Dodaj do ulubionych

A taki sobie wierszyk specjalnie dla emograntek...

22.08.21, 09:11
https://scontent.fbre2-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/240392748_404402074438141_7114970179912835504_n.jpg?_nc_cat=106&ccb=1-5&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=tMueCwR6XZQAX_ucw_X&_nc_ht=scontent.fbre2-1.fna&oh=ff2f4659499e2533aa776dd4c73618fc&oe=61273DF6
Obserwuj wątek
  • wscieklyuklad Re: A taki sobie wierszyk specjalnie dla emogrant 22.08.21, 10:14
   Wklejasz wiersz dla bezmuzgofcuf, bez najdrobniejszej szansy na skumanie. To zdegenerowany yntelektualnie beton, sugerujący chęć załapania się na socjal w Niemczech. Cipon zapomniało chyba gdzie zwiało przed konsekwencjach stanu wojennego i dzięki czemu przeżyło.
   Inny cipon wyśmiewa konserwy wieprzowe zaniesiony muzułmanom.
   Cipon nie wie (albo z powodu bezmuzgofości nie ma szansy skumania), że uciekinierom nie wolno nawet oddalić się za potrzebą - są wtedy eskortowane przez czterech umundurowanych świrów i potrzebę muszą załatwiać „na widoku”.
   Pizdona nie martwi co wtedy czuje MUZUŁMANKA narażona na tak skandaliczne poniżenie.
   Daj sobie spokój z dedykacjami dla ciponów - to strata czasu, bo muzgu przeżartego doktryną mafijną nie da się naprowadzić na właściwe tory myślowe. Ci ludzie nie mają dostępu do żadnych środków podstawowych a próby porozumienia się na odległość za pośrednictwem tłumacza są zagłuszane... uruchomieniem silników aut tych pierdolony h bydlaków. Nie dopuszczono lekarki z farmaceutykami dla osób chorych - i ona też załatwiała potrzebę fizjologiczną pod nadzorem tych psychopatów.
   Dziś Białorusini dostarczyli koczującym wodę i suchy prowiant oraz materiał opałowy.
   Nasze skurwysyny są zdolne do podpatrywania załatwiającej się muzułmanki.
   Do czego te mafijne skurwysyny doprowadziły człowieczeństwo w tym kraju...

   Czytam z pasją wpisy na psychopatologicznym forum redagowanym przez te matoły, gdyż rzadko można napotkać coś równie zdegenerowanego.
   Czy czuję się wtedy lepiej?

   RZYGAĆ MI SIĘ NA WIDOK KAŻDEGO TAM NICKA I DOWOLNEGO PISEMNEGO WYPIERDU.


   I jeszcze komentarz z netu

   TO DZIECKO SPAŁO DZISIAJ KOLEJNY DZIEŃ POD GOŁYM NIEBEM PRZEZ ZŁOCZYŃCÓW ZE STRAŻY GRANICZNEJ
   Dzisiaj w nocy temperatura spadła do 6 stopni celsjusza. Jest zimno i padał deszcz, więc wszystko jest przemoczone. W takich warunkach od kilkunastu dni, bez jedzenia, bez dostępu do lekarza Straż Graniczna przetrzymuje nielegalnie mężczyzn, kobiety i dzieci!
   Część z tych ludzi choruje, są wyziębieni, głodni, prawdopodobnie trzy osoby są w stanie bezpośredniego zagrożenia życia, bo mają objawy zapalenia płuc.
   Wezwane na miejsce pogotowie ratunkowe bezprawnie odmówiło przyjazdu bo zakazali tego funkcjonariusze ze Straży Granicznej, którzy wcześniej nielegalnie przegonili uchodźców z terenu naszego kraju w kierunku pasa granicznego - a teraz trzymają ich jak zakładników pod lufami karabinów.
   NIELUDZKIE ZACHOWANIE POLSKIEJ STRAŻY GRANICZNEJ! TO SĄ JUŻ TORTURY!
   Przemoczeni ludzie, mężczyźni, kobiety, w tym jedno dziecko. Przetrzymywani siłą na granicy przez polskich i białoruskich strażników granicznych potrzebują natychmiastowej pomocy lekarskiej - ale na rozkaz dyspozycyjnego wobec rządu dowódcy - lekarza, który przyjechał, nie dopuszczono do potrzebujących.
   To zachowanie należy zakwalifikować już jako tortury!
   Z informacji jakie napływają do naszej organizacji wynika, że Straż Graniczna jest coraz bardziej agresywna nie tylko wobec dziennikarzy i aktywistów z organizacji pozarządowych, ale też wobec samych uchodźców.
   Polscy funkcjonariusze zachowują się bezprawnie ograniczając wolność poruszania się dziennikarzy i w sposób bezprawny zatrzymują ludzi nawet w odległości kilkuset metrów od granicy!
   Strażnicy Graniczni są przy tym skrajnie agresywni i odmawiają wylegitymowania się i podania podstawy prawnej swoich działań - do czego są zobligowani.
   Z miejsca gdzie od kilkunastu dni w potwornych warunkach przetrzymywani są uchodźcy dochodziły dzisiaj przerażające krzyki, jak podali dziennikarze widać było strażników uderzających kogoś kolbami!
   By nikt nie widział co dzieje się z przetrzymywanymi ludźmi, Straż Graniczna ustawiła ciężarówki, w których włączane są silniki, by nikt nie mógł usłyszeń krzyków wzywania pomocy przez dręczonych ludzi.
   Nasza organizacja podejmie kroki prawne przeciwko Straży Granicznej, złożymy zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa związanego z nieudzieleniem pomocy lekarskiej i w związku z bezprawnymi działaniami funkcjonariuszy.
   ____
   Obiecujemy, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by każdy funkcjonariusz i polityk który przyczynił się do dręczenia tych bezbronnych ludzi stanął kiedyś przed sądem.
    • 1zorro-bis Re: A taki sobie wierszyk specjalnie dla emogrant 22.08.21, 11:23
     Zapomnialo "TOTO" ile Poleczek kurwilo sie na Zachodzie, byle tylko meza zlapac. Sam znalem kilka takich "cnot niewiescich". Zapomnialo "TOTO" ile polskiego bydla cwaniakowatego na ten Zachod tez wyjechalo...W Niemczech dlugie lata bylo przyslowie : "Jedz do Polski na urlop, twoje auto juz tam jest"...smirk A teraz "TOTO" smieje sie ze do Polski ciagna sami "inzynierowie i lekarze"...No coz, tacy sami jak Polaczki w 1980 i 1981 roku....Holoty bylo wtedy bez liku. Jak w KAZDYM narodzie.
   • sorel.lina Re: A taki sobie wierszyk specjalnie dla emogrant 22.08.21, 12:30
    Polacy - tak w kraju, jak i na emigracji - są różni. Emigranci opuścili kraj tez z różnych powodów, jedni politycznych, drudzy ekonomicznych, inni z powodów osobistych, rodzinnych.
    Nie oceniam motywów, którymi się kierowali, ale czuję zniesmaczenie,, gdy ci, którzy sami byli/ są emigrantami nie mają zrozumienia dla innych emigrantów,, bo im samym już się udało zapuścić korzenie w nowej ojczyźnie i zachowują się tak, jak w powiedzeniu „ pobożniejsi niż papież”. Albo odwrotnie: plują na kraj, który ich przyjął i zapewnił godne - przeważnie lepsze niż w starej ojczyźnie - warunki życia.

    Reasumując: emigrant, czy nie , to prostu człowiek! O tym nie można zapominać.

    https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/240347590_373639057470380_7116599863099368257_n.jpg?_nc_cat=108&ccb=1-5&_nc_sid=825194&_nc_ohc=PxTA1OLd2FUAX80B9sC&tn=MD3HMGXUz9n9ZtBD&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=fac6bfadc89839fe05c8ec321af96d7e&oe=614691AA
    • wscieklyuklad Re: A taki sobie wierszyk specjalnie dla emogrant 22.08.21, 13:24
     Sądzisz, że toto w 1975 wyemigrowało na Wyspy z przyczyn politycznych.p?
     46 lat tamże i toto nie opanowało nawet idiomów lokalnych.
     I jak rozumiem w swym ogródku schroniło tysiące emigrantów proszących o azyl w odróżnieniu od nas.

     To syndrom wypierania Zorro, bez szansy na fachową poradę ze strony niedouczonego opiekunia bez zawodowego etosu.

     Ale od tota przyswoję sobie ciekawy zlepek w postaci „nielegalny uciekinier”.
     Pisizm to jednak stan ómyslu.
     Cipon nie kuma co tam się dzieje, bo toto kocha Wolskę i jej przy- wódców.

     I choćby przy-wódce uzmysłowiło ciponowi, źe jest ciponem to cipon intak będzie przy-wódców wielbić.
     Ortodoksyjny beto, na prawo do totego nie ma już nawet ściany.

     Ciponku - z Afganistanu ucieka klasa średnia i wyższa (w odróżnieniu od tej co spieprzyło do Anglii w latach 70- tych.
     A wiesz matołku czemu akurat w tej grupie są lekarze, nauczyciele i naukowcy.
     Ano dlatego, źe oni jako ludzie o określonym statusie społecznym wspierali proces przemian demokratycznych i są obecnymi Wrogami Ludu (podobnie jak nasze elity są wrogami wolskich ( i prowolskich) ciponów.
     Znajdź se artykuły opisujące jak te elity traktuje się teraz w Afganistanie.
     Wywlekani z domów, po to by skrócić ich o głowę.
     Faktycznie przekraczając granicę stają się NIELEGALNYMI UCIEKINiERAMI.

     Jesteś bidulo chodzącym ucieleśnieniem dramaty egzystencjalnego.
     I nie kumający niczego poza żarciem tumanem.
     • wscieklyuklad Re: A taki sobie wierszyk specjalnie dla emogrant 22.08.21, 13:27
      O pomoc dla uciekających przed talibami Afgańczyków i koczujących na granicy polsko-białoruskiej uchodźców apelowali uczestnicy manifestacji "Solidarni z Afgankami i Afgańczykami" w Szczecinie.
      Od wejścia talibów do Kabulu cały świat patrzy na wstrząsające sceny, jakie mają miejsce na lotnisku w stolicy Afganistanu. Tysiące Afgańczyków w strachu o swoje życie próbuje wydostać się z kraju.
      Jednocześnie z Afganistanu docierają pierwsze doniesienia o prześladowaniach i poszukiwaniach przez talibów tych, którzy współpracowali z Amerykanami. O swój los boją się także ci, którzy pomagali polskimi żołnierzom i służbom, choćby jako tłumacze.
      Z apelem o solidarność z Afgańczykami wystąpili uczestnicy manifestacji, która w sobotę po południu odbyła się na pl. Adamowicza w Szczecinie.
      – Wiemy, co potrafili talibowie, gdy 20 lat temu rządzili w Afganistanie. Potrafią wymordować zwierzęta w zoo, potrafią zniszczyć antyczne pomniki Buddy, potrafią mordować, torturować w brutalny sposób. Dlatego nie dziwmy się, że Afgańczycy szukają schronienia – mówił Filip Przytulski ze stowarzyszenia Refugees Szczecin.
      – Apeluję, żeby nasz rząd okazał solidarność wobec szukających pomocy i schronienia, żeby, gdy staną na granicy, umożliwił im złożenie wniosku o azyl. Apeluję, żeby rząd zaprzestał kampanii nienawiści, którą posługiwał się od 2015 roku, demonizując uchodźców, strasząc nimi, dehumanizując ich, i zaczął traktować ludzi jak ludzi. Minister Piotr Gliński kilka dni temu oświadczył w telewizji, że Polska się obroni. Przed kim? Przed grupą zdesperowanych, wyziębionych, pozbawionych dachu nad głową ludzi? Musimy wywrzeć nacisk na rząd, żeby to się zmieniło, żeby Polska znów stała się krajem cywilizowanym.
      Lekarz zawsze i wszędzie był wpuszczany
      Tymczasem na granicy polsko-białoruskiej od kilkunastu dni w urągających warunkach koczuje grupa uchodźców z Afganistanu i Iraku. W deszczu i błocie. Stali się instrumentem w rękach reżimu Łukaszenki, ale też zakładnikami uprawianej od kilku lat nagonki na uchodźców przez rząd Polski i obóz PiS.
      Polska nie chce ich wpuścić. Na granicę ściągnięte zostały posiłki straży granicznej i wojska, które otoczyły ich dodatkowym kordonem. Do koczujących pod gołym niebem ludzi nie dopuszcza się nikogo, nawet lekarzy.
      – My, lekarze, jesteśmy wstrząśnięci. Zamiast stosować się do wskazań Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka i tych nieszczęsnych uciekających z Afganistanu nastolatków, w tym 15-letniego dzieciaka, skierować do ośrodka, gdzie będzie im udostępnione jedzenie, dach nad głową i leki, trwa niemoralna przepychanka między dwoma dyktatorami: Łukaszenki ze stojącym naprzeciwko prezesem Kaczyńskim, który od lat napuszczał nasze społeczeństwo przeciwko uciekinierom – mówiła dr Ewa Kościołek-Olof, lekarka, która brała udział w wielu misjach humanitarnych.
      – Do tych ludzi nie dopuszcza się lekarzy – mówiła dalej dr Ewa Kościołek-Olof. – Pracowałam jako lekarz na granicy między Malawi i Mozambikiem w czasie panującej tam wojny. Pracowałam jako lekarz na granicy między Surinamem i Brazylią. Mimo że ścierały się tam interesy walczących ze sobą grup o władzę, wpływy, narkotyki, złoto i alkohol, to lekarz ze swoją torbą wpuszczany był wszędzie. Nigdy nie mieliśmy przeszkód, aby dotrzeć do rannych, potrzebujących, głodnych i chorych na zapalnie płuc uciekinierów. To, co się dzieje w tej chwili u nas na granicy, jest niemoralne. To jest niemoralne działanie ze strony naszego rządu, który zamiast udzielić im pomocy, bawi się w przepychanki. To jest niemoralne! Jak nisko myśmy upadliśmy! Jestem przerażona.
      Każde z tych dzieci ma marzenia
      Poruszające było wyznanie 12-letniej Jaśminy, która opowiedziała o swojej przyjaźni z dziewczynką z Afganistanu.
      – Była moją najlepszą przyjaciółką, była bardzo milą i ciepłą osobą. Przeżywałam z nią wiele wspaniałych chwil. Traktowała mnie z szacunkiem, choć miałam wtedy dopiero sześć lat. Nigdy tego nie zapomnę. Bardzo się cieszę i doceniam to, że poznałam wiele rodzin z Afganistanu z małymi i dużymi dziećmi. Każde z tych dzieci miało marzenia i cele, które chciały osiągnąć. Każda z tych osób była wyjątkowa, życzliwa, dobra pomimo tego, co jej się przytrafiło. Każdy człowiek zawsze będzie człowiekiem, nieważne, czy mały, czy duży, nieważne, z jakiego kraju pochodzi.

      Z netu
    • sorel.lina Re: A taki sobie wierszyk specjalnie dla emogrant 22.08.21, 13:24
     Z netu.

     Wojsko Polskie nie dopuszcza na odległość głosu do uchodźców, nie ma mowy o dopuszczeniu lekarza czy przekazaniu leków, podpasek albo jedzenia, mało tego, jak tylko zaczynają krzyczeć, żeby porozumieć się z tłumaczką, to ciężarówka wojskowa odpala silnik i daje gaz do dechy. Żołnierze i straż graniczna nie przepuścili do nich ani marszałkini senatu Gabriela Morawska-Stanecka podczas interwencji senatorskiej, ani Piotr Ikonowicz, ani Razem Podlaskie. Stojący tyłem żołnierze prawie zepchnęli tyłkami senatorkę do strumyka, poprzednio podobnie potraktowali dziennikarkę Radia Białystok. Żołnierze nie odzywają się, nie wiadomo kto dowodzi. Dziennikarze TVP info złorzeczą, że im też nic nie dają filmować i nic nie mówią.
     Tymczasem pan B. kosi sobie spokojnie wydzierżawione od gminy pole za plecami żołnierzy. Co wolno Panu B., to nie senatorom czy dziennikarzom. W pewnym momencie pan B. wezwał policję, żeby usunęła z pola Piotra Ikonowicza i dziennikarzy. Policja przyjechała, spytała czy to żołnierze mu przeszkadzają, po czym spisała notatkę i odmówiła interwencji. Miejscowi, poza wybitnie ksenofobicznym panem B. są raczej przyjaźnie nastawieni. Jedzenie uchodźcom podobno przekazują Białorusini, a Polacy niby też, ale jak nikt nie patrzy i nie ma kamer. Na miejscu jest Fundacja Ocalenie z tłumaczką i prawnikami. Jeśli macie chwilę to wybierzcie się tam z ciepłą herbatą, żeby wesprzeć wspaniałych ludzi.
      • wscieklyuklad Re: A taki sobie wierszyk specjalnie dla emogrant 22.08.21, 14:03
       Tak tylko pytam co się dzieje z potomkami Armii Andersa"!
       To, co rząd Kaczyńskiego, Morawieckiego i Dudy robi z ludźmi, przez Kamińskiego i w ciepełku & dostatku chowanych chłoptasi od Bosaka i Winnickiego nazywanych migrantami w Usnarzu jest tak nieprawdoponobne, obrzydliwe i skrajnie faszolskie, że słowa podbijane obrazami giną! Mężczyźni, kobiety i 14 letnia dziewczynka z tulonym przez siebie kotem czternasty dzień, otoczeni przez tępo wykonujących polecenia pseudo urzędników, w europejskim kraju w XXI wieku zaraz zaczną umierać! Rozumiem, że uzbrojeni przebierańcy, z taką bezwzględną werwą wykonujący sprzeczne z międzynarodowymi konwencjami rozkazy zapewne już cieszą się z wysokich premii, nowych, podnoszących status posadek dla żon, ciotek, wujków i znajomków, wizji szalonych karier i orderów, które zadyndają na ich dumnie wypiętych jestestwach! Pozostaje pogratulować wyborów i neonorymberskiej dyspozycyjności! Uchodźcy nie dostają wody i jedzenia, są poniżani, pozbawiani prawa do lekarza, torturowani i świadomie skazywani na utratę zdrowia i życia. Jedna osoba ma zapalenie płuc, kobiety, w tym dziecko problemy pęcherzem i wstęp do niewydolności nerek, bo faceci z bronią nie pozwalają im zrobić gdzieś w krzakach siku! Gorączkują, śpią w wilgoci i zimnie, zmagają się z bólem, no ale "rozkaz, to rozkaz", a ludzie?! Jacy ludzie! W tym czasie Morawiecki w drodze do kościółka mówi, że mają sobie do talibów, do isis, do wojny wracać, bo jego elektorat przy niedzielnych rosołach jeszcze zdanie zmieni i na Agrounię nie daj boszszsz zagłosuje! Poza tym, co wyżej, a co całe metry bieżące inwektyw i bluzgów z bezsilności generuje, takie zajawki mi się tu wyświetlają! Jeżeli rząd pis i jego oscentacyjnie katolickie przystawki w ten sposób traktują ludzi, w tym dzieci, to czy ktoś może zapewnić, że dla swoich celów w ten sam sposób nie potraktują niewygodnych dla siebie polskich mężczyzn, kobiety i dzieci? Że batem traktujący Ludzi, opłacani z naszych podatków urzędnicy Ludzi mają gdzieś, za to chorą abstrakcję za wyznacznik, który jeżeli skończy się śmiercią, szybciutko i z reasumpcją zwali się na kogoś innego?! Teraz też widać, po co pisowi Lex TVN! Żeby nikt NIE WIDZIAŁ, nikt nie słyszał i nikt o zwyrodniałym z bezwzględności Nowogrodzkim systemie NIE GADAŁ!
       W Usnarzu decyzyjni Polacy przestali być Polakami, a "wzmacniana" oświęcimskim drutem Polska, Polską!
       Nie zapomnijcie podlascy rodacy tego rosołu dobrze posolić i schabowego wysmarzyć, bo inaczej "dzień święty" trzeba będzie raz jeszcze powtórzyć! A to dopiero byłby wstyd!

       Z netu
         • wscieklyuklad Re: A taki sobie wierszyk specjalnie dla emogrant 22.08.21, 14:25
          Słowo na niedzielę.

          Policja nauczyła się nas napieprzać bez emblematów, bez stopni, bez legitymowania się.
          Niebieskie ludziki.
          Żołnierże tzw. straży granicznej zdjęli stopnie z pagonów i wszystko co mogło ich identyfikować.
          Zielone Ludziki.
          Znacie to?
          #Polska to #KRYM.
          #Kaczyński to #Putin.
          Kto ma za daleko do rdzenia aby nie złożyć tego w całość?
          Mają w dupie PRAWO któremu są podporządkowani i egzekwują tylko to drugie: któremu MY JESTEŚMY PODPORZĄDKOWANI.
          Jak długo można mówić o pokoju, jeśli prawo działa tylko w jedną stronę?
          Jak długo będziemy ŚLEPI i GŁUSI na wszystko na co pozwala sobie #Kaczyński #Błaszczak #Morawiecki???
          Jak długo będą nam PLUĆ W TWARZ a my będziemy mówić, że to tylko deszcz zacina???
          Oni proszą się o wojnę domową.
          Prawdziwy człowiek który myśli, odczuwa, i umie współczuć i pomóc drugiemu w końcu tego nie wytrzyma.
          Zbudowali już zasieki i barykady. Czy to barierki dookoła Sejmu, czy #PolskiObózKoncentracyjny na granicy odgradzany drutem kolczastym.
          Jak długo mogę patrzeć w lustro i narzekać na TALIBÓW jeśli u nas taki NASZOL #Bączkiewicz rośnie w siłę pod skrzydłami dziada który chce nas zmielić na pomnik swojego brata???
          Jak długo???
          Im dalej to eskaluje tym koniec będzie gorszy.
          Konfederacja chce wprowadzenia POZWOLENIA NA BROŃ. Wystrzelamy się sami nawzajem.
          Jesteśmy ślepi.
          Naiwnie prosimy, płaczemy, drapiemy w stalowe drzwi nienawiści i braku człowieczeństwa łamiąc do krwi paznokcie. A i tak to na nas skrupią się pały, wyzwiska.
          Za chwilę przekroczymy kolejną granicę wytrzymałości. Kolejny grób dla kolejnej zasady etyczno-moralnej i co się stanie?
          albo to przyjmiemy i ubędzie nam naszej duszy i poddamy się zgnieceni totalitaryzmem #MafiiPisowskiej albo nasz wqrw objawi się małym sabotażem.
          Jest jeszcze trzecie wyjście (najbardziej prawdopodobne) - FEJSBUK tego nie wytrzyma i monitor spuchnie i pęknie. ot i tyle.
          Jeszcze nigdy nie czułem się tak bezsilny widząc tych ludzi otoczonych przez NIELUDZI.
          To nie jest wojsko polskie!!
          TO NIE JEST WOJSKO POLSKIE!
          Nie jesteśmy w stanie wojny i nie jesteśmy w stanie krytycznym.
          Prawo obowiązuje każdego.
          Kto jest POZA PRAWEM i nie uznaje KONSTYTUCJI oraz umów międzynarodowych, ten nie jest tym za kogo się podaje czyli:
          TO NIE JEST WOJSKO POLSKIE.
          I co?
          Zgarną ludzi, porozwożą po pierdlach i dołkach. Potem założą im sprawę. A potem Sąd powie - "NIE BYŁO PODSTAW". i wtedy trzeba się odwinąć drugi raz i założyć własną. O nadużycia, o niedopełnienie obowiązków, o złamanie praw konstytucyjnych. o własne straty i "uszczerbki" na życiu, opinii - łot ewer. Bo te nieludzkie twory z naszym obywatelstwem i w naszych mundurach też muszą ponieść konsekwencje.
          Wojsko jest dzisiaj ZA PIENIĄDZE. Kupili ich lojalność i oddanie. Same Kukizy na granicy.
          Na koniec powiedzą: "Ja tylko wypełniałem rozkazy". Na szczęście to nie będzie usprawiedliwieniem.
          To się nie mieści w głowie.
          Jeśli nie my ich - to oni nas. Oni są bezimienni. Przedłużenie macek dyktatury która już jest i panoszy się na nieswoich włościach.
          A my spokojnie czekamy na podwyżkę prądu. #DżKJP
          amen.

          Z netu
                 • wscieklyuklad Re: A taki sobie wierszyk specjalnie dla emogrant 22.08.21, 15:25
                  W piątek 20 sierpnia b.r. MSWiA wydało rozporządzenie znoszące zapisy Konwencji Genewskiej i szeregu innych aktów prawa, legalizujące tzw. pushback, czyli zepchnięcie do granicy.
                  Podpisał Maciej Wąsik - prawa ręka Mariusza Kamińskiego ...
                  Państwo PiS stworzyło cichcem kolejne prawo na doraźne potrzeby, prawo sprzeczne z przepisami prawa międzynarodowego ... teraz pogranicznicy i wojsko mogą WSZYSTKO!
                  Przepisy łamią dwa traktaty międzynarodowe. Jeśli chodzi o przyjmowanie uchodźców, konwencję genewską i dyrektywy unijne, które rozwijają konwencję - powiedział Witold Klaus ze Stowarzyszenia Interwencji Prawnych- Państwo nie może zastrzec, że nie będzie przyjmowało od kogoś wniosków, musi je przyjąć i rozpatrzyć. I musi to zrobić właściwy organ, a nie Straż Graniczna"
                  Oto treść: " Warszawa, dnia 20 sierpnia 2021 r.
                  Poz. 1536
                  ROZPORZĄDZENIE
                  MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI 1)
                  z dnia 20 sierpnia 2021 r.
                  zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego zawieszenia lub ograniczenia ruchu granicznego
                  na określonych przejściach granicznych
                  Na podstawie art. 16 ust. 3 pkt 2 ustawy z dnia 12 października 1990 r. o ochronie granicy państwowej (Dz. U.
                  z 2019 r. poz. 1776) zarządza się, co następuje:
                  § 1. W rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie czasowego
                  zawieszenia lub ograniczenia ruchu granicznego na określonych przejściach granicznych (Dz. U. poz. 435, z późn. zm.2)
                  )
                  w § 3 po ust. 2 dodaje się ust. 2a i 2b w brzmieniu:
                  „2a. Osoby, które nie należą do kategorii osób wymienionych w ust. 2, poucza się o obowiązku niezwłocznego
                  opuszczenia terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
                  2b. W przypadku ujawnienia osób, o których mowa w ust. 2a, w przejściu granicznym, na którym ruch graniczny został zawieszony lub ograniczony oraz poza zasięgiem terytorialnym przejścia granicznego, osoby takie zawraca
                  się do linii granicy państwowej.”.
                  § 2. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.
                  Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji: wz. M. Wąsik"
                  dziennikustaw.gov.pl/D2021000153601.pdf
                  www.tokfm.pl/.../7,103085,27445296,projekt-dot...

                  Z netu

                  Szanowny Pan Prezydent Wielkiej Białorusi widząc barbarzyństwo rzondu wolskiego zezwolił części Afgańczyków powrócić na ziemie swego płynącego mlekiem i miodem kraju
                  • wscieklyuklad Re: A taki sobie wierszyk specjalnie dla emogrant 22.08.21, 15:27
                   https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/98bk9kpTURBXy8zNzVlNmQxMDMxZWRlNmI0NmY5ODVhODJjODYwZTBkYi5qcGeSlQPNAXoAzQXqzQNUkwXNA47NAl-BoTAF

                   Z Behesztą poznaną dwa lata wcześniej 26-letnią aktywistką i dziennikarką z Kabulu, próbowałem skontaktować się od tygodnia. Jej telefon milczał. Najpierw łudziłem się, że uciekła za granicę. Potem zacząłem się bać, że wpadła w ręce talibów. Odezwała się pierwszego dnia istnienia proklamowanego przez nich Islamskiego Emiratu Afganistanu. Powiedziała, że na razie jest bezpieczna, ale nie ma żadnego planu B poza wyjazdem za granicę, o który desperacko się stara, ale raczej nie ma szans...

                   Z netu

                   Na szczęście bo będzie o jedną nielegalną uciekinierkę mniej.
                      • 1zorro-bis Re: A taki sobie wierszyk specjalnie dla emogrant 22.08.21, 17:01
                       big_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grin
                       Zorek,ktory niestety zatrzymal sie w czasie , moglby juz sobie darowac ta jazde po Polkach, nooo chyba ,ze zadna z nich nie chciala wtedy bobra z Poolandii i pozostal zal, ktory jak wiadomo- sciska ....big_grinbig_grin Bywa i tak ...big_grinbig_grinbig_grinbig_grin
                       No....pojezdzilo msie troche po nich , oj pojezdzilo.big_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grin I dlatego mam "Polke" z 1971 roku z UK....big_grinbig_grinbig_grin
                       • wscieklyuklad Re: A taki sobie wierszyk specjalnie dla emogrant 22.08.21, 17:24
                        1zorro-bis napisał(a):

                        > big_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grin
                        > Zorek,ktory niestety zatrzymal sie w czasie , moglby juz sobie darowac ta jazde
                        > po Polkach, nooo chyba ,ze zadna z nich nie chciala wtedy bobra z Poolandii i
                        > pozostal zal, ktory jak wiadomo- sciska ....big_grinbig_grin Bywa i tak ...big_grinbig_grin
                        > big_grinbig_grin
                        > No....pojezdzilo msie troche po nich , oj pojezdzilo.big_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grin I dlatego mam "
                        > Polke" z 1971 roku z UK....big_grinbig_grinbig_grin
                        >
                        To gratulacje z powodu wspólnego półwiecza.
                        • wscieklyuklad Re: A taki sobie wierszyk specjalnie dla emogrant 22.08.21, 17:50
                         Jedno gluPtasię udaje, że nie czyta Podwórka, drugie głuPtasię udaje, że nie chłonie Podwórka, a ostatnie czyta i NIE KUMA W ZĄBUŚ!

                         No to tłumaczę, choć bez nadziei na skumanie.

                         Będę wdzięczny za wskazanie postu, w którym piszę, iż zatrzymani na granicy z Wielką Białorusią powinni być natychmiast przepuszczeni bez względu na cel podróży.

                         To, co punktuję to ZBYDLĘCENIE mafijne, które nie tylko każe wegetować tym osobom w nieludzkich warunkach, ale BRONI dostępu tych, którzy chcą uchodźców wspomagać tak materialnie, jak i w kwestii zdrowia (blokada dostępu dla lekarki, odmowa interwencji ze strony pogotowia)

                         To, co punktuję, to ZBYDLĘCENIE, gdy w grę wchodzi intymność ( potrzeby fizjologiczne załatwiane w obecności skurwieli).

                         Jakim trzeba być garkotłukiem by nie kumać tak doprawdy prostego przekazu?

                         Siedzisz w tym swoim pierdziszewie tęskniąc za full wyżerą w pubie, cholesterol czy mafijna indoktrynacja zdewastowały twój mózg razem z uczuciowością wyższą?

                         I nie wklejaj pierdolenia o wojnie hybrydowej. Ucieczka przed śmiercią nie ma nic wspólnego z wojną hybrydową.

                         Szanowny Pan Prezydent Aleksandr Łukaszenka cofnął część uchodźców.
                         W ramach wojny hybrydowej?

                         Przypuszczam, że chciał ośmieszyć wolską mafię.
                   • sorel.lina Re: A taki sobie wierszyk specjalnie dla emogrant 22.08.21, 16:00
                    W poprzednim moim poście tutaj napisałam:

                    Polacy - tak w kraju, jak i na emigracji - są różni. Emigranci opuścili kraj tez z różnych powodów, jedni politycznych, drudzy ekonomicznych, inni z powodów osobistych, rodzinnych.
                    Nie oceniam motywów, którymi się kierowali, ale czuję zniesmaczenie,, gdy ci, którzy sami byli/ są emigrantami nie mają zrozumienia dla innych emigrantów,, bo im samym już się udało zapuścić korzenie w nowej ojczyźnie i zachowują się tak, jak w powiedzeniu „ pobożniejsi niż papież”. Albo odwrotnie: plują na kraj, który ich przyjął i zapewnił godne - przeważnie lepsze niż w starej ojczyźnie - warunki życia.


                    U sąsiadek czytam:

                    "Oczywiscie zorek nie jest emigrantem, tudziez pasierbica balwania , toz to urodzona angjelka ,co nie ?"
                    Tak ze polecam odkolegowac sie od emigrantek ,balwaniu."


                    " A pasierbica balwana wyjechala wiele lat pozniej, juz w czasach wolnej Polski".


                    A więc tak, drogie sąsiadki zza płota:

                    Tak, moja córka wyjechała wiele lat później niż Wy. Tak, wyjechała w czasach wolnej Polski. Najpierw na staż z rekomendacji dziekana wydziału UG ( studiowała anglistykę). Wtedy właśnie poznała w UK swojego przyszłego męża. Na stałe wyjechała po ślubie (w Zakopanem! smile ) już jako żona Anglika.

                    Nie, nie była emigrantką nielegalną, ani polityczną, ani ekonomiczną, przed nikim też nie uciekła.
                    Nie pluje ani na swoją pierwszą, ani na przybraną Ojczyznę, ani na Rodaków krajowych, ani na emigracyjnych.

                    Tak więc również proszę się od niej "odkolegować". Dziękuję za uwagę.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka