paradokumentu "Kasta" na TVP Info, gdzie prześwietla sądowe wyroki.

    Cóż, chorągiewka na wietrze. Żadnej ideowości, skrupułów moralnych, żadnego „poczucia tzw. misji”. Idzie tam, gdzie mu więcej dadzą.
    • sorel.lina Re: PiS zrobi nam dobrze! 09.07.21, 17:32
     To fragment wywiadu z przewodniczącym Donaldem Tuskiem. Całość będę mógł przeczytać w wydaniach GW elektronicznym i moim ulubionym sobotnim papierowym wydaniu ,,Gazety Wyborczej" , który przeprowadził Red. Bartosz T. Wieliński, który pyta -

     " Niespełna tydzień po pańskim powrocie do polskiej polityki PiS bierze się za telewizję TVN i szykuje ustawę, która ma pozbawić stację koncesji. Przypadek?

     - Tylko ci, którzy oszukiwali samych siebie przez ostatnich kilka lat tą znaną tezą, że może PiS nie jest doskonały, ale przecież nie jest tak źle, że nie posuną się do gwałtu na konstytucji, do przejęcia Trybunału Konstytucyjnego, ataku na sądy, mogli twierdzić, że do ataku na telewizję TVN nigdy nie dojdzie. Można zresztą przypomnieć całą tę serię zdarzeń, która składa się na dla mnie oczywistą opowieść, że plan rewolucji Jarosława Kaczyńskiego, która ma unieważnić budowany przez nas ustrój wolnościowy, oparty na prawie, będzie realizowany.fascynacji Orbánem ani tego, że w Polsce będzie nieustannie plagiatował rozwiązania węgierskie. Każdy, kto obserwuje recydywę tego autorytarnego myślenia nie tylko w Europie i pewnych metod oraz narzędzi, jakich używają rządzący Polską, by ich marzenie o monopartyjnej władzy się spełniło, wiedział, że właśnie tak to będzie wyglądało.
     Widzę konsekwentny marsz, by zagarnąć to wszystko, co jest niezależne od pisowskiego komitetu centralnego. Do dziś mam w oczach widok poseł Pawłowicz, która mówiła otwarcie do kamery: „a teraz zajmiemy się wami". Mówiła to dziennikarzowi Onetu, ale
     chodziło jej przecież o wszystkie wolne media.
     Uważam się za eksperta od rozwoju autorytaryzmów budowanych na bazie demokratycznych wyborów, taki model mamy na Węgrzech. Kaczyński nigdy nie ukrywał fascynacji Orbánem ani tego, że w Polsce będzie nieustannie plagiatował rozwiązania węgierskie. Każdy, kto obserwuje recydywę tego autorytarnego myślenia nie tylko w Europie i pewnych metod oraz narzędzi, jakich używają rządzący Polską, by ich marzenie o monopartyjnej władzy się spełniło, wiedział, że właśnie tak to będzie wyglądało.
     Nie widzę bezpośredniego
     związku z moim powrotem, to zbieg okoliczności, ale co do istoty rzeczy, to ciągle ten sam plan. Kaczyński, by zdławić wolność, musi atakować jej wszystkie bastiony. Dopóki w Polsce istnieją niezależne, wolne instytucje, tak długo on nie będzie spokojnie spał.
     Często w tych procesach nie chodzi o spektakularny zamach, aresztowanie właścicieli czy dziennikarzy tej czy innej stacji telewizyjnej. Kaczyński kopiuje Węgry, nie Białoruś. To jest bardzo niebezpieczny model: do radykalnego celu dochodzi się niby półśrodkami, ale z efektami takimi samymi jak w monopartyjnych systemach z przeszłości."
     • sorel.lina Re: PiS zrobi nam dobrze! 09.07.21, 17:47
      „Lex TVN”. Komisja Europejska reaguje na projekt PiS

      Komisja Europejska przyjrzy się nowemu projektowi legislacyjnemu dotyczącemu koncesji na nadawanie programów w Polsce – informuje na Twitterze TVN.

      – Jesteśmy świadomi nowego wniosku legislacyjnego zmieniającego zasady dotyczące koncesji na nadawanie. Musimy bardziej szczegółowo przyjrzeć się projektowi i będziemy monitorować, czy zmierza on do przyjęcia. Oczekujemy, że państwa członkowskie zapewnią, że ich polityka nie wpłynie na zobowiązanie do zapewnienia wolnego, niezależnego i zróżnicowanego ekosystemu medialnego. W tym kontekście uważnie obserwujemy również sytuację związaną z kanałem TVN24, którego koncesja nie została jeszcze odnowiona – powiedział cytowany przez PAP rzecznik Komisji Europejskiej. Jak dodał

      , „KE z coraz większym niepokojem obserwuje kwestię wolności i pluralizmu mediów w Polsce”.
       • sorel.lina Re: PiS zrobi nam dobrze! 09.07.21, 20:13
        "Światowej " klasy prawnik niejaki Z. Z. Ileż on ma argumentów!
        Ułaskawienia pedofila nazywa "wielkim darem łaski ".
        Oglądając i słuchając jego i jemu podobnych ma się wrażenie że to są ludzie specjalnej troski. Ale co myśleć o Tych co ich wybrali.?

        https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/107165635_2633975413516674_4048975686551957821_n.jpg?_nc_cat=105&ccb=1-3&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=KPlvl3cjf0UAX_rrFRZ&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=8a7dbc3dbe44b5695f4862183ae3ab9f&oe=60EE7DE9
             • sorel.lina Re: PiS zrobi nam dobrze! 10.07.21, 14:39
              Marcin Gołaszewski
              15 godz. ·

              "Idiota, błazen" tak zwraca się do mnie jako Przewodniczącego Rady Miejskiej pisowski Radny - Sebastian Bulak!
              Długo zastanawiałem się nad opublikowaniem fragmentów sesji, ale doszedłem do wniosku, że nie można milczeć nad chamstwem! Ignorowanie oznaczałoby bowiem zgodę!
              Jednocześnie jestem wstrząśnięty tym, iż Radny narusza nie tylko powagę sesji, godność mnie jako radnego, ale także niszczy dobre imię Uniwersytetu Łódzkiego. Insynuacje padające w nagraniu są skandaliczne. Na stopień naukowy doktora i doktora habilitowanego pracowałem 15 lat. Profesorem UŁ zostałem rok temu i uważałem to za ukoronowanie mojej ciężkiej pracy. Słowa, które padły z ust pisowskiego chama dotknęły mnie szczególnie, gdyż podeptał on wszystko, nad czym pracowałem całe swoje zawodowe życie. Nie pozwolę, by takie chamstwo było tolerowane.
              Łodzianie muszą wiedzieć, kto zasiada w Radzie Miejskiej w Łodzi! Stop poniżaniu drugiego człowieka, dość odzierania z godności i szmacenia dorobku, na który pracuje się całe życie! DOŚĆ CHAMSTWA!
              #KochamŁódź #ZawszeBliskoŁodzian

              www.facebook.com/Golaszewski.Lodz/videos/844904099563982
          • 1agfa Re: PiS zrobi nam dobrze! 09.07.21, 23:58
           Niespełnione (jeszcze) marzenie o powrocie do minionej epoki, do ideologii "Partia kieruje, rząd rządzi".
           Ideologii obecnej/ożywionej u "bratanka" węgierskiego Orbana, u Łukaszenki , gdzie zamknięto właśnie ostatnie wolne, niezależne medium, także u innych dyktatorków w oligarchicznych lub zamordystycznych państwach. Ten sam Brudziński w Europarlamencie bronił praw Hongkongu do wolnej prasy!! To się nazywa hipokryzja!!

           "Prawo władzy do kontrolowania mediów" już było w Polsce.
           Narzędziem tego "prawa" były powstałe:

           już w styczniu 1945 roku :

           Centralne Biuro Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk,

           a od 1946 roku, na długie lata:

           Główny Urząd Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk.

           Po prostu: CENZURA.
           • sorel.lina Re: PiS zrobi nam dobrze! 10.07.21, 00:20
            1agfa napisał:

            > Niespełnione (jeszcze) marzenie o powrocie do minionej epoki, do ideologii "Pa
            > rtia kieruje, rząd rządzi".
            > Ideologii obecnej/ożywionej u "bratanka" węgierskiego Orbana, u Łukaszenki , gd
            > zie zamknięto właśnie ostatnie wolne, niezależne medium, także u innych dyktato
            > rków w oligarchicznych lub zamordystycznych państwach. Ten sam Brudziński w Eur
            > oparlamencie bronił praw Hongkongu do wolnej prasy!! To się nazywa hipokryzja!!

            >
            > "Prawo władzy do kontrolowania mediów" już było w Polsce.

            Dobry wieczór, Agfo! Słuchałam perory Brudzińskiego w Europarlamencie.. I powiem Ci, ze z trudem opanowałam odruch wymiotny. Obrońca wolnych mediów! Eh, same brzydkie słowa cisną mi się pod palce, bardzo brzydkie.
            • sorel.lina Re: PiS zrobi nam dobrze! 10.07.21, 00:29
             A to jest próbka kultury wielbiciela PiSu, prawdziwego Polaka i katolika.

             Tekst skierowany do R. Sikorskiego. Płakać się chce nad poziomem nienawiści, klasą i polszczyzną tego „ patrioty”...

             https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/211470190_4111180752251309_1148463499880261563_n.jpg?_nc_cat=103&ccb=1-3&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=zA_HusFrORsAX-LJ81I&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=a90f217122ce12fca9d1b5132f5affbb&oe=60ED277E
            • 1agfa Re: PiS zrobi nam dobrze! 10.07.21, 01:54
             "...Słuchałam perory Brudzińskiego w Europarlamencie.. I powiem Ci, ze z trudem opanowałam odruch wymiotny. Obrońca wolnych mediów! Eh, same brzydkie słowa cisną mi się pod palce, bardzo brzydkie...."

             Dobry wieczór, Sorellino. Całkowicie podzielam wrażenie. Głośno skomentowane ; )
             Dukał z kartki, "z pewną taka nieśmiałością" - bo wyraźnie bez przekonania. Ale będzie odnotowane w protokole, że oto przedstawiciel Polski opowiada się za wolnymi mediami, na co w każdej chwili rządzący mogą się powołać, byli świadkowie! wink
             Sądzę że w Polsce rządzący podjęli próbę, coś w rodzaju głębokiej sondy (tzw. rozpoznanie bojem), jak dalece mogą zawładnąć wolnymi, niezależnymi mediami, aby łatwiej mogli opierać się ujawnianiu prawdy o swojej działalności. Ile zdołają utargować. I że na pewno coś zrobią (przecież zawsze idzie im o wybory!*) aby jak najwięcej uzyskać w tej kwestii.
             Po to O'bajtek ( czyli Spółka Skarbu Państwa) położyli łapę na prasie lokalnej, aby ją wykorzystać dla siebie; ściek TVPis może być niewystarczający, przy czym bardziej wiarygodne są media lokalne "blisko ludzi", tym samym trafiające punktowo w cel mniejszych miejscowości, zapewniając "rozwiązanie problemów", choćby to się okazały - jak dotychczas - bałamutne i puste obietnice.
             Akcja z TVN była/jest taką próbą, jak dalece mogą się posunąć. Nie ostateczną decyzją. Jednak manipulacja, sam zamysł, jest groźny i obrzydliwy w takim samym stopniu, jak tekścik napisany przez patRYJotę (typowy elektorat) do Sikorskiego.
             Najprawdopodobniej jak zwykle służący "do zakrycia" czegoś - i tu można tylko zgadywać, domyślać się; skala perfidii jest niewyobrażalna.

             *Zawsze im w Pis chodzi o to "czy wygramy wybory", poczynając od rozeznania kto chętniej na nich głosuje (choćby mail - jeden z wielu - jak na wstępie). Nie troska o przyszłość Polski - dzieci, nie troska o rozwój - tylko "czy wygramy wybory".
             Zimna ohydna kalkulacja "dobrego człowieka" (samookreślenie).

             (Ogromna burza, gromy, niebo rozświetlone błyskawicami tuż-tuż, deszcz ulewny, stąd późna odpowiedź - trzeba się było wyłączyć)

             Dobrej spokojnej nocy Wszystkim : )
                • wscieklyuklad Re: PiS zrobi nam dobrze! 10.07.21, 18:56
                 Za rządów Erdogana w Turcji inflacja przekracza 17% -zakazuje on podwyżek stóp procentowych, które są niezbędne, by ją obniżyć. Mnożą się skandale i afery korupcyjne.
                 Popularność rządzącej partii AK spadła do 26 %,. a Erdogan przegrałby obecnie wybory prezydenckie z kazdym z trzech glównych konkurentów.Economist.
                 Demokratyczna Turcja się budzi.Czas na Polskę.

                 Leszek Balcerowicz
                   • wscieklyuklad Re: PiS zrobi nam dobrze! 10.07.21, 21:50
                    MAM NADZIEJĘ, ŻE PIEKŁO JEDNAK ISTNIEJE…
                    Pisałem ostatnio o szansach na rozpoczęcie samooczyszczania się kościoła, jego reform i naprawy wyrządzonych krzywd, które Episkopat już zaprzepaścił. Nie zareagowali z empatią, poczuciem winy i pokorą na dwa filmy Sekielskich i ujawniane ostatnio fakty popełniania zbrodni na dzieciach. Komisję ds. pedofilii obsadzili swoimi ludźmi, choć uczynili to rękoma Kaczyńskiego. A to wyraźnie pokazuje, że biskupi nadal chcą kłamać, zatajać, manipulować i zaprzeczać. Przyznają się patologii i niektórych przestępstw swoich funkcjonariuszy, ale milczą jak zaklęci, gdy padają pytania o finansowe zadośćuczynienie dla ofiar księży pedofilów. I karmią opinię publiczną raportami oraz danymi statystycznymi, które mają się nijak do rzeczywistej skali zdegenerowania i rozkładu kościoła katolickiego.
                    Przeczekali początkową burzę i myśleli, że największe zagrożenie minęło. A tu dupa… No i dziś mają to, co mają. Pozostawienie na czele polskiego kościoła dwóch kanalii, Jędraszewskiego i Gądeckiego, którzy sami zapewniali pedofilom bezkarność, dopełnia czary goryczy. Oczyszczenie się kościoła i jego reforma pod takim przywództwem na pewno nie będą możliwe. Bo polskiemu kościołowi potrzebny jest taki przywódca podobny do papieża Franciszka. Odważny, uczciwy, otwarty, bezkompromisowy i nowoczesny, pochodzący spoza skostniałego, przestępczego układu. A Jędraszewski jest całkowitym zaprzeczeniem papieża Franciszka. I zdecydowana większość biskupów też. Gdy patrzę na niemal purpurowy ryj Głódzia, widzę chama, prostaka i zapijaczonego buca. Typowego przygłupa, ale świetnie potrafiącego zadbać o swoje interesy i karierę. Bardziej mi się Głodź kojarzy z XIX-wiecznym wiejskim proboszczem, traktującym swoich wiernych jak poddanych lub postacią klechy z „Wesela” Smarzowskiego, niż z kościelnym hierarchą. Mały cwaniaczek, tu coś ukradł lub wyłudził, tam kogoś okłamał, oszukał lub wykorzystał, no i zawsze wiedział, czyją d… lizać. Aż dorwał się do wielkiego koryta i tak się rozkochał we władzy, byciu w centrum uwagi i życiu w luksusach, że sam uwierzył, iż jest postacią wybitną. Chyba żaden polski biskup nie okazywał tak swojej wyższości, pogardy oraz lekceważenie swoim podwładnym i wiernym, jak właśnie „Flaszka”. Upajał się tą swoją wyimaginowaną wielkością i podkreślał ją na każdym kroku. Miał ułatwione zadanie, bo był także biskupem polowym WP. Więc hołdy musieli mu oddawać nie tylko wierni podczas uroczystości religijnych, ale także niemal cała armia.
                    Dawno temu słynął z tego, że lubował się w przywdziewaniu różnych mundurów generalskich. Popełniał zresztą przy tej przebierankach przestępstwo. Bo jako generał dywizji nie miał prawa paradować w mundurze generała broni, a już tym bardziej admirała. A paradował. Jako ciekawostkę powiem Wam jeszcze, że w czasie pobytu w Watykanie był przez wywiad wojskowy PRL-u uważany za bardzo cennego informatora (o kryptonimie „BA-10”). A siedział w tym Watykanie 14 lat. Jego prowadzącym był pułkownik Mazurek (pseudonim „Barcz”). „Flaszka” działał głównie na szkodę Watykanu, państwa włoskiego i włoskich środowisk kościelnych, a nie polskich obywateli w kraju i na emigracji. I może dlatego te jego działania nie są do dziś szerzej znane. Na celowniku wywiadu wojskowego PRL byli zresztą także inni dzisiejsi biskupi m.in. Dziwisz i Rakoczy (ukarany ostatnio przez Watykan). Ale nie wiem nic pewnego na temat ich współpracy z WSI lub WSW.

                    Cdn
                    • wscieklyuklad Re: PiS zrobi nam dobrze! 10.07.21, 21:51
                     skoro o Dziwiszu mowa, to gdy patrzę z kolei na jego mordę, widzę przebiegłego, obleśnego i lubieżnego dewianta. Wszystko jest w tym człowieku odrażające, śliskie i podłe. I jego wygląd, i sposób zachowania się oraz mówienia. A już chyba najbardziej to, jak usprawiedliwia swoje haniebne czyny z przeszłości, jak zaprzecza oczywistym faktom i wypiera się lub minimalizuje swoją rolę w tuszowaniu kościelnych skandali. Jest dla mnie oczywiste, że Dziwisz zostanie przez Watykan przykładnie ukarany. Bo skoro od ponad roku poświęcają tyle energii na prześwietlenie jego działalności, to muszą mieć mocne dowody licznych nieprawidłowości i przestępstw. Tyle, że znów będzie to kara wynikająca z prawa kanonicznego, bo innej Watykan nałożyć nie może. A w Polsce na razie nie ma co liczyć na to, że koledzy Dziwisza z Episkopatu skierują w jego sprawie doniesienie do prokuratury. Chodzi zresztą tylko o symboliczne ukaranie go przez sąd, bo ze względu na wiek i tak do więzienia nie trafi. Ale biskupi i tak będą go zażarcie bronić, bo wielu z nich zawdzięcza kariery i majątki właśnie Dziwiszowi. Choćby Głódź. Jest szansa, że coś się zmieni po zapowiadanej jesiennej wizycie polskich biskupów w Watykanie. Może to być moment przełomowy. Między bajki można włożyć zapewnienia Episkopatu, że jest to standardowa, kurtuazyjna „pielgrzymka”, odbywana raz na kilka lat. Nagły i rozkazujący tryb wezwania biskupów na papieski dywanik pokazuje coś zupełnie innego. Pytanie tylko, czy skończy się na ostrych jobach i zapewnieniach poprawy, czy może biskupi usłyszą od Franciszka ultimatum, że mają dokonać w polskim kościele prawdziwej rewolucji, głównie personalnej?
                     Watykan jest już mocno wkurzony na Episkopat. Bo panująca wśród biskupów omerta, zaniechania i zatajenia, skandaliczne przedłużanie postępowań i odmawianie dostępu do kościelnych archiwów są widoczne gołym okiem. Dopiero co komisja ds. badania przypadków pedofilii kleru wystąpiła do Watykanu o udostępnienie jej materiałów obciążających zboczeńców w sutannach, bo polscy biskupi odmawiają komisji dostępu do tych materiałów. I to jest dla Watykanu najbardziej wymowna miara stopnia zaangażowania się hierarchów w rozliczanie przestępstw pedofilskich. Tym bardziej wymowna i oskarżycielska, że komisja składa się przecież z osób blisko związanych z kościołem. Jak widać, nawet sojusznicy biskupów mają dość ich kłamstw, krętactw i ochraniania za wszelką cenę „swojaków”… Tak czy siak podczas wrześniowej wizyty biskupów u papieża padnie wiele kłopotliwych dla nich pytań i oskarżeń. I sporo z nich będzie zapewne dotyczyć właśnie przypadku Dziwisza, a także Gulbinowicza i Głódzia, trzech wielkich wrzodów na dupie Episkopatu. Trzech kanalii, które przez wiele lat były nietykalne. Czuli się bezkarni. I pewnie stąd się wzięła ta złość i zniecierpliwienie Watykanu. Bo przecież kary na Gulbinowicza i Głódzia (a także Tyrawę, Janiaka, Rakoczego i Napierałę) zostały przez Watykan nałożone na podstawie zeznań ofiar i dokumentów, które od dawna były znane także Episkopatowi! Stały się świadectwem patologii w działaniach ukaranych biskupów, ale także ponad 100 innych hierarchów, członków Episkopatu, którzy przez lata nie chcieli nawet słyszeć o pociągnięciu swoich kolegów do odpowiedzialności.
                     Ale gdy patrzę na Jędraszewskiego, widzę kogoś dużo groźniejszego, niż tych kilku wyżej wymienionych biskupów. Widzę fanatyka, fundamentalistę i bezwzględnego wyznawcę doktryny kościoła, dążącego za wszelką cenę do utrzymania jej hegemonii. Do którego postawy i radykalnych poglądów bardziej pasuje odcinanie głów niewiernym i hasła świętej wojny, niż słowa o miłosierdziu, tolerancji i miłości bliźniego. Ta jego ascetyczna twarz, zimne, wyrachowane spojrzenie i nienawiść do wszystkiego, co nie mieści się w jego pojęciu „chrześcijaństwa”. To taki współczesny Torquemada. Stalin i Hitler mogli mieć wszystko, każde bogactwa. A jednak żyli skromnie. Byli opętani swoimi wizjami podboju świata i zachłanni tylko na władzę. Nie zależało im nawet na sławie. I jestem przekonany, że podobnie jest z Jędraszewskim. On pewnie też nie zwraca uwagi na dobra doczesne, luksusy, sławę i hołdy ze strony swoich poddanych. Jest idealistą. Żyje skromnie, dużo czyta, nie ogląda TV, nie bywa w teatrze, nie ma przyjaciół i nie utrzymuje kontaktów towarzyskich. Całe jego życie podporządkowane jest realizacji jednej, nadrzędnej idei. Pod wieloma względami podobny jest więc do Kaczyńskiego. Kaczyński wmawia elektoratowi swojej partii, że są oblężoną twierdzą. I to samo Jędraszewski wbija do głów swoim wiernym. Obaj są groźni i nieobliczalni, gdyż poza władzą nie mają nic do stracenia. Nie mają majątku ani potomków. Przy czym Kaczyński mentalnie tkwi w socjalizmie. A Jędraszewski w XVII w. Taki człowiek może poprowadzić polski kościół tylko ku samozagładzie, bo on nie odpuści. I jak na razie całkiem nieźle mu to wychodzi.
                     Jędraszewski zdaje się nie zauważać zmian, jakie zachodzą zarówno w świecie, jak i w jego kościele. A przecież ma dziesiątki dowodów na to, że prowadzona przez Episkopat polityka jest w istocie samobójcza. Wystarczy spojrzeć na liczbę wiernych w świątyniach 10 lat temu i obecnie. Na odwracanie się od kościoła młodzieży. Lub na dramatyczny spadek zaufania do kościoła i jego wręcz katastrofę w niektórych krajach. Watykan stara się „dogonić” XXI wiek. Prowadzi politykę jawności, pojednania i tolerancji, rozlicza się ze swoich grzechów. Papież otwiera się na osoby LGBT, wysyła do ich duszpasterza ks. Jamesa Martina odręcznie napisany list, w którym zapewnia, że "…serce Boga jest otwarte dla wszystkich i dla każdego. Modlę się za twoich wiernych, twoje „stado” i tych wszystkich, których Bóg powierza twojej opiece, abyś ich chronił i sprawił, by wzrastali w miłości do naszego Pana Jezusa Chrystusa". Ale Jędraszewski wie swoje. Dla niego osoby LGBT są „tęczową zarazą” równie groźną, jak zaraza bolszewicka w 1920 r. A przecież on doskonale wie, że 50% polskich biskupów i kleru to homoseksualiści. Dopuszczalność aborcji, prawa kobiet, wychowanie seksualne w szkołach, prezerwatywy i tabletka „dzień po”, związki partnerskie i adopcja dzieci przez pary homoseksualne, nawet problematyka klimatu i ochrony przyrody – już sama dyskusja na te tematy doprowadza Jędraszewskiego i innych „twardogłowych” w Episkopacie do wściekłości.


                     Cdn
                     • wscieklyuklad Re: PiS zrobi nam dobrze! 10.07.21, 21:52
                      A co oni mają do zaproponowania Polakom? Katolickiego oszołoma Czarnka na czele resortu edukacji, ataki na Unię, kampanie wyborcze polityków PIS prowadzone w kościołach i zakaz handlu w niedziele. Przecież wszyscy wiedzą, że zamykanie sklepów w niedziele nie było pomysłem tej mendy Dudy z „S”, tylko biskupów. Tak jak wszyscy wiedzą, że Kaczyńskiemu wisi to, czy w Polsce jest całkowity zakaz aborcji, czy nie. Decyzja TK miała charakter wyłącznie polityczny, ale to nie Kaczyńskiemu na niej zależało. Tylko Episkopatowi, organizacjom pro-life i najbardziej konserwatywnej części elektoratu PIS. Kaczyński odwlekał decyzję o zakazie aborcji tak długo, jak mógł. Bo wiedział, czym to grozi. Ale radykałowie z Episkopatu nie chcieli już dłużej czekać. Tym bardziej, że ta decyzja była nieodzownym elementem ich polityki konfrontacji z wszelkim „lewactwem”. A najgorsze jest to, że taka ultrakonserwatywna i konfrontacyjna postawa kościelnych hierarchów ośmiela wszelkiej maści fanatyków religijnych. Tak jak Watykan pod wpływem papieża Franciszka łagodzi kurs i szuka kompromisów, tak polski Episkopat, pod rządami Jędraszewskiego i Gądeckiego, ten kurs zaostrza i podgrzewa atmosferę wojny ideologicznej. Gdyby nie to, tacy psychole jak kurator oświaty Nowak, Bąkiewicz, Kempa, Godek, Dzierżawski, Sobecka i wszelkiej maści „Rycerze Maryi” nie śmieliby nawet gęby otworzyć.
                      Właściwie, to powinienem kibicować Jędraszewskiemu i Gądeckiemu. Robią bowiem to, o czym od dawna marzę. Unicestwiają kościół katolicki dużo konsekwentniej i skuteczniej, niż robili to komuniści. I grzebią szanse na jego odrestaurowanie w przyszłości. Coraz więcej wiernych dochodzi do wniosku, że do kontaktu z Bogiem nie są im potrzebni żadni pośrednicy w sutannach. Tym bardziej, że przewodzący kościołowi biskupi nie mają już nic wspólnego z naukami Chrystusa, wiarą, miłosierdziem, ofiarnością i czystością. Nawet pedofilię swoich kolegów uznawali za coś dopuszczalnego. A w dodatku za swoje „pośrednictwo” w kontaktach z Bogiem każą sobie słono płacić.
                      Choć jako ateista nie wierzę w żadne Piekło, to patrząc na Jędraszewskiego, Gądeckiego, Dziwisza i Głódzia mam nadzieję, że ono jednak istnieje. Takie jak na średniowiecznych obrazach. Z ogniami piekielnymi i płonącymi stosami, kotłami wrzącej smoły, rusztami do przypalania na ogniu, narzędziami do łamania kości, wydłubywania oczu i wyrywania wnętrzności.
                      Dziękuję za uwagę.
                      I proszę o udostępnianie tego tekstu gdzie się da, komu się da i kiedy się da...
                      Jacek Nikodem vel Jacek Awarski
                       • dunajec1 Re: PiS zrobi nam dobrze! 11.07.21, 00:05
                        W mojej diecezji gdzie byla sprawa sadowa w sprawie pedofili i innych tego gatunku przyszlo wyplacic diecezji cos okolo 23 milionow $ tylko dla poszkodowanych, doliczmy ok.8 milionow dla "adwokatow diabla" to razem? Co z tym zrobi diecezja?
                        Ano pewnie sasiednie diecezje pomoga.

                        Ile zaplaca diecezje polskie za takie rzeczy?
                        Ja sie tylko "zapytowywuje".
                         • wscieklyuklad Re: PiS zrobi nam dobrze! 11.07.21, 08:30
                          Układ urbanistyczny placu Piłsudskiego ze znajdującymi się na nim pomnikami jest nienaruszalny" - napisano w prezydenckim projekcie specustawy o odbudowie Pałacu Saskiego. Oznacza to, że postawione przez PiS "bez żadnego trybu" monumenty Ofiar Tragedii Smoleńskiej i Lecha Kaczyńskiego mają być chronione na równi z Grobem Nieznanego Żołnierza. Dokument przygotował dla pana Kaczyńskiego powołany przez usłużnego pana Dudę zespół. Na 94 stronach zebrano przepisy, które mają ułatwić zapowiadaną przez PiS odbudowę zachodniej pierzei Placu Piłsudskiego ...
                          Na zdjęciu - pomnik smoleński otoczony żandarmerią wojskową podczas 135 miesięcznicy smoleńskiej w sobotę 10 lipca 2021 roku.
                          Jeden z komentarzy pod tym zdjęciem w "GW":
                          "Niejaki Jarosław K. chce zostawić po sobie trwały ślad w przestrzeni i historii. Przypominam, że Stalin leżał w Mauzoleum Lenina, a wylądował pod murem Kremla. Tak samo może się stać z jego braciszkiem i Wawelem. Pomniki z Placu Piłsudskiego też mogą zniknąć i pewnie znikną. Być może jeszcze za jego życia. I tego mu życzę."
                          Ja także, i myślę że również wielu Polaków ...
                          Na marginesie - ekipa Kaczyńskiego sponiewierała i upodliła wszystko, polskie wojsko też. A on sam chyba nie zna prostej zasady - ŻYJ TAK, ŻEBY TWOICH POMNIKÓW NIE MUSIAŁA PILNOWAĆ POLICJA.
                          Oni zabrali nam nie tylko Plac Piłsudskiego ale również prawdziwą historię i prawdziwych bohaterów. W zamian forsują swoją historię i kreują swoich "herosów". I wszędzie znaczą teren swoimi śladami jakby zapomnieli, że wszystko to, co się ludziom wciska na siłę, będzie kiedyś w najlepszym razie zapomniane, w najgorszym - unicestwione ...
                          warszawa.wyborcza.pl/.../7,54420,27309923,pomniki...

                          Z netu

                          Zdecydowanie zmieniłbym kolejność na w najgorszym razie zapomniane, w najlepszym unicestwione.
                        • wscieklyuklad Re: PiS zrobi nam dobrze! 11.07.21, 10:48
                         https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/215338882_10216730217446653_4619287032138822602_n.jpg?_nc_cat=102&ccb=1-3&_nc_sid=825194&_nc_ohc=FpKcfS45y8YAX8czODc&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=6f070bba1e9c1650b6f796be842ee6e7&oe=60F007D2

                         andrju postanowił zbratać się z klasą średnią i pospólstwem.
                         Oto kroczy prezydent całego narodu.
                         W pierwszej chwili myślałem że go do pierdla eskortują. Jego mina gdziekolwiek się udaje nie pozwala odczytać co myśli. Ale Andrju zapewne po cichu mamrocze ”prawa, lewa, pawa, lewa…” co wyłącza funkcje poznawcze.
                         Pycha kroczy przed upadkiem.Ale Andrju ma wywalone. Ustawa o emeryturze dozywotniej dla niego i żony jest. Umowę na reklamowanie wiecznych piór i długopisów ma już dograną (przypuszczenie i żarcik taki), wiec możemy mu skoczyć.

                         Z netu
                         • wscieklyuklad Re: PiS zrobi nam dobrze! 11.07.21, 16:27
                          Gigantyczna afera z CBA: ścigają osoby, które ujawniły nielegalne loty Kuchcińskiego.
                          Sławomir Nitras ujawnił dzisiaj w Sejmie, że CBA zajmuje się od dwóch lat ściganiem osób, które ujawniły aferę z lotami Marka Kuchcińskiego, byłego marszałka Sejmu z ramienia PiS. Wobec kilku osób prokurator zażądał wielomiesięcznego więzienia, w tym dla kogoś, kto wysłał… jeden SMS.
                          Jest to afera, która dyskwalifikuje zarówno ministra Kamińskiego jak i Macieja Wąsika a także rzecznika tych panów, Żaryna. CBA nie ma uprawnień do ścigania kogokolwiek na podstawie wydumanych zarzutów a osoba, która ujawniła grzechy Kuchcińskiego powinna dostać medal i nagrodę.
                          Państwo PiS okazuje się słabe, skorumpowane i przeżarte do cna chorobą władzy. Tylko w takim państwie możliwe jest ściganie ludzi, którzy dbają o to, aby władza nie robiła przekrętów.
                          Osobistą odpowiedzialność za tą aferę ponosi Jarosław Kaczyński i to do niego dzisiaj w Sejmie Nitras miał największe pretensje – zasłużenie. Po zmianie władzy Kamiński, Wasik i Kamiński tylko za to co zrobili w aferze Kuchcińskiego powinni trafić do więzienia!

                          Z netu

                          I trafią, tylko po ustaniu aportowania hałhała bo znowu toto iłaskawi.
                         • wscieklyuklad Re: PiS zrobi nam dobrze! 11.07.21, 19:15
                          W czasie uroczystości 80. rocznicy mordu dokonanego na Żydach przez polskich sąsiadów w Jedwabnem przemówień nie było. W niedzielę (11 lipca) oklaskami powitano rzecznika praw obywatelskich Adam Bodnara, który z naczelnym rabinem Polski Michaelem Schudrichem musiał żądać, by policjanci przepuścili uczestników obchodów. Mundurowi blokowali dojście pod pomnik i wszystkich legitymowali. Wejścia i wjazdu na polną drogę pod jedwabieński pomnik pilnowała liczna grupa policjantów. Twierdzili, że „celem zapewnienia bezpieczeństwa". Mundurowi legitymowali każdego z osobna. Utworzyła się wielometrowa kolejka. Przepuszczono wszystkich dopiero po interwencji obecnych już pod pomnikiem naczelnego rabina Polski Michaela Schudricha i rzecznika praw obywatelskich Adam Bodnara. Stało się to po oświadczeniu wyraźnie zdenerwowanego rabina Schudricha:– Żyjmy w wolnym kraju, każdy może wejść. bialystok.wyborcza.pl/.../7,35241,27314940,80...

                          Tu nie Dźeruzalem żydolewaku!
                         • wscieklyuklad Re: PiS zrobi nam dobrze! 11.07.21, 22:00
                          Amerykanie mają takie powiedzenie: „Kiedy jesteś w dołku, przestań kopać!”. PiS nie tylko nie przestaje, ale kopie z takim zapałem, że dół pogłębia się w niewiarygodnym tempie. Niestety, razem z partią zapada się cały kraj.
                          ✒ „Wydaje się, że Niemcy spisały Polskę jako europejskiego partnera na straty” – napisał niedawno warszawski korespondent wpływowego dziennika „Die Welt”. Powołał się na opinie niemieckich polityków i dyplomatów, ale zwrócił też uwagę, że „najważniejsze konsultacje międzyrządowe spadły w tym roku z agendy – prawdopodobnie na polecenie pani kanclerz”. Można twierdzić, że dziennikarz przesadza, że brak konsultacji czy nieobecność Angeli Merkel na obchodach 3️⃣0️⃣. rocznicy podpisania polsko-niemieckiego traktatu o dobrym sąsiedztwie to wina pandemii lub zbliżającej się zmiany na stanowisku kanclerza.
                          🤦‍♂️ Można się tak pocieszać. Ale będzie to pocieszanie właśnie – bo fakty są takie, że zamiast utrzymywać poprawne relacje z najważniejszym polskim partnerem gospodarczym, PiS woli napędzać antyniemieckie nastroje, gardłując o reparacjach.
                          🔮 I żeby jeszcze były to realne obietnice! Powiedziałem kiedyś i słowo podtrzymuję, że jeśli Kaczyński uzyska od Niemiec te setki miliardów 💰 dolarów, o których mówiły prorządowe media (niekiedy wspominano nawet o sześciu bilionach złotych), to PiS ma mój głos. Ale przecież nie o odzyskanie pieniędzy, ale właśnie o gardłowanie tu chodzi, zgodnie z zasadą, że „ciemny lud” wszystko kupi. Nie tak dawno polski minister spraw zagranicznych, Zbigniew Rau, poinformował o spotkaniu ze swoim niemieckim odpowiednikiem Heiko Maasem. Tematy rozmów ❓
                          👉 „Ministrowie omówili tematy relacji polsko-niemieckich, w tym kwestie praw Polonii w Niemczech, upamiętnienia w Berlinie pamięci polskich ofiar III Rzeszy i współpracy w ramach Trójkąta Weimarskiego”, czytam na koncie MSZ na Twitterze.
                          Reparacje ❓ Rau jedynie na konferencji prasowej miał powiedzieć, że Niemcy są odpowiedzialne za zbrodnie II wojny światowej oraz że „otwartą kwestią nadal pozostaje sprawa trybu i sposobu zadośćuczynienia za te zbrodnie”. Po tylu latach żadnych konkretów nie ma ❗ I nie będzie.
                          🗽 Dalej - relacje ze Stanami Zjednoczonymi. Wcześniej oparte wyłącznie na rzekomej przyjaźni z Donaldem Trumpem. Do tego stopnia, że przez całe tygodnie po ostatnich wyborach prezydenckich PiS-owska telewizja, a za nią PiS-owscy „eksperci” od polityki zagranicznej, nie chcieli uznać wygranej Joe Bidena. A kiedy doszło do ataku tłumu agresywnych zwolenników Trumpa na Kapitol w Waszyngtonie, Andrzej Duda nie był w stanie potępić przemocy. Potem na szczycie NATO chodził za Bidenem krok w krok, żeby zamienić choć dwa słowa i zrobić sobie zdjęcie gdzieś w korytarzu, bo normalnych konsultacji nie zorganizowano.
                          ♨ I znów, zamiast spróbować nowego otwarcia PiS kopie coraz głębiej. Agresywna kampania polskiego rządu wymierzona w homoseksualistów jest w Stanach Zjednoczonych nie do zaakceptowania. Nie dlatego, że do władzy doszedł Biden. Chociaż jeszcze dwie dekady temu niektóre stany chciały karać za homoseksualizm, to od 2015 roku jednopłciowe małżeństwa są w USA legalne i – zgodnie z wynikami sondaży – popiera je 7️⃣0️⃣ proc. Amerykanów, w tym większość wyborców obu głównych partii. Dlatego słowa Dudy z kampanii prezydenckiej o tym, że LGBT to „ideologia gorsza od komunizmu” do tej pory są przytaczane w zachodnich mediach jako przykład zwykłej głupoty polskich władz.

                          Cdn
                         • wscieklyuklad Re: PiS zrobi nam dobrze! 11.07.21, 22:01
                          PiS nic sobie z tego nie robi i otwiera kolejny front, tym razem strasząc zmianą prawa, tylko po to, aby zniszczyć lub przejąć TVN, którego właścicielem jest amerykański koncern medialny. Projekt nowej ustawy zgłosił Marek Suski. 🎈 Suski to dla Kaczyńskiego człowiek-balonik, bo jego zadaniem jest właśnie wypuszczanie baloników próbnych – prezes PiS każe mu mówić te rzeczy, których nie chce powiedzieć lub boi się powiedzieć sam. To przecież Suski zapowiadał, że posłowie Solidarnej Polski i Porozumienia mają „pakować biurka”, kiedy narazili się Kaczyńskiemu przy okazji głosowania nad piątką dla zwierząt. Ale potem, gdy i Gowin i Ziobro okazali się zbyt mocni, by ich zniszczyć, Kaczyński z piątki dla zwierząt po prostu się wycofał, a Suski na jakiś czas zniknął.
                          🛡 Być może podobnie będzie w tej sprawie. Tym bardziej, że to nie pierwsza próba utrącenia TVN-u przez PiS. Z poprzednich partia musiała się wycofywać po interwencjach ambasady amerykańskiej, która stanęła w obronie interesów amerykańskiego właściciela stacji. I tym razem ambasada już wyraziła swój sprzeciw. Ale to nie wszystko – wiele wskazuje, że w samej Zjednoczonej Prawicy nie ma większości, żeby przepchnąć przez Sejm ustawę Suskiego ❗
                          ❓ Po co więc to wszystko? Jak twierdzi Wirtualna Polska – i nie jest to redaktor Suwart – „grupa polityków Prawa i Sprawiedliwości uznała, że sprawa przyznania koncesji dla TVN może być kartą przetargową w chłodnych relacjach z Waszyngtonem. 🎩 W obozie władzy powstała koncepcja, by przy okazji dyskusji o nowych przepisach o radiofonii i telewizji, domagać się od Amerykanów m.in. wysłania do Polski ambasadora oraz złagodzenia kursu”.
                          📌 Rozumieją Państwo ❓ PiS ma fatalne relacje z USA, więc zagrozi odebraniem koncesji TVN-owi, żeby Amerykanie „złagodzili kurs” z wdzięczności za to, że ostatecznie TVN koncesję dostanie. Wstydzę się nawet opisując taką „logikę” działania polskiego rządu. A tymczasem w tej ekipie ktoś uznał to za dobry pomysł i przejaw zręczności dyplomatycznej.
                          🎒 Jakby tego wszystkiego było mało, ekipa dyplomatołków wzięła się też energicznie za politykę europejską, chociaż nasza pozycja w Unii Europejskiej już jest wręcz groteskowa, a wszystko wskazuje, że będzie gorzej. Kilkanaście dni temu Francja i Niemcy wyszły z propozycją zorganizowania spotkania UE-Rosja z udziałem Władimira Putina. Kilka krajów członkowskich – w tym Polska – zdecydowanie zaprotestowało i ostatecznie pomysł został storpedowany.
                          ♣ Ale dosłownie kilka dni później ten sam polski rząd, który tak wiele opowiada o zagrożeniu ze strony Rosji podpisał deklarację „ideową” z kilkunastoma skrajnie prawicowymi i eurofobicznymi partiami, z których przynajmniej część nie tylko Putina wychwala, ale jest przez Kreml współfinansowana ❗ To trochę tak jakby narzekać na rosnącą przestępczość, a chwilę później ściskać sobie ręce z bossami mafii sycylijskiej.
                          🌍 Na trzech najważniejszych odcinkach naszej polityki zagranicznej – w relacjach z Niemcami, Stanami Zjednoczonymi i w Unii Europejskiej – mamy do czynienia z poważnymi kryzysami. 💥 Rząd zamiast gasić pożary, wznieca kolejne. Jak Państwo wiedzą nie mam o kolegach z PiS najwyższego mniemania. Ale nawet Kaczyński nie może być tak głupi, żeby nie zdawać sobie sprawy z prostej prawdy: im gorsze nasze relacje z sojusznikami, tym lepiej dla naszych adwersarzy, z Rosją na czele. 👈
                          📌 Donald Tusk od czasu powrotu do polskiej polityki powtarza, że Kaczyński systematycznie podkopuje bezpieczeństwo Polski. Zgadzam się. I coraz częściej odnoszę wrażenie, że nie robi tego przypadkiem.

                          Radosław Sikorski
                         • wscieklyuklad Re: PiS zrobi nam dobrze! 12.07.21, 19:01
                          Generalna Dyrekcja Parków Narodowych to nowy pomysł rządu na "uregulowanie sytuacji polskich parków". Największe wątpliwości budzi siedziba placówki, która ma się mieścić w Warszawie oraz fakt, że wszystkimi parkami w Polsce będzie zarządzał nominat PiS. – Może okazać się to bardzo niebezpieczne dla cennej przyrody – ostrzegają parkowi przyrodnicy.

                          Z netu
                         • 1agfa Re: PiS zrobi nam dobrze! 12.07.21, 20:07
                          "...Applebaum nie pełni żadnej funkcji..." powiadają w potylice.

                          To tylko dobrze świadczy o Pani Anne Applebaum, w obecnym układzie pełnić funkcję może byle kto, aby był posłuszny partii rządzącej. Jak wiadomo, nawet ambasadorowie (wizytówka Polski) nie muszą ukończyć porządnych studiów, może być tylko matura, języki obce mogą być dosłownie obce/nieznane, słowem: chęć szczera, (bardzo chcieć) - i już...droga otwarta do funkcji, w ambasadory, w ministry i vice (nawiasem vice nieprzyzwoicie rozmnożeni, ale to dla Polski i dla Polaków poświęcenie, a także sukces! ; )!
                          Sukces Szkół Gotowania na Gazie.

                          Z powodu książki "Zmierzch demokracji. Zwodniczy powab autorytaryzmu" pióra Pani Anne, mogło zagotować się w środowisku bmw.
                          Prawda boli.
                         • wscieklyuklad Re: PiS zrobi nam dobrze! 14.07.21, 17:14
                          https://bi.im-g.pl/im/81/0f/1a/z27325825V,Poslowie-Mularczyk-i-Ast-przechodza-przez-czerwone.jpg

                          Posłowie PiS Arkadiusz Mularczyk i Marek Ast przeszli na czerwonym świetle przez al. Szucha przy Trybunale Konstytucyjnym. Stojący obok policjanci nie reagowali. Dlaczego? O to zapyta w komendzie stołecznej poseł Michał Szczerba.

                          Z netu

                          Odpowiadam żydolewakowi szczerbie: źydolewaku szczerbo! Odpierdol się od świrów pisonich! Przechodzili bo są rasą panuf! A wolstapo nie reagowało bo w zasięgu wzroku nie było Babci Kasi? Panjało?
                         • wscieklyuklad Re: PiS zrobi nam dobrze! 15.07.21, 22:42
                          Ruch Ośmiu Gwiazd
                          6 godz. ·
                          Na kanał na Telegramie, gdzie publikowane są maile Michała Dworczyka, nieoczekiwanie zaczęły wpadać filmy z tańczącym w majtkach mężczyzną o imieniu Darek, który następnie kładzie się na łóżku obok nagrywającego.
                          Osoba wrzucająca wideo dodała do niego komentarz "Czy Pan Dworczyk jest gotów publicznie oświadczyć, że nie miał związku z innymi podczas małżeństwa?".
                          Co więcej, internauci twierdzą, że rozpoznali bohaterów filmików. Twierdzą, że w pokoju był pan minister (on miałby to nagrywać), radomski radny z PiS (na screenie) i pewna posłanka z resortu Rodziny i Polityki Społecznej.
                          Coś tak nam mówi, że to dopiero początek #DworczykGate xD

                          Z netu
                         • wscieklyuklad Re: PiS zrobi nam dobrze! 16.07.21, 15:38
                          23 MILIARDY, TYLE RZĄD PiS ZAPŁACI AMERYKAŃSKIEJ FIRMIE ZBROJENIOWEJ ZA CZOŁGI ABRAMS, które nie przejadą ani przez jeden most w północno wschodniej Polsce, gdzie miałyby prowadzić działania zbrojne przeciw ewentualnej agresji rosyjskiej na Polskę. Nie przejadą ponieważ prawie wszystkie mosty w tym rejonie Polski mają wyporność zaledwie 15 ton, więc każdy Abrams połamałby taki most jak pudełeczko zapałek. PONADTO, TE 23 MILIARDY, które powędrują do Ameryki, pogrążą na zawsze polski przemysł zbrojeniowy. TE PIENIĄDZE powinny być przeznaczone badania i rozwój polskiego przemysłu zbrojeniowego, aby zmodernizować technologicznie nasz czołgi i w doskonalszej wersji produkować je, nie tylko dla nas, ale na rynek międzynarodowy. Ale to wymaga pomyślunku, a to jest proces obcy w głowach decydentów PiS, wystarczy spojrzeć na tępą facjatę Błaszczaka.
                         • wscieklyuklad Re: PiS zrobi nam dobrze! 16.07.21, 15:40
                          https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/218597023_1298325077252213_5797130472580200195_n.jpg?_nc_cat=111&ccb=1-3&_nc_sid=825194&_nc_ohc=Y_020luywv0AX_AiBjd&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=121d35e52760a862b69abcdd7f07ee4a&oe=60F62432

                          Policja wkroczyła do znajdującej się w centrum Wrocławia pizzerii bo jednej z mieszkanek miasta przeszkadzała wisząca w lokalu grafika - obrażała mianowicie jej uczucia religijne.
                          Interwencja miała miejsce wczoraj a policja grafikę zarekwirowała ...
                          Pracownicy pizzerii tłumaczą, że to praca autorstwa polskiej artystki Barrakuz, przedstawia ona kolaż obrazu jednego z najwybitniejszych malarzy ubiegłego wieku, Amedeo Modiglianiego, na tle obrazu przedstawiającego ikonę religijną.
                          W/g mnie paragraf o "obrażaniu uczuć religijnych" jest w Polsce PiS zdecydowanie nadużywany.
                          "W Iggy Pizza wierzymy, że jedyną rzeczą, która może uratować świat jest odzyskanie świadomości o świecie" – podkreślają pracownicy lokalu.
                          Zadedykowali oni policji cytat: „Chciałbym, byś przestał być bezużyteczny i zaczął być pizzą”👍
                          www.facebook.com/IggyPizza/posts/2903266643265806
                          www.tuwroclaw.com/wiadomosci,policja

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka