Dodaj do ulubionych

Głupoto, ty nad poziomy...

02.08.21, 14:44
... wylatujesz! Ze tak pozwolę sobie wieszcza Adama sparafrazować.

——————————————————————————————-


39 błędów we wstępniaku nowego wicenaczelnego Dziennika Zachodniego to ponura metafora Polski. Bylejakości, dziadostwa, braku kompetencji.


Minister Sprawiedliwości popełnia błędy, z powodu których będzie trzeba powtórzyć tysiące spraw. Profesor z uniwersytetu dokonuje odkryć genów polskich i niemieckich u Donalda Tuska. Elektrownię w Ostrołęce buduje się i zaraz wyburza, ale za to będzie jakże potrzebny Polakom Pałac Saski. Dewastuje się stadninę koni w Janowie Podlaskim. Mateusz Morawiecki twierdzi, że w zasadzie tylko Polska walczyła z Niemcami w czasie II wojny światowej, a Andrzej Duda robi sobie zdjęcie z Żołnierzem Chrystusa.


Antyszczepionkowcy atakują, rząd nie ma żadnego pomysłu, jak przekonać ludzi do szczepień, a Prezydent Polski uważa, że to wolna wola człowieka i każdy ma prawo do decydowania o swoim ciele. Oczywiście kobiety nie łapią się na jego wspaniałomyślność. Tęczowy wieniec narodowcy wrzucają do kibla w ramach uczczenia kolejnej rocznicy Powstania Warszawskiego.

Mści się na nas wszystkich ta promocja głupoty i przyzwolenie na chamstwo tak zwanej prawej strony, gdy jednocześnie podkreśla się z całą mocą wulgarne zachowania raperów na festiwalu Jurka Owsiaka. Jednocześnie nic nie dzieje się w sprawie Krystyny Pawłowicz, która nazwała uczniów, studentów i nauczycieli matkobójcami.


Politycy otrzymują ogromne podwyżki, choć nie wiadomo w ogóle za co. Jednocześnie nie ma pieniędzy na podwyżki dla nauczycieli, ratowników medycznych i pracowników socjalnych. Marek Jędraszewski opowiada legendy o neopogańskiej wizji, a aż 17 procent badanych Polaków chce wyjść z Unii Europejskiej.

Tak sobie siedzę za biurkiem w ramach rekrutacji do szkół średnich, choć i tak wszyscy myślą, że mam wakacje, rekrutacji, która jest takim samym bublem, jak większość rzeczy w Polsce, ale od lat nie ma żadnej woli urzędniczej, żeby cokolwiek w tej sprawie zmienić. Wszystko działa siłą inercji, na zasadzie jakoś to będzie, bo rzeczywiście jakoś jest. Jesteśmy tak przyzwyczajeni do polskiej bylejakości, że aż strach.

Mam trochę czasu, między układaniem papierów i odbieraniem telefonów, więc piszę sobie ten tekst, gdyż poczucie absurdu, w którym tkwimy, jest wyjątkowo dojmujące. Jednocześnie jestem przekonany, że tylko wzrost świadomości społecznej odnośnie aktualnej sytuacji może cokolwiek zmienić.

Paweł Lęcki
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka