Dodaj do ulubionych

Nawet PIS-dzielce oczy otwieraja....

01.11.21, 08:29
Karol Rajewski-Burmistrz Błaszek 2014-2018
30. Oktober um 17:12 ·
Szanowny Panie Kaczyński!
Uznałem, że moim moralny obowiązkiem jako Polaka, byłego członka Prawa i Sprawiedliwości, ale przede wszystkim katolika jest napisanie do Pana tego listu i zabranie głosu w sprawie haniebnej debaty, do której dopuściliście w polskim parlamencie.
Piszę tradycyjnie na FB, bo chciałbym, aby to, co mam Panu do powiedzenia, nie utknęło gdzieś po drodze, tak jak wiele wcześniejszych listów.
Panie Kaczyński, przez 10 lat byłem członkiem Prawa i Sprawiedliwości i wierzyłem, że Polska potrzebuje naprawdę „Dobrej Zmiany”.
Wstępując w szeregi PiS wierzyłem, że możemy wspólnie zbudować Polskę sprawiedliwą, opartą głównie na szacunku do drugiego człowieka, Polskę, w której nie będzie miejsca na nienawiść i pogardę w stosunku do drugiego człowieka. Nie wierzyłem, że doczekam czasów, w których wprowadzicie pod obrady projekt tak kontrowersyjnej ustawy, tylko dlatego, żeby jacyś homofobiczni „fanatycy” mogli bezkarnie używać języka nienawiści w polskim Sejmie.
Panie Prezesie, przykro mi to powiedzieć, ale polska polityka sięgnęła kompletnego dna i jako szef partii rządzącej jest Pan osobiście odpowiedzialny za ten język nienawiści, który zagościł w Sejmie podczas skandalicznej i haniebnej debaty nad projektem ustawy "Stop LGBT".
To Wy doprowadziliście wcześniej do głębokich podziałów w społeczeństwie, a teraz podżegacie dalej do nienawiści i wprowadzając pod obrady ten skandaliczny projekt ustawy, próbujecie doprowadzić do napiętnowania i dyskryminacji niewinnych ludzi, którzy przecież sami nie wybrali swojej orientacji, bo orientacji się nie wybiera tak jak sukienki w sklepie- kto jak kto, ale Pan to powinien wiedzieć. A może ta cała „nagonka” ma właśnie przykryć wstydliwe tajemnice partii rządzącej, o których głośno mówi się na „salonach”?
Wiem, że musi Pan też czymś przykryć ogromny wzrost inflacji, cen paliw, żywności, energii, ale proszę nie wykorzystywać do tego kościoła katolickiego i walki z osobami innej orientacji. Mój Bóg, którego kocham i w którego wierzę, kocha wszystkich miłością bezwarunkową i nie kieruje się nienawiścią, ani nie dzieli ludzi na lepszy i gorszy sort, tak jak Pan to zrobił już dawno z Polakami. ◦
Nie wiem czy Pan wie, ale Evgeny Afineevsky zapytał kiedyś papieża Franciszka podczas wywiadu o rolę katolików LGBT w Kościele. Papież Franciszek potwierdził wtedy swoje przekonanie, że wszyscy powinni czuć się mile widziani jako część wspólnoty.
- Homoseksualiści mają prawo być częścią rodziny - powiedział papież. - Są dziećmi Bożymi i mają prawo do rodziny. Nikt nie powinien być z tego powodu odtrącany i upokarzany - dodał. - Pary homoseksualne zasługują na prawną ochronę dla swoich związków - powiedział papież.
Franciszek zachęcał katolików, by skupili się na człowieczeństwie osób LGBT.
Panie Prezesie, jakim wobec tego jest Pan katolikiem, Pan i Pana koleżanki i koledzy z ław poselskich?
Czy zdajecie sobie sprawę z tego, że swoim podstępnym i wyrachowanym „pseudokatolickim” postępowaniem dajecie „pocałunek śmierci” Kościołowi. To nie mniejszości seksualne zniszczą Kościół, tylko partia Prawo i Sprawiedliwość.
Czy weźmiecie odpowiedzialność za samobójstwa popełnione przez młode osoby, dla których nie będzie miejsca w kraju w którym się urodzili?
Dlaczego swoim postępowaniem wystawiacie na pośmiewisko kraj, który jeszcze niedawno był symbolem wolności, a dziś staje się symbolem ucisku.
Panie Prezesie, jeśli Pan nie spał podczas debaty, to pewnie Pan wychwycił, że współautor projektu tej haniebnej ustawy, porównał walkę mniejszości seksualnych o prawa, z marszem do władzy SA i NSDAP na początku lat 30.
Można się z nim zgodzić, że od początku rządów Prawa i Sprawiedliwości rozpoczął się taki właśnie marsz do zdobycia władzy totalnej, ale nie przez mniejszości seksualne, tylko kierowaną przez Pana partię.
Panie Prezesie, to już naprawdę ostatni moment na opamiętanie się i wycofanie poparcia dla dyskryminującego i homofobicznego projektu ustawy „Stop LGBT". Niech Pan nie maszeruje drogą pewnego nazisty-historia pokazała, że prowadziła donikąd.
Z wyrazami szacunku,
Karol Rajewski
członek Prawa i Sprawiedliwości
w latach 2006-2016
PS. Upoważniam wszystkich chętnych do kopiowania i udostępniania tego posta oraz do wyrażania poparcia poprzez polubie mojej strony.
#RajewskiKomentuje
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka