Dodaj do ulubionych

Zima zaskoczyła wróbla?

02.12.16, 08:09
Niedawno, bo 23.11 naczelny Wódz Powiatu wraz ze świtą z zadowoleniem przyjął do wiadomości, że wszystkie służby gotowe są na zimę:
www.legio24.pl/legionowo-sluzby-sa-gotowe-nadchodzaca-zime-specjalne-spotkanie-starostwie/
I co? I du..pa. Opady ponad dwie godziny temu dały sygnał do startu, skończyły się, a Suwalna, al. Legionów, Piaskowa i pewnie wiele innych, gminnych i powiatowych pługa od roku nie widziały.. IMGW od wczoraj trąbił, gminy wiedziały o opadach, bo SMS z ostrzeżeniem słały. I co? Wróble i sikorki po pas w śniegu.
Obserwuj wątek
    • rolek222 Re: Zima zaskoczyła wróbla? 02.12.16, 10:19
      oj tak zaskoczyła - o 8 jechałem na dworzec to przez Kościuszki brnałem w śniegu.

na samym dworcu / mediotece tez słabo - gość pucował kostkę brukowa przed wejsćiem (odsnieżona na glanc trzeba przyznac) ale przejscia do wind już nie odsnieżył np. osobom z wózkami trzeba było pomagać się przedostac
      • madziulec Re: Zima zaskoczyła wróbla? 02.12.16, 16:30
        Zima generalnie zaskoczyła wszystkich ;)
        Pan w UM dziś był zaskoczony moim sarkazmem, że smmiem żartować, że 2 grudnia spadło 20 cm śniegu a oni nei sa przygotowani i Bukowiec nie jest odśnieżony..
        Roi, po której jeździ autobus 736 niestety do 10:30 na 100% była nieodśnieżona...

Najgorsze w całym interesie jest to, że facet ten przyznał, że miasto płaci za wykonana usługę, a nie za czas reakcji. Czyli w teorii jesli nawet firma odśniezyła by jutro to zapłate otrzyma
        • polokokt Re: Zima zaskoczyła wróbla? 02.12.16, 18:55
          Ostatecznie jest to oszczędność. Płacimy tylko jak spadnie snieg. Jak śnieg spadnie jeden dzień w roku, to za tyle zapłacimy. Jak chcemy mieć standard autostradowy, że jeszcze zanim coś spadnie to piaskarki i spychacze już po ulicy jeżdzą, to wtedy byśmy płacili za gotowość do pracy przez cały czas, nawet jakby słońce świeciło a śniegu nie byłoby w prognozie przez najblższe dni (pewnie mniej niż za faktyczną pracę, ale za gotowość też się płaci). Ciekawy jestem jakie wtedy byłyby komentarze, jak w ostatnich latach mieliśmy jeden tydzień śniegu w zimę, a za "odśnieżanie" (a faktycznie gotowość do pracy), trzebaby zapłacić z kasy miasta grube tysiące złotych.

Ja tam jestem za modelem, że po prostu w ogóle się nie odśnieża i nie sypie solą w miastach (chyba tak w krajach skandynwaskich jest). Mówię tu o odśniezaniu głównie ulic przez miasto czy powiat. Mam pewne obserwacje po odśnieznaiu ulicy i chodnika przed moim domem w ostatnich latach.
          • ralphie Re: Zima zaskoczyła wróbla? 05.12.16, 14:06
            Pojdźmy krok dalej, choć ustawa jasno mówi co samorządy mają w swoich obowiązkach, ograniczmy ich rolę do wydawania paszportów, dowodów osobistych i rejestracyjnych. Resztą zajmiemy się sami, rynek szybko tą lukę wypełni. :) Ile bezużytecznych stanowisk nie trzeba będzie opłacać.
          • sikorski_hubert Re: Zima zaskoczyła wróbla? 06.12.16, 20:38
            Kilka lat temu czytałem o jakimś młodym Wójcie/Burmistrzu gdzieś w Polsce, który podpisał umowę według której bez względu na to czy wystąpią opady czy nie, urząd zapłaci takie same pieniądze. Całe ryzyko brała na siebie firma która wygrała przetarg. Po wyborach sprawa trafiła chyba do prokuratury (?), oskarżono go o niegospodarność bo trafiła się bezśnieżna zima ;)

Umowy często zawierają liczbę godzin na uprzątnięcia śniegu od momentu zakończenia opadów. Im krótszy czas tym wyższa cena.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka