Dodaj do ulubionych

Naszczalnik ty BUCU!

06.12.22, 19:19
Naszczalniczę wydało kolejny gębny wypierd.
Zaatkowało mianowicie Sużbę Zdrowia.
Że likoze to leniwce i nie chcą się jak napędzani misją katabasi pedofilić!
Nie dość tego ganiają z szychty na szychtę a szmalcu mają tyle, że obsrajtki i min hałseny przy nich to żebracy (vide szumowskie)

Zaszczanogatne jak zwykle nie kuma realiów ze względu na pustkę czerepną.

Gdyby zakazać likozom prac dodatkowych, to kaczka musiałoby czekać na operację syry do końca swej wegetacji.
Kutafoniusz Wielki nie czai faktu, iż aby zachować ciągłość opieki zdrowotnej wprowadzono specjalną formę umowy, w której likoze zgodzili się na zatrudnienie w wymiarze przekraczającym dopuszczalną przepisami liczbę godzin. Gdyby nie to - nie miałby kto pełnić dyżurów szpitalnych, gdyż ilość personelu jest zbyt mała w stosunku do potrzeb!
Nie tylko dlatego, źe jakiś mafijny cipon beknęło z ław Seymowych „niech jadą” w reakcji na ostrzeżenie żydolewaczki z mównicy, że jeśli warunki pracy Sużby Zdrowia (w tym płace) nie ulegną poprawie, to większość absolwentów ale i specjalistów wyjedzie na saksy!

Po prostu jest nas zbyt mało, co w kraju bomisiów wymaga pracy nad siły. Trudno się przybitym dziwić zarobkom za ciężką pracę na kilku etatach - tym medycy różnią się od mafijnych nicneirobów kasujących setki tysięcy złotych np. za pilnowanie łąki CPK (vide mużdżahedinię horała)

Naszczalniczę zapowiedziało podjęcie stosownych kroków by zmusić medyków do włączenia się w misję pedofilską katabasów.

1 grudnia udzieliłem porad 79 osobom, 2 grudnia 65, 4 - ... 95, wczoraj 64 a dziś 82.

Ale starczy mi sił by podstawić pod niewyparzony ryj paranoika pupunię.
Pocałuj mnie w nią ty obrzydliwy matole!
Obserwuj wątek
  • wscieklyuklad Re: Naszczalnik ty BUCU! 06.12.22, 19:37
   https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/318218751_884478129584149_5505216529665881767_n.jpg?_nc_cat=109&ccb=1-7&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=5XITz7-dy6IAX-F5duQ&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=00_AfC_tt0MZPBQBjMgbIcbXMtCD3772tXF7Narzd3WhYFB0A&oe=639398FC
   • wscieklyuklad Re: Naszczalnik ty BUCU! 06.12.22, 19:39
    prezes może się śmiać, ale kiedy Chujowa Pani Domu mówi, że jest źle, to naprawdę jest źle. #PiS ##Kaczyński
    dziennikmetropolii.pl/.../chujowa-pani-domu-o.../
    • wscieklyuklad Re: Naszczalnik ty BUCU! 06.12.22, 19:40
     Fuhrer Kaczyński oskarżył lekarzy, że gonią tylko za pieniędzmi.
     NA DRUGI DZIEŃ PiS OBCIĄŁ FUNDUSZ NFZ NA NASZE LECZENIE O 13 MILIARDÓW.
     PiS = ZBRODNIARZE

     Z neciszcza
     • wscieklyuklad Re: Naszczalnik ty BUCU! 06.12.22, 19:41
      Z pamiętnika lekarza.
      4 grudnia 2022 roku,
      Dziś rano pojechałem na dyżur do Przychodni, rowerem.
      Nie wypadało mnie lekarzowi po słowach Jarosława Kaczyńskiego, "byśmy byli, my lekarze, jak duchowni", jechać do pracy jak zawsze moim nowym suvem Volvo xc90.
      Mogłem wziąć mało rzucającego się w oczy elektrycznego Fiacika 500 syna, ale gówniarz po wczorajszej bibce z kolegami nie podłączył go do prądu.
      A żona rano wybierała się do kosmetyczki swoim Mercedesem.
      Trochę miałem problem przedostać się przez zaspy, bo znowu drogowcy zaspali, a i przez oszczędności energii w mieście, w ciemności, wylądowałem trzy razy w krzakach.
      Jednak jednoślad nawet w śniegu radził sobie tak dobrze, że spóźniłem się do pracy tylko pół godziny, zamiast jak zawsze godzinę.
      Nie wiem jak Ojciec Mateusz daje sobie radę na tym swoim rowerze przez cały rok.
      Wziąłem oczywiście z garażu rower młodszego syna, który mu babcia kupiła na komunię, bo po co dzieciakowi rower zimą, jeszcze sie przeziębi.
      Nie to co mnie, potrzebuję go, by wypełniać swoje posłanie medyczne i patriotyczne.
      W przychodni jak zawsze tłok, z trudem przedostałem się przez klęczących pod drzwiami pacjentów i odmawiające zdrowaśki pacjentki trzymające w spracowanych rękach wytarte różańce.
      Do tego miałem scysję z Komisją Kolejkową, która sprawdzała skierowania do gabinetu od Proboszcza Pierwszego Kontaktu i zaświadczenie o ślubie kościelnym oraz spowiedzi.
      Komisja myślała, że założyłem biały fartuch aby się dostać do lekarza bez kolejki, dopiero pani Hania z Recepcji pomogła mi przepchnąć się przez tłum pod drzwiami i pouczyła, że do białego fartucha powinienem zakładać koloratkę, (kupno na własny koszt).
      Gabinet w ostatnich tygodniach został już zmodyfikowany, w miejsce tablic poglądowych i informacji o zapobieganiu chorobom wenerycznym, powieszono krzyże i portrety papieży oraz ministra zdrowia z Matkąboską w klapie, czy też odwrotnie.
      Zamiast biurka stało coś w rodzaju konfesjonału, z głośników płynęły psalmy gregoriańskie.
      Tylko kozetka została ta sama choć zasłonięta parawanem.
      Pierszy pacjent wszedł, powiedział "szczęść Boże" i położył kopertę na biurku, po czym uklęknął i przeżegnał się.
      Potem rozebrał się i położył ubranie na krzesełku.
      Zapaliłem kilka gromnic żeby mu było trochę cieplej, bo zaczął się trząść z zimna, gdyż z powodu oszczędności energetycznych i zaleceń ministerki Moskwy, w gabinecie było tylko14 stopni Celsjusza.
      Spojrzałem na zegarek i na jego blade pokryte gęsią skórką ciało i kazałem mu się ubrać, po czym gestem wskazałem konfesjonał.
      Myślał pewnie ze wskażę mu kozetkę, ale czas jaki przydzielił mi NFZ na pacjenta właśnie mijał, a na kozetce spała pani Halina z interny, odsypiając całonocny dyżur, to jest nabożeństwo na pogotowiu.
      Pacjent przykleknął w konfesjonale i ponieważ nie była to pozycja komfortowa miałem nadzieję, że pozbędę się go w pięć minut.
      -Ostatni raz u spowie.... u lekarza byłem 14 tego w piątek w zeszłym miesiącu, czuję się, kurna, dobrze, mniej piję i palę, jak Pan doktor, kurna, zalecał, ale leki mi się kończą i chciałem, kurna nowe przed Świetami.
      Kiwałem głową, udając, że go słucham, ale sprawdzałem, czy komputer przelewa jego słowa do systemu, jeszcze kilka poprawek, dwa przecinki i wykasowanie słów, które nie powinny się znaleźć w tym miejscu i już miałem epikryzę gotową.
      -Panie Henryku, przepisuję Panu te leki i proszę przyjść do mnie za miesiąc, dodatkowo zlecam Panu terapię nierefundowaną przez NFZ, ale może się Pan starać o zwroty z Ministerstwa Edukacji i Kultury i Sztuki.
      Zalecam samobiczowanie raz w tygodniu, dwa razy pokutę przez jedzenie talerza zupy jarzynowej i cowieczorna litania do świętego Antoniego bym znalazł dla Pana cierpliwość następnym razem, bo mnie Pan wcale nie słucha, jak proszę Pana by Pan schudł choć trochę i mniej słodził.
      Natępnym razem, proszę pamiętać - przypomniałem, licząc pieniądze z koperty - że co łaska jest teraz 100 złotych a u specjalistow, z doktoratem 150.
      Proszę też wychodząc dać na tacę, która leży w Recepcji w intencji ratowania Polskiej służby zdrowia, obok są trzy puszki PCK, jedna w intencji ratowania uzębienia Prezesa, druga na nowy, tytanowy staw kolanowy Prezesa, a trzecia w intencji modlitwy o wynalezienie w końcu skutecznego leku na łupież Prezesa, ale to dla tych co na niego głosowali, dla tych co ma niego nie głosowali jest puszka WOŚP.
      Acha, proszę też wziąć skierowanie od Proboszcza pierwszego Kontaktu do laryngologa i zapisać się w Recepcji na drugą połowę przyszłego roku.
      Mówiąc to zastukałem trzy razy w blat konfesjonału, a z głośników wybrzmiało chóralne "Alleluja" Zespołu Pieśni i Tańca Ludowego Jadwisianki z Wrzeszcza Dolnego w gminie Brzeszcze.
      Najbardziej niezręcznie poczułem się gdy pacjent pocałował mnie w dłoń, wyraźnie zdziwiony, że nie mam założonego w tym celu pierścienia na palec wskazujący.
      By ukryć moje zaskoczenie wykrzyknąłem;
      -Aha i proszę mnie zapisać u siebie na Kolędzie po trzech Królach, zimna płyta wystarczy!
      -Następny proszę.
      Zanim wyszedł mój pacjent, wskazał na butelkę czerwonego wina gronowego, którą zostawił na krześle i powiedział mrugając do mnie powieką;
      -Mszalne, niechrzczone.
      Kopertę i wino schowałem do szuflady.
      W przyszłym tygodniu, by pogłębić swą wiedzę duchową jadę na Kongres "Medyczny" do Torunia. Nawet niedrogo ojczulek bierze, za tak potrzebną w naszych czasach wiedzę.
      #RomualdKulesz.
      • dunajec1 Re: Naszczalnik ty BUCU! 06.12.22, 20:11
       No kurwoscisto, ale sie usmialem, teraz ide do apteki po lekarstwa,placac tam mi usmiech zniknie.
       Ale co tam, moglem lekarstwa zamowic tylko przez telefon.
       Ale pojechalem do biura tylko po to aby pozartowac z obsluga , ha , tez sie da pozartowac.
       • wscieklyuklad Re: Naszczalnik ty BUCU! 06.12.22, 20:25
        Klauzula opt-out
        Słowa kluczowe: klauzula opt-out, czas pracy lekarza
        Przez klauzulę opt-out rozumie się pisemne oświadczenie pracownika dyżurującego (najczęściej dotyczy to lekarza) o wyrażeniu zgody na pracę w wymiarze przekraczającym przeciętnie 48 godzin na tydzień w przyjętym okresie rozliczeniowym. Podpisanie tej klauzuli wiąże się bardzo często z problemem w ustaleniu rzeczywistego wymiaru czasu pracy danego lekarza.

        Ustawa z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej podtrzymała wprowadzone nowelizacją ustawy o ZOZ z 2008 r, r., co do czasu pracy lekarzy pewne obowiązujące zasady, tj:
        1) czas pracy w okresie rozliczeniowym, nie może przekraczać 7 godzin i 35 minut na dobę, (podstawowa norma dobowa czasu pracy),
        2) przeciętnie 37 godzin 55 minut na tydzień w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy (maksymalna podstawowa norma średniotygodniowa czasu pracy),
        3) wlicza się dyżury medyczne do czasu pracy,
        4) wprowadza się odpoczynki dobowe i tygodniowe.
        Dyżur medyczny z tej ustawy, a dyżur medyczny z kodeksu pracy różni się tym, że ten z ustawy o działalności leczniczej wlicza się do czasu pracy. Niemniej jednak pracownikowi (lekarzowi) przysługuje w każdej dobie prawo, do co najmniej 11 godzin nieprzerwanego odpoczynku, przy czym lekarzowi pełniącemu dyżur medyczny, okres odpoczynku powinien być udzielony bezpośrednio po zakończeniu pełnienia dyżuru.
        Odmienne zdanie mają w tym zakresie PiP i MZ, które stoją na stanowisku, że odpoczynek dobowy może być udzielony dopiero po zakończeniu dyżuru medycznego, czemu z kolei sprzeciwiają się lekarze a także, cześć doktryny prawnej, stojąc na stanowisku, że 11 godzinny odpoczynek dobowy winien być udzielony w tej samej dobie pracowniczej, w której odbywa się praca i dyżur medyczny, a w szczególności dotyczyć to winno lekarza pełniącego dyżur medyczny. To ostatnie stanowisko jest tym rozwiązaniem, którym w praktyce można spotkać się najczęściej.
        Zatem przy uwzględnieniu powyższego, maksymalną przeciętną liczbę godzin pracy przy podpisaniu przez lekarza klauzuli opt-out, ustala się pomniejszając wszystkie kalendarzowe godziny w tygodniu o godziny odpoczynków dobowych i tygodniowego, które muszą być lekarzowi udzielone w trakcie takiego tygodnia. Zatem maksymalna ilość godzin przy takim wyliczeniu będzie wynosiła 78 godzin tygodniowo.
        Te ograniczenia pracodawca musi brać pod uwagę przy planowaniu pracy i dyżurów medycznych w danym okresie rozliczeniowym. Należy jednak pamiętać, że bez względu na fakt podpisania klauzuli opt-out czasu odpoczynku po dyżurze, jak i po normalnym dniu pracy, nie wlicza się do czasu pracy. Nie jest to jednoznaczne z tym, że pracodawca może z tego tytułu odliczyć od wynagrodzenia za pracę kwotę odpowiadającą podstawowej normie czasu pracy. Zgodnie ze stanowiskiem PiP godziny wypracowane przez lekarza w ramach pełnienia dyżuru medycznego uzupełniają niewypracowany, z powodu udzielenia mu odpoczynków dobowych, wymiar czasu pracy.
        Jak to bowiem wyżej zostało zaznaczone, zgodnie z ustawą o działalności leczniczej czas pełnienia dyżuru wlicza się do czasu pracy, jednak praca w ramach pełnienia dyżuru medycznego może być planowana również w zakresie przekraczającym 37 godzin i 55 minut na tydzień w przyjętym okresie rozliczeniowym (np. trzymiesięcznym). Zatem za pracę z tytułu pełnienia dyżuru medycznego pracownik otrzymuje wynagrodzenie niezależnie od tego, czy w danym okresie rozliczeniowym wypracował obowiązujący go wymiar czasu czy nie.
        Tytułem przykładu. Załóżmy, że w danym okresie rozliczeniowym lekarz miał do przepracowania 152 godzin, oraz zaplanowane dyżury na 104 godzin. Jednak z uwagi na obowiązek udzielenia obowiązkowych nieprzerwanych odpoczynków dobowych wypracował on 136 godzin i dyżurował rzeczywiście zaplanowane 104 godziny.
        Skoro czas dyżuru wlicza się do czasu pracy, to czas świadczenia dyżuru dopełnia niedopracowany wymiar czasu pracy w danym okresie rozliczeniowym. Zatem pracownik otrzymać powinien normalne wynagrodzenie za 152 godzin pracy, które winien przepracować zgodnie z obowiązującym go w danym okresie rozliczeniowym wymiarem czasu pracy oraz normalne wynagrodzenie za 88 godzin dyżuru medycznego (104 - 16). Ponadto jeszcze winien otrzymać 50% lub 100% dodatku do wynagrodzenia za wszystkie godziny pełnienia dyżuru medycznego, a zatem za 104 godziny. Jednak należy pamiętać, że dodatek w wysokości 100% za każdą godzinę dyżuru przysługuję jedynie w przypadku, gdy nie było możliwe udzielenie dnia wolnego za pracę w niedzielę lub święto.
        W sytuacji, gdy odbycie dyżuru medycznego nie było wcześniej zaplanowane, lekarzowi przysługuje za taki dyżur normalne wynagrodzenie za prace powiększone o 100% dodatku za pierwsze 7 godzin i 35 minut dyżuru, a za pracę powyżej tych godzin wynagrodzenie powiększone o 50% lub 100% dodatku w zależności od charakteru dnia lub pory, w jakiej dyżur jest pełniony.
        Pamiętaj!
        Dyrektywa o klauzuli opt-out stanowi, iż lekarz może ale nie musi, indywidualnie, dobrowolnie wyrazić zgodę na wydłużenie czasu pracy powyżej 48 godz. na tydzień, a pracodawcy nie wolno dyskryminować czy wyciągać konsekwencji wobec pracownika, który nie wyrazi takiej zgody. Postanowienia tej dyrektywy znalazły odzwierciedlenie także w cytowanej wyżej ustawie.
        Wymóg uzyskania indywidualnie i świadomie wyrażonej zgody, a nie poprzez układy, porozumienia zbiorowe, regulaminy pracy itp. potwierdził też wyrok Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w wyroku z dn. 5.10.2004r. (sprawa C-397/01 do C-403/01).
        • wscieklyuklad Re: Naszczalnik ty BUCU! 06.12.22, 20:53
         Będzie dobry dzień, troszkę szczęścia zawsze się przydaje, i możemy być w kolejnej fazie"
         - wydukało kaczyńskie.

         Dlaczego tryb przypuszczający? Przecież ono nieustannie jest w fazie!
         • wscieklyuklad Re: Naszczalnik ty BUCU! 06.12.22, 20:57
          https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/318508196_1209741433231907_4166403878517726114_n.jpg?_nc_cat=108&ccb=1-7&_nc_sid=5cd70e&_nc_ohc=Nxm2FCBF2hwAX9zJ-6R&_nc_oc=AQncTyUJTrBuZgGAkhckh_ey_Gh_kAkSlXLdxCSj6xQDRHlDh3x8moFZ_qf5cUC-aSs&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=00_AfBRBk71y4L2ARktxIgR9eZjOQVQpecYMyJXJXpH5l8bag&oe=6394A63F
          • wscieklyuklad Re: Naszczalnik ty BUCU! 06.12.22, 21:07
           https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/318315810_1034340284626833_3748424374450431233_n.jpg?_nc_cat=107&ccb=1-7&_nc_sid=5cd70e&_nc_ohc=cQOK2_EgLOwAX91hsQP&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=00_AfAE8_DLu_Twuifg-bXWlPuf57dZIYGhOPSN74E4ak5X7g&oe=6393C581
           • wscieklyuklad Re: Naszczalnik ty BUCU! 06.12.22, 21:44
            https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/318317425_803182930773695_3960723871419075524_n.jpg?_nc_cat=110&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=qs_lQGNPNrQAX_fvsXD&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=00_AfCkuiNwcPfBptkxeVEGnR45kGEPyYDwsz0HUjw90riSJQ&oe=6393E40F

            Z tym szanowny panie to pojechał po bandzie.
            • wscieklyuklad Re: Naszczalnik ty BUCU! 06.12.22, 21:54
             https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/318146924_679878377081514_6336003860451150196_n.jpg?_nc_cat=111&ccb=1-7&_nc_sid=5cd70e&_nc_ohc=zsq50zK974QAX86fYcj&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=00_AfBpAKtAYV_dvfYVuEla90uWN-FhnMMlxAH_ZEK6OV_x7g&oe=63940CE2

             Obiecuję nie pomylić i nie upaść!
             • wscieklyuklad Re: Naszczalnik ty BUCU! 08.12.22, 20:18
              https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/319028477_586406589962590_5528303530524694804_n.jpg?_nc_cat=103&ccb=1-7&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=_7jLaEDZeYMAX9DaGUH&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=00_AfA-NOvwTYgn5i4svICfA9d_T3JW-3MVlXxDX5siwE2JXg&oe=63976126

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka