Dodaj do ulubionych

W końcu pękło! ✌️

30.08.21, 17:21
Jest zgoda przewodniczącego KRRiT na wpis do rejestru programu TVN24

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wydał zgodę na wpis do rejestru programu TVN24. Decyzja zapewnia ciągłość nadawania także po 26 września bieżącego roku niezależnie od wyników toczących się obecnie postępowań.

Postępowanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie przedłużenia koncesji dla TVN24 trwało od przeszło 17 miesięcy. Niedawno stacja pozyskała holenderską licencję na nadawanie w Polsce.

✌️✌️✌️👍👍👍

Jest zgoda przewodniczącego KRRiT na wpis do rejestru programu TVN24. Decyzja zapewnia ciągłość nadawania niezależnie od wyników toczących się obecnie postępowań.

Przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski wysłał do operatorów telewizyjnych zgodę na wpis do rejestru programu "TVN24" na koncesji Discovery Communications Benelux B.V. – głosi komunikat KRRiT.

Jak wynika z komunikatu KRRiT, rejestracja będzie obowiązywać po dokonaniu przez operatorów opłaty za wpis do rejestru w wysokości 113 zł.

Od 17 miesięcy trwało postępowanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie przedłużenia koncesji dla TVN24.
NIedawno TVN24 dostała holenderską koncesję na nadawanie. Oznaczało to, że jeśli nawet Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie wydałaby decyzji o przedłużeniu koncesji TVN24, dalsze nadawanie umożliwi koncesja holenderska. W takiej sytuacji jednak TVN24 nie podlegałaby ocenie KRRiT.
Zarząd TVN zwrócił uwagę, że holenderska koncesja nie rozwiązałaby problemu w związku z przyjętą przez Sejm nowelizacją.
Obserwuj wątek
  • sorel.lina Re: W końcu pękło! ✌️ 30.08.21, 19:02
   A jednak wyszło na moje. Tak zapowiadałem. Kaczyński wywołał burzę, postraszył. Dokonał rozpoznania bojem. LexTVN był kartą przetargową Kaczyńskiego, który licytuje wysoko i gra ryzykownie losem 38 milionów Polaków, ale gdy poczuje po drugiej stronie siłę, z podkulonym ogonem wycofuje się na wcześniej upatrzone pozycje. Kaczyński niszczy słabych, przed silnymi gnie kark.
   I warto pamiętać o tym, że już wyrządzonych szkód szybko się nie da naprawić. Zaufanie inwestorów i polityków do Polski jest fatalne. Rany po wojenkach Kaczyńskiego będziemy leczyć przez lata.
   Uwaga: To jeszcze nie koniec batalii. Kaczyński się ugiął i wydał polecenie KRRiT, gdyż Discovery i tak dostało koncesję dla TVN24 z Holandii. Teraz będzie bitwa o naziemną TVN. Obecna koncesja kończy się w lutym 2022 r.

   W.Tyszkiewicz
      • sorel.lina Re: W końcu pękło! ✌️ 30.08.21, 22:11
       Zgodnie z regulaminem wyróżnienie Medalem Wolności Słowa mogą otrzymać osoby angażujące się w działalność na rzecz dobra wspólnego, w tym m.in.: obywatelską, społeczną, kulturalną, artystyczną, naukową, dziennikarską i publicystyczną. Wydarzenie jest organizowane w trosce o promowanie mądrych słów w przestrzeni społecznej oraz wybitnych osób je głoszących, dojrzałą debatę publiczną oraz utrzymanie wolności słowa w Polsce.

       Medale w trzech kategoriach

       Medale Wolności Słowa zostały wręczone po raz pierwszy w trzech kategoriach:
       Media, Instytucja i Obywatel.

       Do 30 lipca Fundacja Grand Press zbierała zgłoszenia kandydatur. W kategorii Media mogły ich dokonać kolegia redakcyjne polskich mediów, w kategorii Instytucja zgłaszającymi były organizacje pozarządowe, fundacje oraz stowarzyszenia, a w kategorii Obywatel - pełnoletni internauci.

       W kategorii Instytucja laureatem został Adam Bodnar, były rzecznik praw obywatelskich. Nominowani byli także Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19 oraz Ewa Wrzosek, prokurator, członkini stowarzyszenia Lex Super Omnia.

       W kategorii Media zwycięzcą został Andrzej Poczobut, korespondent "Gazety Wyborczej" na Białorusi, obecnie uwięziony przez reżim Alaksandra Łukaszenki. Fundacja Grand Press wskazała wcześniej także kandydatury Jarosława Jabrzyka, redaktora naczelnego "Superwizjera" TVN oraz Piotra Pacewicza, redaktora naczelnego OKO.press.

       W kategorii Obywatel laureatką została Agnieszka Jankowiak-Maik, nauczycielka historii znana jako Babka od Histy. Nominowane były także: Katarzyna Augustynek, aktywistka uliczna znana jako Babcia Kasia oraz Olga Tokarczuk, laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

       Medal Wolności Słowa za świadectwo życia przyznano byłemu więźniowi obozu Auschwitz-Birkenau Marianowi Turskiemu.

       https://tvn24.pl/najnowsze/cdn-zdjecie-1gqpne-nominowani-do-medalu-wolnosci-slowa-5233846/alternates/LANDSCAPE_840
       • sorel.lina Re: W końcu pękło! ✌️ 30.08.21, 22:13
        Prezes Fundacji Grand Press: zróbmy wszystko, byśmy nie dali władzy, żadnej władzy, pomiatać wolnością słowa

        Prezes Fundacji Grand Press Weronika Mirowska zwróciła uwagę, że "wśród 21 postulatów Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego, który spisali strajkujący przed 41 laty, dopiero siódmy dotyczył spraw płacowych". - Za to już w punkcie trzecim robotnicy żądali: przestrzegać zagwarantowanej w konstytucji PRL wolności słowa, druku, publikacji, a tym samym nie represjonować niezalenych wydawnictw oraz udostępnić środki masowego przekazu dla przedstawicieli wszystkich wyznań - wskazywała.
        Oceniła, że "to smutny paradoksu, że po ponad trzech dekadach po upadku PRL to żądanie jest wciąż aktualne". - Jak wtedy robotnicy, tak i my dziś żądamy przestrzegania zagwarantowanej w konstytucji wolności słowa i nie represjonowania niezależnych mediów, w tym telewizji - oświadczyła.
        - Gdy kilkanaście miesięcy temu zaczynaliśmy prace nad Medalem Wolności Słowa, nie sądziliśmy, że rok 2021 będzie taki trudny, że celem władzy będzie zamykanie ust dziennikarzom i ograniczenie obywatelskiego prawa do informacji. Rok temu wierzyliśmy, że Polska nie pójdzie drogą Węgier, które straciły swoje wolne media. Dziś wiemy, że byliśmy naiwni - mówiła Mirowska.
        Jak powiedziała, "zniszczenie polskich mediów publicznych, przejęcie przez państwo prasy regionalnej oraz lex TVN, czyli próba przejęcia kontroli nad największym prywatnym nadawcą telewizyjnym, to już nie są sygnały ostrzegawcze, to już jest alarm". - Alarm ten głośno i odważnie wszczynają kandydaci do Medalu Wolności Słowa i im chcielibyśmy za to bardzo serdecznie podziękować. Zróbmy wszystko, byśmy nie dali władzy, żadnej władzy, pomiatać wolnością słowa - podsumowała.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka