Dodaj do ulubionych

Mafja z piekła rodem!

14.10.21, 17:20
https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/242904329_4526669127452297_592848197965073984_n.jpg?_nc_cat=109&ccb=1-5&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=37RFFsjdgk0AX9uct3d&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=01f2da6858ed856788c919bab082407c&oe=618F9BB5
Obserwuj wątek
       • wscieklyuklad Re: Mafja z piekła rodem! 14.10.21, 17:52
        Miał na imię Turki i był z Jemenu.
        Kiedy napisał po raz pierwszy, we wrześniu - był po kolejnej swojej wywózce. Pinezka wskazywała Białoruś. Strefę śmierci. Mówił, że nie jedli nic od 4 dni, że nie mają wody i proszą o pomoc.
        Nie mogliśmy nic zrobić.
        Od miejsca w którym był, do granicy polskiej zony, gdzie mogliśmy mu pomóc - było kilka kilometrów gęstej puszczy. Takie kilka kilometrów to duży wysiłek i dla zdrowego, silnego człowieka. W dobrych butach i grubej kurtce. A on ich nie miał.
        10 dni później napisał z zupełnie innego miejsca. Białorusini przewieźli ich pod inną "śluzę" - punkt przerzutowy przez granicę.
        Pisał, że od dwóch tygodni dni jedzą liście* z drzew i piją wodę z rowu. Że jest ich już tylko 16 i że umierają.
        Przysłał pinezkę.
        Byli tuż poza zoną. W zagajniku otoczonym gospodarstwami.
        Na ratunek - z rzeczami, wodą i jedzeniem ruszyła grupa łódzka z Grupy Granica. Za nimi - trzymając spory dystans - amerykańska telewizja. Jeśli była dla tych Jemeńczyków jakakolwiek szansa na to, by zmusić straż graniczną do rozpoczęcia procedury azylowej i uratowanie im życia - to jest nim albo obecność RPO albo wielkich mediów.
        "Bądź cierpliwy. Jedziemy. Znajdziemy was, Mamy jedzenie i wodę. Nie zmieniaj lokalizacji. Nie zmieniaj lokalizacji i oszczędzaj baterie. Odezwę się za 3,5 godziny"
        Samochód był zatrzymywany przez patrole. Byliśmy na miejscu przed północą.
        "Nie widzę Was" - pisał. - "Gdzie jesteście?"
        "Jest nas tu 3. Reszta jest w pobliżu".
        Potem okazało się, że siłę na to, by tu dotrzeć miało tylko tych 3-ech kredowobiałych chłopaków, którzy nie mogli ustać na nogach. "Reszta" - to byli ich towarzysze - wciąż na Białorusi.
        "Gwiżdżemy. Słuchaj nas. Głośno gwiżdżemy" a potem tylko sygnał, że ich znaleźli.
        Reszta jest w materiale w komentarzu.
        Dwóch jego kolegów wykorzystało szansę na swój ratunek i po wezwaniu SG, przy wsparciu silnych świateł amerykańskiej TV - złożyło ustnie swoje wnioski o azyl na terenie Polski.
        Dzień później jedna z prawniczek Grupy Granica przesłała zdjęcia z placówki. Machali i uśmiechali się do aparatu. Mieli swetry i kurtki. Żyli.
        On się na to nie zdecydował. Mówił,że tam, po drugiej stronie umierają jego przyjaciele, brat.
        Że nie może ich zostawić. Wolontariusze zapakowali mu do plecaka tyle jedzenia, ile tylko mógł unieść , a on - słaniając się trochę - wyruszył w wielogodzinną podróż powrotną za druty.
        Cieszył się, gdy się dowiedział, że jego kolegom się udało.
        Pytał, czy im wszystkim się uda. Czy, jak ich przyprowadzi do Polski - to strażnicy tym razem zabiorą ich do prawdziwego obozu. Czy przeżyją.
        Tego nikt z nas nie wiedział. Szanse były znikome.
        Dwa dni później napisał, że rusza. Że zdecydował się i on i jeszcze kilka osób.
        Ekipa ugotowała kaszę. Na info czekał TVN i GW. Nie było wielkiej amerykańskiej stacji, ale wciąż były to duże media.
        Czekaliśmy, ale się nie odezwał. Przestał odczytywać nasze wiadomości.
        Następnego dnia też.
        I następnego.
        Nie wszystkim się udaje.


        .
        .
        .
        .
              • wscieklyuklad Re: Mafja z piekła rodem! 15.10.21, 17:50
               Polski nieŁad"
               Trwa posiedzenie senackiego zespołu do spraw MŚP, którego jestem członkiem. Nie ma nikogo z PiS, choćby zdalnie. Senatorowie PiS mają to w poważaniu, choć są tu przedstawiciele organizacji gospodarczych czy przedstawiciele firm obrachunkowych z całej Polski. Nikogo z PiS, choć wszyscy senatorowie byli zaproszeni. Miażdżąca krytyka planowanych zmian podatkowych. Kaczyński chce zafundować nam Armagedon (czy
               Hatakumba wg Jakiego).
               Potężne uderzenie w małe i średnie, głównie rodzinne, polskie przedsiębiorstwa, staje się faktem. Ponoć PiS walczył ze śmieciówkami? Ponoć. Teraz dopiero się zacznie. Samozatrudnienie stanie się standardem. Do tego szara strefa.
               Już dziś Polska jest na 2 miejscu w Europie i na 28 na świecie, co do czasu poświęcanego przez przedsiębiorcę na rozliczenia. Po Polskim nieŁadzie Będziemy na 1-szym. Idę o zakład, że na początku roku większość małych przedsiębiorców nie będzie miała pojęcia, jaką formę opodatkowania wybrać, żeby próbować się bronić przed zwiększonymi daninami.
               Ciekawym jest to, że polscy przedsiębiorcy zapłacą większy haracz, ale, no właśnie, ale nie spółki Skarbu Państwa, nie LOT, nie kopalnie i ... uwaga zarobki agentów służb specjalnych będą w ogóle zwolnione z podatków.
               Kto wpadł na pomysł, żeby podatki płacić od przychodu a nie od dochodu?
               Do tego większe opodatkowanie emerytów, którzy mają emerytury powyżej 4500 zł na co ciężko pracowali przez całe życie i odkładali składki.
               Nie będzie można odliczyć od podatku kosztów amortyzacji wynajmowanych mieszkań. Rządowe programy mieszkaniowe poniosły klęskę. Zamiast wspierać teraz budowę mieszkań pod wynajem, rząd obciąży wynajem podatkami, co w konsekwencji uderzy w najemcę, gdyż wynajmujący podniesie cenę wynajmu.
               Rząd chce zlikwidować kartę podatkową. Uderzy to w lekarzy, którzy w Covidzie byli potrzebni i chełpieni, teraz dostaną cios poniżej pasa.
               Rząd w swojej propagandzie mówi, że np. przedsiębiorcy będą mieli obniżony podatek o 4,5% ale nie będzie odliczana od podatku składka 9%, co w konsekwencji spowoduje, że podatek od działalności gospodarczej nie spadnie, a w zrośnie o 5%. Ale propaganda TVP będzie mówiła o obniżeniu podatków.
               Cel tej ustawy? Fiskalny (żeby złupić podatników) i propagandowy.
               Niby w końcu podniesiona kwota wolna od podatku (wreszcie!!!) ale nie będzie można odliczyć składki zdrowotnej od podstawy opodatkowania.
               Czyli jak? Do jednej kieszeni rząd włoży (i pochwali się w TVP), a z drugiej wyciągnie (o tym już tylko w TVN). A jeżeli dołożymy inflację (dzisiaj już 5,9%) to jaki będzie efekt?
               Ryczałtowcy dostaną tylko potężna składkę zdrowotna od PRZYCHODÓW, nieodliczalną oczywiście, i ani grosza ulgi „do drugiej kieszeni”, bo kwota wolna 30tys ich w ogóle nie dotyczy!!!
               Te wszystkie kuriozalne pomysły związane z rewolucją podatkową nie były poddane konsultacjom społecznym.
               Ta władze wie lepiej, co dla Polaków dobre, a co złe.

               Z netu

               A czegóż po mafijnym bydle oczekiwali?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka