03.10.21, 19:27
Podobno na prośbę ePiSkopatu w wielu parafiach dziś modlono się za migrantów 🙄
To pozwólcie,że zapytam jak oni mają się najeść tą modlitwą,
gotuje się ją czy piecze🤔 a jak się w nią ubrać, która modlitwa to buty a która kurtka🤔
Czekamy na instrukcję drodzy parafianie 😡

Z netu

Podaję instrukcję.
Dziś homilię w trakcie mszy wygłosiła zakonnica pełniąca misję w Burundi. Opisała dramatyczną sytuację tamtejszych mieszkańców, zwłaszcza problemy żywnościowe i wynikającą z nich nadumieralność dzieci.
Jednym z najbliższych planów jest budowa szkoły. Zakonnica podziękowała za ewentualne wsparcie finansowe parafian.
Po wygłoszeniu homilii katabas stwierdziło, iż dzisiejsza taca jest przeznaczona na potrzeby... uckiego seminarium duchownego.
Z tego też powodu opuściłem kościółek z początkiem komunii, tym chętniej, że nie przystąpiłem do spowiedzi i nie chciałem popełnić świętokradztwa.
Obserwuj wątek
    • wscieklyuklad Re: HA6 03.10.21, 19:36
     Wojciech Maziarski
     Przecieram oczy z niedowierzania. Nawet jak na standardy tej władzy to coś niewiarygodnego: ministerstwo klimatu i środowiska opowiada się za tym, by zezwolić na polowania w rejonie przy granicy, gdzie obowiązuje stan wyjątkowy. Chcą tam wpuścić ludzi ze strzelbami, żeby w tych krzakach strzelali!!!
     Będą strzelać do poruszających się celów w rejonie, gdzie codziennie odnajdywani są ludzie - dorośli i dzieci - a to tonący w bagnie, a to zamarzający w lesie. Przecież nie trzeba wielkiej wyobraźni, by uświadomić sobie, że w takim razie teraz dojdzie nam nowa kategoria ofiar: będą to ludzie postrzeleni i zastrzeleni przez myśliwych, którym będzie się wydawać, że strzelają do dzika - a to afgańskie czy irackie dziecko.
     I pojawią się też wszelkiego rodzaju psychole i degeneraci, którzy będą tu ciągnąć, by zapolować na "ciapatego zoofila". Przecież władza pozwala polować. Co więcej, można to robić bez świadków, więc hulaj dusza. Nikt później nie udowodni, że to nie był nieszczęśliwy wypadek. Dziennikarze i aktywiści społeczni mają zakaz wstępu, więc nie trzeba się przejmować, że jakiś lewak czy inny antynarodowy mięczak złoży donos...
     Naprawdę szok: z kamerą przyjechać nie wolno, a ze strzelbą wolno.
     Ale nie sądzę, by panowie z ministerstwa nie zdawali sobie sprawy z tego wszystkiego. Oni to doskonale wiedzą. I w ogóle im to nie przeszkadza.
     Ta władza przekroczyła granicę, za którą w pełni zasłużyła na określenie "zbrodnicza".
         • wscieklyuklad Re: HA6 03.10.21, 19:57
          7 mln 117 tys. zł trafiło do Fundacji Lux Veritatis Rydzyka z funduszu sprawiedliwości dla ofiar przestępstw.
          Złodzieje!

          Z netu

          Ale łoco chodzi? Przecież to ofiara przestępczej, żydolewackiej nagonki!
           • wscieklyuklad Re: HA6 03.10.21, 20:07
            Sąd Dyscyplinarny I instancji uniewinnił sędziego Marka Omelana z Elbląga, na którego spadły represje, bo chciał odwołania 👉ławniczki i działaczki Solidarnej Polski – partii ministra Zbigniewa Ziobry – za wulgarne zachowanie w czasie narady nad wyrokiem po rozprawie.
            🔴Rzecznik Dyscyplinarny chciał ukarać Sędziego Marka Omelana za to, że podczas przesłuchania przez Rzecznika Dyscyplinarnego przy Sądzie Dyscyplinarnym w Szczecinie dysponował i posłużył się dokumentami, którymi jako już były Prezes Sądu nie powinien. Chodzi o dokumenty dotyczące narady sędziowskiej, które potwierdzały zachowanie ławniczki, na którą jako Prezes Sądu Okręgowego złożył skargę do Rady Miejskiej w Elblągu.
            🔴Jak się później okazało ławniczka, o której odwołanie, w poczuciu troski o dobro wymiaru sprawiedliwości, wystąpił sędzia Marek Omelan była członkinią partii 👉Zbigniew Ziobro 👉Solidarna Polska.
            W związku z tym na sędziego Omelana spadły 👉represje.
            🔴Sąd Dyscyplinarny uznał, że SSO Marek Omelan nie tylko w żaden sposób nie uchybił godności sędziego, ale też że miał prawo posługiwać się kopią dokumentu, który zresztą był właściwie zabezpieczony przed dostępem osób trzecich, na potrzeby obrony w sprawie dyscyplinarnej, o której dowiedział się z mediów, zanim została formalnie wszczęta.
            ⤵️⤵️⤵️
            komitetobronysprawiedliwosci.pl/sedzia-marek.../
               • wscieklyuklad Re: HA6 04.10.21, 14:40
                "Gdzie są dzieci?" na rozdaniu nagród Nike. Piątek: To całe faszystowskie g***o też się kiedyś skończy
                oprac. Wiktoria Beczek 03.10.2021 21:34
                Rozdanie nagród Nike obfitowało w gesty solidarności z cudzoziemcami koczującymi na granicy polsko-białoruskiej. Wszyscy nominowani nawiązywali do tego w mniejszy lub większy sposób. Najostrzej swoje zdanie wyraził Grzegorz Piątek. - To całe faszystowskie g***o, w którym w tej chwili się znajdujemy, też się kiedyś skończy. Bądźmy gotowi od pierwszego dnia tę [nową] rzeczywistość sobie budować - powiedział.
                Gala wręczenia Nagrody Literackiej Nike w Warszawie

                Jeszcze przed prezentacją nominowanych książek, prowadząca galę Grażyna Torbicka zwróciła uwagę na kartki, które wznosiła do góry widownia zebrana w bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego. Zapisano na nich imiona i wiek dzieci z Michałowa i pytanie: "Gdzie są dzieci?".

                Gala wręczenia Nagrody Literackiej Nike w WarszawieGala wręczenia Nagrody Literackiej Nike w Warszawie Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

                - Chcielibyśmy, żeby to był wieczór beztroski i radosny, ale państwa swego rodzaju manifestacja, która rozpoczęła ten wieczór, te pytania, które zadają państwo na kartkach, to są sprawy, których nie możemy oczywiście po prostu zostawić za drzwiami. To są sprawy, które oczywiście budzą sprzeciw nas wszystkich. Te pytania, które są na kartkach, te pytania, które nie mają odpowiedzi, ale na które odpowiedzi muszą się znaleźć - powiedziała Torbicka.
                Grupa kilkunastu uchodźców i 8 dzieci z Syrii przed budynkiem Straży Granicznej w Michałowie
                SG o uchodźcach z Michałowa: Zawróciliśmy te osoby na linię granicy

                Z kolei Grzegorz Piątek, nominowany za książkę "Najlepsze miasto świata. Warszawa w odbudowie 1944 - 1949", gdy zaproszono go na scenę, powiedział:

                W tej książce jest być może iskierka nadziei, albo ważna lekcja. Jej bohaterowie w najgorszym czasie naszej historii, podczas wojny, wyobrażali sobie to lepsze miasto. I kiedy przyszedł ten dzień, kiedy mogli zacząć działać, wyrwali się do roboty i zaczęli to lepsze miasto budować. Myślę, że tego powinniśmy się od nich uczyć, tego optymizmu, nadziei, entuzjazmu, który pozwala to zrobić. To całe faszystowskie g***o, w którym w tej chwili się znajdujemy, też się kiedyś skończy. Bądźmy gotowi od pierwszego dnia tę rzeczywistość sobie budować.

                Nominowana za książkę "Lajla znaczy noc" Aleksandra Lipczak odczytała natomiast list grupy Rodziny bez granic. "Jako matki, jako rodziny, jako ludzie zwracamy się ponad politycznymi podziałami do matek, rodzin i osób, które mają wpływ na decyzje dotyczące granicy wschodniej. Wszyscy doskonale wiemy, jak pomóc choremu, głodnemu, zziębniętemu, przestraszonemu dziecku. Nie możemy pozwolić na to, żeby w naszym kraju dzieci były wywożone na śmierć do lasu. Wykonajcie dziś, zaraz jeden telefon do kogoś, kogo znacie, a kto może sprawić, że te dzieci nie umrą. To bardzo proste: od wielu godzin nie dostały nic do jedzenia, trzeba działać natychmiast" - napisano w liście.

                Również Emil Młynarski, który wraz z Jazz Band Młynarski Masecki zapewniał oprawę muzyczną, między zwrotkami piosenki powiedział, że nigdy nie przypuszczał, że przyjdzie mu oglądać takie zdjęcia w kraju, który tak bardzo kocha.


                Niebywała żydolewacka prowokacja. Toż to JAWNY DONOS na Demokratycznie Wybrane Wadze!


                 • wscieklyuklad Re: HA6 04.10.21, 15:01
                  Pięć powodów dla których sytuacja na granicy może być ustawką PiS z Łukaszenką.

                  wiesci24.pl/2021/10/02/piec-powodow-dla-ktorych-sytuacja-na-granicy-moze-byc-ustawka-pis-z-lukaszenka/?fbclid=IwAR1wwsmPwtgoiAyEV8vnbo_xBGku1EeGZzjbdxuHxBx1Wolo0BaP9DVy2S8
                  • wscieklyuklad Re: HA6 04.10.21, 15:04

                   OKO.press

                   Piotr Pacewicz
                   22 września 2021
                   Pięć białoruskich kłamstw Dudy w debacie ONZ. Co jedno, to bardziej wykręcone


                   oko.press/piec-bialoruskich-klamstw-dudy-w-debacie-onz-co-jedno-to-bardziej-bezczelne/?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR1SHzSoTU7WM8U3fAmRtMzQ5mqo0rIJneIaXKLOY5WZ13iWSWOiNUlvtYg#Echobox=1632767441
                         • wscieklyuklad Re: HA6 05.10.21, 14:34
                          https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/244512233_10219190939074392_77691471238392009_n.jpg?_nc_cat=111&ccb=1-5&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=KLq2ROLEI-kAX_CIzf-&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=e2e27c5623bb58ac702f0512a2481af8&oe=61618089
                          https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/244426444_10219190939794410_2241537593080638356_n.jpg?_nc_cat=111&ccb=1-5&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=lpXhW_HzpqYAX-e4MX8&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=bca5cc976d96c5ad4eea43e0dda39911&oe=6160A56B

                          Opowiada starodawne dzieje,
                          Bohaterski wskrzesza czas.
                          O rycerstwie spod kresowych stanic,
                          O obrońcach naszych polskich granic...
                          A nad dziećmi wiatr szumny, wieje I dębowy huczy las.
                          ***** ***
                         • wscieklyuklad Re: HA6 05.10.21, 16:11
                          Czas złodziei Kaczyńskiego
                          Czekałem na poranną relację na żywo TVPiS z zatrzymania Zbigniewa Ziobry, za złodziejstwo i bezprawne rozporządzenie 280 milionami złotych przeznaczonych dla osób pokrzywdzonych. Widocznie najbardziej pokrzywdzony przez sprawiedliwość jest Ziobro, bo nawet go nie krytykują.
                          Jak go nie aresztowano, bo sam jest pokrzywdzony, albo za dużo wie, to może władza odwiedzi go, jak Blidę, albo jak Leppera, czy leżącego Kosteckiego? Może odwiedzą publicznie jak Adamowicza na wiecu, zatrzymają jak Stachowiaka, albo jak ostatnio trzech pupilków Szymczyka na Dolnym Śląsku. Może umrze nagle z wyrzutów sumienia jak duchowni pedofile…Pomyślałem, że może zejdzie z drogi prezesa poprzez cowid-19 w zamkniętym szpitalu, albo od świeżego powietrza. Może przypadkowo wyjdzie na drogę albo uwolni się czad w domu.
                          Uff… na szczęście nic takiego się nie stało.
                          „Panta rhei” – wszystko płynie, jak mawiał Heraklit z Efezu. Zgodnie z planami okupacyjnego okradania Polaków i tworzenia nowych elit bogatych właścicieli kraju mafii Kaczyńskiego.
                          I co im zrobicie?
                          Przestępca generalny kraju Zbigniew Ziobro nie został nawet zdymisjonowany, bo jego faszystowska i antyunijna partyjka jest niezbędna do trwałej okupacji kraju przez łupieżcę mafijnego Jarosława. Jego duch bezkarnego złodziejstwa pasuje do zespołu odlotowych PiS-ministrów-krętaczy jeszcze nieosądzonych i tych już ułaskawionych.
                          Nie pytajcie Kaczyńskiego o setki ukradzionych milionów złotych, nie pytajcie o miliardy, ani nawet o biliony, bo polskie pieniądze, złoto i państwo są PiS-u, bo wygrali wybory, czekając „8 ostatnich lat...”
                          Wasze, Polacy jest tymczasowo 500+ i biliony złotych długów do spłacenia, a jeszcze nie skończyli kraść. W zasadzie dopiero zaczynają.
                          Nie pytaj więc, co PiS odda do majątku twojego, ale co jeszcze masz, by dać ukraść mafii Kaczyńskiego.
                          Adam Mazguła
                          Ps. Przypominam, że PiS ukrywa, nie wszczyna, umarza, mataczy… setki afer z udziałem swoich członków i tych niewygodnych politycznie.
                         • wscieklyuklad Re: HA6 05.10.21, 16:30
                          "Niemcy powinno się bombardować co 50 lat". Prokuratura bada skandaliczne słowa radnego PiS.

                          KURWA ZNÓW KTOŚ DONIÓSŁ?

                          natemat.pl/376943,slowa-dariusza-wojcika-o-bombardowaniu-niemiec-prokuratura-zbada-sprawe?utm_source=facebook&utm_medium=referral&utm_campaign=ownsm&fbclid=IwAR0kgRpZpdZvVsQ3jdn1pjEJiurGegca19lkQTWUI9CLE7Qgsq0eKJkmUvM
              • wscieklyuklad Re: HA6 05.10.21, 16:56
               Krystyna Duda, ciocia prezydenta Andrzeja Dudy, otrzymała nową posadę. Krewna głowy państwa będzie teraz zasiadała w Radzie Miasta Opola, gdzie zajmie miejsce byłego radnego Prawa i Sprawiedliwości skazanego za jazdę po pijanemu.

               Z netu

               I susznie!
                     • wscieklyuklad Re: HA6 06.10.21, 16:43
                      www.gazeta.pl/0,0.html?mtpromo=enc02qhrmpup536udraocblescrjdksifjficroec2jemzmadyegvjmudrqmcblct4igvjnmt3ig2ri&utm_campaign=amtpc_FB_GazetaNow

                      biedne kretynię
                      • wscieklyuklad Re: HA6 06.10.21, 16:47
                       https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/244468993_1795538967318988_4542038425050162101_n.jpg?_nc_cat=103&ccb=1-5&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=To5fp32gjVwAX95EGeV&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=891501e5c82a7a781d319c3fcf9debbb&oe=6182A3E8

                       Po blisko czech latach od zabójstwa, biegli dobiegli do wniosku, że jednak świr miało ograniczoną zdolność kumania wobec czego może stanąć przed obliczem kasty. Dobiegnięcie jednak do wniosku, że częściowo kumał powoduje, że kasta może orzec wyjątkowo łagodną karę.
                        • wscieklyuklad Re: HA6 06.10.21, 20:15
                         Glapiński: "To do nas przychodzi cały świat i chce pożyczać."
                         No Czesi to nawet na bezzwrotnie

                         Z netu

                         Niestety psychiatria nie zna metod leczenia następstw braku mózgu.
                         • wscieklyuklad Re: HA6 07.10.21, 17:34
                          https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/244762304_4575834029191118_7089782314771728412_n.jpg?_nc_cat=100&ccb=1-5&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=OTwE-OhcSJMAX-TbxL4&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=6286ef22ad9c084e2bbe715edc9cf923&oe=61634071

                          Na granicy z Białorusią mężczyźni po cywilnemu z pałkami w dłoniach. Zaraz powiedzą w świecie, że Polacy biją i mordują uchodźców. Władza PiS jest obłakna, że dopuszcza do takich sytuacji

                          z netu.

                          I susznie powiedzą, choć mylą nazwę kraju. Powinno być Wolska
                         • wscieklyuklad Re: HA6 08.10.21, 14:28
                          RZECZNICZKA STRAŻY GRANICZNEJ POTWIERDZA AUTENTYCZNOŚĆ NAGRAŃ
                          Dziennikarzowi Gazety Wyborczej Maciejowi Chołodowskiego udało się uzyskać wypowiedź rzaczniczki Straży Granicznej dotyczącą skandalicznego zachowania funkcjonariuszy.
                          Mężczyzna który wymachiwał pałką i atakował bezbronnych migrantów to funkcjonariusz Straży Granicznej.

                          z netu

                          To gówno już powinno szukać nowej pracy.
                         • wscieklyuklad Re: HA6 08.10.21, 15:06
                          Wojciech Hermeliński: Unicestwienie traktatów to Polska poza Unią
                          To kolejne orzeczenie, które unicestwia traktaty. Zmierzamy do tego, aby przepisy unijne przestały obowiązywać, czyli de facto do wyłączenia się z uczestnictwa w Unii Europejskiej – mówi nam sędzia Wojciech Hermeliński, prawnik, adwokat, sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku, przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej w latach 2014-2019. I dodaje: – Oczywiście, że nikt nie uzna tego orzeczenia. W UE chyba nie będzie zaskoczenia, bo UE zaczyna kłaść na nas krzyżyk, mówiąc brzydko
                          JUSTYNA KOĆ: Co oznacza orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego pod kierownictwem Julii Przyłębskiej?
                          WOJCIECH HERMELIŃSKI: To orzeczenie zawiera trzy najważniejsze punkty. To kwestie związane ze stosowaniem przez sądy przepisów, które są przez TK uznane za niekonstytucyjne, czyli są uchylone przez ustawodawcę. Chodzi też o kwestie związane ze stosowaniem konstytucji wobec przepisów niezgodnych z konstytucją. I kwestia podważania decyzji prezydenta powołującej sędziów i braku możliwości podważenia uchwały KRS, która przedstawia prezydentowi kandydatów. Dla mnie było jasne od samego początku, że to orzeczenie będzie takie, jak zapadło dzisiaj. W tej formułce dodano jakąś dziwna preambułę, nie wiem czemu to miało służyć.
                          Czy orzeczenie TSUE miało wpływ na decyzję TK Przyłębskiej?
                          Nie chcę snuć teorii spiskowych, ale myślę, że to orzeczenie bardziej zdeterminowało do wydania tego wyroku. Przyznam, że z uwagą śledziłem poprzednie rozprawy, szczególnie tę ostatnią, gdzie
                          PRZYPUSZCZONO NIEMALŻE ZMASOWANY ATAK NA PRZEDSTAWICIELI RPO.
                          Wówczas w 100 proc. stało się dla mnie oczywiste, jaki będzie wyrok.
                          To kolejne orzeczenie Trybunału, które unicestwia traktaty, krok po kroku, kawałek po kawałku. Pomału odcinamy fragmenty traktatu i niestety zmierzamy do tego, aby przepisy unijne przestały obowiązywać, czyli de facto do wyłączenia się z uczestnictwa w UE.
                          Co powinien zrobić Trybunał, skoro już taki wniosek został przez premiera złożony?
                          Uważam, że postępowanie powinno być umorzone, czego domagał się Rzecznik, bo mamy tu sztucznie kreowany problem sprzeczności czy konkurencji nie do usunięcia pomiędzy konstytucją a prawem unijnym. Nie można stawiać sprawy w ten sposób, jak robi to władza i Trybunał, że chce się wprowadzić jakąś hierarchię prawa, że ważniejsza konstytucja, niż prawo unijne, czy na odwrót. Nie można wprowadzać takiej hierarchii, bo po pierwsze Trybunał Luksemburski i Strasburski nie badają konstytucji, bo nie mają do tego żadnego tytułu prawnego, żeby to robić.
                          TUTAJ NIE CHODZI O KWESTIĘ HIERARCHII, KTÓRE PRAWO WAŻNIEJSZE, TYLKO O PIERWSZEŃSTWO KONKRETNEGO PRAWA W KONKRETNYCH SYTUACJACH.
                          Trzeba zauważyć, że ostatnie orzeczenia Trybunału Luksemburskiego nie dotyczyły wcale konstytucji. W orzeczeniu dotyczącym Izby Dyscyplinarnej Trybunał powoływał się na ustawę o Sądzie Najwyższym, bo tam jest do ustawy wprowadzona ID. W konstytucji nie ma o tym mowy. Kwestia tzw. ustawy kagańcowej też dotyczyła prawa o ustroju sądów powszechnych. Sędzia sprawozdawca mówił o trzech punktach wniosku premiera dotyczącego nominacji sędziowskich i braku możliwości odwołania się przez osoby, które nie zostały prezydentowi przedstawione. Tu też nie chodzi o konstytucję, tylko ustawę o KRS, gdzie przepis, który dawał możliwość odwołania, został usunięty. Wprowadzanie w tym kontekście konstytucji to mydlenie oczu i wprowadzanie w błąd. TK już dwukrotnie powiedział, że konstytucja jest najważniejsza.

                          cdn
                         • wscieklyuklad Re: HA6 08.10.21, 15:07
                          Czyli pana zdaniem nie ma sprzeczności między konstytucją a prawem unijnym, a wyrok jest na polityczne zamówienie?
                          Niestety, ale to będzie kolejny argument dla władz, które nie będą uznawać i będą sprzeciwiać się orzeczeniom TSUE. Nie do pomyślenia jest, żeby w cywilizowanym kraju władze, które mienią się mianem demokratycznych, mówiły: my tego wyroku nie wykonamy. Przecież w kwestii odwołań od decyzji KRS kandydatów na sędziów, którzy nie zostali przedstawieni prezydentowi, nie zostało wykonane postanowienie Naczelnego Sądu Administracyjnego, i to przez prezydenta.
                          WYRAŹNIE W JEDNYM Z WYROKÓW ZOSTAŁO PODKREŚLONE, ŻE PREZYDENT W SPOSÓB RAŻĄCY NARUSZYŁ PRAWO, BO ODMÓWIŁ WYKONANIA WYROKU NSA, KTÓRY NAKAZYWAŁ WSTRZYMANIE POSTĘPOWANIA, DOPÓKI SN NIE ROZPOZNA ODWOŁANIA OD DECYZJI KRS.
                          Generalnie jest tu odmowa wykonania, realizacji traktatów i odmowa wykonywania sądów polskich, krajowych. To jest niespotykanie w cywilizowanych krajach, żeby tak się zachowywał prezydent, Trybunał i rzecznicy dyscyplinarni.
                          Jakie to będzie rodzić konsekwencje na świecie? Czy Bruksela, TSUE uznają to orzeczenie?
                          Oczywiście, że nikt nie uzna tego orzeczenia. W UE chyba nie będzie zaskoczenia, bo UE zaczyna kłaść na nas krzyżyk, mówiąc brzydko. Przy obecnym układzie politycznym nie widać szans, aby coś mogło się zmienić, i pewnie oczekuje na zmiany. Wtedy trzeba będzie to wszystko, co teraz zostało rozregulowane i zdezelowane, zniszczone, naprawić. To bardzo przykre.
                         • wscieklyuklad Re: HA6 08.10.21, 15:09
                          Joanna Urbańska-Jaworska

                          Zatrzymują urzędników burmistrza z PiS za przekupywanie wyborców podczas wyborów samorządowych.

                          Prokuratura zatrzymała kolejnych pracowników Urzędu Miasta i Gminy Bogatynia z czasów burmistrza z PiS. Są podejrzani o łapownictwo i przekupywanie wyborców podczas wyborów samorządowych w 2018 r.

                          Bogatynia ma problem nie tylko z kopalnią Turów. Prokuratura Krajowa od miesięcy prowadzi śledztwo w sprawie nieprawidłowości w Urzędzie Miasta i Gminy Bogatynia.

                          Teraz kolejne osoby wysoko postawione w magistracie usłyszały prokuratorskie zarzuty.
                          Zatrzymanych zostało kolejnych siedmiu urzędników. Wszyscy zajmowali wcześniej kierownicze stanowiska.

                          Bogatynia. Burmistrz Andrzej G. związany z PiS.

                          Prokuratura informuje, że zatrzymani mogli dopuścić się nieprawidłowości w związku z pełnieniem funkcji publicznych. Chodzi o pomaganie byłemu burmistrzowi Andrzejowi G. w wygraniu wyborów. Przypomnijmy - Andrzej G. jeszcze w 2017 r. był członkiem Prawa i Sprawiedliwości i zasłynął ze swojego zaangażowania.

                          Jak pisała "Polityka", już kilka dni po katastrofie smoleńskiej, jako pierwszy w Polsce, mianował prezydenta Lecha Kaczyńskiego Honorowym Obywatelem Miasta i Gminy, a nazajutrz zarządził wyjazd do Warszawy.

                          Lokalne portale publikowały w 2010 r. treść oficjalnego oświadczenia burmistrza. "Pogrążony w głębokim bólu pragnę poinformować, iż w dniu 13 kwietnia 2010 roku na mój wniosek Rada Gminy i Miasta Bogatynia w dowód najwyższego uznania dla tragicznie zmarłego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej podjęła uchwałę w sprawie nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Lechowi Aleksandrowi Kaczyńskiemu.

                          Jeszcze tak niedawno cieszyliśmy się z przygotowań do złożenia przez Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego wizyty w naszym mieście (…). Niestety tragiczne zdarzenia z soboty 10 kwietnia 2010 roku dramatycznie przerwały nadzieje wielu Polaków, w tym nasze oczekiwanie na to wyjątkowe spotkanie" - przekazywało zinfo.pl.

                          Bogatynia. Dni Pamięci Lecha Kaczyńskiego.

                          W 2017 r. burmistrz G. postanowił zorganizować "Dni Pamięci Lecha Kaczyńskiego". Zapowiadał wtedy "szereg wydarzeń o podniosłym charakterze i z ogromną zawartością merytoryczną": mszę świętą, wykłady i panele dyskusyjne wspominające Lecha Kaczyńskiego, konferencje naukowe, wystawy, projekcje filmów, a także spektakle i koncerty patriotyczne.

                          Programu nie opublikował. Podał go na Facebooku portal „Bogatynia, jakiej nie znacie". Pisano m.in. o organizacji międzynarodowej wystawy kotów nierasowych "Sierściel bez granic" czy meczu między drużynami Lech Bogatynia i Jarosław Bogatynia.

                          Bogatynia. Andrzej G. wybory przegrał.

                          Przed wyborami samorządowymi w 2018 r. Andrzej G. został zawieszony w prawach członka PiS. Startował ze swojego komitetu, ale na stronie PKW wpisano, że jest członkiem partii Jarosława Kaczyńskiego.

                          Burmistrz Andrzej G. w wyborach samorządowych 2018 startował ze swojego komitetu, ale na stronie PKW wpisano, że jest członkiem PiS screen ze strony Państwowej Komisji Wyborczej

                          G. przeszedł do drugiej tury - w pierwszej zdobył prawie 5 tys. głosów, drugi kandydat Wojciech Błasiak otrzymał wtedy ponad 2 tys. Ostatecznie jednak burmistrz G. wyborów nie wygrał. W drugiej turze miał o około 650 głosów mniej od rywala.

                          W obu turach - według prokuratury - burmistrz, wspomagany przez urzędników, miał korumpować wyborców. I m.in. właśnie tego dotyczą prokuratorskie zarzuty. Wg śledczych podczas wyborów doszło do przekupienia co najmniej kilkuset głosujących z terenu gminy Bogatynia.

                          Bogatynia. Według prokuratury burmistrz rozdał nagrody, z których płacono wyborcom.

                          "Wyborcy, którym zapłacono, podczas głosowania w pierwszej turze wyborów mieli wskazać na Tomasza T., kandydującego na stanowisko radnego oraz w pierwszej i drugiej turze na Andrzeja G., będącego w tym okresie burmistrzem i kandydującego ponownie na to stanowisko" - informuje biuro prasowe Prokuratury Krajowej.

                          Prokurator ustalił, że po ogłoszeniu wyników pierwszej tury wyborów samorządowych, w których nie została rozstrzygnięta kwestia wyboru na stanowisko burmistrza, Andrzej G. "w porozumieniu ze swoimi współpracownikami, ustalił, że środki finansowe niezbędne do przekupienia wyborców, uzyska m.in. przyznając wysokie nagrody finansowe, w wysokości 10 tys. złotych netto, zaufanym urzędnikom Urzędu Miasta i Gminy. Podobnie środki na nagrody miały być gromadzone w spółkach podległych gminie".

                          Z tych nagród zaufani urzędnicy burmistrza mieli opłacić wyborców. Stąd postawione im zarzuty: pomagania byłemu burmistrzowi w przywłaszczaniu mienia gminy, przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz korupcji wyborców.

                          Urzędnicy po usłyszeniu zarzutów nie zostali zatrzymani. Musieli wpłacić poręczenia majątkowe (od 10 do 50 tys. zł), nałożono na nich też dozór policji i zakazano kontaktowania się z innymi podejrzanymi.

                          Zaufanym burmistrza G. grozi teraz 10 lat więzienia. W tej sprawie zarzuty postawiono już w sumie 17 osobom.

                          cdn
                         • wscieklyuklad Re: HA6 08.10.21, 15:10
                          Bogatynia. Nie tylko urzędnicy z zarzutami.

                          Sam były burmistrz został zatrzymany już wcześniej. W lutym 2019 r. CBŚP zatrzymało pięć osób w związku z nieprawidłowościami przy składowaniu śmieci w Bogatyni. Postawiono im zarzuty niegospodarności, przyjmowania łapówek i fałszowania dokumentacji. Wśród nich - oprócz burmistrza - był także Sławomir Z., prezes zarządu PGE Energia Odnawialna, także lokalny działacz Prawa i Sprawiedliwości.

                          O Bogatyni media pisały także w sierpniu 2019 r., gdy pod zarzutem udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zatrzymany został emerytowany komendant policji w tym mieście.

                          Wcześniej wpadło też dwóch policjantów - jeden z Komisariatu Policji w Bogatyni, a drugi z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu. Mieli zajmować się wytwarzaniem narkotyków i ich obrotem oraz przyjmować łapówki, które - jak informowała wtedy prokuratura - były ich głównym źródłem dochodu.

                          W Bogatyni na skalę przemysłową miała być produkowana metamfetamina. Po tym, jak sprawę narkotykowego biznesu w tym mieście pokazano w programie "Superwizjer", i po kolejnych zatrzymaniach do Bogatyni przylgnęło określenie "polskiej Bogoty".

                          - Na spotkaniach prezydentów i burmistrzów byłem traktowany jak atrakcja turystyczna. Pytano mnie, co takiego dzieje się z naszym miastem, że zatrzymywani są kolejni politycy, samorządowcy, a nawet policjanci - komentował pod koniec grudnia 2019 roku w rozmowie z "Wyborczą" Wojciech Błasiak, który został burmistrzem Bogatyni, wygrywając z Andrzejem G. - Odbudowywanie dobrego imienia Bogatyni zajmie nam całe lata.

                          Kilka miesięcy później zrezygnował z funkcji burmistrza. W czerwcu tego roku na nowego burmistrza został wybrany wspierany przez PiS Wojciech Dobrołowicz.

                          wroclaw.wyborcza.pl/.../7,35771,27655748...

                          Bossszzzee to wstrętne ż7ydolewactwo kazdego oszkaluje
                         • wscieklyuklad Re: HA6 09.10.21, 08:56
                          Z CYKLU WSTAJESZI WIESZ
                          Polski Senat głosami tzw. o p o z y c j i zgodził się na nowelizację ustawy o cudzoziemcach, która de facto legalizuje na gruncie polskiego prawa praktyki stosowane przez polskie służby na granicy z Białorusią, arbitralne decyzje o push-backu, czyli wypychaniu poza granicę Polski cudzoziemców – uchodźców oraz imigrantów – bez merytorycznego rozpatrzenia ich wniosków o azyl i ochronę międzynarodową.
                          To kolejny dowód na zblatowanie się tzw. opozycji z politykami i polityką pisu. "Łoili" z nimi wódę u redaktora Mazurka. Teraz wyrazili zgodę na wyrzucanie LUDZI do lasów i bagien jak worki na śmieci.
                          Po trzech dniach dyskusji przyjął ustawę wywózkową, która legalizuje niezgodne z prawem międzynarodowym push-backi.
                          Jestem przerażony stopniem hipokryzji, oportunizmu, zakłamania i zdziczenia obyczajów w szeregach tzw. polskiej opozycji.

                          z netu

                          Bo unym osły szczać prowadzać a nie za politykę się brać.
                         • wscieklyuklad Re: HA6 09.10.21, 09:59
                          Dzięki prezesowi NBP dowiedzieliśmy się, że Polska "od czasu rozbiorów" nie miała takich sukcesów gospodarczych, jak obecnie i to niemal bez żadnej pomocy Unii Europejskiej, a świat przychodzi do nas pożyczać pieniądze – to CUD GOSPODARCZY! Glapiński albo dostał nakaz wygłoszenia tak gigantycznych bzdur, albo faktycznie tak się rozkręcił, że stracił kontrolę nad rzeczywistością i ubawił nas jak zawodowy kabareciarz.
                          Dlaczego Morawiecki tak bardzo zabiega o pieniądze z unijnego funduszu odbudowy tłumacząc, że bez nich nie można będzie zrealizować „polskiego ładu”, skoro Glapiński ogłasza, że jesteśmy potęgą gospodarczą i możemy zapewnić sobie dynamiczny rozwój bez środków unijnych. Skąd zatem wziął się dług publiczny w wysokości PÓŁTORA BILIONA złotych i najwyższa od 20 lat inflacja?

                          z netu

                          JAK TO SKĄD ŻYDOLEWACKI DEBILU?
                          TO SZMAL ODŁOŻONY NA ZAKUP STU TON ZŁOTA!
                         • wscieklyuklad Re: HA6 09.10.21, 19:11
                          https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/244421640_4491220190937679_692285528594332845_n.jpg?_nc_cat=106&ccb=1-5&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=7UmSJ4t2X0AAX8Uqbyz&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=bb98e007da7b1a9a3953a1e86e834745&oe=61857AF0

                          Autostrada A2 w kierunku Warszawy... stary dziad zażądał weekendowej ochrony.

                          komentarz z netu

                          Pewnie bało się diabła na pierdokonwencie.
                         • wscieklyuklad Re: HA6 09.10.21, 23:06
                          Łukasz Grzegorczyk
                          Oto jak lu­dzie Błasz­cza­ka mieli prze­jąć Pocz­tę Pol­ską. Zdu­mie­wa­ją­ce wy­ni­ki śledz­twa dzien­ni­ka­rzy.
                          Dziennikarze Onetu, "Gazety Wyborczej" i Radia Zet w ramach akcji "Partia i Spółki" ujawnili w kolejny tekście, jak działa "imperium" Mariusza Błaszczaka w Poczcie Polskiej. Chodzi o obsadzanie kierowniczych stanowisk ludźmi związanymi z szefem MON.
                          Jak czytamy na łamach Onetu, stanowiska kierownicze w Poczcie Polskiej przypadły ludziom ze środowiska ministra obrony "na otarcie łez", po tym, jak w 2020 r. Mariusz Błaszczak przegrał bitwę o wpływy w firmach zbrojeniowych z ministrem aktywów Jackiem Sasinem.
                          Ludzie Błaszczaka w Poczcie Polskiej.
                          I tak po kolei, szefem poczty niedługo przed słynnymi "wyborami kopertowymi" został zaufany człowiek szefa MON Tomasz Zdzikot, który urzędowanie zaczął od wymiany kadr. Jego zastępcą został Krzysztof Falkowski, również kojarzony z ministrem obrony.
                          Onet podkreśla, że w miejsce dotychczasowych pracowników Poczty Polskiej przyszli urzędnicy z MSWiA i MON, emerytowani policjanci oraz byli pracownicy TVP, m.in. była członek zarządu telewizji Marzena Paczuska.
                          Do Poczty Polskiej trafiła duża grupa emerytowanych policjantów po tym, jak w grudniu 2020 r. dyrektorem ds. bezpieczeństwa został Andrzej Szymczyk. W 2015 r. to ówczesny szef MSWiA Mariusz Błaszczak powołał go na stanowisko zastępcy komendanta głównego policji.
                          Dodajmy, że to kolejny tekst z serii o tym, kto z PiS rozdaje najwięcej posad w spółkach Skarbu Państwa. Dziennikarze "Gazety Wyborczej", RMF FM i Onetu przeanalizowali skład zarządów i rad nadzorczych wszystkich spółek. Sprawdzili, którzy politycy Zjednoczonej Prawicy dorobili się największych "księstw", czyli oddelegowali do nich najwięcej osób.
                          Wyniki dziennikarskiego śledztwa mają potwierdzać, że największy wpływ na kształt spółek Skarbu Państwa ma szef rządu. Mateusz Morawiecki miał oddelegować do nich blisko setkę bliskich sobie ludzi.
                          www.onet.pl/

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka