Dodaj do ulubionych

Dobra zmjana

31.07.21, 09:22
Matoł - nowy naczelny przejętego Dziennika Zachodniego. Być może relegowany ze szkoły zawodowej bo wyższych kompetencji nie ma.

https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/223381973_4606174586094544_5090653378324111250_n.jpg?_nc_cat=110&ccb=1-3&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=8mdqdKIEeI4AX_9cPMq&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=3da3db7e5ef5fc76e0aeb50266badd06&oe=612AD4F6
Obserwuj wątek
    • wscieklyuklad Re: Dobra zmjana 31.07.21, 09:29
      Nowy wiceszef Dziennik Zachodni robi błąd nawet w swoim nazwisku. Poza tym SZEŚĆ błędów w pierwszym akapicie! „Ilość” zamiast „liczba”, brak czterech przecinków. No i perła o tym, że dwa spośród powstań śląskich wybuchły...na Śląsku. Piękny bełkot. Dobra zmiana w mediach w pełnej krasie.

Styl niepowtarzalny, ale spróbuję: „Jest piąte. Siedzę ma tarasie i myślę o przeszłości, tej byłej. Sięgam po trzecią lampkę wina, z dwóch które tu mam. Chodź to mało to przecież sporo zwłaszcza że kieliszki są duże. Pierwsza już wypita druga też nie. Będę wczoraj coś pamiętał?”

Z netu

Już po pierwszej kieliszka popierdoliło się chujkowi w muzgu.
      Jest piąte. Chyba chodzi o klepkę LGBT
      Pomysł kutasie o przeszłości. Tej co nastąpi!
        • 1zorro-bis Re: Dobra zmjana 31.07.21, 10:14
          "Paweł Lęcki
          Być może zaczęło się to wszystko od gorszego sortu. Może od mord zdradzieckich. Być może od zupełnie innych pełnych pogardy słów, którymi tak zwana dobra zmiana nazwała swoich oponentów. Gdy Prawo i Sprawiedliwość zaczęło przywracać godność tym, którzy jakoby kiedyś byli jej pozbawieni, odebrało godność wszystkim innym, a to tylko i wyłącznie dla cynicznych celów politycznych i doraźnego nepotyzmu.
          W zasadzie nic się nie dzieje, gdy Jarosław Jakimowicz nazywa dziennikarzy TVNu szmaciarzami. Krystyna Pawłowicz, sędzia Trybunału Konstytucyjnego, obraziła na Twitterze wszystkich, aż doszła do etapu, gdy nazwała młodych ludzi i nauczycieli matkobójcami. Gdy dziennikarka Natalia Waloch napisała artykuł o tym, że żołnierze podziemnej Armii Krajowej brali udział w atakowaniu sierocińca w Rabce, w którym schronienie znalazły ocalałe z Zagłady żydowskie dzieci, dowiedziała się, że jest kłamliwą suką, ścierwem i należy ją wychłostać na rynku. Te słowa płynęły ze strony tych, którzy bez mrugnięcia okiem przechodzą do porządku dziennego nad o wiele bardziej dramatycznymi zachowaniami Żołnierzy Wyklętych. Natalia Waloch napisała po prostu o złym epizodzie Armii Krajowej, bez żadnego umniejszania znaczenia jej roli w historii Polski. Dowiedziała się, że nie jest Polakiem od Polaków, którzy czują się najbardziej polscy.
          Prawo i Sprawiedliwość rozpętało narodową nienawiść na niespotykaną dotąd skalę. Wydobyło wszystko to, co najgorsze w społeczeństwie polskim. Dało przyzwolenie na chamstwo, agresję, a z braku kompetencji uczyniło cnotę. Czytamy o tych wszystkich aferach, o Jackach Sasinach i Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego, o Danielach Obajtkach, Ryszardach Czarneckich, o inflacji najwyższej od 20 lat, o promie widmo w Szczecinie, o stadninie koni w Janowie Podlaskim, o elektrowni w Ostrołęce i Turowie, o Łukaszu Szumowskim, o plecakach Beaty Kempy, o kontenerach Anny Zalewskiej, o wyjściu Polski z Unii Europejskiej, o próbie odebrania koncesji TVNowi, o Zbigniewie Ziobrze, który kwestionuje w ramach Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej i Stanisława Piotrowicza, prokuratora stanu wojennego, prawo obywatela do sprawiedliwego i publicznego rozpatrzenia jego sprawy w rozsądnym terminie przez niezawisły i bezstronny sąd, o jego szkolnej koleżance i 28 zawrotnych karierach jej znajomych, o skrzynkach pocztowych Michała Dworczyka, o rozwalaniu edukacji przez Przemysława Czarnka i jego cnotach niewieścich, o tym, że jego doradcy uważają, że ateiści nie powinni być nauczycielami, o całkowitej porażce programu szczepień, o permanentnym kryzysie psychiatrii dziecięcej, o pedofili w kościele i nienawiści kościoła wobec różnorodności i szczerości, o tęczowej zarazie Marka Jędraszewskiego, o ciągle uczącym się Andrzeju Dudzie, który nadal nie może niczego się nauczyć, głównie polskiej konstytucji oraz zwykłej ludzkiej empatii, i jesteśmy wobec tego wszystkiego w zasadzie bezradni.
          Prawo i Sprawiedliwość znalazło sposób, żeby znieczulić ludzi na wszelkie zło, które popełnia. Odebrało nam wszystkim poczucie sprawczości. Baśnie i bajki Mateusza Morawieckiego stały się mitem założycielskim ponurej polskiej rzeczywistości. Obsesje Jarosława Kaczyńskiego stały się paliwem dla obsesji ludzi, którzy żyją w strachu przed nowoczesnością i lęku przed przyszłością. Straciliśmy zaufanie do policji, która stała się narzędziem władzy, choć powinna nas chronić i być znakiem poczucia bezpieczeństwa.
          Prawo i Sprawiedliwość odebrało nam wszystkim, niezależnie od poglądów politycznych, poczucie, że należymy do społeczeństwa obywatelskiego, które może bardzo się różnić w swoich pomysłach na życie, ale jednocześnie szanuje te różne pomysły. Prawo i Sprawiedliwość nauczyło nas wszystkich nawzajem się nienawidzić i jednocześnie uważać, że tak właśnie jest dobrze.
          Wiem, że nie mogę nic na to poradzić, ale nie mogę się z tym wszystkim pogodzić, że ludzie, którzy nie mają żadnych kompetencji, są tak po prostu cynicznie źli lub czasami po prostu głupi, decydują o moim życiu i życiu ludzi, którzy są dla mnie ważni.
          Nie mogę pogodzić się z tym, że zdefiniowali na opak wszystkie ważne dla mnie pojęcia, odebrali mi poczucie bycia patriotą, gdyż tylko ich kłamliwy patriotyzm się liczy, odebrali mi ufność wobec prawa, gdyż są bezprawiem, zanegowali moje poczucie sprawiedliwości, gdyż są jej pozbawieni.
          Odebrali mi moją ojczyznę, która na pewno nie jest doskonała, ale jest moja i wszystkich innych obywateli, ale tylko wtedy, gdy popiera się kłamstwa i nienawiść Prawa i Sprawiedliwości, można nazywać się prawdziwym Polakiem.
          A ja mogę być tylko takim nieprawdziwym."
                                    • wscieklyuklad Re: Dobra zmjana 31.07.21, 19:24
                                      Za halhałem:

Jest!!! Pierwszy na Igrzyskach w Tokio złoty medal dla Polski! Brawa, gratulacje i gorące podziękowania dla Zawodniczek i Zawodników naszej sztafety mieszanej 4x400 m. Co za wynik! Rekord olimpijski i rekord europy pobite! Radość i duma! 🇵🇱👏

Z tweeta ratlerka

Ratlerczynko! Zawodnik pisze się w środku zdania z małej literki. Natomiast Europa jako nazwa własna jest zawsze - także w środku zdania pisana z literki wielkiej.
                                      Zdrabniam dostosowując treść co zdolności intelektóalnyh.
                                                • wscieklyuklad Re: Dobra zmjana 01.08.21, 18:17
                                                  PiS naotwierał już tyle frontów walki, że ludzie nie wiedzą co się w tym chaosie dzieje. I co jest istotne a co nie.
                                                  Ale zmartwię was TO NIE JEST ISTOTNE.
                                                  Moja wychowawczyni, matematyczka z podstawówki miał taką formułkę. Tłumaczyła nam zadanie po czym mówiła: „To nie jest istotne, ale może się przydać”.
                                                  I tak właśnie jest z PiSem Ta napierda# nie jest istotna. Istotą PiS jest skok na kasę. Nowa elita, nowa burżuazja wypasiona w 8 lat na naszych podatkach i unijnych dotacjach.
                                                  Kasa. Władza. Wybory. Trzy kamienie milowe dla PiS.
                                                  Kasa.
                                                  PiS już ma maszynkę do robienia gotówki. Zbudował ją finansista korporacyjny Morawiecki (pewnie nie sam). Jak wygląda? Potrzebne są 3 rzeczy:
                                                  NBP z Glapińskim i pare rządowych banków,
                                                  Polski Fundusz Rozwoju (PFR) - poza strukturami budżetowymi,
                                                  Rząd jako dysponent funduszy.
                                                  Jak to działa? Wypuszczamy obligacje przez PFR. Obligacje kupują rządowe banki no i naiwni inwestorzy. Za te obligacje PFR dostaje „żywą gotówkę”, która ma do dyspozycji rząd (poza budżetem - bo budżet to ściema dla ekonomistów). Rząd wydaje żywą gotówkę na co chce, najczęściej na cele strategiczne jak dopłaty socjalne, jakieś dodatki, jakieś drogi w powiatach, przekop mierzeni .. i takie tam. Albo wpłaca to rząd na fundacje różnego typu, które pisowcy sobie pozakładali. Przypadek żony Andruszkiewicza (ministra) jest tu znamienny. Dostała stołek, a przy okazji założyła fundacje gdzie mogły trafiać „datki”. Potem są faktury na marketing lub inne „aktywności”. I pieniądze się „rozchodziły” - TAK TO WYGLĄDA. TAK FUNKCJONUJE TEN UKŁAD. (przypuszczenie - ale graniczące z pewnością). Dlatego Ojciec Rydzyk ma Fundacje poza zakonem - pieniądze nie trafiają na konto zakonu tylko fundacji pan Rydzyka. (Szukać dalszych przykładów?)
                                                  Wracamy do Obligacji. Obligacje to takie papierki z datą wykupu i informacją jaki procent otrzymasz za to. że jak ostatni frajer wykupiłeś ten papierek. A kupiłeś, bo Pan Glapiński tak obniżył stopy procentowe, że ludzie zaczęli tracić na lokatach. Zmuszono ich do wyjęcia 253 mld PLN oszczędności i szukania sposobu aby pieniądze nie traciły na wartości. 253 mld zanim pokrąża w systemie to na rok, lub dłużej. W tym czasie zakłócą obraz gospodarki. Żaden finansista nie przebije się przez taki mentlik. Stąd uśmiech Glapy i Pinokia, bo oni wiedza, że w tym "wstrząśniętym systemie finansowym" trzeba czasu aby wyklarował się rzeczywisty obraz. Banki i Towarzystwa ubezpieczeniowe, które kupiły obligacje PFR zaczęły zachwalać bezpieczne zyski z obligacji. Coś jak kiedyś "weź kredyt we franku". Obligacje są terminowe czyli Rząd musi wykupić obligacje i wypłacić procenty na dany dzień wykupu.
                                                  W normalnym świece tak by było. Ale tu mamy karuzele finansową. NBP twardo gra na słaby złoty. Słaby złoty oznacza, że jak rok temu kupiłeś obligacje z gwarancją zarobku 1% a inflacja wynosi 4%. To jak wykupisz obligacje to stracisz. Co zrobil Mateusz? Mateusz w momencie wykupu danej emisji obligacji - wypuszcza kolejną emisje przez PFR. A w tej emisji jest specjalna oferta dla tych co mieli odebrać „zyski” z obligacji. Co robią Inwestorzy, Banki, towarzystwa ubezpieczeniowe ? - Likwidują stare obligacje zamieniając je na nowe. (To się nazywa bańka finansowa)
                                                  I co z tego? To to proszę państwa - że PiSowski rząd nie musi szukać kasy na wykup obligacji. I stąd ostatnio wypowiedz Pinokia, że ma 25 mld PLN. Z bankowego punktu widzenia - ma, nie musiał ich wypłacić tym co rok temu kupili obligacje. Ponieważ słaby złoty glapińskiego nie gwarantował zysku, inwestorzy przesiedli się na nowe obligacje. I takich karuzel jest kilka jak nie kilkanaście.
                                                  I będą nowe bo PiS uznał, że to doskonały sposób zdobywania pieniędzy. Że na razie nie spłaca pożyczek? … nie musi dopóki złoty jest słaby inwestorzy bedą czekać. Ciekawe jak długo?
                                                  Dorzućmy do tego pieniądze budżetowe - czyli to co PiS wyciągnie z nas podatkami. Nowy ład musi wejść w życie, bo to jedyny sposób aby PiS dokulał do wyborów. Kasy z unii nie będzie. Zostanie zatrzymana do czasu zmiany rządu. PiS to wie, bo Jarek nie pozwoli na zmianę kursu. Nazistowski reżim PiSu aby przetrwać i się utrwalić potrzebuje 3 kadencji. Ale aby doczekać 3 kadencji trzeba zebrać pod Pisowskim sztandarem wszystkich, którzy słowem "Polska", "obywatele", "naród" wyciera sobie mordy myśląc tylko o zysku. PiS nie mając szans na pieniądze z Unii będzie promował Nowy Ład jako remedium na wszystkie polskie dolegliwości. Potrzebują 40% społeczeństwa. Ten program właśnie przechodzi modelowanie, w którym ludzie zarabiający do 3500 otrzmają bonusy. Ludzie w przedziale 3500 - 6000 mają nie odczuć ekonomicznej zmiany, a reszta będzie ponosić koszty PiSowskiej reformy ustrojowo podatkowej. Oni dobrze zanalizowali nasze społeczeństwo. Mają badania i wiedzą jakiej liczbie ludzi muszą „dosypać” lub ich „nie wkur#” aby ich słupki poparcia były wystarczające w kolejnych wyborach. Pomijam dojenie samorządów, firm, bo polak rozumie gospodarkę tylko poprzez własna kieszeń. Pis tez to zrozumiał. Jak nie ruszy ekonomicznie 40% Polaków to zachowa władzę.

Cdn
                                                  • wscieklyuklad Re: Dobra zmjana 01.08.21, 18:17
                                                    Tylko jednego nie wzięli pod uwagę w tych wyliczeniach, że gospodarka i finanse nie stoją w miejscu i to co wyliczają teraz może być za pół roku do wywalenia do kosza, ze względu na inflacje, ceny energii, rynek światowy.
                                                    Dlatego uważam, że PiS jak już kiedyś zapowiedział, będzie realizował Nowy Ład poprzez karuzele finansową i zwiększone obciążenia podatkowe. Ale to nie spowoduje realizacji planów takich jak zielona energia, odnowienie sieci energetycznej. Pis postawi na plany modernizacji PKP potrzebne do wożenia towarów, budowę lotniska na pastwisku i rozbudowę portu kontenerowego. Ponieważ oni od dłuższego czasu mają wizje Polski jako kraju tranzytowego. I z tego tranzytu chcą czerpać zyski. Ekologię i inne takie czy samorządy mają głęboko. Wprowadzając sami Nowy Ład bez europejskiej kasy będą po za wszelką kontrolą. Celem nie jest silna Polska i wykształcony bogaty naród. Celem są wybory.
                                                    Dodatkowo, nie będą prowadzić projektów niestrategicznych przy limitowanej ilości gotówki, zwłaszcza, że muszą jej trochę przygotować na wybory. Do wyborów potrzebna jest kasa i media lub ich brak, a już na pewno kontrola nad nimi.
                                                    Jak się skończy sprawa TVN? - nie wiem. Możliwe, że nie wydadzą koncesji TVN, a kary jakie nałoży USA będą traktowane jako „Jestem kierownikiem tej szatni, nie mam pańskiego płaszcza i co mi pan zrobisz”. Kary będą wodą na młyn narracji antyunijnej i nacjonalistycznej. TVN, podejrzewam, że rozpocznie nadawanie z Holandii lub dostanie koncesje Europejska - ale koncesji europejskiej te świr mogą nie uznać lub będą ją badać w jadłodajni „U Julii”. Na pewno w ramach Nowego Ładu zrealizują tzw cyberbezpieczeństwo czyli ograniczą treści internetowe - np wyłączą Okopress, Wyborcza, Newsweek lub będą ograniczać zawarte tam treści. To bardzo możliwe.

Z netu
                                                  • wscieklyuklad Re: Dobra zmjana 01.08.21, 18:42
                                                    Dopiero po 66 latach udało się pochować Lucię Mantione. Dziewczyna w wieku 13 lat została zgwałcona i zamordowana. Od 1955 roku, kiedy doszło do koszmarnych wydarzeń, Kościół nie wyrażał zgody na pochówek w katolickim obrządku.

Z netu

To nasza przyszłość
                                                  • wscieklyuklad Re: Dobra zmjana 02.08.21, 16:04
                                                    W Komendzie Głównej Policji miała działać koparka kryptowalut na policyjnym komputerze. Sprzęt został wyposażony w odpowiednie karty graficzne i oprogramowanie.

Z netu

To propisonie gówno wolstapowskie jest do wywałki do szeregowca włącznie.
                                                  • wscieklyuklad Re: Dobra zmjana 02.08.21, 16:07
                                                    Czyli tak. Politycy PiS i obsługujący ich aparat propagandy zwietrzył okazję i poczuł się głęboko dotknięty, bo „Owsiak i brzydka młodzież znów mówiła brzydko.” Więc jeszcze raz tytułem wyjaśnienia – zwrot „jebać PiS” jest wyrazem głębokiego moralnego oburzenia, które wielu z nas odczuwa a jego radykalność odzwierciedla jedynie radykalność nadużyć władzy. Gdy policjant łamie dziewczynie rękę nie oczekujemy od niej, że powie „nie chciałabym być niedelikatna, ale wydaje mi się, że naruszył Pan spójność mojego kośćca.” Gdy ktoś udaje, że kupuje respiratory od handlarza bronią i nie rozlicza się z państwowych pieniędzy nie mówimy „gratulujemy nieschematycznego podejścia do biznesu”, a gdy ktoś codziennie kłamie posługując się zrobionymi z drewna, gwoździ kawałka drutu metaforami nie mówimy „pięknie pan nam prawdę dawkuje”. To oczywiste, „jebać PiS” to tylko i wyłącznie adekwatna reakcja na to co robi władza. Zniknie bodziec to i zniknie reakcja. U wszystkich najbardziej wrażliwych polityków ustąpi również natychmiast ta straszna migrena wywołana brzydkimi słowami.
                                                    Ciekawszy jest inny zabieg, którym posługuje się aparat propagandy. Otóż, gdy tylko wybrzmią już wszystkie słowa oburzenia związane ze „skandaliczną formą protestów” dokonywane jest przesunięcie interpretacyjne z "jebać PiS" na "jebać wyborców PiS". Ten pozornie mały ruch pozwala propagandystom twierdzić, że krytyka nie dotyczy partii, lecz głosujących na nią ludzi. I gotowe! Ci którzy jeszcze przed chwilą krytykowali po prostu partię rządzącą stają się zgniłą elitą atakującą zdrową część narodu, a ci którzy byli przedmiotem rzeczywistej krytyki stają się dzielnym obrońcą uciśnionych i strażnikami takich wartości jak szacunek, empatia, równość i braterstwo. Od 2015 roku zarzut pogardy i uruchamiane nim poczucie winy to najlepszy towar, którym posługuje się rządowa propaganda. Dlatego uwaga, uwaga, zanim zaczniecie się czerwienić i przepraszać za winy niepopełnione zapamiętajcie tę prostą prawdę: krytyka partii o nazwie Prawo i Sprawiedliwość to nie to samo co krytyka głosujących na nią ludzi.
                                                    ***** *** oznacza nic więcej poza krytyczną oceną partii, która rządzi dziś Polską. A że wielu Polaków daje się na jej kłamstwa nabrać? Kto nigdy nie dał się nabrać, na to co chciałby o sobie usłyszeć niech pierwszy rzuci miękiszonem.
                                                    Grzegorz Markowski 
                                                  • wscieklyuklad Re: Dobra zmjana 02.08.21, 19:53
                                                    W Zamościu podpalono punkt szczepień i sanepid. To kolejny, po tych w Grodzisku Maz., Gdyni i Poznaniu, bandycki atak antyszczepionkowców. Pracownicy punktów szczepień i sanepidów dbają o życie i zdrowie Polaków. Zasługują na naszą wdzięczność i opiekę ze strony państwa. 🧑‍⚕️💉‍🛡
                                                    Takie coraz częstsze chuligańskie zachowania są efektem braku reakcji rządu i służb na agresję, która zdarzała się już wcześniej. W lutym podczas ataku w siedzibie Naczelnej Izby Lekarskiej pobity został ochroniarz, zdewastowano pomieszczenia, zwyzywano i grożono lekarzom sądu lekarskiego. Sprawę zgłoszono do prokuratury. Ta odmówiła wszczęcia postępowania, a sprawców nie wykryto. 😡
                                                    Przestępcze zachowania środowisk antyszczepionkowych muszą zostać ukrócone. Rząd musi zacząć skutecznie walczyć z antyszczepionkowym kibolstwem

Z netu

Nie żartuj wstrętna żydolewaczko!
                                                  • wscieklyuklad Re: Dobra zmjana 02.08.21, 20:24
                                                    Paweł Wroński
                                                    Pan Zbyszek pyta panią Julię o prawa człowieka.
                                                    Minister Ziobro zgłasza wątpliwość, czy prawo do sprawiedliwego sądu jest zgodne z konstytucją. A co z lewackim zakazem tortur?
                                                    Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zwrócił się do Trybunału Konstytucyjnego, aby ten ocenił, czy europejska konwencja praw człowieka i podstawowych wolności jest zgodna z polską konstytucją. Konkretnie artykuł 6 - o prawie do sprawiedliwego sądu.
                                                    Minister we wniosku podkreślił "historyczność chwili", która jednak nie zwalnia Trybunału z wydania orzeczenia. Należy się domyśleć, że minister Ziobro stara się w ten sposób uświadomić członkom Trybunału Julii Przyłębskiej, że nawet absurdalność jego wniosku nie zwalnia ich z wydania wyroku zgodnie z przekonaniami ministra. Po to wszak do Trybunału zostali powołani.
                                                    Ustalmy na wstępie, że "tak zwane prawa człowieka" - jak to wcześniej śmiało stwierdził minister Ziobro - są liberalnym, jeśli nie lewackim przesądem, który swoim korzeniem tkwi w czasach rewolucji francuskiej.
                                                    Prawo zaś do sprawiedliwego sądu powinno ustąpić przekonaniu, że to władza PiS wybrana z woli suwerena określa, kto powinien sądzić i jaki powinien być wyrok. Jest nie do przyjęcia, że jakiś trybunał w Strasburgu uznał, iż sędzia dubler nie powinien zasiadać w gronie sędziów Trybunału Konstytucyjnego.
                                                    Zapewne pani Przyłębska da dzielnie odpór takiej bezczelności.
                                                    Uważam, że pikanterii wyrokowi dodałoby powołanie do składu orzekającego Justyna Piskorskiego - tego sędziego, którego obecność została przez trybunał strasburski zakwestionowana. Niech mają.
                                                    Europejska konwencja praw człowieka, wywodząca się z Karty Praw Człowieka Narodów Zjednoczonych, zawiera również inne zapisy, które powinny być poddane rewizji.
                                                    Na przykład zakaz tortur czy zakaz karania bez ustawy. Powinniśmy się zgodzić, że pewne prawa w Polsce nie obowiązują. W imię naszej tradycji.
                                                    Namawiam ministra Ziobrę, który dostrzegł uniwersalność takiej instytucji jak Trybunał Julii Przyłębskiej w orzekaniu, co obowiązuje, a co nie, by poszedł na całość i już teraz złożył wniosek w sprawie oceny, czy zgodne z polską konstytucją jest prawo ciążenia.
                                                    Nie znaczy to oczywiście, że każdy od razu musi odlecieć, ale powinien mieć taką możliwość.
                                                    Dzięki temu Polska wstanie wreszcie z kolan i wszyscy będziemy szczęśliwi jak ludzie wypowiadający się na temat nowego "Polskiego ładu" w Wiadomościach TVP.
                                                    Tak, ta chwila dla Polski jest z pewnością historyczna.
                                                    Panie Zbyszku, do dzieła!
                                                  • wscieklyuklad Re: Dobra zmjana 03.08.21, 17:56
                                                    https://scontent.fpoz5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/228476716_2643503962623576_5215898783400645388_n.jpg?_nc_cat=108&ccb=1-3&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=5b6joAqbl7kAX8y0IK_&_nc_ht=scontent.fpoz5-1.fna&oh=48e9b1ba02ae9bbc1de4346dc50f23e1&oe=612FC701

Sędzia Jacek Tyszka z Sądu Okręgowego w Warszawie odmówił orzekania wspólnie z osobami powołanymi na stanowisko przez neo-KRS, wskazując na wadliwość jej funkcjonowania.

⚠️Wiceprezes sądu, Przemysław Radzik - zarazem zastępca rzecznika dyscyplinarnego sędziów - uznał wbrew prawu, że takie oświadczenie to... zrzeczenie się urzędu przez sędziego! Takie stanowisko przesłał ministrowi sprawiedliwości Z. Ziobrze.

⚠️P. Radzik w sposób oczywisty przeinacza znaczenie słów sędziego Tyszki i chce, by bezprawnie "usunąć" go z urzędu.

⚠️Myśleliśmy, że decydenci już nie mogą posunąć się dalej w charakterze jawnych szykan i represji. Ta sprawa pokazuje, że mogliby. Czy im się to uda, zależy również od naszej postawy!

🔴W środę, o 8.30 sędzia Tyszka przyjdzie do pracy jak co dzień. Bo jego wolą jest niezmiennie pozostawanie sędzią. Bo chce być częścią wymiaru sprawiedliwości i zależy mu na tym, by był on sprawowany przez praworządnie powołanych sędziów.

Z netu. I niech radzik cierpliwie czeka na zmianę rządów.
                                                  • wscieklyuklad Re: Dobra zmjana 03.08.21, 18:22
                                                    Zamorduję cię POjebie. Skończysz marnie w kałuży krwi”. Prezydent Inowrocławia otrzymał list z groźbą śmierci

I susznie!

Gdański pojeb, który 2,5 roku temu zamordował Prezydenta Adamowicza, do dziś nie został postawiony przed sądem. Więc kolejny popierdoleniec mafijny też liczy na bezkarność.
                                                  • wscieklyuklad Re: Dobra zmjana 03.08.21, 18:35
                                                    PiS sabotuje nie tylko polską gospodarkę. Sabotuje również przyszłość młodego pokolenia.
                                                    Wpuścił zagraniczne firmy do pomocy w pozbyciu się wiatrołomów i umył ręce.
                                                    Tak, jak Lasy Państwowe umywają ręce, bo gospodarują racjonalnie, co w przełożeniu na język polski oznacza "my nic nie możemy, my tylko zarządzamy".
                                                    Rumunia i Chorwacja już nie eksportują drewna, bo widzą w nim strategiczny surowiec.
                                                    Polskie (?) tzw. Ministerstwo Klimatu nie zczaiło się, że firmy z Litwy czy Rumunii kupują tanio drewno u nas i sprzedają drogo Chińczykom. Choć minister Kurtyka to ekonomista, który jest autorem rządowego programu elektromobilności, który z kolei jak wiemy jest jednym wielkim pasmem sukcesów, nie dostrzega w sprzedaży polskiego drewna (10 MILIONÓW M3) niczego zdrożnego.
                                                    A propos fachowców w MK to mamy też panią Małgorzatę Golińską, Głównego Konserwatora Przyrody, LEŚNIKA CZY LEŚNICZKĘsmile jak kto woli, która odwiedziła już wiele Komisji i Komitetów rządowych za PiS. Ale wierna.
                                                    Jest też Sekretarz stanu, Pełnomocnik Rządu ds. Leśnictwa i Łowiectwa, pan Edward Siarka. Historyk. Ale wierny.
                                                    No i Dyrektor Generalny Grzegorz Mroczek, który karierę robił w różnych ministerstwach i urzędach ale nigdzie nie zagrzał miejsca. Ale wierny.
                                                    Po prostu DREAM TEAM made in Poland.

Z netu

Bossszzzzeee, ileż w tym żydolewactwie nienawistnej zazdrości
                                                  • 1agfa Re: Dobra zmjana 03.08.21, 19:20
                                                    Nie wiadomo, czemu zdziwienie ze strony nie dostrzegających dobrego działania dobrej zmiany! Przecież oczywistą oczywistością jest, że od garsonki blisko jest do marynarki, a co to jest marynarka? Marynarka pływa w morzu, a czasem stoi. A kiedy stoi, to stoi w porcie. Czego nie rozumieją te lewaki, no czego?! Zaiste dobrotliwość dobrej zmiany jest nieograniczona.
                                                  • wscieklyuklad Re: Dobra zmjana 05.08.21, 17:17
                                                    Liczy się tylko lojalność i kasa. Nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera. Występowała w lichym programie satyrycznym, dobrze nadawała na Tuska i została naczelną państwowego radia
                                                    Lidia Lasota jako „zwykły widz” w „Motelu Polska” Bliżej dała się poznać szerszemu gremium widzów w listopadzie 2020 roku, gdy – jako jedna z trójki „zwykłych ludzi” – występowała w programie TVP „Motel Polska”. Ten hybrydowy program, utrzymany w stylistyce reality, emitowany jest w TVP1 od połowy września ub.r. we wtorki o godz. 21:00. Gospodarzem jest Jacek Łęski (prowadzi też „Alarm” w TVP1 i współprowadzi „Studio Polska” w TVP Info), a formuła cyklu zakładała, że po kilka osób w różnych pokojach komentuje fragmenty materiałów telewizyjnych o bieżących wydarzeniach politycznych, społecznych i kulturalnych. Szybko okazało się, że w jednym z pierwszych odcinków wśród uczestników „Motelu Polska” są lokalni działacze PiS (m.in. kandydat z listy partii rządzącej w 2018 roku na wójta gminy Poświętne) oraz osoby związane rodzinnie lub zawodowo z politykami PiS. Zestawiając ich stare wpisy w social media, wychwycono, że w programie występują córka, zięć oraz znajoma posła PiS Roberta Telusa. - Narrator przedstawił wśród uczestników m.in. Marię Witkowską, Lidię Lasotę i Mieczysława Woracha, mówiąc o nich: „trójka przyjaciół, która wybrała życie z dala od miejskiego zgiełku”. Tyle że Worach to były radny PiS gminy Poświętne, znajomy Roberta Telusa z PiS. Witkowska jest kierowniczką placówki KRUS i radną powiatu Opoczno z ramienia PiS. Lasota również przyjaźni się z Telusem oraz pracuje w... Telewizji Polskiej. Jest autorką programu "Ziarno" - napisała jesienią ub. roku „Gazeta Wyborcza”. W pierwszym półroczu 2021 roku Radio Łódź zanotowało średni dobowy udział słuchania na terenie Łodzi na poziomie 2,8 proc. (wzrost rdr o 0,6 proc.).

https://static.wirtualnemedia.pl/media/top/lidialasota-motelpolska655.png
                                                    Z netu
                                                  • wscieklyuklad Re: Dobra zmjana 05.08.21, 17:19
                                                    Stanowisko Zarządu Stowarzyszenia Iustitia wobec poczynań rzecznika dyscyplinarnego i wiceprezesa SO w Warszawie Przemysława W. 👉Radzika:
                                                    🔴Do Pana Ministra Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro
                                                    🔴Zarząd SSP „Iustitia” z zaniepokojeniem zapoznał się ze stanowiskiem Wiceprezesa Sądu Okręgowego w Warszawie Przemysława Radzika, które odnosi się do oświadczenia pana sędziego Sądu Okręgowego w Warszawie 👉Jacka Tyszki w przedmiocie odmowy orzekania z osobami powołanymi w wadliwej procedurze przez niekonstytucyjny organ KRS.
                                                    🔴Wysoki stopień irracjonalności działań pana Przemysława Radzika nakazuje
                                                    👉ze szczególną troską i uwagą oceniać jego zdolność do wykonywania nie tylko funkcji wiceprezesa największego sądu w Polsce, zastępcy rzecznika dyscyplinarnego , ale również po prostu funkcji sędziego.
                                                    🔴Do tej pory jego różnego rodzaju zachowania jednoznacznie potwierdzały brak przymiotów takich jak nieskazitelność charakteru i poszanowanie prawa, a to w ogólności wyczerpywało w zasadzie większość podstaw 👉odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziego określonych w art. 107 usp.
                                                    🔴Ostatni jego wyczyn wskazuje jednocześnie na 👉brak umiejętności logicznego rozumowania, brak umiejętności do stwierdzenia czy zachodzą przesłanki do zastosowania prostego przepisu prawa, a także wskazuje na 👉elementarne braki co do wykładni oświadczeń woli składanych przez inne osoby, co jest nieodzowne w pracy każdego sędziego.
                                                    🔴Zachowania takie, poza tym że stawiają Pana Ministra Sprawiedliwości, jako jego
                                                    👉dobrodzieja i zwierzchnika w trudnej sytuacji, mogą prowadzić do wysoce niepożądanych skutków w kraju i za granicą, a także skutkować pociągnięciem do odpowiedzialności karnej (art. 231 kk) i dyscyplinarnej Pańskiego sędziego, a także osób odpowiedzialnych za nadzór administracyjny nad nim.
                                                    🔴Wyrażamy nadzieję i oczekiwanie, że wyżej wymienione cechy Pana nominata i beneficjenta są Panu Ministrowi obce i pismo Pana sędziego zostanie potraktowane zgodnie z zawartą w nim treścią, która została sformułowana w sposób jasny i prosty. Clara non sunt interpretanda. W razie jednak ewentualnych wątpliwości co do znaczenia treści i zamiaru autora pisma, zawsze można go o to po prostu zapytać.
                                                    🔴W przypadku dokonywania w przyszłości tego typu lub podobnie 👉skrajnie bezprawnych i absurdalnych działań przy wykorzystywaniu w tym celu systemu represyjnego, SSP „Iustitia” podejmie wszelkie środki ochrony prawnej dostępne w prawie krajowym i międzynarodowym. Jednocześnie zapewniamy każdego polskiego sędziego o naszym pełnym wsparciu na płaszczyźnie koleżeńskiej, prawnej i finansowej.

Z netu

I niech WYPIERDALA na drzewo!
                                                  • wscieklyuklad Re: Dobra zmjana 05.08.21, 17:53
                                                    Prezydent Biden przyjął niedawno w Białym Domu Swietłanę Cichanouskią. Wątpię,by S.Duda może liczyć na to samo. Obecny prezydent USA przyjmuje bowiem spośród polityków Europy Środkowo- Wschodniej tych, którzy bronią państwa prawa i demokracji,a nie tych, którzy je niszczą.

Leszek Balcerowicz
                                                  • wscieklyuklad Re: Dobra zmjana 08.08.21, 14:50
                                                    https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.18169-9/13903360_601448466702637_1504220420232644839_n.jpg?_nc_cat=101&ccb=1-4&_nc_sid=9267fe&_nc_ohc=SUqU7ic5KioAX9BBWEq&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=d502b9ec3a9ae1ee40f383a747602ea4&oe=613384D7

Ten pan z PiS-u zasiadł właśnie w Radzie Nadzorczej Banku Pocztowego. Tu na zdjęciu w stanie mocnego "przepracowania" tuli wykładzinę w hotelu poselskim. #DobraZmiana
                                                    Foto z www.se.pl

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka