Dodaj do ulubionych

Zawyżone koszty za wysyłkę na allegro - żałosne

05.06.12, 08:34
Wiecie co; nie mogę cicho siedzieć gdy widzę jak sprzedający na allegro starają się zarobić zawyżając koszty wysyłki... 10 zł za przesłanie koszulki! Za co??? Przcież opłatę pocztową można spokojnie sprawdzić, koperty nie kosztuja 5 zł! Śmieszne, a zarazem też żałosne jest to, że gdy się pytam grzecznie czemu tak drogo ktoś sobie życzy to od razu słane są pod mym adresem obraźliwe słowa. Ludzie opamiętajcie się! Czy warto za te 2, 3 zł tak się szma...???
Obserwuj wątek
  • drugikokos Re: Zawyżone koszty za wysyłkę na allegro - żałos 27.11.12, 09:08
   proponuję załozyć działalność i wysyłać za darmo
   • gazeta_mi_placi Re: Zawyżone koszty za wysyłkę na allegro - żałos 06.12.12, 21:17
    Ale ona nie chce za darmo tylko za realne opłaty jakie są na poczcie.
    • maciejka_04 Re: Zawyżone koszty za wysyłkę na allegro - żałos 07.12.12, 18:41
     > Ale ona nie chce za darmo tylko za realne opłaty jakie są na poczcie.

     A dlaczego? Od razu uprzedzam, że wysokie koszty wysyłki też mi się nie podobają, ale cena przesyłki jest z góry wiadoma i można u takiego sprzedawcy nie kupować.
     • gazeta_mi_placi Re: Zawyżone koszty za wysyłkę na allegro - żałos 09.12.12, 11:38
      Ale ktoś może nie znać dokładnego cennika za wysyłkę i zaakceptować np. 15 zł za wysyłkę bo myśli, że zapewne takie są ceny pocztowe, a potem gdy wysyłka już przychodzi okazuje się, że jest np. w zwykłej nieochronnej kopercie i dodatkowo z druku na paczce wynika, że na poczcie kosztowała na ten przykład ledwie 8 zł.
      • maciejka_04 Re: Zawyżone koszty za wysyłkę na allegro - żałos 09.12.12, 16:56
       Widocznie sprzedawca liczy sobie 7 zł za pakowanie. Jeszcze raz mówię, mi też się to nie podoba, i u takich kolesi nie kupuję, ale skoro z góry wiadomo ile przesyłka kosztuje, to nie można mieć pretensji.
       • gazeta_mi_placi Re: Zawyżone koszty za wysyłkę na allegro - żałos 10.12.12, 16:11
        Nie do końca, oczywiście masz rację, że może zażyczyć sobie za pakowanie i 10 zł, ale jeśli koszty są znacząco zawyżone osoba kupująca może zgłosić ten fakt do Allegro, obecnie w regulaminie nie można wliczać do cen wysyłki kosztów pobocznych typu pakowania czy dojścia np.na pocztę.
        Jeżeli koszty są niesłusznie zawyżone Allegro udziela delikwentowi ostrzeżenia.
        • agulha Re: Zawyżone koszty za wysyłkę na allegro - żałos 23.01.13, 01:55
         Taa, a jak sprzedający jest firmą i postąpi zgodnie z tymi zasadami Wielkiego Brata Allegro, czyli policzy za wysyłkę dokładnie tyle, ile wynosi opłata pocztowa, to potem ma do zapłacenia karę w US - brak VAT. Nie do uwierzenia, lecz prawdziwe. Znajomi w sumie mają do zapłacenia kilkanaście tysięcy.
   • janomar55 Re: Zawyżone koszty za wysyłkę na allegro - żałos 13.02.13, 17:11
    M-Jesli masz odwage proponowac innym zalozenie dzialalnosci i darmowa wysylke, moze wpierwej sam to zrobisz a potem podzielisz sie swym sukcesem...
  • scarlett-style11 Re: Zawyżone koszty za wysyłkę na allegro - żałos 04.02.13, 19:39
   Niestety proszę sprawdzić koszty przesyłek, jakie teraz proponuje poczta polska...Wysyłałam sukienkę sprzedają na allegro, za przesyłkę podałam 9zł (sukienka była cienka) a tu...? 9,30 (!!) opłata pocztowa (wg nowych stawek poczty polskiej) +1,70 koperta, więc jeszcze dopłaciłam do interesu...To nie wina sprzedawców, a absurdalnych stawek, które od stycznie wprowadziła poczta polska (piszę oczywiście o rejestrowanej przesyłce polecony priorytet)
  • ose-mka Re: Zawyżone koszty za wysyłkę na allegro - żałos 06.02.13, 13:33
   jakkolwiek cena za przesylke jest podana i kazdy ja widzi wiec kupuje albo nie
   • bestjob Re: Zawyżone koszty za wysyłkę na allegro - żałos 11.02.13, 13:26
    Ja się akurat naciąłem, bo w opcjach był odbiór osobisty, a w opisie aukcji możliwa wysyłka. Kupiłem odtwarzacz mp3 za 15 zł, a za wysyłkę zakrzyczał sobie 19 zł :) Paranoja!
  • kania312 Re: Zawyżone koszty za wysyłkę na allegro - żałos 13.02.13, 21:25
   Na allegro wiele razy naciełam się na nieuczciwych sprzedawców - trefny towar, podrabiane pefrumy... Teraz kupuję tylko w w sklepach stacjonarnych albo on-line ale wyłącznie w dużych sklepach o dobrej opinii. Mogę polecić eobuwie.pl - kupilam tam trzy pary butów, za każdym razem towar był zgodny z opisem, nieuszkodzony i dochodził rzeczywiście w ciągu obiecywanych 3 dni.
   • maciejka_04 Re: Zawyżone koszty za wysyłkę na allegro - żałos 14.02.13, 08:31
    > Na allegro wiele razy naciełam się na nieuczciwych sprzedawców - trefny towar,
    > podrabiane pefrumy... Teraz kupuję tylko w w sklepach stacjonarnych albo on-lin
    > e ale wyłącznie w dużych sklepach o dobrej opinii. Mogę polecić eobuwie.pl - ku
    > pilam tam trzy pary butów, za każdym razem towar był zgodny z opisem, nieuszkod
    > zony i dochodził rzeczywiście w ciągu obiecywanych 3 dni.

    Widocznie źle dobierałaś sprzedawców. Ja przez 12 lat "bycia" na allegro (kupno/sprzedaż) zostałem oszukany raz.. Nie zgodzę się również, że perfumy lub wody toaletowe są podrabiane, owszem mogą być, ale ja kupuję od kilku lat i tego samego sprzedawcy, który posada "stacjonarny" sklep/. Zawsze otrzymuję paragon, a towar jest dużo, dużo tańszy niż w perfumerii.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka