Dodaj do ulubionych

Rusza akcja "O, psia kupa!"

06.05.09, 16:20
Rusza akcja „O, psia kupa”, organizowana przez Urząd Miasta Legionowo. W
pierwszym etapie zaprosiliśmy wszystkich mieszkańców do udziału w tworzeniu
„Kodeksu etycznego właściciela psa”, który ma na celu honorowe uregulowanie
zachowań pożądanych przez mieszkańców w stosunku do właścicieli czworonogów.

Propozycje można składać na stronie internetowej Urzędu Miasta Legionowo
www.legionowo.pl.
Obserwuj wątek
    • naretta Re: Rusza akcja "O, psia kupa!" 06.05.09, 21:22
      Na chodniku, koło słupa
      Śmierdzi sobie wieeelka kupa
      Śmierdzi smutno bez zadęcia
      Choć nadaje się do wzięcia
      Nikt nie przyzna się do tego
      Że to kupa właśnie jego

Właścicielu psa, rusz d**ę
      I czem prędzej sprzątnij kupę!

• a-ksie Re: Rusza akcja "O, psia kupa!" 08.05.09, 10:56
      Fakt ruszyła... Kobieta zwróciła uwagę by sprzątnąć po psie.... który
      zrobił siku haha. No to ładnie zaczyna się dziać.
      Ja bym bardziej zwróciła uwagę na pijaczków oblegających ławki akurat
      widok z okna mam na takową i już nie raz widziałam delikwenta
      robiącego pod siebie. Dodam że na tejże ławce zwykle siadają mamy
      przychodzące z dziećmi bawiącymi się w piaskownicy, która oczywiście
      również jest zasyfiała od petów i tym podobnych. Tak na marginesie
      czy nie dało by się zrobić piaskownic zamykanych na noc. Rano dozorca
      by je otwierał a wieczorkiem kłódeczka i sprawa brudnego piasku
      załatwiona:)
    • kojot67 Re: Rusza akcja "O, psia kupa!" 08.05.09, 13:27
      Wystarczy podnieś opłaty za posiadanie psa..a z tych pieniążków opłacić
      sprzątaczy.... Proponuje tak na 1000 zł za zwierzątko miesięcznie. I określenie
      kary za nie zarejestrowane czworonogi na jakieś 10 tys zł....i mamy sprawę z
      głowy..Reszta to tylko dopilnowanie przestrzegania prawa przez straż miejską.
      • kwiatuszek55555 Re: Rusza akcja "O, psia kupa!" 06.07.10, 11:36
        A kogo karać za "LUDZKĄ kUPĘ"? Coraz wiecej można ich spotkać pod
        krzaczkami i większymi drzewami.
        Jak można mówić o zachowaniu czystosci przez zwierzęta, skoro ludzie
        nie potrafią jej dochować i za przeproszeniem "srają gdzie
        popadnie"! Ostatnio po nocy nasrane na klatce i pod nią przy
        krzakach!
        Wygląd, wielkość i zapach gorszy od psich kup!!!
        I kto to sprzątnie?
      • w.iwo Re: Rusza akcja "O, psia kupa!" 11.05.09, 14:23
        pomysł nie jest zły... na pewno bardzo interesujący tam gdzie jest duże
        zagęszczenie bloków... wszyscy i tak chodzą w jedyne miejsce gdzie jest więcej
        zieleni; przez to mogliby zyskać spokój i czysty teren właściciele psów...
        rodzice z dziećmi spokojnie mogliby przejść obok, gdy teren byłby ogrodzony...

w dużej mierze zależy to od aktywności mieszkańców osiedla...

--
        Fabryka szumu...
        Nieregularnik...
      • pleg Re: Rusza akcja "O, psia kupa!" 11.05.09, 22:37
        Pomysł jest świetny mam tylko dwie wątpliwości:
        - po pierwsze pod czyimi oknami ma być wbieg (już widzę ten las rąk chętnych)
        - po drugie czy właściciele będą chodzili z pupilkami w to miejsce...
    • oz_patryk Re: Rusza akcja "O, psia kupa!" 14.05.09, 22:07
      to ja proponuje porozstawiać najpierw normalne śmietniki, przy placy koło bomi w
      stronę poczty tam gdzie staje cyrk jest pojemnik na psie odchody ale nie ma
      zwykłego śmietnika przez co Psi śmietnik jest wypchany wszelakiego rodzaju
      śmieciami.
      mieszkam na piaskach, "patrolujemy" z syniem czasami osiedle, no i takowych
      śmietników nie widzieliśmy, generalnie na piaskach mało śmietników się widuje a
      co dopiero psie śmietniki
      --
      Twój komentarz na moim blogu, chyba obiektywnym blogu bez cenzury o tym co nas
      otacza:
      patrykoz.blox.pl
    • anku90 Re: Rusza akcja "O, psia kupa!" 16.07.09, 03:30
      Ja się nieźle uśmiałam czytając ten 'kodeks właściciela psa'.
      Sprzątanie po psie - OK , super, ja sprzątam jeśli mój pies zrobi na osiedlu i
      uważam ludzi niesprzątających za niespołeczne gnidy.

ALE punkty pt. 'życzliwie nastawiaj swojego pieska do innych' mnie po prostu
      zabiły...
      Ja bym do tego kodeksu dopisała JAK należy w ogóle postępować z psem i że nie
      wystarczy mu 'spacer' 2 razy dziennie wokół bloku, siku kupa i do domu :/ pies
      to żywe stworzenie wyhodowane do pracy z człowiekiem, które ma popędy i będzie
      nieszczęśliwe całe życie na kanapie bez choćby minimalnego zajęcia umysłowego,
      podstawowego szkolenia... Nie, lepiej założyć psu kolce i wychodzić z nim na
      samą fizjologię :/

Brak jakiejkolwiek wiedzy o psach i szkoleniu ze strony ich właścicieli uważam
      za karygodny, to jest po prostu żenada... No np facet woła psa, pies nie słucha
      bo nie jest nauczony przywołania czy ogolnie nieposłuszny - to wina właściciela
      a nie psa, do cholery! A co robi właściciel jak piesek w końcu przyjdzie?
      Zamiast psa nagrodzić to daje mu smyczą po dupie :/ Tak , bardzo logiczne i na
      pewno po czymś takim zawsze będzie się słuchał.

WŁAŚCICIELE PSOW W LEGIONOWIE TO JEDEN WIELKI ŻAL ;/

Kto wymyślał te durne punkty regulaminu? ...
      • e.marekk Re: Rusza akcja "O, psia kupa!" 16.07.09, 10:17
        Mieszkańcy Legionowa. To była akcja społeczna. Byli tacy, którym się chciało coś
        zrobić dla miasta i wysłali do Urzędu Miasta swoje propozycje punktów
        regulaminu. Przykro mi, że dla wielu innych jedyną inicjatywą jaką przejawiają
        jest zaciekła krytyka.
        --
      • rzecznik_um Re: Rusza akcja "O, psia kupa!" 16.07.09, 10:56
        Szanowna Pani,
        "Kodeks etyczny właściciela psa" tworzony był przez właścicieli legionowskich czworonogów, w okresie od maja do czerwca br. Bardzo dziękujemy za uwagi i spostrzeżenia dotyczące posiadania psa i opieki nad nim, jednocześnie żałujemy, że nie wypełniła Pani formularza zgłoszeniowego który znajdował się na stronie internetowej Urzędu Miasta Legionowo w zakładce "O, PSIA KUPA", ponieważ dzięki temu Pani spostrzeżenia mogłyby znaleźć sie w kodeksie.
        • a-ksie Re: Rusza akcja "O, psia kupa!" 16.07.09, 11:52
          ja mam pytanie co grozi za niestosowanie się do kodeksu?
          Punkt o chodzeniu z psem na smyczy i w kagańcu...hm.. raczej się stosować nie
          będę, gdyż dla mnie to absurd a mój pies zamiast biegać i się załatwić będzie
          walczył z kagańcem. To raczej mamy powinny nauczyć swoje pociechy by nie leciały
          głaskać każdego napotkanego psa.
          • ralph123 Re: Rusza akcja "O, psia kupa!" 16.07.09, 14:40
            Taaa. Najlepiej spuścić psa ze smyczy, zasiąść wygodnie na ławeczce, zapalić
            papieroska i niech psina sie wyszaleje. Nawet jak tam do kogoś podleci, czy
            zaszczeka, to przecież nie ugryzie, bawić sie chce.

Ps: A już do szału doprowadzają mnie ratlerkowate, czy tam z innych pekińczyków,
            jazgoty, co to lecą za tobą przez sto metrów obszczekujac ze wszystkich stron.
            Aż proszą sie kopniaka w zad. Tylko czyj, ich czy właściciela?
            • a-ksie Re: Rusza akcja "O, psia kupa!" 16.07.09, 14:59
              No tak nie dodałam, że co do smyczy jestem jak najbardziej za:) Bardziej chodzi,
              że to i to jednocześnie. Sama nie lubię być obszczekiwana jednak groźniejsza
              jest sytuacja, gdy idę z psem a z na przeciwka biegnie jakieś większe stworzenie
              i nie wiadomo co zrobić, bronic psa czy samemu uciekać. Psa nie kop bo to nie
              jego wina;)
                • anku90 Re: Rusza akcja "O, psia kupa!" 25.07.09, 00:13
                  Ha ha ha - raz jeszcze...

Pisałam do prezydenta parę razy... na temat koszy na kupy psie, na temat
                  sytuacji jaką mają ich właściciele w Legionowie, na temat braku miejsca do ich
                  wybiegania.. Odpowiedź albo żadna albo zawierająca jedno zdanie... W nosie mam
                  taki interes... Miały być kosze - i słucham, drogi 'rzeczniku_um', gdzie są? Hm?
                  Nawet takich zwykłych brakuje, a Wy macie czelność ustanawiać kodeks, który i
                  tak nie ma szans wejść w życie bo 'właściciele' mają 'ważniejsze sprawy na
                  głowie' niż pies, któregoś chyba po coś sobie kupili? Mój wniosek - kupili z
                  głupoty i braku odpowiedzialności za żywą istotę...
                  Może lepiej , zamiast wydawać pieniądze na papierkową robotę i tworzenie
                  kodeksu, który i tak zostanie olany, lepiej było po prostu postawić te kosze na
                  psie kupy, to chyba nie jest duży wydatek! Ja po swoim psie sprzątam ale
                  niestety na osiedlu na którym mieszkam, robię to chyba jako jedyna...:/ Na
                  dodatek mój pies jest pod kontrolą - jeśli spuszczam go ze smyczy to np. po to,
                  żeby porzucać mu piłkę , pobawić się, poćwiczyć posłuszeństwo itd. A 99% psów na
                  osiedlu to psy które wychodzą 2 razy dziennie na rundkę wokół bloku, robi kupę
                  na środku trawnika i cześć. Tak lepiej , co? W tym wszystkim zapominamy o samych
                  psach... Lepiej żeby pies miał życie spędzone na kanapie, ociekający tłuszczem i
                  bez żadnego kontaktu z właścicielem - ważne żeby miał smycz i kaganiec - i
                  będzie pięknie, tak? :] Np. w takiej Finlandii... Tam pies w kagańcu to zupełna
                  egzotyka... Dlaczego? Bo właściciele wolą psa wyszkolić, skupiać na sobie i
                  pilnować niż założyć kaganiec, smycz i wio przed blok bo przecież to legalne :/

Ale nie! Urzędnik jeden z drugim nie znając się ni w ząb na psach napisze kodeks
                  i szczęśliwy jest, że coś zrobił...

Ja już nie mam siły być miła... Psy nie są winne temu, że mają właścicieli
                  idiotów...

POZDRAWIAM! ja i mój pies oczywiście :-)
                    • grandpress Re: Konkurs na najczystszy trawnik 05.07.10, 21:08
                      Bzdura, marnowanie czasu Pani urzędniczki :)
                      Ceni się, że robione jest cokolwiek ale myślę, że niestety nie będzie
                      dużego odzewu. Kto ma utrzymywać ten trawnik w czystości? - mieszkańcy
                      w czynie społecznym - no way. Chyba, że się lokatorzy opodatkują i
                      kogoś wynajmą w co też raczej nie wierzę.
                            • teba18 Re: Konkurs na najczystszy trawnik 06.07.10, 15:39
                              A może kilka rundek SM załatwiło by sprawę. Dziś spędziłam 20 minut na
                              os.jagiellońska w okolicy przedszkola, można by sporo kwitków wystawić.

Odchody można wrzucać do każdego kosza, schylić się i posprzątać to momencik, a
                              człowiek byłby spokojniejszy. Tylko ludziom się NIE CHCE! Może trzeba publicznie
                              zawstydzać? Może mieć przy sobie takie torebeczki i podawać takim właścicielom?

W Szczecinie sprawa załatwiona krótko- nie sprzątasz? 500 zł, pies nie jest na
                              smyczy? 500 zł. Wybiegi są trzy, byłam na jednym wielokrotnie i był naprawdę
                              duuuży i ze sprzętem do agility- miodzio- natomiast zlokalizowany stanowczo na
                              obrzeżach miasta, więc albo samochód, albo komunikacja miejska, albo długi
                              spacer ;)

Natomiast jak widać da się.

Zastanawiam się jednak ile psów straciłoby dom, gdyby właściciel musiał zapłacić
                              kilka razy po 500 zł. Skoro ludziom nie chce się poświęcić 30 minut dziennie na
                              spacer z psem dłuższy niż dookoła bloku, szkolenia, treningi, pracę...

No i fakt, że w Legionowie trudno jest wybiegać psa, a bez tego większość psów
                              robi się agresywna-jak nastolatek, który jest znudzony i "nosi go".

Jak to wytłumaczyć ludziom? Jak ich zmotywować do kultury? Jak uświadomić, że są
                              odpowiedzialni za te zwierzęta?

--
                              Pozdrawiamy! Teba i Rude
            • mapsik Re: Rusza akcja "O, psia kupa!" 16.07.10, 16:33
              ralph123 napisał:

> Taaa. Najlepiej spuścić psa ze smyczy, zasiąść wygodnie na
              ławeczce, zapalić
              > papieroska i niech psina sie wyszaleje. Nawet jak tam do kogoś
              podleci, czy
              > zaszczeka, to przecież nie ugryzie, bawić sie chce.
              >
              > Ps: A już do szału doprowadzają mnie ratlerkowate, czy tam z
              innych pekińczyków
              > ,
              > jazgoty, co to lecą za tobą przez sto metrów obszczekujac ze
              wszystkich stron.
              > Aż proszą sie kopniaka w zad. Tylko czyj, ich czy właściciela?

:-) wg mnie najpierw właściciel a potem dziamgot :-)

• oz_patryk Re: Rusza akcja "O, psia kupa!" 23.07.10, 22:44
      tiaaa... nawet nie chce mi się zapoznawać z zasadami akcji, mieszkam na Piaskach
      i nie widziałem ani razu właściciela sprzątającego po swoim czworonogu, a z 1,5
      rocznym synem dość często "patrolujemy" osiedle
      --
      Twój komentarz na moim blogu, chyba obiektywnym blogu bez cenzury o tym co nas
      otacza:
      patrykoz.blox.pl
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka