Dodaj do ulubionych

Dlaczego tylko jedna osoba z rodziny moze korzysta

13.09.07, 17:43
Chciałabym wiedzieć dlaczego tylko jedna osoba z rodziny (IP) moze korzystać z
allegro?
Mam dorosłe dzieci i jeżeli któraś próbuje zarejestrować się na allegro zaraz
zawieszają jej konto. W rezultacie tylko ja mam konto i wszyscy z niego kupują
a ja musze brać na siebie wszelkie konsekwencje takie jakby sie np. trafił
negatyw.
Nie podoba mi sie to bardzo ale nie mogę też odmówić własnemu dziecku czy męzowi .
Beznadziejna jest ta obsługa allegro i jakieś całkowicie ograniczone osoby tym
rządzą.

--
Obserwuj wątek
    • nemedy Re: Dlaczego tylko jedna osoba z rodziny moze kor 13.09.07, 21:06
      alka44 napisała:

> Chciałabym wiedzieć dlaczego tylko jedna osoba z rodziny (IP) moze korzystać z
      > allegro?
      > Mam dorosłe dzieci i jeżeli któraś próbuje zarejestrować się na allegro zaraz
      > zawieszają jej konto. W rezultacie tylko ja mam konto i wszyscy z niego kupują
      > a ja musze brać na siebie wszelkie konsekwencje takie jakby sie np. trafił
      > negatyw.
      > Nie podoba mi sie to bardzo ale nie mogę też odmówić własnemu dziecku czy męzow
      > i .
      > Beznadziejna jest ta obsługa allegro i jakieś całkowicie ograniczone osoby tym
      > rządzą.
      >
      Jeślichodzi tylko i wyłacznie o IP to mozna to w prosty wposób obejsc i zarejestrowac się z innego komputera. Potem przy logowaniu nie ma juz problemow i mozna korzystac z kilku kont. :) Logowalam sie na swoje konto u kolezanki mimo iż ona tez jest zarejestrowana i problemow nie było. :)
    • sylwia.smigielska Re: Dlaczego tylko jedna osoba z rodziny moze kor 14.09.07, 09:29
      Witam,

Zgodnie z punktem 5.11. Regulaminu Allegro "zabrania się korzystania z kont
      innych Użytkowników oraz odstępowania swojego konta innym osobom". Całą treść
      Regulaminu Allegro można znaleźć na poniższej stronie:

www.allegro.pl/country_pages/1/0/user_agreement.php
      Pozdrawiam
      Sylwia Śmigielska
      --
      Cafe Allegro
      • alka44 Re: Dlaczego tylko jedna osoba z rodziny moze kor 14.09.07, 15:54
        Stała odpowiedź serwisu allegro.
        Pytanie nie dotyczyło regulaminu tylko tego, ze nikt z dorosłych członków
        rodziny nie może załozyc konta na allegro ponieważ zaraz po załozeniu konto jest
        blokowane a serwis alegro nie odpowiada konkretnie.
        Pytam gdzie jest takie prawo które pozwala kupować tylko jednej osobie w
        pięcioosobowej rodzinie.
        Prosze mi nie cytować regulaminu bo mam do niego dostęp.
        Pytanie chyba jest dosyć jasne.
        I jeszcze jedno:
        jak mam niby nie kupić części samochodowej mężowi albo jakiejś rzeczy córce?
        Oni z woli wszechmogacego allegro nie mają dostępu do serwisu.

sylwia.smigielska napisała:

> Witam,
        >
        > Zgodnie z punktem 5.11. Regulaminu Allegro "zabrania się korzystania z kont
        > innych Użytkowników oraz odstępowania swojego konta innym osobom". Całą treść
        > Regulaminu Allegro można znaleźć na poniższej stronie:
        >
        > www.allegro.pl/country_pages/1/0/user_agreement.php
        > Pozdrawiam
        > Sylwia Śmigielska

Własnie w tym cała rzecz żeby móc przestrzegać tego punktu regulaminu!
      • kyrzan Re: Dlaczego tylko jedna osoba z rodziny moze kor 16.09.07, 21:41
        sylwia.smigielska napisała:

>"zabrania się korzystania z kont innych Użytkowników oraz odstępowania swojego
        konta innym osobom".

to niech sobie korzystają z 1 komputera, przecież nie każdy musi znać hasło
        innego domownika, przeglądarka nie musi wszystkich pamiętać
        a może problemem jest ten sam adres pocztowy? czy z tym nie ma problemu ?
    • coronella Re: Dlaczego tylko jedna osoba z rodziny moze kor 16.09.07, 23:01
      ja mam 2 konta, mój mąż ma 1 konto, moja mama ma 2 konta. Korzystamy z jednego komputera (jeden adres IP) juz ponad 4 lata. Nigdy nikt z nas nie miał zablokowanego konta.
      Musi byc jakaś inna przyczyna blokowania. Czy nie przebijacie swoich ofert?
      Aaaa, wiesz, jesli jedno konto zostało zablokowane, i nie zostało to wyjaśnione z allegro, nie pozwolą temu użytkownikowi założyc kolejnego konta. Proponuję napisac do serwisu i wyjasnic sprawę.

--
      A nam jest szkoda lata...
      • alka44 Re: Dlaczego tylko jedna osoba z rodziny moze kor 18.09.07, 13:37
        Wydaje mi się, ze już sama doszłam do tego, dlaczego tak jest.
        Moje konto było załozone ok. 5 lat temu.
        reszta rodziny próbowała załozyć konta później. Żeby załozyć konto wchodzili
        przez stronę znajomego, który ma jakąś umowę z allegro i dostaje jakieś grosze
        za każdą osobę, którą poleci ( zarejestruje się klikając w baner allegro na jego
        stronie).
        Wszystkie konta założone w ten sposób zostały zablokowane zaraz po założeniu.
        Już od ponad roku nikomu nie udało się w ten sposób zarejestrować.
        Dla mnie to jest chore. Po co zawierają z kimś umowę?
        To jest właśnie sposób allegro na oszczędności.
        Jeżeli ktoś jest nieuczciwy to na czele stoi zarząd allegro.
        I jeszcze do tego pokrętne, wymijające i nic nie mówiące odpowiedzi na maile.
        Mają nadzieję, że jak ktoś bardzo chce to zarejestruję się bezpośrednio na
        stronie i nie będzie trzeba wydawć na pośredników.
        A ludziom blokują konta za byle co nazywając to nieuczciwościa.
        • siostra_grimm Re: Dlaczego tylko jedna osoba z rodziny moze kor 20.09.07, 11:57
          Nie nazwałabym tego nieuczciwością. Pośrednik bowiem dostając
          prowizję od każdego "nowego" może zatrudnić sąsiadkę emerytkę, która
          pół dnia będzie siedzieć i klikać nowe konta z tego samego IP.
          Sytuacja jest oczywiście hipotetyczna ale możliwa.
          Niemniej cieszę się, że Twój mąż już może sam sobie kupić części do
          samochodu ;)
          --
          Z(A)MIENNICY Z POZNANIA I OKOLICYtutaj możesz sprzedać, zamienić,
          kupić coś dla dziecka
          • alka44 Re: Chcieliście oszukiwać, ale się nie udało? ;&# 23.09.07, 18:29
            naprawdetrzezwy napisał:

> Nikt w waszym domu nie znał adresu Allegro?
            >
            >
            > A nie można było uczciwie?
            > wpisać adres i zarejestrować się jak uczciwi ludzie?
            > ;>>>

A co w tym niby nieuczciwego??
            Jeżeli allegro daje swój baner na strony i zawiera umowy z ludzmi to chyba mam
            wybór i ja decyduję.
            Jeżeli ktośjest nieuczciwy to wiadomo kto.

--
            je.pl/59vf
      • sylwia.smigielska Re: Dlaczego tylko jedna osoba z rodziny moze kor 24.09.07, 12:58
        Nic się nie zmieniło. Z jednego komputera może logować się do serwisu Allegro
        kilka osób. Każda z tych osób musi posiadać własne konto. Konta te nie mogą być
        używane w sposób łamiący Regulamin Allegro, m.in. właściciele nie mogą
        odstępować swoich kont lub brać udziału w swoich aukcjach.

Pozdrawiam
        Sylwia Śmigielska
        --
        Cafe Allegro
        • wielorak Re: Dlaczego tylko jedna osoba z rodziny moze kor 27.09.07, 10:37
          nadal nie odpowiedziała pani na pytanie- czy wy tam na allegro czytacie wogóle
          to co sie do was pisze?
          każdy kto się zarejestrował czytał regulamin więc bez sensu jest przytaczanie
          jego treści.
          proszę odpowiedziec na pytanie autorki wątku- z jakiego powodu blokują jej konto?

--
          Zanim powiesz "tak"
          • sylwia.smigielska Re: Dlaczego tylko jedna osoba z rodziny moze kor 27.09.07, 11:42
            Witam,

O powodzie blokady konta jest informowany tylko i wyłącznie właściciel konta.
            Nikt poza Nim oraz Administratorami Allegro nie ma dostępu do takiej informacji.
            Odnośnie pytania o logowanie się do Allegro z jednego komputera, padła już
            odpowiedź z mojej strony nieco wyżej.

Pozdrawiam serdecznie,
            Sylwia
            --
            Cafe Allegro

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka