Dodaj do ulubionych

I znów Podwórko miało rację

28.03.22, 16:45
Ordo Iuris na straży demokratycznych wyborów na Węgrzech? "Kreml chce mieć pewność wyniku"
Żaneta Gotowalska
28 marca 2022, 16:33

Ordo Iuris ma zadbać o utrzymanie demokratycznych standardów podczas wyborów na Węgrzech. Podejmując misję, podważa działalność OBWE. "Lepszego" stróża wyborów Węgry nie mogły sobie wymarzyć. "Kreml chce mieć pewność wyniku" - pojawiają się komentarze po tej informacji.
Kiedy natrafiłam wczoraj na informację, że Ordo Iuris, organizacja, o której nie wolno mówić, że to opłacani przez kreml fundamentaliści, wybiera się na misję obserwacyjną wyborów na Węgrzech, myślałam, że to żart. Po sprawdzeniu, że to nie sprawka AszDziennika czy innych memiarzy internetu, przyszedł czas na research.

Czytaj więcej: "To jest wojna!". Dziennikarka przeprowadziła śledztwo, pokazała prawdziwą siłę Ordo Iuris

I otóż tak: skrajnie konserwatywna polska fundacja będzie dbać o przestrzeganie demokratycznych standardów podczas zbliżających się wyborów na Węgrzech. Dawno nie czytałam nic tak absurdalnego.

"Jak zapowiedział 16 marca Instytut Ordo Iuris i jego partner Collegium Intermarium, na węgierskie wybory parlamentarne została wysłana międzynarodowa misja obserwacyjna" – informuje na swojej stronie Ordo Iuris.
Jesteśmy gotowi do objęcia przewodnictwa w przestrzeganiu najlepszych praktyk, międzynarodowych standardów i zasad bezstronnej, demokratycznej i pełnej szacunku obserwacji wyborów - zapewnił Jerzy Kwaśniewski, prezes Ordo Iuris, w wypowiedzi cytowanej na ich stronie. To on objął funkcję szefa zorganizowanej przez fundację Międzynarodowej Misji Obserwacyjnej.

Dlaczego udział Ordo Iuris w kontroli przebiegu wyborów węgierskich jest tak zaskakujący? Jest to bowiem fundacja, która forsuje nie tylko zakaz aborcji, ale i antykoncepcji, utrudnienia rozwodów, zakazu edukacji seksualnej. Ordo Iuris w swoim założeniu uznaje również – można powiedzieć – wyższość męża nad żoną, a w kilka lat udało im się rozpętać lokalną wojnę; rozgrywając lęki i niepokoje Polaków, przekonali ich, że w tym kraju rodzina jest zagrożona.

Z netu

I pozamiatane!
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka