Dodaj do ulubionych

Kto zastąpi Romana Smogorzewskiego?

27.11.13, 12:10
Własnie zobaczyłem informację o spadającym poparciu PO. W Legionowie jak wiadomo urzędnicy głównie z PO, nie wyłączając Jasia Grabca. Więc zachodzi uzasadnione podejrzenie że pan prezydent polegnie w wyborach tylko z kim? Czy opozycja została doszczątnie wybita czy też gdzieś przetrwała w podziemiach? Na kogo byście głosowali?
Obserwuj wątek
  • uszaty7 Re: Kto zastąpi Romana Smogorzewskiego? 27.11.13, 13:14
   AWS, Platforma Samorządowa, PO, Porozumienie Samorządowe - jeden pies.
  • ralphie Re: Kto zastąpi Romana Smogorzewskiego? 27.11.13, 14:03
   Na niezrzeszonego i niezależnego finansowo ;)
  • leg35 Re: Kto zastąpi Romana Smogorzewskiego? 27.11.13, 16:24
   to znaczy że jak Platforma spada to już nie wolno głosować na pana Smogorzewskiego ?
   • zsobieskiego Re: Kto zastąpi Romana Smogorzewskiego? 02.12.13, 09:50
    Ależ wolno, ale nawet trochę myślący człowiek powiąże fakt funkcyjnej przynależności partyjnej z sytuacją w Polsce. Tak się składa że to partyjni koledzy prezydenta Smogorzewskiego rządzą Polską i odpowiadają za sytuację Polaków. I Ci Polacy nie chcą już takich rządów, nie chcą kolegów Sogorzewskiego. Więc powstaje pytanie czy chcą Smogorzewskiego? Ciekawe na kogo głosował pan prezydent w wyborach partyjnych czy na Tuska czy na Gowina. Stawiam że na Tuska !, chyba że "zachorował" i miał niesprawny komputer. Partyjni koledzy są z niego bardzo zadowoleni, wielokrotnie wspominają o nim na stronie intrnetowej. Można by powiedzieć że to wzorowy członek partii. Może dostanie jakiś medal za wieloletnią dzałalność partyjną? W związku z tym uważam że Smogorzewski jest odpowiedzialny za sytuację w Polsce w wielokrotnie większym stopniu niż np. pani Helenka.
    • tomjani Re: Kto zastąpi Romana Smogorzewskiego? 05.01.14, 21:33
     Może gdy wieczny prezio Legionowa, rządzący już niemal tak długo jak sam wieczny prezio Gdańska, niejaki Adamowicz (ten od ciągania samolotu OLT Express po płycie lotniska im. agienta Bolka) wreszcie POleci - otworzy się szansa na wydłużenie linii SKM do Zegrza Płd? Obecnie jest to niemożliwe, gdyż końcówkę toru wraz z gruntem na którym leży przefrymarczono pod samochodowy skład celny, założony przez brajdaka prezia Legionowa
     • zchotomowa skoro mowa o kolei, to odsłonię ciekawą kartę. 05.01.14, 22:09
      tomjani napisał:

      > Może gdy wieczny prezio Legionowa, (...) wreszcie POleci - otworzy się sz
      > ansa na wydłużenie linii SKM do Zegrza Płd? Obecnie jest to niemożliwe, gdyż ko
      > ńcówkę toru wraz z gruntem na którym leży przefrymarczono pod samochodowy skład
      > celny, założony przez brajdaka prezia Legionowa

      Bardzo cenna obserwacja, wymagające pogłębienia:

      a) do tego trzeba widzieć powiat Legionowski ZNACZNIE szerzej, niż tylko własny czubek nosa. Dlatego Roman tego nie dźwignie, on zajęty jest biznesami z Szymonem i jemu podobnymi.

      b) no i trzeba by upublicznić sprawę zajumania tej końcówki linii, co oczywiście na rękę Romanowi nie jest.

      Dlatego jedyną opcją dołączenia Zegrza do cywilizacji (ale nie tylko tego) jest odsunięcie Romana, i tak samo Jana, od samorządu. Dlaczego? Bo żaden z nich nie ma w głowie wizji rozwoju naszej okolicy, czego konsekwencje poniesie kto? No oczywiście - my. O tym, że na rozwoju Zegrza skorzystalibyśmy wszyscy, to już mi szkoda gadać: najlepsze podłączenie 3,5 milionowej aglomeracji do jedynego sensownego zbiornika wodnego w promieniu 50 km nikomu nie przyszło do głowy? Czy też jesteśmy w fazie drapieżnej akumulacji kapitału?

      W przeciwieństwie do naszych tu przemyśleń, Jan G. właśnie usiłuje nas połączyć z powiatem Nowodworskim, liczy być może, że położenie ręki na podatkach z fabryk chemicznych i lotniska da mu potrzebne przychody. Nie rozumie on jednak, że Niemcy z NDM od dawna optymalizują się podatkowo a lotnisko w Modlinie, bez szczodrej pomocy Marszałka Struzika, jeszcze długo nie będzie miało dodatniego wyniku finansowego.

      Ale w grze jest jeszcze inna karta, dotychczas nieujawniona. I może to dobry czas, by ją odsłonić. Może się okazać, że wszystkie starania są po to, by położyć rękę na budowie najdroższej linii kolejowej w Polsce (czyli magicznym fragmencie połączenia do lotniska). Tutaj kluczem do rozwiązania zagadki o co idzie gra jest postać Rafała Szczepańskiego, tak chętnie pojawiającego się przy Staroście przy okazji walki o "janosikowe". Ciekawa to postać drobnego developera, który zaskakująco często widywany jest obok Starosty, przy walce o "janosika" (Janosikowe, drenujące budżet województwa, blokuje Marszałka Województwa z wydaniem kilkuset milionów złotych). Czyżby pilnowano losu zaskakująco olbrzymich pieniędzy na budowę tej krótkiej linii na lotnisko?

      W tym aspekcie nadspodziewana aktywność starosty wokoło janosikowego oraz połączenia z NDM (którym to starostwo w NDM nie wydaje się być zainteresowane ani trochę) nabiera nieco szerszego kontekstu. I, jak mi się zdaje, temat jest rozwojowy.

      pozdrawiam,

      Marcin
      • tomjani Re: skoro mowa o kolei, to odsłonię ciekawą kartę 06.01.14, 20:18
       Ano cóż, wałek wałka wałkiem POgania. Tymczasem dziś odświeżyłem wspomnienia z linii Legionowo-Wieliszew - Tłuszcz, a okazją było jej otwarcie dla ruchu pasażerskiego po remoncie. Dla przywrócenia ruchu do Zegrza niebagatelne znaczenie ma stacja węzłowa Wieliszew. Z satysfakcją stwierdzam że dodatkowy tor przy peronie, który był w tragicznym stanie jeszcze w czasach gdy kible kursowały do Zegrza (pod koniec w ogóle nie korzystały z tego toru lecz z zasadniczego, a przez parę lat stały na tym torze wagony mieszkalne) został odbudowany, wszystkie semafory działają. Stacja Wieliszew ma obecnie dwa czynne tory dodatkowe, podczas gdy przed remontem - tylko jeden,i to pozbawiony peronu. Pociągi SKM kończące bieg musiały więc blokować tor zasadniczy, jedyny wyposażony w peron. Mijanie się pociągów na stacji Wieliszew było niemożliwe tak długo, pókiSKM-ka nie zwolniła jednego z dwóch czynnych torów. Obecnie już tego problemu nie ma.
       Początkowy odcinek linii do Zegrza (ten widoczny z nasypu linii do Tłuszcza) też wygląda nieźle. Ale w Zegrzu trzeba by odbudować kilkaset metrów toru, i oczywiście zawiesić pęta z prundem na całej trasie, jeśli do Zegrza ma dojeżdżać SKM.
  • 3goust Re: Kto zastąpi Romana Smogorzewskiego? 27.11.13, 16:36
   obstawiam na Smogorzewskiego Romana
   to dobry kandydat który podoła rywalowi Romanowi Smogorzewskiemu z PO
   nikt inny nie ma szans
   • kka69 Re: Kto zastąpi Romana Smogorzewskiego? 27.11.13, 17:31
    Poparcie dla obecnego władcy na pewno wzrośnie, jak tylko PIS pokaże swojego kandydata.
    • ka.cha411 Re: Kto zastąpi Romana Smogorzewskiego? 28.11.13, 00:36
     Zaraz, zaraz dlaczego zajmujecie się tylko partiami (PO i PiS). Dość już tego partyjniactwa. Dość tzw. lokomotyw list. Mam nadzieję, że już w przyszłym roku ludzie będą na tyle mądrzy że to zmienią.
     www.toiowo.eu/index.php/component/content/article/806-aktualnosci/2012/2903-jeden-okrg-jeden-mandat
     Gdyby zasady takie obowiązywały w 2010 roku, legionowska rada miasta na pewno nie zasiadałaby dziś w tym samym składzie.
     I niech tak będzie. Amen.
     • zsobieskiego Re: Kto zastąpi Romana Smogorzewskiego? 28.11.13, 11:39
      No ale prezydenta mamy jednego i na jednego głosujemy. Rozumiem, że rada będzie opozycyjna do prezydenta? Smogorzewski chyba by się podał do dymisji! Tak napewno nadchodzące wybory będą ciekawe. Ciekawe też ily przyszłych radnych dostanie zawał serca przed ogłoszeniem wyników? Ile trzeba bedzie wypić wódki? Być może kalkulator nie pomoże już Jasiowi Grabcowi, a tak pięknie umiał wyliczyć skład przyszłej rady. Niestety nie będzie do czego się odwołać z przeszłości. No ale jak widzę to na razie zamiast Romana będzie Smogorzewski, też sam jakoś nie widzę konkurencji, co nie znaczy że będę za nim głosował. Może jednak wypłynie taki legionowski Guział? A może zaprosić Guziała do Legionowa? Sądzę że by lekko wygrał.
  • diak2 Re: Kto zastąpi Romana Smogorzewskiego? 28.11.13, 20:47
   Za klasykiem z tego forum: hahahaaa
   Ze strony Sowarzyszenia:
   "Lider Kultury"...
   likwiduje najlepiej prosperującą Bibliotekę w mieście
   www.youtube.com/watch?v=2NsQFcPUMyw
   www.youtube.com/channel/UCwW_Eo2IqL8rvWXN4_tXHww?feature=watch
  • plunio7 Re: Kto zastąpi Romana Smogorzewskiego? 28.11.13, 21:47
   Chętnie oddam głos na kandydata, który zobowiąże się do zrobienia porządku z parkowaniem w centrum miasta. Na razie mamy dzikość i surowe prawa dżungli, w których pancerny wehikuł spycha licznych pieszych pod fasady budynków. Dysproporcja pomiędzy przestrzenią zarezerwowaną dla pieszych, a tą dla samochodów jest olbrzymia. Daje się to szczególnie odczuć na Piłsudskiego, na której kierowcom nie starcza wyznaczonych miejsc i rozumu.

   Jeśli ktoś obieca estetyzację centrum miasta, zwrócenie powierzchni zawłaszczonej pieszym, a może nawet utworzenie miejskiego deptaku, ma mój głos. Obecny prezydent niestety zatrzymał się na etapie organizacji miasta sprzed pół wieku. Zamiast likwidować i zwężać, buduje nowe miejsca parkingowe i poszerza ulice. Z całym szacunkiem dla jego pozostałego dorobku, takie działanie wpływa bardzo szkodliwie na komfort życia w mieście i jest w zasadzie dyskwalifikujące.
   • misiek1974 Re: Kto zastąpi Romana Smogorzewskiego? 29.11.13, 10:49
    Ja się zobowiążę. Możesz na mnie zagłosować jak będę startować :)
   • metron1 Re: Kto zastąpi Romana Smogorzewskiego? 29.11.13, 11:36
    A dla mnie kandydat który w obecnej sytuacji obieca zmniejszenie miejsc parkingowych zostanie skreślony od razu. Porządek z parkowaniem w centrum miasta i budową deptaka będzie można robić dopiero po wybudowaniu parkingów przy stacji i zrobieniu porządków z komunikacją i dogęszczaniem centrum
    Ja się wcale nie dziwię kierowcom którzy obecnie parkują gdzie popadnie bo "Legionowo stawia na pociągi" tylko że do tego pociągu trzeba jakoś dotrzeć,
    Poprę kandydata który zabierze się do sprawy kompleksowo, najpierw zrobi porządek z komunikacją, stworzy komunikację lokalną i dopiero wtedy ograniczy ilość miejsc do parkowania w centrum i utworzy deptak dla pieszych
    • tabaher-2 Re: Kto zastąpi Romana Smogorzewskiego? 29.11.13, 14:15
     Rzecz w tym że Legionowo już teraz jest dość rozległym miastem a wszystkie ważniejsze usługi typu kablówka, banki, telefony a także urzędy skupiły się w bardzo wąskim odcinku Piłsudskiego. Tam parkingów podziemnych ani piętrowych nie ma i nie będzie. W miejscu gdzie powinien być parking na co najmniej 3 piętra w dół i 3 w górę powstaje prywatna inwestycja lokalnego businessmana, która nie dostarczy miejsc parkingowych a jedynie zmniejszy ich ilość.
     Skoro więc w centrum miasta już nie ma miejsca na miejsca parkingowe a jedyny parking wielopoziomowy powstaje po drugiej stronie torów, czyli w miejscu, za które obecny prezydent powinien stracić stołek, to pozostaje odciążyć centrum metodą park and ride. Proponuję zatem parking na miejscu obecnego bazaru i pociągnięcie środkiem ulicy Piłsudskiego linii tramwajowej aż do stacji kolejowej. To mógłby być początek dobrego programu wyborczego.
     • zdebeq Re: Kto zastąpi Romana Smogorzewskiego? 29.11.13, 14:52
      Ja czegoś nie rozumiem. Moim zdaniem póki co w Legionowskim centrum nie widzę problemu z zaparkowaniem. Zawsze sa wolne miejsca przy Słowackiego w okolicach ZUSu. Przy tym chińskim centrum, itp.
      Ja raczej poruszam sie po mieście z buta, bo wszędzie jest blisko. Natomiast jeżeli zdarza się mi udać samochodem to znalezienie miejsca nie jest problemem.
      Mieszkałem kiedys na Natolinie ( niektórzy pewnie wiedza gdzie to jest) i atutem mieszkania była bliska odległość do stacji metra-ok700 metrów. Czy mieszkańcy Legionowa sa inwalidami i musza zaparkować dokładnie w wejściu do miejsca docelowego. Bo to co sie wyprawia na Królowej Jadwigi od 7:45 do 8:15 we mnie buduje myśl, ze ńiedlugo do sracza bedzie trzeba jeździć.
     • zdebeq Re: Kto zastąpi Romana Smogorzewskiego? 29.11.13, 14:54
      A jeszcze jedno. Legionowo niemieszkalnymi rozległym miastem. I świadczy o tym 3 w Polsce miejsce pod względem gęstości zaludnienia.
    • plunio7 Re: Kto zastąpi Romana Smogorzewskiego? 29.11.13, 14:46
     Po części się zgadzam - skoro Legionowo stawia na pociągi, powinien do pociągów być zorganizowany sensowny dojazd. Nie wydaje mi się jednak, aby wszyscy ci niepoprawnie parkujący byli pasażerami ZTMu - na tymczasowym parkingu przy stacji jest cały czas sporo wolnego miejsca. Policzyłem ile jest wydzielonych miejsc parkingowych na Piłsudskiego, między Jagiellońską a Kościuszki. Wyszło mi 104. Skoro na razie muszą zostać, niech zostaną. W trybie pilnym trzeba jednak uporać się z tymi odpornymi na myślenie kierowcami, którzy zastawiają pieszym chodnik. Ruch wahadłowy na chodniku to kiepski wynalazek. Myślę, że cuda sprawiłyby zwykłe słupki. Będę chyba robił zdjęcia wszystkim tym mistrzom, którzy przednim kołem stoją na chodniku, a między bryłą ich auta, a ulicą jest niezajęta przestrzeń.

     Niemniej jednak, kompleksowość byłaby bardzo wskazana. Po pierwsze - rzeczona komunikacja dla wszystkich. Po drugie - parkomaty z rozsądną ceną. Budowa piętrowego parkingu obok dworca to nie jest chyba dobry pomysł - do parkingu trzeba jakoś dojechać, więc to nie odciążyłoby ulic. Gdyby się pozbyć samochodów z Piłsudskiego, z ulicy wyniosłyby się też banki, a wówczas ożyłoby centrum miasta ożyłoby. Przecież teraz nie ma gdzie pójść na przechadzkę. Budowa parkingu to zmuszenie ludzi do dojeżdżania na własną rękę, czyli do posiadania samochodu, czyli problem tylko urośnie.
     • metron1 Re: Kto zastąpi Romana Smogorzewskiego? 29.11.13, 21:46
      Gdyby powstała sensowna komunikacja miejska nie byłoby opisanych problemów.
      Nie byłoby problemów z parkowaniem w centrum, budowanie olbrzymiego wielopoziomowego parkingu byłoby niepotrzebne, piesi odzyskaliby przestrzeń w środku miasta którą można wyłączyć z ruchu, wreszcie zrobienie drobnych zakupów w miescie nie wymagałoby wyciągania samochodu lub spaceru przez całe miasto
      Ale jak na razie mamy to co mamy
      • ka.cha411 Re: Kto zastąpi Romana Smogorzewskiego? 30.11.13, 00:14
       No nie proszę państwa to jakiś ruch wywrotowy przeciwko władzy. Władza tak a wy "komunikacja miejska".
       • 2-kasia123 Re: Kto zastąpi Romana Smogorzewskiego? 03.12.13, 15:40
        Odbiegamy od tematu. Zastanawiam się czy w Legionowie jest realna kontrkandydatura dla Smogorzewskiego?
        Obecny prezydent już za długo urzęduje. Jest znudzony władzą, zostawia ważne kwestie swoim zastępcom, którzy nie do końca są kompetentni. Szczególnie wice od szkolnictwa i kultury tyle napsuł, że następcy długo będą musieli poprawiać działalność tych sfer.
        Niestety prezydent powinien otaczać się ludźmi mądrzejszymi od siebie. W Legionowie (i nie tylko) włodarze boją się w swoim otoczeniu osób mądrzejszych, bo może będzie przewrót. Sam Smogorzewski wie jak to się robi, prawda?
        • 3goust Re: Kto zastąpi Romana Smogorzewskiego? 03.12.13, 17:03
         2-kasia123 napisała:
         Sam Smogorzewski wie jak to się robi, prawda?


         Chyba niee, Roman vel roman jest następcą nierozgarniętego prezydenta, i nie był nawet w opozycji był wtedy zwykłym kamerzystą weselnym, aż do dnia startu w wyborach.... wiec na pewno nikogo nie obalał gdyż będąc mieszkańcem wiesz kto to Kicek i wiesz że sam się obalił


         • 7gucio Re: Kto zastąpi Romana Smogorzewskiego? 03.12.13, 18:41
          Nie do końca masz rację. Roman wykarmiony na piersi Kicmana z tego co pamiętam (a pamięć już nie taka dobra) to spiknął się z SLD, Naszym Miastem oraz z częścią (chyba) Małej Ojczyzny.
          Czyli wyraźnie knuł biegając z mikrofonem.
          Szkoda że takiego knuja nie ma obecnie, mogłoby być ciekawie.
         • psychomaszyna Re: Kto zastąpi Romana Smogorzewskiego? 11.12.13, 00:18
          Oj Kicek naprawdę sam się doprosił tego co go spotkało. Kto pamięta stan nawierzchni na Piłsudskiego, albo wyłączenia latarni ulicznych wieczorami i w nocy? A na Słonecznej i w okolicach położono wtedy piękny asfalt...
          Jeżeli oceniamy Romana, to porównajmy, co na skalę swoich możliwości i skali swoich gmin dokonali okoliczni włodarze. Legionowo nie wypada tak źle.
          To co ja pamiętam mu in minus, to odszkodowania za drogi i przegrana w Trybunale Konstytucyjnym. To nie wyszło prezydentowi Smogorzewskiemu najlepiej.
          • zdebeq Re: Kto zastąpi Romana Smogorzewskiego? 11.12.13, 01:04
           niby tak, ale wiaduktem jeździmy już długo. A tam chyba problemem był właśnie czas.
           A że trzeba spłacać długi. Wedle zasady: jakoś to będzie
  • zchotomowa nieważne kto zastąpi - potrzebujemy wietrzenia. 11.12.13, 20:32
   co do zasady: zmiana przydałaby się nam bardzo, nie tylko mieszkańcom miasta, bo też Legionowo służyć ma nie tylko jego mieszkańcom.

   Odkładając na bok osobiste uwagi co do słabego postępowania Romana czy Zadrożnego w obserwowanych przez mnie przypadkach, wietrzenie w Urzędzie Miasta wyjdzie nam tylko na dobre.

   Dlaczego? Bo tak długie przesiadywanie jednej osoby tworzy to co teraz - pozór samowładztwa, co jest zaprzeczeniem idei samorządu obywatelskiego. Warto przypomnieć, że pierwsze zdanie Ustawy o Samorządzie brzmi następująco:

   Mieszkańcy gminy tworzą z mocy prawa wspólnotę samorządową.

   Tak więc samorząd to my. A Roman i reszta to jedynie wybrani przez nas i zatrudnieni przez nas pracownicy.

   Roman tego nie rozumie i ja go świetnie rozumiem :), ale nie zmienia to faktu, że funkcja prezydenta powinna rotować możliwie szybko, w interesie wszystkich mieszkańców (a nie Romana i jego grona przyjaciół).

   Obecny układ (sił) w Legionowie, podległe im Miejscowe Żołnierze Wolności (usłużne media, wydawane za pieniądze podatników), ukonstytuowały grupkę wzajemnie głaszczących się, pożal się boże, "notabli", działających częstokroć wbrew interesowi mieszkańców.

   Każdy z uczestników tego Forum zna po parę przykładów takich mechanizmów, począwszy od kłamiącej rzeczniczki jednego z samorządowców, przez pozwy sądowe wobec internautów, skończywszy na próbach blokowania potrzebnych dla bezpieczeństwa dzieci inwestycji czy remoncie szkoły. Biblioteka? E, miałem nie wrzucać historii, w które jestem zaangażowany. Więc generalnie - po co te wrogie podrygi samorządowców? Nie wiem.

   Dlatego czas na wietrzenie. W radzie miasta i w urzędzie miasta tak samo. Dzięki przenikliwości ustawodawcy najbliższe wybory do rady miasta będą jednomandatowe. I dopiero się zacznie, bo sami radni zdają się jeszcze o tym nie wiedzieć, grzejąc się przy zgasłym ognisku "większości od Romana". Drodzy radni miasta: finito my love, macie rok, by pokazać, że macie kręgosłupy; to, że zaczęliście odpowiadać na "dzień dobry", to zdecydowanie za mało (Panie Klejment, to nie zmienia opinii o Pańskich poczynaniach).

   Skracając: wietrzenie w UM wyjdzie nam wszystkim na dobre. Bo to UM jest dla nas a nie odwrotnie.

   pozdrawiam,

   Marcin
   • mieszkanieczbloku Re: nieważne kto zastąpi - potrzebujemy wietrzeni 12.12.13, 09:02
    Pamiętaj tylko aby odpowiednio zagłosować! hahahaaaa, żeby mieszkańcom Legionowa żyło się lepiej. ;)
   • zsobieskiego Re: nieważne kto zastąpi - potrzebujemy wietrzeni 12.12.13, 11:47
    Głosowanie głosowaniem, ale niestety tzw "czysta" polityka czystą polityką. Uzgodnienia już trwają. Janek Grabiec w minionych wyborach miał tak wszystko poukładane że z kalkulatorem w ręku wyliczył przed wyborami procentowy skład rady. Ostatnio słyszałem że na jakiś przetarg przyszło kilkanaście osób i wszystkie były w zmowie z wygrywającym, albo mieli być podwykonawcami, albo wcześniej dostali łapówki. Taka polska zapobiegliwość. Napewno nie powinno być samorzadowców etatowych, i główne funkcje w miście i powiecie powinni sprawować ludzie odpowiedzialni, moralni, mający własne normalne rodziny. W takim Wołominie wszystko jest poukładane, władza wie że ma być dla ludzi, może mają jakieś polityczne rozgrywki, ale wiedzą że po powrocie do domu muszą spojrzeć swojej żonie i dzieciom w oczy. U nas natomiast zdają się być oderwani od rzeczywistości, nie ma żadnych wartości, obietnic nie mówiąc o moralności. Wyszło prawie kazanie, ale tym się różnią uczciwe powiaty od naszego. Legionowo porusza, ale szkoda że nie samorzadowców do działania na rzecz ludzi.
    • zchotomowa Re: nieważne kto zastąpi - potrzebujemy wietrzenia 12.12.13, 13:08
     e, z tą moralnością to już trochę za daleki galop,

     nic nam do tego, jakie decyzje życiowe podejmują samorządowcy, możemy się z nimi zgadzać lub nie, ale to wpływu na zarządzanie samorządem mieć nie powinno (czy ma - to już temat na inną dyskusję). Ja bym samorządowcom w pielesze nie zaglądał, ale na rączki patrzyłbym bardziej i walił po nich mocniej. Bo to, co wpływa na moje życie, to nie ich moralność (rzecz ocenna, każdy może to oceniać inaczej), ale źle/bezmyślnie podejmowane decyzje zarządcze.

     skracając: w domu mogą robić co chcą, w urzędzie ich pracodawcami jesteśmy my.

     pozdrawiam,

     Marcin
    • 69witek Re: nieważne kto zastąpi - potrzebujemy wietrzeni 23.03.14, 19:53
     zsobieskiego napisał(a):

     > W takim Wołominie wszystko jest poukładane, władza wie że ma być dla ludzi, może mają jakieś polityczne rozgrywki, ale wiedzą że po powrocie do domu muszą spojrzeć swojej żonie i dzieciom
     > w oczy. U nas natomiast zdają się być oderwani od rzeczywistości, nie ma żadny
     > ch wartości, obietnic nie mówiąc o moralności.


     Oto przykład proobywatelskich postaw samorządowców z powiatu legionowskiego
     ciekawe czy w Sejmie też by tak zrobili?
  • legionowo5 Re: Kto zastąpi Romana Smogorzewskiego? 12.12.13, 20:48
   Grzegorz Gruczek - ulotki wyborcze już wysyła razem z fakturami.
   • zchotomowa Re: Kto zastąpi Romana Smogorzewskiego? 12.12.13, 20:52
    a ja obstawiam Zenka Chojanckiego.

    Tylko jest jeden szkopuł: to będzie żadne wietrzenie. Może nieco więcej będzie zapachu z ogniska i taniej wody kolońskiej, nic ponad to. Po porażce referendum SIL w obu lokalizacjach Zenek chyba porzuci plany wyborcze na dłużej - z ludźmi idzie mu tak, jak z dzikami. Czyli wcale.

    pozdrawiam,

    Marcin
    • polamonola27 Re: Kto zastąpi Romana Smogorzewskiego? 12.12.13, 21:01
     rozumiem, że nikt zchotomowa nie szykuje się do pałacu po władzę. ? .
     • zchotomowa Re: Kto zastąpi Romana Smogorzewskiego? 12.12.13, 21:03
      polamonola27 napisał(a):

      > rozumiem, że nikt zchotomowa nie szykuje się do pałacu po władzę. ? .

      Kto wie? :)

      Chotomów to całkiem spora wieś, na oko ze 2.000 dymów, więc i ambitnych sporo. Dopiero co ambicje przepalali w referendum, więc może pójdą za ciosem?

      :) pozdrawiam,

      Marcin
      • polamonola27 Re: Kto zastąpi Romana Smogorzewskiego? 12.12.13, 21:13
       kurde, ostro. A jaki masz program wyborczy lub plan dla miasta ? Jakieś obietnice, kiełba wyborcza ? Kity do sprzedania ? Mów Kolego !
       • zchotomowa Re: Kto zastąpi Romana Smogorzewskiego? 12.12.13, 21:14
        polamonola27 napisał(a):

        > kurde, ostro. A jaki masz program wyborczy lub plan dla miasta ? Jakieś obietni
        > ce, kiełba wyborcza ? Kity do sprzedania ? Mów Kolego !

        kurde, tępo na maksa. Jakieś masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem? Mów! :)

        Marcin
        • polamonola27 Re: Kto zastąpi Romana Smogorzewskiego? 12.12.13, 21:21
         jestem elastyczna, w tym przypadku jak trzeba mogę nawet nie rozumieć. Fakt, chomontów aktywistami stoi.
        • mileg Re: Kto zastąpi Romana Smogorzewskiego? 12.12.13, 22:02
         nie kumasz? to nie w. się do nas - masz swoje środowisko i tamtejsze problemy; ja ciebie tu nie chcę;
         m
         • zchotomowa Re: Kto zastąpi Romana Smogorzewskiego? 12.12.13, 22:04
          ohoho,

          następny lokalny patriota, co za własną wycieraczką widzi już wszędzie wiochę ale po psie nadal nie potrafi posprzątać :) Nikt ci nie karze czytać, cierpisz? to idź dalej.

          Marcin
          • mileg Re: Kto zastąpi Romana Smogorzewskiego? 12.12.13, 22:23
           zchotomowa napisał(a):

           > ohoho,
           >
           > następny lokalny patriota, co za własną wycieraczką widzi już wszędzie wiochę a
           > le po psie nadal nie potrafi posprzątać :) Nikt ci nie karze czytać, cierpisz?
           > to idź dalej.
           ---
           będę robił co chcę tu i teraz, a tobie nic do tego; zajmij się problemami we własnym środowisku; czytać będę co zechcę i komentować też; a problem psich g. rzeczywiście jest powszechnym, także we wsi Chotomów; masz więc nad czym pracować, ale to trochę za mało by porwać Legionowian;
           M
           • zchotomowa Re: Kto zastąpi Romana Smogorzewskiego? 12.12.13, 22:25
            mileg napisał:
            > ---
            > będę robił co chcę tu i teraz, a tobie nic do tego; zajmij się problemami we wł
            > asnym środowisku; czytać będę co zechcę i komentować też; a problem psich g. r
            > zeczywiście jest powszechnym, także we wsi Chotomów; masz więc nad czym pracowa
            > ć, ale to trochę za mało by porwać Legionowian;

            :) przeceniasz moje ambicje.

            porywać Legionowian? A co, dla okupu? A kto niby za ciebie zapłaci, Roman? :)

            :) Marcin
           • zdebeq Re: Kto zastąpi Romana Smogorzewskiego? 12.12.13, 22:47
            jak pisałem:
            Mój dom to moja twierdza. w twierdzy tej jem i pierdzę.
            Jak mawiał poeta.
            • zchotomowa Re: Kto zastąpi Romana Smogorzewskiego? 12.12.13, 22:51
             zdebeq napisał:

             > jak pisałem:
             > Mój dom to moja twierdza. w twierdzy tej jem i pierdzę.
             > Jak mawiał poeta.

             z naciskiem na "pierdzę" :)

             pozdrawiam,

             Marcin
             • zdebeq Re: Kto zastąpi Romana Smogorzewskiego? 13.12.13, 23:52
              z konkretnym naciskiem:D
   • 3goust Re: Kto zastąpi Romana Smogorzewskiego? 13.12.13, 22:09
    legionowo5 napisał(a):
    > Grzegorz Gruczek -

    Mówisz o tym grzegorzu mruczku? co w tv LTV w czasie wywiadu wyglądał jak by siedział na ...krześle i dokonywał czynności którymi zajmuje się firma na czele której zasiadał...

    "yyyyyyyyyy wie pan yyyyyyyyyyyyyyy hmmmm yyyyyyyyy ciężko powiedzieć"

    Choć z wywiadu na wywiad coraz mniej stękania;(
  • zsobieskiego Re: Kto zastąpi Romana Smogorzewskiego? 03.01.14, 00:35
   Patrzyłem na tego Grzegorza Gruczka i nie jest wcale taki zły. Może trochę nieobyty, ale człowiek ma głowę na karku. Ale z tego co mi wiadomo to on chyba wcale nie chce być prezydentem Legionowa, może co najwyżej do rady? Raczej myślałem że może ktoś zna jakichś działaczy społecznych, a jednocześnie trochę kumaty, może jakiś były radny? Dostatecznie majętny by nie dać się zmanipulować. Może z ekipy Kicmana?
   • 3goust Re: Kto zastąpi Romana Smogorzewskiego? 03.01.14, 17:23
    zsobieskiego napisał(a):
    > Dostatecznie majętny by nie dać się zmanipulować. Może z
    > ekipy Kicmana?

    Wątpię by dawni " znajomi" kicmana byli zainteresowani groszami takimi jak się dostaje nawet na stanowisku prezydenta.
    Przypomnę pierwsze porszaki były dziwnych współpracowników "kicmana" i w latach gdy pensja byłą na poziomie 800 zł miesiąc oni wyciągali po 10 000 zł tydzień wiec....
  • 1975zenon Re: Kto zastąpi Romana Smogorzewskiego? 06.01.14, 02:00
   nie przetrwała...chyba że weźmiemy od uwagę platformę samorządową
   • e.voytaszek Re: Kto zastąpi Romana Smogorzewskiego? 11.01.14, 17:55
    Takie właśnie są skutki wdrażania w kraju neoliberalizmu, rodem z ameryki łacińskiej. Ciekawy wywiad ze światowym profesorem, który ukazuje brutalną prawdę:
    www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/bez-sprawiedliwosci-nie-ma-wolnosci-rozmowa-prof-andrzejem-walickim
  • stevex Re: Kto zastąpi Romana Smogorzewskiego? 12.01.14, 21:45
   Standard..Podczas swoich rządów narobili długów i się nachapali, teraz czmychną gdzie pieprz rośnie a przyszli niech się martwią...
  • platroman Re: Kto zastąpi Romana Smogorzewskiego? 22.01.14, 20:41
   Jak widać chyba nikt nie da rady!
   • zchotomowa Re: Kto zastąpi Romana Smogorzewskiego? 22.01.14, 20:44
    spoko, spoko,

    mamy dla Romana niespodziankę przez duże "N" :)

    pozdrawiam,

    Marcin
  • zsobieskiego Re: Kto zastąpi Romana Smogorzewskiego? 07.10.14, 02:52
   Szczęsliwie dotrwaliśmy do tej chwili. Trochę ponad miesiąc do wyborów. Moim skromnym zdaniem legionowska PO chce popełnić efektowne samobójstwo. Czy myślą że ludzie zagłosują na pana Henia i panią Dorotkę tylko dlatego że Romek się razem z nimi uśmiecha z plakatu? Jeśli rzeczywiście tak będzie to będzie to dowód na skrajną głupotę obywateli. (To ty o tym nie wiedziałeś ???) Może jednak niekoniecznie, coraz więcej jest ludzi młodych w Legionowie, coraz więcej myślących którzy przyszli i chcą zmian, nie podoba im się to co zastali. Takich którzy będą walczyć!
   • metron1 Re: Kto zastąpi Romana Smogorzewskiego? 07.10.14, 22:12
    Wiem jedno obecna ekipa wyczerpała kredyt zaufania, dalsze pozostawienie tych ludzi przy władzy będzie oznaczać że nie będziemy mieli nawet cienia szansy na jakikolwiek rozwój Legionowa
    Spotykam się ze znajomymi którzy mieszkają w różnych częściach Polski. Dla nich jest wręcz niezrozumiałe że w mieście tej wielkości nie ma szpitala, nie ma komunikacji miejskiej, praktycznie nie ma basenu
    Dla dobra nasz wszystkich trzeba szkodniki pogonić w .....diabły
    • trombonosek Re: Kto zastąpi Romana Smogorzewskiego? 07.10.14, 23:18
     Pogonić nie tak łatwo : skatepark dla emerytów (zamiast basenu i komunikacji dla młodych) już się robi i kilka głosów będzie...
     A poważnie zapytam :
     Pogonić i KTO dalej ?
     • polokokt Re: Kto zastąpi Romana Smogorzewskiego? 08.10.14, 09:40
      właśnie o to samo miałem zapytać. Łatwo jest nie oddać swojego głosu na osobę X. Pytanie tylko na kogo oddać. Kto jest tym naszym światełkiem w tunelu, kto przyniesie nam poprawę wymienionych wcześniej i jeszcze kilku innych spraw w mieście?

      Ale zgadzam się, że obecna ekipa zbyt obrosła w piórka na sprawowanych stanowiskach i przydałoby się porządne przewietrzenie.
      • zdebeq Re: Kto zastąpi Romana Smogorzewskiego? 09.10.14, 11:35
       jestem przekonany, że Romana Smogorzewskiego zastąpi nowa jakość Romana Smogorzewskiego
       • zdebeq Re: Kto zastąpi Romana Smogorzewskiego? 16.11.14, 21:55
        i jak zwykle mam rację
        • polokokt Re: Kto zastąpi Romana Smogorzewskiego? 16.11.14, 23:14
         jakieś przecieki ? żyjemy w nowej rzeczywistości czy jednak zostaje po staremu?

         Z rozmów z ludźmi w ostatnich dniach, spodziewam się że Roman zostanie, ale mam nadzieję, że nie tak jednogłośnie. A dwa, że przy okazji może wyleci całe to zaplecze gości z Rady Miasta, którzy się tam zasiedzieli i na ich miejsce wskoczą jacyś nowi, młodzi, którzy wyjdą z tych układów obecnych i wniosą jakiś powiem świeżego powietrza. Nawet jeśli będą z Komitetu Romana czy NMNS. Bo tu, niestety, nie wszędzie był jakiś wybór.
         • zchotomowa Re: Kto zastąpi Romana Smogorzewskiego? 16.11.14, 23:17
          Roman ma za dużo przysług do rozdania, by nowi się nie skusili. A starzy - nawet jeśli nie wejdą, to wiedzą byt dużo, by zostali na lodzie. Witamy w RN PWK, Spółdzielni, KZB etc.

          pozdrawiam,

          Marcin
        • prawdziwy_jankiel Re: Kto zastąpi Romana Smogorzewskiego? 16.11.14, 23:17
         zdebeq napisał:

         > i jak zwykle mam rację

         Nie chciałbym powiedzieć że nie masz ale jeżeli opierasz się na wynikach z powiatowej to w ich sondażu wzięło udział 896 osób, to dość spory margines błędu :)
         • polokokt Re: Kto zastąpi Romana Smogorzewskiego? 16.11.14, 23:35
          na Legio24 sa tez wyniki czastkowe i wszedzie wlasciwie jest Roman X glosow a konkurent polowe tego albo i gorzej.

          Ale jest jeden bastion zdobyty, Brański chyba wypadł. Za to Klejment przeszedł (co chyba?oznacza że mój faworyt z tego okręgu(Artur Pieńkowski,który pomagał walczyć z PWK) nie przeszedł ?
          • zchotomowa Re: Kto zastąpi Romana Smogorzewskiego? 16.11.14, 23:37
           polokokt napisał:

           > Ale jest jeden bastion zdobyty, Brański chyba wypadł.

           odstrzał Rysia to za mało, by mówić o sukcesie; padlina i tak by padła :)

           pozdrawiam,

           Marcin
           • polokokt Re: Kto zastąpi Romana Smogorzewskiego? 17.11.14, 00:31
            to prawda, na chwile obecną, jak czytam wyniki, to co okręg to zwycięża KW Romana....
   • jedrzej_80 Re: Kto zastąpi Romana Smogorzewskiego? 17.10.14, 18:01
    Ja bym jeszcze potencjalnej głupoty ludziom nie wmawiał ;) Ale fakt, niech polityczne samobójstwa popełniają wszystki partie od a do zet. Ja już im dziękuję i będę patrzył na obywatelskie stowarzyszenia. Może samorządowcy z mazowieckiej wspólnoty - podobne działają w stolicy i wielu znajomych ich chwali.
  • zsobieskiego Re: Kto zastąpi Romana Smogorzewskiego? 30.10.14, 13:01
   No i już wiemy! Romana Smogorzewskiego z PO ma szansę zastąpić Konrad Michalski informatyk z PiS. Więcej na konradmichalski.pl/
   • polokokt Re: Kto zastąpi Romana Smogorzewskiego? 30.10.14, 13:39
    czyli w tym temacie zostanie jak bylo. A szkoda, bo myslalem ze pojawi się ktos lokalny, bezpartyjny, świeży...
    • e.voytaszek Re: Kto zastąpi Romana Smogorzewskiego? 30.10.14, 15:30
     Oj, nie wyobrażam sobie prezydenta pisowca....Toż to byłaby porażka inteligencji i w ogóle rozumu ludzkiego. Nie znam miast rządzonych przez pisowca, które by się rozwijały. Akurat znam dobrze przykład Podkarpacia. Byłe 4 miasta wojewódzkie - Rzeszów(jest nim nadal), Krosno, Przemyśl i Tarnobrzeg. W dwóch rządzi prezydent z nadania SLD i nie ma bezrobocia (Rzeszów, Krosno - skala bezrobocia 6% to naturalne zjawisko). I jest Przemyśl i Tarnobrzeg - rządzone przez osoby związane z PIS - tam skala bezrobocia wynosi ponad 15%. Na Mazowszu - wystarczy spojrzeć na Radom - bastion pisuarów...A co spowodowało upadek Łodzi i masowe wyludnienie (z 850.000 do dzisiejszych 700.000 tysięcy mieszkańców (zasługa Kropiwnickego)...Takich przykłądów znam dziesiątki, więc nie widzę powodu, by ktoś myślący zaprzątał sobie głowę kandydatem partii, która swe powstanie zbudowała na destrukcji i żerowaniu na nierozwiniętych społeczeństwach na wschodnich rubieżach kraju, a dziś stałą się ogólnopolskim bastionem pseudokatolicyzmu w wydaniu rydzykowej tuby propagandowej
     • zdebeq Re: Kto zastąpi Romana Smogorzewskiego? 30.10.14, 19:10
      jeżeli obecny prezydent dosyć wyraźnie identyfikuje się z partią rządzącą w tym kraju nad Wisłą, to nie dziwne jest, że nibykandydat z najgłośniejszej partii opozycyjnej w jakiś sposób jest definiowany przez ugrupowanie z konkretnie nakreślonym targetem.
      Talent i rzeczywiste predyspozycje do rządzenia są raczej drugorzędne jak pokazała historia.
      • zchotomowa Re: Kto zastąpi Romana Smogorzewskiego? 30.10.14, 20:53
       zdebeq napisał:

       > jeżeli obecny prezydent dosyć wyraźnie identyfikuje się z partią rządzącą w tym
       > kraju nad Wisłą, to nie dziwne jest, że nibykandydat z najgłośniejszej partii
       > opozycyjnej w jakiś sposób jest definiowany przez ugrupowanie z konkretnie nakr
       > eślonym targetem.

       Smogo chciałby się identyfikować, lecz na szczeblu centralnym PO zwyczajnie Smogorzewskiego nie chce. Być może to jest powód?

       forum.gazeta.pl/forum/w,93,155321775,155321775,zerowa_aktywnosc_PO_w_Smogogrodzie.html
       pozdrawiam,

       Marcin
     • numer170 Re: Kto zastąpi Romana Smogorzewskiego? 31.10.14, 16:45
      Jeśli jesteś tak dobrze zorientowany, to napisz jakie jest bezrobocie w Legionowie (powiecie) za rządów już 3. kadencje prezydenta z nadania PO?
      Coś wydaje mi się, że nie wygląda to najlepiej.
      A w ogóle powinni być najdłużej 2 kadencje, bo później są zmanierowani i znudzeni (patrz R.S w Legionowie).
      • zchotomowa bezrobocie w Smogogrodzie - powyżej 15% w 2014 31.10.14, 17:01
       proszę bardzo:

       warszawa.stat.gov.pl/vademecum/vademecum_mazowieckie/portrety_powiatow/legionowski.pdf
       jak widać bezrobocie rośnie liniowo (wbrew tendencji ogólnopolskiej, bo w całej Polsce wynosi 11,7%)
       (za: www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bezrobocie;w;polsce;spadlo;do;11;7;proc;w;sierpniu;siodmy;miesiac;spadku,92,0,1613916.html )

       spore osiągniecie dwóch kadencji Romka, zagęszczajmy osiedla dalej czekajmy na skutki postępującej pauperyzacji.

       pozdrawiam,

       Marcin
       • e.voytaszek Re: bezrobocie w Smogogrodzie - powyżej 15% w 201 31.10.14, 17:31
        Nie są to informacje imponujące...niestety. Do tego poraziła mnie informacja na temat zerowej wręcz aktywności radnych platformerskich. PO i PIS niczym się w zasadzie nie różnią, utwierdza mnie to tylko w tym, co zawsze powtarzałem...Szkoda że wszyscy Legionowianie ten układ wspieramy (tzn. żeby nie było- ja nigdy nie głosowałem na nikogo z wymienionych partyjek)
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka