Dodaj do ulubionych

Ograniczenie prędkości na obwodnicy Jabłonny?

23.10.14, 23:12
Właśnie przeczytałem to:
jablonna.pl/index.php?cmd=aktualnosci&opt=pokaz&id=2583
m.in. "...w planach jest wprowadzenie ograniczenia prędkości do 70 km/h pomiędzy skrzyżowaniami, a w rejonach skrzyżowań wprowadzenie ograniczenia do 50 km/h..."

Nasze urzędasy to jednak debile. Najpierw zbudowali obwodnicę Jabłonny żebyśmy mogli szybciej jeździć, ale źle wyprofilowali jeden zakręt więc ograniczą prędkość po całości ze 100 do 70 a na feralnym zakręcie do 50. No super logika. Będę mógł jeździć obwodnicą z taką samą prędkością jak po osiedlowej uliczce.
Obserwuj wątek
    • kwitkows Re: Ograniczenie prędkości na obwodnicy Jabłonny? 14.11.14, 19:09
      No i stało się... 50kmh przed skrzyżowaniami i 70kmh na pozostałej części.

A teraz najlepsze - na przejściach dla pieszych w stronę Legionowa można jechać 100kmh bo ograniczenie jest za przejściem. Czyli najgorszy zakręt pozostaje po staremu.

Utwierdza to mnie w przekonaniu, że wszyscy urzędnicy to debile.
        • kwitkows Re: Ograniczenie prędkości na obwodnicy Jabłonny? 15.11.14, 10:48
          kka69 napisał:
          > Na przejściach dla pieszych też nie możesz poszaleć z prędkością 100 km/h, bo p
          > rzed rondem, przy którym jest to przejście jest znak ograniczenia prędkości.
          W stronę Legionowa przejścia dla pieszych na S1 i S2 są za rondami, czyli do ronda jest 70, przed rondem 50, tuż za rondem 100 i dopiero za przejściem dla pieszych 70.
          • 3goust Re: Ograniczenie prędkości na obwodnicy Jabłonny? 15.11.14, 12:06
            Widzę ktoś zna przepisy i dokładnie je interpretuje :)
            w całym Legionowie jest 90 km/h jeśli nie ma ograniczeń i nikogo nie rusza to...
            wielokrotnie zgłaszane do straży miejskiej i urzędu że znak koniec terenu zabudowanego powinien być zdjęty - zero reakcji wiec w niezabudowanym prze przejście 100 km/h to nic takiego :)
            • ralphie Re: Ograniczenie prędkości na obwodnicy Jabłonny? 15.11.14, 14:46
              Podpowiedz, od której strony wjazd do Legio nie ma białej tablicy? Przyda się na niebieskich z zielonych krzaków. :)
              Co do oznakowania na obwodnicy, nie jest czasem tak, że rozporządzenie wymusza odległości i znak ograniczenia nie mógł stanąć zaraz za rondem? Czy jest postawiony dakeko za nim?
              • kka69 Re: Ograniczenie prędkości na obwodnicy Jabłonny? 15.11.14, 19:32

Wydaje mi się, że przejście dla pieszych usytuowane przy skrzyżowaniu jest jego częścią składową.
                Więc ograniczenie prędkości dotyczy też tego przejścia dla pieszych, a przyśpieszyć ( tu akurat do 70 km/h, bo taki znak tam stoi) można już za ostatnim elementem składowym skrzyżowania.
              • 3goust Re: Ograniczenie prędkości na obwodnicy Jabłonny? 15.11.14, 20:23
                Generalnie musisz być w Legionowie. Wjechać w ulice królewską od granicznej, miniesz znak koniec terenu zabudowanego D-43. Czyli już jadąc dalej jesteś w obszarze niezabudowanym. Skręcasz w prawo w ulicę Pałacową. Tu zaczyna się strefa zamieszkania [20 km/h] ale w obszarze niezabudowanym jest ta strefa. Dojeżdżasz do Husarskiej, strefa zamieszkania się kończy pozostaje tylko obszar niezabudowany... powiedz gdzie muszę jechać by się naciąć na znak d-42 Teren zabudowany? Podjechałem pod ratusz, niby chyba centrum, ale niezabudowany dla znając tą trasę. Kierowca nigdy nie może się domyślać czy jest zabudowany czy nie... policja by musiała wskazać że po minięciu znak D-43 natknąłeś się na D-42. Jeśli nie dla Ciebie prędkość dopuszczalna to 90 km/h. Dobrze jest mieć też np: nagranie wideo by nie mówili że od wczoraj go niema :)
                • kka69 Re: Ograniczenie prędkości na obwodnicy Jabłonny? 15.11.14, 21:01
                  Myślę, że takie naiwne tłumaczenie się , że się wyjechało z terenu zabudowanego nie uratuje sytuacji.
                  Bo żeby wyjechać z tego terenu .... trzeba najpierw w nim być , a jakoś do niego trzeba było wcześniej wjechać , "czyli skazany wie gdzie się znajduje" :)
                  A jak ktoś chce sprawdzić elastyczność Policji, to wyjeżdżając z Legionowa Królewską... potem skręcając np. w Traugutta , następnie Listopadową itd. można by z większą prędkością jeździć też po Jabłonnie.
                  Ja ten znak D-43 na Królewskiej zgłaszałem już kiedyś do SM, ale jakoś nikt się tym nie zajął.
                • raxx83 Re: Ograniczenie prędkości na obwodnicy Jabłonny? 28.11.14, 22:35
                  Jeszcze lepsza jest sytuacja wyjeżdżając z ul. Wolskiej w Stanisławowie Drugim na DK61. Przy wyjeździe po lewej stronie stoi D-43. Skręcając w prawo natrafiamy za 200-300m D-42 w Michałowie Reginowie, ale skręcając w lewo w Legionowo nie natrafiamy nigdzie na D-42. Więc całe Legionowo stoi dla nas otworem na 90 km/h.
                  To nie ma nic wspólnego z naiwnym tłumaczeniem - nie ma znaku, nie ma przepisu. Skoro D-42 między polami oznacza 50 km/h i pan władza mówi, że przepisów należy się trzymać, to działa to w obie strony. Przykład mam z Pułtuska, gdzie wyjeżdżając od strony Zator (Grabówiec) jest ta sama sytuacja : D-43 stoi na drodze powiatowej tuż przed wjazdem na DW618 i zarówno w prawo w stronę Wyszkowa, jak i w lewo na most w Pułtusku nie ma D-42, więc calutki Pułtusk jest na 90 km/h, poza durnymi ograniczeniami do 40 km/h na pewnych odcinkach (cały most na Narwi na przykład). Zostałem w 2012 roku zatrzymany przy wylocie na Wyszków (odcinek kilkuset metrów przez pola, bez zabudowy przylegającej do DW618 i bez wyjazdów z posesji, typowa łapanka, oznaczony jako OZ ale nie dla tych wyjeżdżających z Grabówca) za przekroczenie prędkości. Panowie bardzo się zdziwili moimi wyjaśnieniami, ale po oględzinach na miejscu nie pozostało im nic innego jak przyznać mi rację. Byłem przekonany, że znak zniknie, ale o dziwo jeszcze we wrześniu tego roku był.
                  Nie wiem po co zgłaszacie takie stany do SM czy UM/UG. Najpierw niech się zajmą durnymi D-42 i ograniczeniami do 40 km/h ustawianymi bez szczególnej podstawy, potem można im zwrócić uwagę na mniej dokuczliwe dla kierowców błędy. Przykłady OZ prze Łajski na DW632, dłuższy odcinek Suwalnej, wylot DK61 przez Michałów Reginów w stronę Zegrza, OZty na powiatówkach jak odcinek Zegrze-Dębe, Komornica, Stanisławowo-Guty, Stanisławów Drugi-Kąty Węgierskie. Jest tego masa i nikt nic z tym nie robi.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka