Dodaj do ulubionych

Paszporty w ratuszu

08.01.09, 10:15
Nie jestem pewien czy wszyscy już wiedzą, że biuro paszportowe zostało przeniesione do legionowskiego centrum administracyjno-informacyjnego.
Oficjalne otwarcie miało miejsce we wtorek. Link: www.powiat-legionowski.pl/index.php?cmd=aktualnosci&opt=pokaz&id=1147

Biuro mieści się w małym pomieszczeniu po lewej stronie od wejścia do Biura Obsługi Klienta, a wszelkiej pomocy udzielają moje dwie przemiłe pracowniczki (oby się to nie zmieniło...), wspomagane przez, także przemiłą, panią od Wojewody Mazowieckiego (kwestia przepisów).

Zapraszamy i z góry przepraszamy za ewentualne niedogodności...
Pozdrawiam

Mirosław Pachulski
Obserwuj wątek
    • psychomaszyna Potrzeba więcej pracowników 09.01.09, 07:41
      Jeżeli obsługujemy pod względem paszportów również powiat nowodworski (tak
      gdzieś mi przemknęło), to panie od wojewody powinny być dwie.
      Bo jak ta jedna pójdzie na zwolnienie lekarskie, czy urlop (a tylko ona ma tam
      dostęp do odpowiednich systemów), to praca punktu zostanie zawieszona.
          • miroslaw.pachulski Re: Potrzeba więcej pracowników 09.01.09, 13:06
            psychomaszyna napisał:

> Przepisy uniemożliwiają. Dostęp do odpowiednich systemów mają tylko pracownicy
            > administracji rządowej, czytaj: wojewody.

Na szczęście zadbaliśmy o stronę formalną i nie będzie potrzeby zatrudniania
            dodatkowej osoby w paszportach. Będą trzy panie obsługujące dwa powiaty plus
            zaproszenia dla cudzoziemców. Dokładnie te same trzy panie, które pracują w
            biurze teraz (w tym jedna od wojewody).
    • fiona38 opłata 09.01.09, 13:47
      Niestety na chwilę obecną, opłaty za paszport nie można dokonać w
      kasie urzędu. Potrzebny jest kwitek z banku lub poczty. Ma się to
      zmienić na dniach - lepiej być jednak przygotowanym na odejście z
      kwitkiem przelewu realizowanego na poczcie...
      • godgod Re: opłata 09.01.09, 15:10
        Czyli tradycji stało się zadość. Niby wszystko OK, ale zawsze znajdzie się jakiś szczegół, który skutecznie uprzykrzy nam życie.
        A nie wiecie, czy potwierdzenie z banku internetowego wystarczy? Pytam, bo za kilka tygodni sam będę musiał się tam udaĆ, a niewiele jest rzeczy, które irytują mnie bardziej niż czekanie kilkadziesiąt minut na poczcie do jedynego czynnego okienka.
        • miroslaw.pachulski Re: opłata 09.01.09, 15:18
          Potwierdzenie z banku internetowego wystarczy, ale mam nadzieję, że już w
          przyszłym tygodniu gmina Legionowo podpisze z Urzędem Wojewódzkim porozumienie w
          sprawie kasy i nie będzie problemu.
          Pozdrawiam
    • mlopaci Re: Paszporty w ratuszu 16.01.09, 12:02
      Dzisiaj miałem okazję przetestować jak działa Biuro Paszportowe w Legionowie.

1) Godziny pracy: poniedziałek - 8.00 - 18.00, wtorek - piątek - 8.00 - 16.00.
      Zupełnie nieprzystosowane do potrzeb osób mieszkających w powiecie i pracujących
      w Warszawie. Jeśli ktoś pracuje w godzinach 9.00-17.00, musi niestety wziąć dwa
      dni urlopu, żeby złożyć wniosek i potem odebrać paszport.

2) Informacja na stronach internetowych starostwa
      - trudno znaleźć godziny pracy biura paszportowego
      - brak informacji o wymaganych dokumentach
      - brak informacji jak powinno wyglądać zdjęcie paszportowe (a przynajmniej linku
      do odpowiednich dokumentów na stronach MSWiA)
      - brak informacji o koncie na które należy wpłacić pieniądze i wymaganiach na
      potwierdzenie przelewu internetowego

3) Parking - dzisiaj ok. 8.30 bez problemu znalazłem wolne miejsce.

4) Dojazd - trochę gorzej niż do poprzedniej siedziby, parę chwil spędziłem w
      lekkim korku.

5) Kolejka do okienka - brak. Są trzy okienka. Rano były dwie urzędniczki, co w
      zupełności wystarczało. O ile pamiętam to w poprzedniej siedzibie było tylko
      jedno okienko.

6) Obsługa - szybko, miło i przyjemnie.
      • astra515 Re: Paszporty w ratuszu 16.01.09, 12:45
        mlopaci napisał:

> Dzisiaj miałem okazję przetestować jak działa Biuro Paszportowe w
        Legionowie.
        >
        > 1) Godziny pracy: poniedziałek - 8.00 - 18.00, wtorek - piątek -
        8.00 - 16.00.
        > Zupełnie nieprzystosowane do potrzeb osób mieszkających w powiecie
        i pracującyc
        > h
        > w Warszawie. Jeśli ktoś pracuje w godzinach 9.00-17.00, musi
        niestety wziąć dwa
        > dni urlopu, żeby złożyć wniosek i potem odebrać paszport.

Ja rok składałam wniosek w starostwie - i tam było ok ale odbiór
        paszportu na Pl. Bankowym to był po prostu jakiś koszmar. Trzeba
        poświęcić na to prawie cały dzień (przyjechac po numerek i potem już
        na swoją kolejkę - chyba, że ktoś lubi czekać parę godzin w jednym
        miejscu). Było ryzyko że przed 12.00 numerków juz nie było więc
        dzień był całkowicie stracony)

> 2) Informacja na stronach internetowych starostwa
        > - trudno znaleźć godziny pracy biura paszportowego
        > - brak informacji o wymaganych dokumentach
        > - brak informacji jak powinno wyglądać zdjęcie paszportowe (a
        przynajmniej link
        > u
        > do odpowiednich dokumentów na stronach MSWiA)
        > - brak informacji o koncie na które należy wpłacić pieniądze i
        wymaganiach na
        > potwierdzenie przelewu internetowego
        >
        > 3) Parking - dzisiaj ok. 8.30 bez problemu znalazłem wolne miejsce.

To spróbuj w dzień zaparkować w okolicach Pl. Bankowego :)) Teraz
        zdecydowanie jest lepiej

> 4) Dojazd - trochę gorzej niż do poprzedniej siedziby, parę chwil
        spędziłem w
        > lekkim korku.

Dojazd wcześniej - Pl.Bankowy - nie każdy (a zwłaszcza ten, kto nie
        pracuje w Wwie) miał po drodze

> 5) Kolejka do okienka - brak. Są trzy okienka. Rano były dwie
        urzędniczki, co w
        > zupełności wystarczało. O ile pamiętam to w poprzedniej siedzibie
        było tylko
        > jedno okienko.

Przed zmianą kolejek przy składaniu wniosku w strarostwie zasadniczo
        nie było - przy odbiorze a i owszem. Obsługa wg numerków ale 3-4
        godziny trzeba było odstać (znowu Pl. Bankowy).
        > 6) Obsługa - szybko, miło i przyjemnie.

Reasumując wychodzi na plus - i to duży, ktoś kto przechodził taką
        drogę parę miesięcy temu zrozumie a reszta i tak będzie narzekać.
      • miroslaw.pachulski Re: Paszporty w ratuszu 21.01.09, 16:14
        mlopaci napisał:

> 2) Informacja na stronach internetowych starostwa
        > - trudno znaleźć godziny pracy biura paszportowego
        > - brak informacji o wymaganych dokumentach
        > - brak informacji jak powinno wyglądać zdjęcie paszportowe (a przynajmniej link
        > u
        > do odpowiednich dokumentów na stronach MSWiA)
        > - brak informacji o koncie na które należy wpłacić pieniądze i wymaganiach na
        > potwierdzenie przelewu internetowego

Witam,
        Cieszę się, że obsługa paszportowa przebiega miło i bez problemów. Mam tylko
        jedna prośbę do mlopaci - bardzo proszę nie pisać takich niesprawdzonych rzeczy
        i nie wywoływać sztucznego niezadowolenia osób, które przeczytają ta wypowiedź i
        nie będą mieli ochoty lub czasu sprawdzić, że jest nieprawdziwa.

Tu: www.powiat-legionowski.pl/index.php?cmd=zawartosc&opt=pokaz&id=289&lang=
        na naszej stronie internetowej w Wirtualnym Biurze Obsługi jest link "Jak
        załatwić sprawę" prowadzący wprost do naszej drugie strony, czyli Biuletynu
        Informacji Publicznej, gdzie znajdują się od kilku lat wszystkie informacje
        urzędowe. W WBO są tez od razu, na wierzchu, godziny pracy urzędu, pokrywające
        się z godzinami pracy paszportów (gdyby było inaczej - byłaby informacja).
        Godziny są też w karcie informacyjnej BIP, do której link jest podany poniżej:
        Tu:
        www.bip.powiat-legionowski.pl/index.php?cmd=zawartosc&opt=pokaz&id=270&lang=
        mamy sprawy paszportowe i są tu wszystkie niezbędne informacje.

Tak więc całościową informację można znaleźć zarówno przez stronę
        www.powiat-legionowski.pl, jak i przez biuletyn - www.bip.powiat-legionowski.pl.

Pozdrawiam
        Mirosław Pachulski
        • mlopaci Re: Paszporty w ratuszu 23.01.09, 21:10
          miroslaw.pachulski napisał:

>
          > Witam,
          > Cieszę się, że obsługa paszportowa przebiega miło i bez problemów. Mam tylko
          > jedna prośbę do mlopaci - bardzo proszę nie pisać takich niesprawdzonych rzeczy

Sprawdzone, bo szukałem i nie znalazłem. Jak widzę z powyższego posta, te
          informacje są na stronach, ale umieszczone w takich miejscach i pod takimi
          linkami, gdzie nie przyłszło mi do głowy ich szukać. Po kilku chwilach szukania
          na stronie starostwa, potrzebne informacje wyszukałem googlem na innych stronach.
          > na naszej stronie internetowej w Wirtualnym Biurze Obsługi jest link "Jak
          > załatwić sprawę"
          Zakładka "Wirtualne Biuro Obsługi" kojarzy mi się z miejscem, gdzie mogę
          załatwić coś "wirtualnie" - przez Inernet. Sprawy związan z miejscem
          urzędowania, godzinami pracy, itp. sprawami realnymi są najczęściej w zakładce
          "kontakt".

> prowadzący wprost do naszej drugie strony, czyli Biuletynu
          > Informacji Publicznej, gdzie znajdują się od kilku lat wszystkie informacje
          > urzędowe.
          BiP jest dla mnie miejscem, gdzie mogę znaleść informacje o przetargach,
          uchwałach itp.
          Przy najbliższej modernizacji strony powiatu, warto przeanalizować jej ergonomię
          - może nie tylko ja mam takie problemy w poruszaniu się po niej ?

Pozdrawiam i proszę nie traktować mojej wypowiedzi jako krytyki, ale jako
          sugestię, co można ulepszyć.

• miroslaw.pachulski Re: Paszporty w ratuszu 24.01.09, 11:17
      Witam,
      nie, nie traktuję opinii mlopaci jako nieuzasadnionej krytyki. Nawet dziękuje za zainteresowanie. Po prostu wszystkie informacje są, może rzeczywiście nie da się ich wyłuskać na pierwszy rzut oka. Trudno jednak wszystkie umieścić na wierzchu, ale w Wirtualnym Biurze Obsługi znajdzie się wszystko. Jak już podpis elektroniczny na dobre ruszy - WBO będzie mogła na dobre spełniać swoja rolę. A strona przejdzie małą rewolucję jeszcze w tym półroczu.

A jeśli chodzi o pytanie kka69 - Muszą być obecni zarówno rodzice, jak i dziecko niestety, co jest idiotyczne, ale nic nie poradzimy.
      Stary paszport dziecka, jeśli był, legitymacja szkolna, akt urodzenia (oryginał, który można skserować i go zachować), no i oczywiście zdjęcia, wszyscy fotografowie wiedzą, jak je robić. Opłata 60 zł.
      Tu: bip.powiat-legionowski.pl/index.php?cmd=zawartosc&opt=pokaz&id=3682&lang=
      mamy wszystkie informacje.

I jeszcze jedno - Urząd Wojewódzki wymaga podania stałych adresów zameldowania przez ostatnie 10 lat osoby, która chce wyrobić paszport. Czyli, jeśli od 1999 r. mieszkaliśmy w trzech miejscach - trzeba je podać.
      Pozdrawiam serdecznie
      • kka69 Re: Paszporty w ratuszu 24.01.09, 12:20
        witam,
        badzo dziękuję (miroslaw.pachulski) za info.
        mam jeszcze pytania uzupełniające:
        -czy musza być obydwoje rodzice ? ( jedno jest za granicą)
        - czy podanie adresów poprzedniego zameldowania jest ustne , czy trzeba miec jakieś dokumenty?
        - obecnie dziecko nie jest nigdzie zamldowane , od nowego roku podobno nie ma takiego obowiazku, czy przed wyrobieniem paszportu trzeba je zamldowac? , jak zaraz potem je się wymelduje?
        • miroslaw.pachulski Re: Paszporty w ratuszu 24.01.09, 15:22
          Obydwoje rodziców musi wyrazić zgodę - albo osobiście podpisać przed
          urzędnikiem, albo ojciec może przysłać zgodę potwierdzoną notarialnie.

Adresy zameldowania wpisuje się w formularz wniosku o wydanie paszportu,
          wystarczą lata, bez dokładnych dat.

Bez zameldowania - rozumiem, że kiedyś było, jest pesel? W tym przypadku jest
          dużo możliwości - ostatnie zameldowanie, podanie o wydanie z pominięciem
          właściwości miejscowej, ale tylko, jeśli zameldowanie w innym województwie, etc.
          Generalnie meldować się trzeba - ewentualne zniesienie tego obowiązku to był na
          razie tylko medialny projekt rządu RP.
          Najlepiej omówić sprawę indywidualnie, bo może być sporo niuansów. Proszę
          zadzwonić w poniedziałek pod 774 33 90.
          A najlepiej, oczywiście, zameldować dziecko, zresztą obok paszportów w ratuszu...

Pozdrawiam
          Mirosław Pachulski

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka