Dodaj do ulubionych

Tłok SKM - Zaproszenie

03.11.15, 13:30
Z tego co wiem to dokładamy do transportu ok. 5-6 mln PLN, nie rozumiem więc że nie mamy jako miasto wpływu i ZTM robi co chce. Może się mylę - jeśli tak proszę mnie oświecić dlaczego władze naszego miasta pozwalają na to ze w porannych godzinach składy SKM kursują co godzinę ( przyjmuje ze trasa S3 oraz S9 to odmienne trasy ze względu na finalna destynację ). Zapraszam Pana Prezydenta, tudzież Państwa radnych na podróż porannym składem - ja mam ta to jedno określenie - bydłowóz. Z tego co pamiętam ( nie muszę szukać daleko ) pociągi SKM miały kursować co 15 min. a nie co godzinę. Czy naprawdę nic nie da się zrobić ?
Obserwuj wątek
    • szarak.net Re: Tłok SKM - Zaproszenie 04.11.15, 09:27
      Z tego co czytałem od 01.01.2016 wchodzimy jako miasto do aglomeracji warszawskiej - może coś się zmieni. Z tego co czytałem zmianie mają ulec ceny biletów, więc może i więcej składów zostanie skierowanych.
    • em-k-a Re: Tłok SKM - Zaproszenie 07.11.15, 11:23
      Zamiast biadolić i narzekać na tłok w SKM czy KM proponuję pisać skargi do tych przewoźników. Drogą email-ową naprawdę to nic nie kosztuje, nie trzeba chodzić na Pocztę i inwestować w papeterię. Może to pomoże, tak czy owak z pewnością nie zaszkodzi. A nawiasem mówiąc mieszkańcy różnych części Warszawy również w porannym szczycie tłoczą się w autobusach, tramwajach czy pociągach metra. Co jak co ale jazda pociągiem jest o wiele wygodniejsza niż autobusem czy tramwajem.
      • e.voytaszek Re: Tłok SKM - Zaproszenie 20.11.15, 18:52
        Ostatnie dni to prwdziwe rekordy obłożenia. Ludzie nie wchodzą do pociągu już w Legionowie. Przykłady: kurs KM o 7.15 i kolejny o 7.29. Pierwszy obsługuje ostatnio pojedynczy składzik, i ludzie mdleją (byłem świadkiem dwóch omdleń w odległości do 3 m. od miejsca gdzie stałem). Oczywiście na stacji zostali ci co nie weszli. Kolejny o 7.29 przyjeżdża zawsze spóźniony (5-10minut). Zastanawiałem się dlaczego, ale odpowiedź jest prosta. Jadą tylko 3 piętrowe wagony (nie jak do siedlec, płocka czy łukowa 5-6 wagonów). A to powoduje że na kżdej stacji upychanie ludzi trwa minimum 2 minuty. Przemnożyłem przez liczbę stacji...wzystko jasne skąd opóźnienia na Gdańskim o 10-12 minut. Oczywiście skargę napisałem, mam nadzieję że Wy też piszecie?
        • em-k-a Re: Tłok SKM - Zaproszenie 29.11.15, 19:01
          Tylko że Pan Prezydent niestety trzeba to napisać z przykrością ma nas w .... . Za pociągi odpowiada ZTM lub KM, za autobusy ZTM, za autobusy prywatne jakiś tam właściciel. Trochę mnie to dziwi, ponieważ jeżeli Gospodarz miasta płaci z naszych pieniędzy za komunikację i z usług mieszkańcy nie są zadowoleni wówczas Gospodarz powinien reklamować takie usługi.
          • metron1 Re: Tłok SKM - Zaproszenie 30.11.15, 21:00
            Doskonale pamiętam kilka lat temu kiedy Panu Prezydentowi jeszcze "się chciało"napisać pisma do Kolei Mazowieckich z prośbą o wydłużenie i dołożenie składów
            Teraz jest jak piszesz za pociągi odpowiada ZTM lub KM i tak dalej
      • metron1 Re: Tłok SKM - Zaproszenie 30.11.15, 22:06
        Dodatkowe składy Kolei Mazowieckich zostaną od grudnia skierowane do obsługi nowych relacji
        Pociągi Kolei Mazowieckich złożone z piętrowych wagonów zostaną skierowane do obsługi połączeń weekendowych do Gdyni i Krakowa
            • brunno34 Re: Tłok SKM - Zaproszenie 02.12.15, 20:21
              Patrząc że 70% pasażerów dzisiejszego kursu s3 z 7.11 wysiada na centralnym, rozsądnym rozwiązaniem byłoby puszczenie po planowanym pociągu o 7.03, kolejnych pociągów - o 7.10, 7.15 i 7.20 ale tylko do warszawy wschodniej...Wierzcie mi, stamtąd jadą puste składy do np do radomia, który odjeżdża ze wchodniej i na zachodniej o 7.55

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka