Dodaj do ulubionych

Piszą o nas...

15.09.23, 17:12
Piszą o Polsce. Światowe media o aferze wizowej w MSZ

Światowe media piszą na temat afery wizowej, w którą zamieszany jest były wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk.
https://tvn24.pl/najnowsze/cdn-zdjecie-6mz3dv-piotr-wawrzyk-7343898/alternates/LANDSCAPE_840

https://tvn24.pl/najnowsze/cdn-zdjecie-6mz3dv-piotr-wawrzyk-7343898/alternates/LANDSCAPE_840
Agencje zgodnie przyznają, że sprawa może odbić się na popularności rządzącej partii tuż przed wyborami parlamentarnymi.

"Skandal przed wyborami"

Agencja Reutera zwraca uwagę, że w związku z aferą siedmiu osobom postawiono zarzuty. Sprawa nielegalnego kanału przerzutu migrantów określana jest jako "skandal wokół gorącego tematu migracji przed wyborami zaplanowanymi na 15 października".

"Opozycja twierdzi, że rząd był współwinny utworzenia systemu, w którym migranci otrzymywali wizy w przyspieszonym tempie, bez odpowiedniej kontroli, sprawa ta może zaszkodzić rządzącej nacjonalistycznej partii PiS, która promowała twarde stanowisko w sprawie migracji" - pisze agencja Reutera.

"The Times of India" przypomina, że w środę posłowie opozycji twierdzili, że wiedza o nieprawidłowościach jest w rządzie powszechna, włączając w to ministra spraw zagranicznych Zbigniewa Raua. Gazeta wskazuje, że zdaniem PiS opozycja wyolbrzymia skalę problemu.

Z kolei agencja Associated Press podkreśla, że "zarzuty mogą poważnie uderzyć w konserwatywną partię tuż przed wyborami parlamentarnymi". "Prawo i Sprawiedliwość, które w centrum swojej polityki umieściło sprzeciw wobec migracji, chce w głosowaniu 15 października zdobyć trzecią kadencję" - komentuje AP.

Politico: "Polskie partie opozycyjne krytykują rząd w związku z doniesieniami, że konsulaty kraju mogły wydać setki tysięcy wiz na pracę tymczasową w zamian za łapówki"

[b]"To potencjalnie duży problem dla partii rządzącej przed wyborami powszechnymi zaplanowanymi na 15 października. Partia zawsze forsowała przesłanie antyimigracyjne, szczególnie wobec osób z krajów muzułmańskich. A jako jedno ze swoich sztandarowych osiągnieć przedstawia zbudowanie zapory na granicy z Białorusią" - /b]]komentuje Politico.

Politico przytacza między innymi słowa Donalda Tuska, który napisał: "Czy wiesz, kto w Europie sprowadza najwięcej muzułmańskich imigrantów? Rząd, który nimi straszy. Rząd PiS".

PiS "pod coraz większą krytyką"

O skandalu wizowym w Polsce pisze również kanadyjski "Toronto Star", dziennik o największym nakładzie w prowincji Ontario, przekazał, że "polski populistyczny rząd wielokrotnie odmawiał przyjmowania migrantów w ramach unijnego programu". "W ubiegłym roku wydał 1,6 mld złotych na potężny mur wzdłuż granicy z Białorusią, który ma blokować napływ migrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki" - relacjonuje dziennik.

Bloomberg zwraca zaś uwagę, że "rządząca w Polsce partia znajduje się pod coraz większą krytyką w związku z doniesieniami, że urzędnicy rządowi wykorzystywali przyspieszoną procedurę wizową dla migrantów do celów osobistych".

https://tvn24.pl/najnowsze/cdn-zdjecie-7nk5on-obywatele-nigerii-gromadzacy-sie-przed-polska-ambasada-7344224/alternates/LANDSCAPE_840
Obywatele Nigerii gromadzący się przed polską ambasadą
Obserwuj wątek
  • dunajec1 Re: Piszą o nas... 15.09.23, 23:26
   Cieszmy sie i radujmy. Nareszcie cos o Polsce w swiecie gadaja.
   Alleluja i do ..... jak to mialo byc?
   • wscieklyuklad Re: Piszą o nas... 19.09.23, 14:19
    wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/afera-wizowa-handel-miejscami-w-kolejkach-do-konsulatow/4lv0sjj?utm_medium=push&utm_source=browser&utm_campaign=push_push_go&utm_site=wiadomosci&utm_push_id=65098ff41737ae31be2894e9
  • wscieklyuklad Re: Piszą o nas... 20.09.23, 15:42
   A mafia ma to głęboko w anusie! I susznie! Nie będą nam tu w obcych językach - jak bredziło piesio!
   • wscieklyuklad Re: Piszą o nas... 26.09.23, 14:11
    twitter.com/Renata_Grochal/status/1706191539502768496?cxt=HBwW4IW37cqKzq0vAAAA&cn=ZmxleGlibGVfcmVjcw%3D%3D&refsrc=email
    O KUUUURRRRFFFFAAA! To tam też min hałsen inwestuje w działki?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka