Dodaj do ulubionych

Ukryte, prawdziwe intencje

14.07.21, 11:01
Tego ciemny lud” nie powinien usłyszeć, dlatego PiS za wszelką cenę chce zakneblować niepokornych dziennikarzy i przejąć kontrolę nad niezależnymi od polityków środków przekaz, co w dalszej perspektywie oznacza likwidację wolnych mediów mediów

https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/217599268_4244802942305585_1795793458459230006_n.jpg?_nc_cat=100&ccb=1-3&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=hFNK9xW1_sAAX9rJC_J&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=d46678e3cc027584d171faf112d4f392&oe=60F44889
Obserwuj wątek
  • sorel.lina Re: Ukryte, prawdziwe intencje 14.07.21, 11:02
   https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/195132852_390498145799241_6529577801544695990_n.jpg?_nc_cat=101&ccb=1-3&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=Tn1WdGUoY3EAX94hcJK&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=ef2b6a581b75aa96ae277190064c1229&oe=60F20C0D
   ❗"Jeśli się uda tą ustawę przeprowadzić, będziemy mieli jakiś wpływ na to, co się dzieje w tej telewizji."

   🤯To wbrew pozorom nie jest cytat z Putinowskiej Rosji. To cytat z naszej ojczyzny, a konkretnie z Marka Suskiego - człowieka, którego nienachalna inteligencja od czasu do czasu przydają się, by Polacy mogli ujrzeć prawdziwą twarz tego rządu.

   ❌Jedynym celem nowej ustawy medialnej jest doprowadzenie do likwidacji lub przejęcia największego opozycyjnego medium, czyli telewizji TVN.
   • sorel.lina Re: Ukryte, prawdziwe intencje 14.07.21, 11:07
    Słychać znów Kisiela o urządzaniu się w "czarnej dupie". To zrozumiałe i nieuchronne. Społeczeństwo jest po to by trwać, a nie walczyć. Ale powiem z własnego doświadczenia osoby wrażliwej na lęk. Nie ma większej satysfakcji, a także dumy z siebie, jak wtedy gdy stawi się czoła strachowi tworzonemu przez władzę, która rządzi zastraszając ludzi. Zdarzało mi się to czuć, choć to zawsze boli. Ale zapewniam, że warto. Pamiętam jak w czerwcu 1966 wychodziłem z pałacyku Warszawskiej Komisji Kontroli Partyjnej na Mokotowskiej, gdzie właśnie wyrzucono mnie z PZPR, a ja rzuciłem im na pokryty zielonym obrusem stolik czerwoną legitymację partyjną. Czułem dumę, choć wiedziałem, że położyłem krzyżyk na upragnionej karierze naukowej, byłem już asystentem. Nigdy nie zapomniałem chwili, gdy 53 lata temu wychodziłem z więzienia na Rakowieckiej po półrocznym boju z psami z bezpieki. Jak bym zdobył medal na Olimpiadzie. Warto było. I warto dziś!

    M.W. Kuczyński
    • sorel.lina Re: Ukryte, prawdziwe intencje 14.07.21, 11:09
     Prostytucję, tę tradycyjną, należy uznać za zajęcie uczciwe w porównaniu z zajęciem mgr Przyłębskiej, która uprawia i tego nie można inaczej nazwać, prostytucję polityczną. Przecież nigdy przenigdy, osoba o takich marnych kwalifikacjach, której środowisko odmówiło prawa powrotu do zawodu sędziego z powodu fatalnych wyników z czasów gdy uprawiała ten szlachetnych zawód, nie mogłaby znaleźć się w TK. Tak jak nigdy w normalnych czasach z demokratycznymi procedurami, Stanisław Piotrowicz nie mógłby znaleźć się w tym gremium, nawet w czasach komunizmu, któremu służył wiernie jak pies. Można by tak pisać o większości tego towarzystwa wzajemnej adoracji, którzy poprzez wadliwe nominacje do tego ciała konstytucyjnego, spowodowali że TK stał się nielegalnym.

     H. Sokora
     • sorel.lina Re: Ukryte, prawdziwe intencje 14.07.21, 11:10
      Prof. Wojciech Sadurski analizuje konsekwencje wyroku pseudo TK, który zapadnie 15 lipca. Nie oszukujmy się, że będzie to wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Będzie to decyzja Jarosława Kaczyńskiego, czy ryzykujemy wyprowadzenie Polski z UE. A decyzję przekaże znajoma prezesa rządzącej partii.
      🟠Sadurski przestrzega, że "pod dumną nazwą „Trybunał Konstytucyjny" kryje się grono nierobów i miernot realizujących zlecenia partyjne. No, ale pośmieje się świat i przestanie – można się pocieszać. Niestety, tak miło nie musi się skończyć. Zgodny z wnioskami wyrok Trybunału może być dla Unii mocnym sygnałem, że Polska wypowiada traktat o UE. Bo do tego w istocie sprowadza się meritum wniosku premiera Morawieckiego".
      🔶"Dzisiejsza rozprawa była bowiem prymitywną ustawką mającą na celu wyłączenie Polski spod prawa unijnego, gdy tylko rząd polski zechce bezkarnie łamać nie tylko konstytucyjne, ale też traktatowe zasady niezawisłości sędziów. Bo o to tu naprawdę idziej".
      🔶"Polska ratyfikowała traktat o UE. Jeśli rządowi teraz się nie podoba, bo poddaje jego arbitralność ograniczeniom, nie ma rady – stawia się poza UE".
       • sorel.lina Re: Ukryte, prawdziwe intencje 14.07.21, 11:17
        https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/216779983_1463050330731944_7119606034394347028_n.jpg?_nc_cat=104&ccb=1-3&_nc_sid=825194&_nc_ohc=QDOGiuFGLXwAX8Us3NF&tn=MD3HMGXUz9n9ZtBD&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=9860e1275562161c66deaa42dfe9a340&oe=60F2E224

        Niesłychane, jak przynależność do pisu oraz wierne i wielce uniżone wysługiwanie się prezesowi, czyni geniusza z abnegata, ignoranta i cymbała. Imaginujcie sobie Państwo, że podczas posiedzenia JJP (Jadłodajnia Julii Przyłębskiej), w sprawie co jest ważniejsze prawo unijne czy prawo polskie, kucharka prezesa jak równy z równymi ( tak się jej widocznie wydawało ) dyskutowała z uznanymi autorytetami prawnymi, przerywając im i niemalże ich dyscyplinując. Jakże wielka jest arogancja, pycha oraz wzmożone samopoczucie, tej bezczelnej ignorantki, która zasiadając w TK wraz innymi podobnymi sobie pisowskimi "omnibusami i orłami" hańbi, kompromituje i okrywa sromotą tą wielce szacowną instytucję. Kto ponosi winę za taki stan rzeczy za to, że niekompetentne osoby zajmują tak wysokie i ważne stanowiska ? Oczywiście, osobiście Jarosław Kaczyński, który dla swoich niecnych, partykularnych celów i korzyści, dla spełnienia swoich paranoicznych wizji, tworzy geniuszy z matołów, a po geniuszach depcze swoimi nóżkami, obutymi, w nigdy nie czyszczone buciki.

        /z netu/
         • sorel.lina Re: Ukryte, prawdziwe intencje 14.07.21, 11:24
          Kaczyński brzytwy się chwyta.
          Jarosław Kaczyński coraz bardziej, i to w sposób jawny, zmierza do dyktatury. Nie znosi opozycji, jakiegokolwiek sprzeciwu. Ręce mu drżą, a nogi uginają się ze strachu, iż zostanie obalony i jeszcze – nie daj Boże – będzie odpowiadał za swoją antypolską działalność.
          Projekt ustawy wymierzonej w TVN świadczy o tym, iż Kaczyński nie spocznie, dopóki nie będzie kontrolował wszystkich mediów. TVN24, która nadaje program nie po jego myśli, doprowadza Kaczyńskiego do obłędu, gdyż chyba żaden zrównoważony na umyśle polityk nie obnaża w ten sposób swoich słabości oraz intencji.
          Słabości, ponieważ boi się, że walkę na argumenty przegra. Oddziaływanie TVN, „Wyborczej” oraz innych wolnych mediów jest tak silne, że Zjednoczona Prawica nie da im rady, widzi ją jako śmiertelne zagrożenie. Kaczyński – jeśli chce wygrać w 2023 r. – musi im zamknąć usta.
          Symboliczna „oś” opozycji i wolnych mediów stanowi w oczach prezesa śmiertelne zagrożenie dla jego dyktatury, dlatego grzebie w paragrafach, ryzykuje dalsze pogorszenie stosunków z USA (Biden i jego otoczenie nie mają złudzeń co do Kaczyńskiego „and his company”, podobnie jak olbrzymia większość rządów i autorytetów w Unii Europejskiej).
          Wszystko to rzuca Kaczyński na szalę, byle tylko zamknąć usta TVN24.
          Teraz, w pełni lata, w okresie wakacyjnym, Kaczyński robi największe świństwa, licząc na to, że jesienią ludzie będą zajęci pandemią i nowym rokiem szkolnym, a nie obroną wolności słowa dla amerykańskiej telewizji lesbijek i homoseksualistów.
          Marek Suski, koziołek-wesołek Kaczyńskiego, już mówi, że program TVN jest „antypolski”. Stąd już tylko krok do posadzenia jej na ławie oskarżonych. Takim językiem ostatni raz mówiono w stanie wojennym.
          Wraz z przyjazdem Donalda Tuska do Polski i jego powrotem do polskiej polityki Kaczyński wpadł w panikę i sięgnął nawet po broń obosieczną, każdą, byle podważyć oś „opozycja–TVN”.
          A jeśli uda się zakneblować TVN, to wtedy przyjdzie kolej na antypolską „Wyborczą” i inne wolne media.
          Kaczyński nie spocznie, dopóki z wolnych mediów nie zostanie kamień na kamieniu.

          D.Passent
           • sorel.lina Re: Ukryte, prawdziwe intencje 14.07.21, 20:43
            Były PiS-owski burmistrz położył Kaczyńskiego na łopatki! “Skur**syństwem jest to, co robicie ludziom w tym kraju

            Panie Prezesie Kaczyński,
            Piszę do Pana tradycyjnie na FB, bo chciałbym, żeby ta wiadomość, która z całą pewnością Pana ucieszy, dotarła do Pana bezpośrednio. Chciałem Pana poinformować, że Pana partia odniosła wielki sukces! Po moim głośnym wywiadzie w tygodniku Polityka, Regionalna Komisja Orzekająca przy Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Łodzi wykonała nałożone na nią zadanie i uznała mnie winnym naruszenia dyscypliny finansów publicznych… za popełniony przez mojego pracownika błąd w sprawozdaniu. Choć odstąpiono od wymierzenia kary, to czuje się jak złodziej bo ukradłem aż 0 zł. Niemniej jednak Gratuluję!!!! 1:0 dla Pana i Pana represyjnego państwa PiS, a właściwie państwa, które powinno się nazywać państwem Prezesa i Spółki.
            Nie pisze do Pana, żeby prosić o zatarcie ukarania za naruszenie dyscypliny finansów publicznych, ale żeby powiedzieć Panu, że to co robicie uczciwym ludziom w tym kraju, to jedno wielkie sku**ysyństwo.
            Najpierw chcieliście, żebym był waszą marionetką do prowadzenia „brudnej” polityki na szczeblu lokalnym w ramach tzw „ Dobrej Zmiany”, która była tylko „ Dobrą Ściemą”, a potem Pana mierne, ale wierne „pachołki” wymuszali na mnie obsadzanie stanowisk w gminie „pisowskimi aparatczykami” i przyjeżdżali do mojego domu z biznesmenami, którym miałem umożliwić realizację „ śmierdzących” interesów w mojej gminie. Za krytykę „deformy” Zalewskiej zostałem wyrzucony z partii na antenie telewizji „narodowej”.
            Potem zaczęły się kontrole, zastraszanie, głuche telefony, a gdy już przestałem być burmistrzem, to szybko zawarliście w powiecie sieradzkim koalicję z PSL, żebym nie znalazł pracy w promieniu 100 km.
            Na domiar złego teraz zrobiono ze mnie oszusta i złodzieja, który okradł państwo na kwotę 0 zł, i co gorsza urządzono z tego niepotrzebną „szopkę” w Łodzi, której koszty (ponad 400 zł) będę musiał zwrócić na rzecz Skarbu Państwa. To jakaś paranoja. Panie Kaczyński, a może zamiast grillować uczciwych ludzi, którzy mówią „gebelsowskim” zapędom władzy głośnie NIE, zajmiecie się „tłustymi kotami” i „wałami” we własnych szeregach. Mnie ukarano za 0 zł, a jak donoszą media, prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie zakupu za 200 mln zł 1,2 tys. respiratorów od spółki należącej do handlarza bronią. Zdaniem prokuratury działania ministra i wiceministra zdrowia nie nosiły znamion czynu zabronionego, choć resort zdrowia nie odzyskał do dnia dzisiejszego ponoć 50 mln złotych. Panie Kaczyński, a kiedy KPRM, MSWiA i MAP odpowiedzą za wydatkowane środki publiczne w wysokości co najmniej 76 527 400 zł na wybory „kopertowe”, które się nigdy nie odbyły?
            Panie Kaczyński, mógłbym tak wymieniać dalej, bo patologii w stworzonej przez Prezesa i Spółkę Polsce jest więcej, ale chciałbym tylko wiedzieć, kiedy osoby odpowiedzialne za te milionowe „wały” zostaną pociągnięte do odpowiedzialności?
            Zauważyłem, że łatwiej jest Wam niszczyć uczciwych ludzi, a promować „miernoty” z peerelowską przeszłością, odznaczać swoich „przydupasów” którzy mają wyroki. Łatwiej Wam obsadzać w spółkach skarbu państwa mierne, ale wierne „tłuste pisowskie koty” za ogromne pieniądze, a polskim dzieciom dawać marne 500 zł, które starcza zaledwie na kilka dni, bo ceny żywności w sklepach, czy benzyny na stacjach benzynowych wzrastają w zastraszajacym tempie. Panie Kaczyński- stworzył Pan partyjny „grajdołek”, z którego śmieje się Europa. Polska była kiedyś symbolem wolności i solidarności-co dziś z tego symbolu zostało?
            Podzielił Pan Polki i Polaków na lepszy i gorszy sort, zawłaszczył Pan media narodowe z których płynie kłamliwa propaganda, a teraz rozpoczął Pan proces niszczenia polskich samorządów.
            Ruszył „pisowski walec” i powoli niszczy to, co było budowane przez mieszkańców i lokalne władze przez dziesieciolecia. Do samorządów trafia coraz mniej pieniędzy, a zadań przybywa. Wiedząc, że PiS nigdy nie przejmie samorządów w demokratyczny sposób, stosujecie metodę powolnego „ wykrwawiania” niepokornych samorządowców i ośmieszania ich w oczach mieszkańców. To co się dzieje w Polsce łudząco przypomina sytuacje sprzed i z czasów II wojny światowej, z tym wyjątkiem, że nie budujecie jeszcze obozów dla „ totalnej opozycji”.
            Panie Kaczyński, jako katolik, Polak i były członek PiS przysięgam Panu, że będę walczył o wolną Polskę.
            Uczynię wszystko, co w mojej mocy, żeby w naszym kraju zapanowała normalność, a ludzie tacy jak Pan nigdy więcej nie zawłaszczyli sobie wolności, o którą przelali krew nasi przodkowie. Kres Pana nieudolnych dyktatorskich rządów jest bliski i wierzę głęboki, że przyjdzie taki dzień, w którym zostaniecie pociągnięci do odpowiedzialności za to co zrobiliście milionom Polek i Polaków.

            Karol Rajewski członek Prawa i Sprawiedliwości w latach 2006-2016.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka