Dodaj do ulubionych

Allegro blokuje konta osoba poszkodowanym - pomocy

05.02.09, 15:57
Witam

Prawie dwa lata temu moja dziewczyna zostala oszukana przez oszusta ktory
podstepnie przejal jej konto allegro. Oszukal wiele osob na okolo 150000 zl.
Wszystko to jednak zrobil sprytnie tak, ze skierowall podejrzenie na moja
dziewczyne. Sprawe jednak my zglosilismy na policje, zawiadomilismy allegro,
urzad skarbowy oraz pomoglismy w naprowadzeniu na oszusta.
Allegro jednak zablokowalo konto allegro mojej dziewczyny i zaraz po tym moje
prywatne konto a jako przyczyne podano ze osoba nieuprawniona kozystala z
mojego konta.
Dziwne bo nie wyobrazam sobie mieszkajac w jednym domu, majac jeden komputer
aby nie kozystac z niego logujac sie do dwoch roznych kont przez dwie rozne
osoby ale OK.
W miedzyczasie sprawa oszusta sie wyklarowala, nasza pomoc dla policji, urzedu
skarbowego i allegro zaskutkowalo tym ze allegro zostalo splacone kwota ponad
3000 zl, oszust splacil wszystkie osoby poszkodowane a prokurator SPRAWE
UMOZYL gdyz z powodu splacenia osob poszkodowanych nie bylo juz osob
poszkodowanych, tylko my na drodze cywilnej moglismy te osobe oskarzyc.
Problem jednak dla nas sie nie skonczyl a moze nawet byl to poczatek ktorego
sie nie spodziewalismy.
Okazuje sie ze allegro nie chce nam odblokowac konta, zada wyjasnienia konta
dziewczyny, nie pomaga wyslanie do allegro najwazniejszego pisma czyli
UMOZENIE SPRAWY przez prokuratora w ktorym to pisze ze nie ma osob
poszkodowanych, allegro zada aby z kazda osoba poszkodowana na allegro dojsc
do porozumienia i aby te osoby wycofaly swoje zgloszenie do allegro ze zostaly
poszkodowane, tych osob jest mnóstwo. Dziewczyna probowala z nimi sie
kontaktowac ale ludzie potrafia byc perfidni, jak widza ze mozna cos wyrwac to
kaza sobie placic za takie wycofanie zgloszenia, albo mowia NIE bo NIE albo
rozne podejscia. Dziewczyna ocenila ze tej drogi nie da sie przeskoczyc,
brakuje jej sil i nerwow, uznala ze jest to niewykonalne.
Problem w tym ze moje konto nie da sie odblokowac bez odblokowania tamtego,
allegro w tym nie pomaga, rozmowy wygladaja na zasadzie cytowania regulaminu,
nie ma tam czlowieka z sercem i dusza, na kazda odpowiedz trzeba czekac po 4-5
dni, po czy okazuje sie ze odpowiedz jest nie na temat.
W miedzy czasie udalo mi sie namierzyc nowe konta oszusta, poinformowalem
allegro ale te konta nie zostaly usuniete, wyglada na to ze prawdziwi oszusci
sa chronieni a osoby poszkodowane nie.
Nie ma mozliwosci zadzwonienia, przekazania sprawy czlowiekowi, wytlumaczenia
sprawy.
Niedawno moja firma potrzebowala takiego konta, konta firmowego. Zalozylem
takie ale bardzo szybko, jeszcze nawet przed pelna aktywacja zostalo rowniez
zablokowane.

Czy jest ktos o dobrym sercu kto mogl by pommoc nam w tej sprawie ?
konto dziewczyny to wera26 , moje konto to av7

Pozdrawiam !
Obserwuj wątek
      • alfsat Re: Allegro blokuje konta osoba poszkodowanym - p 06.02.09, 09:36
        Jak bym chcial olac allegro to bym to zrobil, moglibysmy tez olac zalegle
        platnosci na ponad 3000 zl dla allegro bo mielismy mocne dowody na osobe ktora
        oszukal moja dziewczyne.
        Teraz po takim czasie chcemy stabilizacji, chcemy juz zamknac ten rozdzial i zyc
        normalnie.
        Chcemy jednak aby nas wysluchano i pomoc udzielono jezeli cos jest
        niedoprzeskoczenia, aby wytlumaczono co mamy zrobic, ale tak po ludzku, z
        uwzglednieniem realiow.
        • maciej.sniezek Re: Allegro blokuje konta osoba poszkodowanym - p 03.01.10, 12:13
          Niestety nie mogę Panu pomóc. Po pierwsze, nie podał swojej nazwy użytkownika,
          nie mam więc żadnej możliwości sprawdzenia, co konkretnie było przyczyną blokady
          Pana konta. Z tego co Pan mówi wynika, że blokada Pana konta nie miała nic
          wspólnego z oszustem, tylko z tym, że korzystał Pan z konta dziewczyny (lub też
          ona korzystała z Pana konta), co jest w Allegro niedozwolone. Ponadto zamiast
          najpierw wyjaśnić sprawę, zakładał Pan kolejne konta, co również jest niedozwolone.

Reasumując: złamał Pan poważnie Regulamin Allegro co najmniej w dwóch punktach
          (te dwa punkty wynikają z Pana słów, być może było ich więcej) i dziwi się Pan,
          że Pańskie konto zostało zablokowane? Nie ma w tym nic dziwnego.

Więcej informacji chętnie udzielę na tym forum po poznaniu Pana nazwy użytkownika.
          • kimowiec Re: Allegro blokuje konta osoba poszkodowanym - p 10.01.10, 22:51
            Pan perfidnie kłamie albo nie potrafi czytać ze zrozumieniem (jak większość
            obsługi Allegro). Nazwa użytkownika została podana na samym dole głównej
            wiadomości. Poza tym użytkownik wyraźnie pisze, że z tego samego komputera
            korzystają dwie osoby o dwóch różnych kontach i do tego mają pełne prawo.
            Nigdzie nie zostało napisane, że użytkownik korzystał z konta dziewczyny. To Pan
            założył bezpodstawnie taką wersję wydarzeń co jest bzdurą i może podchodzić pod
            zniesławienie oraz bezpodstawne oczernianie drugiej osoby.
            • maciej.sniezek Re: Allegro blokuje konta osoba poszkodowanym - p 10.01.10, 23:36
              kimowiec napisał:

> Pan perfidnie kłamie albo nie potrafi czytać ze zrozumieniem (jak
              > większość obsługi Allegro). Nazwa użytkownika została podana na
              > samym dole głównej wiadomości. Poza tym użytkownik wyraźnie pisze,
              > że z tego samego komputera korzystają dwie osoby o dwóch różnych
              > kontach i do tego mają pełne prawo. Nigdzie nie zostało napisane,
              > że użytkownik korzystał z konta dziewczyny. To Pan założył
              > bezpodstawnie taką wersję wydarzeń co jest bzdurą i może
              > podchodzić pod zniesławienie oraz bezpodstawne oczernianie drugiej
              > osoby.

W tym przypadku muszę przyznać Panu rację - rzeczywiście nazwa Użytkowników była
              podana w poście, nie zauważyłem też najważniejszego: post jest sprzed roku, a
              sprawa już dawno wyjaśniona. Z tym zniesławieniem to jednak Pan przesadził:)
              Choć oczywiście przepraszam zainteresowanego za nieuważne przeczytanie jego posta.
              • madoniowie Re: Allegro blokuje konta osoba poszkodowanym - p 11.01.10, 22:36
                A może czas, żeby Allegro wreszcie zaczęło traktować ludzi poważnie i bardziej
                osobiście, zamiast odpowiadać ctrl-c -> ctrl-v nierzadko nie czytając treści
                pytania użytkownika i trafiając odpowiedzią jak kulą w płot? "Forum.gazeta.pl
                ostatnią deską ratunku! Dopiero tutaj ktoś Cię wysłucha..."
                Nie macie telefonicznej infolinii - ok. Rozumiem. Jednak kontakt z obsługą
                użytkownika niewiele odbiega poziomem od kontaktu z kierowniczką mięsnego w 1983
                roku. Zróbcie sobie jakieś badania na ten temat, albo podglądnijcie jak to jest
                u zagranicznej konkurencji. Ostatnio jak dostałem odpowiedź na pytanie do
                obsługi ebay.de, to mi kopara zjechała. Wszystkie odpowiedzi, jakie miałem z
                Allegro przy tej jednej wypadają żenująco.
                • maciej.sniezek Re: Allegro blokuje konta osoba poszkodowanym - p 11.01.10, 23:16
                  madoniowie napisał:

> Zróbcie sobie jakieś badania na ten temat, albo podglądnijcie jak
                  > to jest u zagranicznej konkurencji.

Są badania. Ogromna większość osób, które otrzymały odpowiedź na pytanie zadane
                  obsłudze użytkownika Allegro jest zadowolona zarówno z tej odpowiedzi, jak i
                  czasu jej udzielenia. Na forum cytowany jest ułamek promila przypadków
                  krańcowych, to oczywiste. Nie mamy ambicji osiągnięcia wyniku 100% zadowolonych,
                  bo nie jest to możliwe.

> Wszystkie odpowiedzi, jakie miałem z Allegro przy tej jednej
                  > wypadają żenująco.

Może ma Pan jakieś specjalne wymagania. Może to zbieg okoliczności, trafił Pan
                  po prostu na kompetentną osobę. A może jest Pan uprzedzony do Allegro. A może
                  obsługa eBay.de ma więcej czasu na analizę każdego przypadku. I tak dalej.

Nawiasem mówiąc nie wiem, o czym ma świadczyć podpięcie się przez Pana właśnie w
                  tym miejscu. Czy fakt, że w przypadku jednej odpowiedzi niedokładnie
                  przeczytałem maila (za co przeprosiłem) ma w jakikolwiek sposób świadczyć o
                  jakości wszystkich odpowiedzi wszystkich pracowników?
                  • madoniowie Re: Allegro blokuje konta osoba poszkodowanym - p 12.01.10, 07:47
                    maciej.sniezek napisał:

> Są badania. Ogromna większość osób, które otrzymały odpowiedź na
                    pytanie zadane
                    > obsłudze użytkownika Allegro jest zadowolona zarówno z tej
                    odpowiedzi, jak i
                    > czasu jej udzielenia.

Wiem, ze takie sa. Jednak po pierwsze sa zbyt rzadkie. Po drugie sa
                    w formie ankiety, w ktorej pytania skonstruowano w pewien
                    szczegollny sposob. Nie mowiac o rzadkosci tych ankiet.

> Na forum cytowany jest ułamek promila przypadków
                    > krańcowych, to oczywiste. Nie mamy ambicji osiągnięcia wyniku 100%
                    zadowolonych
                    > ,
                    > bo nie jest to możliwe.

Prosze zatem wyjasnic, czemu np. w usenecie, gdzie jest zbieranina
                    najrozniejszych ludzi (rowniez tych zadowolonych i tych czesto
                    broniacych Allegro - m.im. ja), akurat w tej kwestii opinia
                    uzytkownikow jest niemal w 100% zgodna i niezbyt pochlebna?

> > Wszystkie odpowiedzi, jakie miałem z Allegro przy tej jednej
                    > > wypadają żenująco.
                    >
                    > Może ma Pan jakieś specjalne wymagania.

Niechec do bycia traktowanym jak idiota nazywa Pan szczegolnymi
                    wymaganiami? Chyba nie ocenia Pan az tak nisko swoich klientow?

> Może to zbieg okoliczności, trafił Pan
                    > po prostu na kompetentną osobę.

Nie. To jest ogolna polityka ebay.de. Odpowiadanie na kazde pytanie
                    przez zywego czlowieka. Traktowanie kazdego klienta indywidualnie. A
                    w szczegolnosci odpowiadanie na zgloszenie, a nie wklejanie
                    odpowiedniej formulki "uprzejmie informuje... nadmienie... dodatkowo
                    przypominam...". Takie bardziej indywidualne podejscie, ktore w
                    biznesie nie tylko sie sprawdza i oplaca. To tez oszczednosc. Lepiej
                    poswiecic 10 minut na jedna odpowiedz, niz 3 minuty na jedna
                    odpowiedz + dwukrotne dodatkowe wyjasnienia po 4 minuty.

> A może jest Pan uprzedzony do Allegro.

Prosze sobie poczytac apa i sprobowac obiektywnie spojrzec na moje
                    wypowiedzi i nie gadac bzdur ;-)

> A może
                    > obsługa eBay.de ma więcej czasu na analizę każdego przypadku. I
                    tak dalej.

O wlasnie. Ida na jakosc. Nie na ilosc i oszczednosc. Dajac swoim
                    pracownikom malo czasu na odpowiedz sami wymuszacie niska jakosc
                    tych uslug. Prosze powiedziec, ile czasu srednio na jedna odpowiedz
                    ma pracownik Allegro?

> Nawiasem mówiąc nie wiem, o czym ma świadczyć podpięcie się przez
                    Pana właśnie
                    > w
                    > tym miejscu. Czy fakt, że w przypadku jednej odpowiedzi
                    niedokładnie
                    > przeczytałem maila

Zgadl Pan. I tez to, ze post byl najwyzej. A niedokladne
                    przeczytanie odpowiedzi zdarza sie nagminnie.

> (za co przeprosiłem)

Wiem. Zawsze Pan umial przyznac sie do bledu i przeprosic. Chwali
                    sie. Podobnie jak zwykle dokladnie czyta Pan posty tu na forum.

> ma w jakikolwiek sposób świadczyć o
                    > jakości wszystkich odpowiedzi wszystkich pracowników?

Ja nie na tym opieram moj wniosek, a na dotychczasowych
                    doswiadczeniach w kontakcie z Allegro. To byl tylko katalizator.
              • fototrendy.pl Re: Allegro blokuje konta osoba poszkodowanym - p 11.01.10, 23:32
                madoniowie napisał:

> kimowiec napisał:
                >
                > > Nazwa użytkownika została podana na samym dole głównej
                > > wiadomości.
                >
                > Ale Pan Maciej jest pracownikiem Allegro. Oni rzadko czytają wiadomość od
                > użytkownika do końca. ;-) NMSP

To prawda. Praktyką jest wybieranie z treści wiadomości tego, na co można odpowiedzieć punktem regulaminu. Pozostała, niewygodna treść jest pomijana.

Pozdrawiam
                • avocem Re: Allegro blokuje konta osoba poszkodowanym - p 18.03.10, 17:00
                  Trafiłem tu przez przypadek lecz postanowiłem przeczytać co nieco na temat
                  Allegro. To co zostało napisane wyżej stanowi kwintesencję komunikacji z Obsługą
                  Allegro. Wrażenie, że rozmawia się z robotem za każdym razem jest nieodparte, a
                  wiadomości, w których "przydusi" się pracownika Allegro pozostają bez
                  odpowiedzi. Z utęsknieniem czekam na prawdziwego konkurenta Allegro, który być
                  może w końcu ukróci te monopolistyczne zagrywki serwisu i wymusi cywilizowane
                  podejście do użytkowników. Póki co, jak najczęściej staram się korzystać z ebay.
    • definicja2 Re: Allegro blokuje konta osoba poszkodowanym - p 29.12.09, 01:23
      Allegro zablokowało mi konto. Pytałam o przyczynę blokady.
      Powiedzieli: zmiana imienia. Poprosiłam o dokladne dane tej zmiany z
      jakiego imienia na jakie oraz datę zmiany, bo ja zmian nie
      dokonywałam. Konto miałam kilka lat, miałam duzo opinii i to tylko
      pozytynych, a teraz oni sugerują, ze łaskawie mogą zezwolić mi na
      otwarcie nowego konta jesli prześlę kopię dowodu, jednak utracę, to
      co wypracowałam przez lata na swoim obecnym koncie. Prosiłam o
      kontakt do prawnika Allegro, ale tez go nigdy nie otrzymałam.
      Wysyłają tylko jednakowe, powielane zdania, informacje, z których nic
      nie wynika. Są bezosobowe i mogą być skierowane do każdego przypadku
      blokady konta. Chyba nie zadają sobie nawet trudu na czytanie
      korespondencji, którą się do nich kieruje. Nigdy nie podali mi tych
      danych. Zamierzam sprawę skierować na drogę sądową bo nie lubię być
      oszukiwana. Czy ktoś posiada podobne złe doświadczenia z tym
      serwisem? Nie chodzi mi o oszukanych przez innych nieuczciwych
      allegrowiczów, ale o osoby oszukane przez sam serwis. Pozdrawiam
      • fototrendy.pl Re: Allegro blokuje konta osoba poszkodowanym - p 02.01.10, 00:19
        Ludzie z obsługi klienta na Allegro to totalna porażka.
        Dokładnie jest tak jak piszesz. Odpowiedzi od nich są uwłaczające ludzkiej
        godności. Traktują wszystkich jak idiotów nie umiejących czytać.
        Mieliśmy podobną sytuację. Chcieliśmy przekształcić konto prywatne w firmowe,
        aby wystawili nam fakturę za prowizję. Zamiast faktury zablokowali nam konto z
        informacją, że nastąpiła zmiana osoby prowadzącej konto – gdzie żadnej zmiany
        oczywiście nie było (powołując się przy tym na swój regulamin). Właśnie razem z
        prawnikiem przygotowaliśmy pismo do nich. Jeśli to nie pomoże zgłaszamy fakt
        odmowy wystawienia faktury do UKS’u -oni będą wiedzieli co z tym zrobić. W
        chwili zablokowania mieliśmy wystawione przedmioty, te aukcje zostały przez
        Allegro usunięte. Prawnik namawia nas do założenia sprawy cywilnej przeciwko
        serwisowi. Podobne sprawy już były w Polsce przegrane przez Allegro. W Twoim
        przypadku bym się nie zastanawiał – sprawa na 90% wygrana w sądzie.
        Ja już się wyleczyłem z Allegro i Tobie też tego życzę w Nowym Roku.
        • maciej.sniezek Re: Allegro blokuje konta osoba poszkodowanym - p 03.01.10, 12:18
          fototrendy.pl napisał:

> Zamiast faktury zablokowali nam konto z informacją, że nastąpiła
          > zmiana osoby prowadzącej konto – gdzie żadnej zmiany oczywiście
          > nie było

Proszę o nazwę Użytkownika - sprawdzę to. Jest Pan kolejną osoba, która zarzuca
          Allegro poważne nadużycia, samemu chowając się wygodnie za anonimowością.

> Podobne sprawy już były w Polsce przegrane przez Allegro.

Ponownie prosiłbym o dowody prawdziwości Pańskich słów - które to "podobne"
          sprawy zostały przez Allegro przegrane? Czy to kolejny przypadek luźnego
          traktowania pojęcia prawdy i prawdomówności?
          • fototrendy.pl Re: Allegro blokuje konta osoba poszkodowanym - p 06.01.10, 03:21
            maciej.sniezek napisał:

> Proszę o nazwę Użytkownika - sprawdzę to.

Witam
            Cieszy nas fakt, że ktoś się zainteresował tematem. Mam nadzieję, że nie
            dlatego, aby bronić dobrego imienia Allegro, tylko w celu naprawy błędów
            bezdusznej obsługi użytkowników.

użytkownik na Allegro to: techmediaak

> samemu chowając się wygodnie za anonimowością.

Nie chowamy się, gdyż jako nazwa użytkownika fototrendy.pl podana jest strona
            www.fototrendy.pl, na której są wszystkie dane kontaktowe do nas. Przy
            odrobinie wysiłku można bez trudu je znaleźć, ale rozumiem - brak czasu zapewne
            jak u wszystkich.

> Jest Pan kolejną osoba, która zarzuca Allegro poważne nadużycia,

Rzeczywiście są to poważne nadużycia. Zablokowanie konta firmie, która chce
            podać swoje dane rejestracyjne, aby zwiększyć bezpieczeństwo transakcji
            użytkowników Allegro, powołując się na rzekomą zmianę użytkownika konta i
            bezpieczeństwo transakcji jest poważnym nadużyciem i może być traktowane jako
            naruszenie dóbr osobistych.
            Nikt nie sprawdził, że firma TechMedia jest nowa na Allegro i w ciągu 3 tygodni
            uzyskała ponad 50 samych pozytywnych i wartościowych komentarzy. Nikogo nie
            interesowały wyjaśnienia, że firma jest założona na żonę, a sprzedażą
            internetową zajmuję się w firmie ja. Wszystkie podane dane były za bardzo
            prawdziwe. Teraz wiem, że powinienem założyć konto na żonę oszukując Was i wtedy
            przesłać dokumenty jej firmy. Wtedy byłoby to zgodne z Waszym regulaminem,
            niezgodne z prawdą, ale konto nie zostałoby zablokowane.

> Podobne sprawy już były w Polsce przegrane przez Allegro.
            >
            > Ponownie prosiłbym o dowody prawdziwości Pańskich słów - które to "podobne"
            > sprawy zostały przez Allegro przegrane? Czy to kolejny przypadek luźnego
            > traktowania pojęcia prawdy i prawdomówności?

Nie są to luźne słowa. Przed każdą wypowiedzią sprawdzam źródła i na ich
            podstawie się wypowiadam. Nie będę przytaczał wszystkich znanych mi spraw, ale
            aby uwiarygodnić swoje słowa podaję źródło jednej z nich:
            prawo.vagla.pl/node/6676.
            Dodatkowo mogę napisać, że nie uzyskaliśmy faktury za zapłaconą prowizję i nie
            możemy się jej doprosić. Zamiast faktury zablokowane zostało konto. Do jej
            wystawienia zobowiązuje sprzedawcę art. 106 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004
            r. o Podatku od Towarów i Usług (Dz.U. z 2004r. nr 54 poz. 535 z późn. zm.).
            Natomiast nie wystawienie faktury za sprzedaż zgodnie z art. 62 ustawy z dnia
            10.09.1999 r. - Kodeks Karny Skarbowy (Dz.U. nr 83 poz. 930 z późn. zm.)
            zagrożone jest karą grzywny do 180 stawek dziennych (tj. do ponad 2,1 mln zł).

Podsumowując
            Jestem bardzo rozczarowany Waszym podejściem do swoich klientów. Zapłacona dla
            Was prowizja ze sprzedanych rzeczy to są ciężko zarobione pieniądze przez
            naszych pracowników. Przez 10 lat prowadzimy firmę i współpracujemy z
            dostawcami, również przez kanały elektroniczne. Mamy wiele kont firmowych
            zakładanych przez osoby do tego upoważnione w serwisach B2B. Jeszcze nigdy nikt
            nas tak nie potraktował, możecie być dumni - jesteście pierwsi również w tym
            temacie (aby to się nie stała tradycja w branży ;) ).

Pozdrawiam
            Arkadiusz Kurowski
        • maciej.sniezek Re: Allegro blokuje konta osoba poszkodowanym - p 10.01.10, 23:31
          fototrendy.pl napisał:

> Mieliśmy podobną sytuację. Chcieliśmy przekształcić konto prywatne
          > w firmowe, aby wystawili nam fakturę za prowizję. Zamiast faktury
          > zablokowali nam konto z informacją, że nastąpiła zmiana osoby
          > prowadzącej konto – gdzie żadnej zmiany oczywiście nie było

Nie wiem, czy celowo, czy w wyniku zapominalstwa - ale mówi Pan nieprawdę. Konto
          techmediaak zostało założone przez osobę o imieniu Arkadiusz, a następnie
          14.10.2009 dodana została firma, a 12.12.2009 imię właściciela zostało zmienione
          na Annę.

Rozumiem, że może Pan nie znać Regulaminu Allegro i nie wiedzieć, że właściciel
          konta nie może się zmieniać. Tym niemniej słowa "żadnej zmiany oczywiście nie
          było" w sytuacji gdy zmiana ewidentnie nastąpiła niecały miesiąc temu jest - Pan
          wybaczy - niepoważne.

Tak właśnie jest w 90% przypadków zgłaszanych tutaj jako "skandale", będące
          najwyraźniej jedynie pretekstem do oczerniania Firmy przez zablokowane osoby.
          • fototrendy.pl Re: Allegro blokuje konta osoba poszkodowanym - p 11.01.10, 04:02
            maciej.sniezek napisał:

> fototrendy.pl napisał:
            >
            > > Mieliśmy podobną sytuację. Chcieliśmy przekształcić konto prywatne
            > > w firmowe, aby wystawili nam fakturę za prowizję. Zamiast faktury
            > > zablokowali nam konto z informacją, że nastąpiła zmiana osoby
            > > prowadzącej konto – gdzie żadnej zmiany oczywiście nie było
            >
            > Nie wiem, czy celowo, czy w wyniku zapominalstwa - ale mówi Pan nieprawdę. Kont
            > o
            > techmediaak zostało założone przez osobę o imieniu Arkadiusz, a następnie
            > 14.10.2009 dodana została firma, a 12.12.2009 imię właściciela zostało zmienion
            > e
            > na Annę.

Szanowny Panie
            Widzę, że nie czyta Pan ze zrozumieniem postów, tylko wybiera wygodne dla siebie ich fragmenty - dobra metoda.
            Napiszę więc jeszcze raz, będę pisał powoli, żeby mógł Pan to przeczytać. Osobą zakładającą konto byłem ja - czyli Arkadiusz, jednak konto - jak było pisane wielokrotnie było założone na żonę Annę. Może jeszcze raz: ja to Arkadiusz, żona to Anna. Anna ma firmę. Ja zakładałem jej konto więc żeby napisać prawdę wpisałem Arkadiusz. Nie było w formularzu miejsca osoba zakładająca i właściciel konta. Tę kwestie dwukrotnie Państwu wyjaśniałem, oczywiście bez żadnego efektu. Teraz wiem, że powinienem wpisać - ja to Anna i nie byłoby sprawy. Proszę się nie trudzić sam sobie odpowiem - regulamin.

> Rozumiem, że może Pan nie znać Regulaminu Allegro i nie wiedzieć, że właściciel
            > konta nie może się zmieniać. Tym niemniej słowa "żadnej zmiany oczywiście nie
            > było" w sytuacji gdy zmiana ewidentnie nastąpiła niecały miesiąc temu jest - Pa
            > n
            > wybaczy - niepoważne.

Pan daruje, ale głupoty wybaczyć się nie da. Jeszcze raz powtórzę właścicielem konta od początku była Anna i żadnej zmiany właściciela nie było. Myli Pan właściciela konta z osobą, która je zakładała. Oczywiście wiem regulamin - niech tak zostanie.

> Tak właśnie jest w 90% przypadków zgłaszanych tutaj jako "skandale", będące
            > najwyraźniej jedynie pretekstem do oczerniania Firmy przez zablokowane osoby.

Nikt nikogo nie oczernia. Napisana jest szczera prawda dla osób, które może chciałyby z Wami współpracować. Powinny one wiedzieć jak beznadziejne zapisy macie w swoim regulaminie. Te informacje jednoznacznie dowodzą, że nie należy wpisywać prawdy przy rejestracji, tylko wpisać tak jak każe regulamin.
            Widzę, że pozostałe kwestie z mojego postu Pan pominął - rozumiem tematy niewygodne.

Podsumowując:
            Dziękujemy wszystkim osobom, które dokonały zakupów na Allegro z konta techmediaak. Niestety nie możemy wystawić już Państwu komentarzy z powodu blokady konta, choć bardzo byśmy chcieli. Wszystkie transakcje były wzorowe i było nam bardzo miło z Państwem współpracować (nie możemy niestety tego powiedzieć o pracownikach Allegro).
            Pragniemy Państwa poinformować, że chcąc zapewnić Wam większe bezpieczeństwo transakcji w serwisie Allegro i uwiarygodnić naszą firmę, wysłaliśmy do Allegro dokumenty firmowe po czym nastąpiła blokada konta techmediaak. Za wysłanie dokumentów do Allegro wszystkich obecnych i przyszłych klientów przepraszamy - to się więcej nie powtórzy.
            Jeśli ktoś z Państwa chciałby kupić kubki, koszulki, kalendarze lub inne fotoupominki zapraszamy na stronę www.fototrendy.pl Serwis jest jeszcze w trakcie budowy, ale w ciągu 2 tygodni będziemy w stanie zaoferować Państwu takie same warunki jak były na Allegro.

Pozdrawiam
            Arkadiusz Kurowski
            • maciej.sniezek Re: Allegro blokuje konta osoba poszkodowanym - p 11.01.10, 08:14
              fototrendy.pl napisał:

> Szanowny Panie
              > Widzę, że nie czyta Pan ze zrozumieniem postów, tylko wybiera
              > wygodne dla siebie ich fragmenty - dobra metoda.
              > Napiszę więc jeszcze raz, będę pisał powoli, żeby mógł Pan to
              > przeczytać. Osobą zakładającą konto byłem ja - czyli Arkadiusz,
              > jednak konto - jak było pisane wielokrotnie było założone na żonę
              > Annę. Może jeszcze raz: ja to Arkadiusz, żona to Anna. Anna ma
              > firmę. Ja zakładałem jej konto więc żeby napisać prawdę wpisałem
              > Arkadiusz. Nie było w formularzu miejsca osoba zakładająca i
              > właściciel konta. Tę kwestie dwukrotnie Państwu wyjaśniałem,
              > oczywiście bez żadnego efektu.

Oczywiście, że bez efektu - ponieważ mówiąc coś takiego udowadnia Pan swoją
              nieznajomość Regulaminu Allegro. Osoba figurującą w ustawieniach konta jako jej
              założyciel, jest zawsze równocześnie jego właścicielem. Pan natomiast mówi, że
              właściciel jest "w domyśle": nigdzie nie wpisany. Przecież własność konta na
              Allegro rodzi zobowiązania prawne, Allegro musi znać jego dane. To wydaje się
              jasne jak słońce - i takie jest na 99% Użytkowników... Ten pozostały 1% to
              głównie kombinatorzy, którzy doskonale wiedzą w czym rzecz, ale starają się nas
              z jakichś przyczyn wprowadzić w błąd. Pana o to nie posądzam, zważywszy że podał
              Pan tutaj swoje dane. Więc o co chodzi?

Druga sprawa: załóżmy, że rzeczywiście było tak jak Pan mówi. W takim razie jak
              to możliwe, że zakładał Pan konto na firmę żony, skoro konto zostało założone 26
              lutego, a firma dopisana dopiero 14 października? Pytanie retoryczne, zapewne
              firma znowu była "w domyśle".

Podsumowując: fakt, że zgodził się Pan podać na forum swoje dane ewidentnie
              eliminuje Pana z grona "kombinatorów". Zapewne po prostu niedokładnie przeczytał
              Pan nasze zasady i przemyślał całą sprawę. Rozumiem to. Tym niemniej proponuję
              nie iść w zaparte i oskarżać nas o bezduszność, ponieważ w swojej pracy
              (szczególnie jeśli chodzi o dane właścicieli kont) kierujemy się konkretnymi
              procedurami, które służą właśnie m.in. ochronie użytkowników przed fraudami, a
              które Pan naruszył.
              • fototrendy.pl Re: Allegro blokuje konta osoba poszkodowanym - p 11.01.10, 12:02
                maciej.sniezek napisał:

> Oczywiście, że bez efektu - ponieważ mówiąc coś takiego udowadnia Pan swoją
                > nieznajomość Regulaminu Allegro. Osoba figurującą w ustawieniach konta jako jej
                > założyciel, jest zawsze równocześnie jego właścicielem. Pan natomiast mówi, że
                > właściciel jest "w domyśle": nigdzie nie wpisany. Przecież własność konta na
                > Allegro rodzi zobowiązania prawne, Allegro musi znać jego dane.

Dokładnie też tak uważam i dlatego przesłałem Państwu dokumenty firmowe, aby ten temat uregulować i zapewnić bezpieczeństwo transakcji dokonywanych z tego konta.

>To wydaje się
                > jasne jak słońce - i takie jest na 99% Użytkowników... Ten pozostały 1% to
                > głównie kombinatorzy, którzy doskonale wiedzą w czym rzecz, ale starają się nas
                > z jakichś przyczyn wprowadzić w błąd. Pana o to nie posądzam, zważywszy że poda
                > ł
                > Pan tutaj swoje dane. Więc o co chodzi?

Miło mi, że choć w tej kwestii rozsądnie podszedł Pan do sprawy.

> Druga sprawa: załóżmy, że rzeczywiście było tak jak Pan mówi. W takim razie jak
                > to możliwe, że zakładał Pan konto na firmę żony, skoro konto zostało założone 2
                > 6
                > lutego, a firma dopisana dopiero 14 października? Pytanie retoryczne, zapewne
                > firma znowu była "w domyśle".

Jak pisałem wcześniej firma posiada wiele kont w serwisach B2B, które zakładałem ja na firmę żony (mam do tego jej umocowanie). Konto było w Allegro założone dużo wcześniej, lecz nie prowadziliśmy żadnej sprzedaży. Od momentu wystawienia przedmiotów próbowałem uregulować temat danych firmy, jednak jak Pan wie nieskutecznie.

> Podsumowując: fakt, że zgodził się Pan podać na forum swoje dane ewidentnie
                > eliminuje Pana z grona "kombinatorów". Zapewne po prostu niedokładnie przeczyta
                > ł
                > Pan nasze zasady i przemyślał całą sprawę. Rozumiem to.

Jak pisałem wcześniej powinienem skłamać i zakładając konto wpisać żonę. Dokładnie - jak Pan pisze - nie przemyślałem tego. Chciałem być uczciwy w domyśle uważając, że tak poważne i szanowane Allegro to rozsądna firma i nie będzie problemu z dopisaniem danych firmy w przyszłości (w innych, dużo większych od Allegro firmach, gdzie mamy konta B2B nie stanowiło to żadnego problemu) - myliłem się, znowu mój błąd.

>Tym niemniej proponuję
                > nie iść w zaparte i oskarżać nas o bezduszność, ponieważ w swojej pracy
                > (szczególnie jeśli chodzi o dane właścicieli kont) kierujemy się konkretnymi
                > procedurami, które służą właśnie m.in. ochronie użytkowników przed fraudami, a
                > które Pan naruszył.

Szanowny Panie, nikt nie "idzie w zaparte". Proszę sobie przejrzeć korespondencję mail, którą Państwo do mnie wysłaliście. Ona uwłacza mojej godności. Być może macie u siebie "kombinatorów", ale nikt nie daje Wam prawa traktować wszystkich jedną miarą - a dokładnie tak robicie. Proszę sobie przeczytać Art. 42 ust. 3 Konstytucji RP, w której to każdy obywatel ma zagwarantowane domniemanie niewinności zgodnie z zasadą praesumptio boni viri. Proszę się po raz kolejny nie zasłaniać ochroną użytkowników, gdyż właśnie pozbyliście się uczciwej firmy, która chciała prowadzić legalnie interesy w serwisie Allegro i udowodniliście, że należało podać nieprawdę przy rejestracji (czyli "kombinować"), aby nie mieć problemów z chorymi zasadami. Ja postrzegam to tak, że nie jesteście prawnie dostosowani do firm wieloosobowych, w których nie koniecznie właściciel prowadzi sprzedaż osobiście. Osobom, które chcą pomimo to być przejrzyste, na siłę wciskacie swoje zasady i blokujecie im konta zasłaniając się dobrem użytkowników (zawsze to łatwiejsze niż zmiana regulaminu).

Pozdrawiam
                Arkadiusz Kurowski
                • maciej.sniezek Re: Allegro blokuje konta osoba poszkodowanym - p 11.01.10, 21:55
                  fototrendy.pl napisał:

> Dokładnie też tak uważam i dlatego przesłałem Państwu dokumenty
                  > firmowe, aby ten temat uregulować i zapewnić bezpieczeństwo
                  > transakcji dokonywanych z tego konta.

Żeby zamknąć ten temat, powiem Panu jak to powinno być od samego początku
                  załatwione. Powinien Pan założyć konto, w którego danych wpisane byłyby: pole
                  "firma" - nazwa firmy Pana żony (a jeżeli to jednoosobowa działalność, również
                  imię i nazwisko żony), pole "imię i nazwisko" - swoje dane. Wtedy postąpiłby Pan
                  zgodnie nie tylko z Regulaminem, ale i z własnym sumieniem, a Pana konto nie
                  zostałoby zablokowane.

Jeżeli jednak założył Pan konto na siebie, osobę prywatną (przypominam, że w
                  momencie zakładania konta NIE wypełnił Pan nawet pola "firma") - nie może Pan
                  otrzymywać faktur na inne dane. Jest to zapisane w Regulaminie, konkretnie w
                  Załączniku 4, część VID, punkt 1 - a także w punkcie 2.13. Czy czytał Pan nasz
                  Regulamin? Należało wtedy założyć NOWE konto, tym razem na dane firmy (które to
                  konto, posiadając stosowne upoważnienia od właściciela firmy, mógłby Pan
                  obsługiwać).

> Szanowny Panie, nikt nie "idzie w zaparte". Proszę sobie przejrzeć
                  > korespondencję mail, którą Państwo do mnie wysłaliście. Ona
                  > uwłacza mojej godności.

Proszę o dowody. Może Pan cytować tu korespondencję z Serwisem, nie ma żadnego
                  problemu. Widzę tylko jedną wiadomość, wysłaną do Pana przez kolegę w dniu 27
                  grudnia. Mam nadzieję, że nie o niej Pan mówi w kontekście uwłaczania, bo nie ma
                  w niej ani słowa, które choćby otarło się o obrazę. Czy za "uwłaczające" uważa
                  Pan sam fakt konieczności tłumaczenia się?

> Proszę się po raz kolejny nie zasłaniać ochroną użytkowników, gdyż
                  > właśnie pozbyliście się uczciwej firmy, która chciała prowadzić
                  > legalnie interesy w serwisie Allegro

Z tego co widzę, kolega postawił Panu proste do realizacji warunki kontynuacji
                  współpracy. Jak więc rozumiem, mówiąc o pozbyciu się przez nas mówi Pan tak
                  naprawdę o obrażeniu się Pana na nas, popularnie zwanym "fochem.

Ma Pan oczywiście prawo do takiej reakcji, tym niemniej proszę pamiętać - co
                  również udowodniłem Panu powyżej - że jak najbardziej jesteśmy przygotowani do
                  obsługi firm, a cała sprawa wynika tylko z tego, że wymaga Pan od nas nagięcia
                  (specjalnie dla Pana) jednej z naszych istotniejszych zasad: zmiany właściciela
                  konta. A gdy się nie zgadzamy, Pan mówi o "urąganiu godności"...
                  • fototrendy.pl Re: Allegro blokuje konta osoba poszkodowanym - p 11.01.10, 23:00
                    maciej.sniezek napisał:

> Jeżeli jednak założył Pan konto na siebie, osobę prywatną

Jeszcze raz napisze, konto było założone na firmę.

(przypominam, że w
                    > momencie zakładania konta NIE wypełnił Pan nawet pola "firma") - nie może Pan
                    > otrzymywać faktur na inne dane. Jest to zapisane w Regulaminie, konkretnie w
                    > Załączniku 4, część VID, punkt 1 - a także w punkcie 2.13.

Jak pisałem wcześniej do wystawienia faktury VAT zobowiązuje sprzedawcę art. 106 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o Podatku od Towarów i Usług (Dz.U. z 2004r. nr 54 poz. 535 z późn. zm.). Natomiast nie wystawienie faktury za sprzedaż zgodnie z art. 62 ustawy z dnia
                    10.09.1999 r. - Kodeks Karny Skarbowy (Dz.U. nr 83 poz. 930 z późn. zm.)
                    zagrożone jest karą grzywny do 180 stawek dziennych (tj. do ponad 2,1 mln zł).
                    Nie doszukałem się nigdzie w wyżej wymienionych przepisach mowy o regulaminie sprzedawcy.

> Proszę o dowody. Może Pan cytować tu korespondencję z Serwisem, nie ma żadnego
                    > problemu. Widzę tylko jedną wiadomość, wysłaną do Pana przez kolegę w dniu 27
                    > grudnia. Mam nadzieję, że nie o niej Pan mówi w kontekście uwłaczania, bo nie m
                    > a
                    > w niej ani słowa, które choćby otarło się o obrazę. Czy za "uwłaczające" uważa
                    > Pan sam fakt konieczności tłumaczenia się?

Nie o tej korespondencji pisałem.

> Z tego co widzę, kolega postawił Panu proste do realizacji warunki kontynuacji
                    > współpracy.

Niestety nie dostałem do dnia dzisiejszego (ponad 2 tygodnie) odpowiedzi na maila z prośbą o sprecyzowanie zasad dalszej współpracy, wysłanego do Was w dniu 27.12.2009r. - to jest w porządku i zgodne z regulaminem?
                    Może potrzebujecie więcej czasu na odpowiedź? Lepiej sam sobie odpowiem bo pewnie się nie doczekam: "Nasze stanowisko zostało już Panu przedstawione".

Jak więc rozumiem, mówiąc o pozbyciu się przez nas mówi Pan tak
                    > naprawdę o obrażeniu się Pana na nas, popularnie zwanym "fochem.
                    >
                    > Ma Pan oczywiście prawo do takiej reakcji, tym niemniej proszę pamiętać - co
                    > również udowodniłem Panu powyżej - że jak najbardziej jesteśmy przygotowani do
                    > obsługi firm, a cała sprawa wynika tylko z tego, że wymaga Pan od nas nagięcia
                    > (specjalnie dla Pana) jednej z naszych istotniejszych zasad: zmiany właściciela
                    > konta. A gdy się nie zgadzamy, Pan mówi o "urąganiu godności"...
                    >

Szanowny Panie
                    Nie wiem jak Pan, ale bynajmniej ja nie czuję się obrażony. Nikogo nie nakłaniam do naginania czegokolwiek tylko do zdrowego rozsądku - to Wam z trudem przychodzi, ale widzę pewne przebłyski. Jeśli pomoc w Allegro służy do cytowania regulaminu rozumiem i nie mam pytań.

Pozdrawiam
                    Arkadiusz Kurowski
      • maciej.sniezek Re: Allegro blokuje konta osoba poszkodowanym - p 03.01.10, 12:21
        definicja2 napisała:

> Allegro zablokowało mi konto. Pytałam o przyczynę blokady.
        > Powiedzieli: zmiana imienia. Poprosiłam o dokladne dane tej zmiany
        > z jakiego imienia na jakie oraz datę zmiany, bo ja zmian nie
        > dokonywałam.

Proszę o nazwę użytkownika, sprawdzę to i udzielę na tym forum wyczerpującej
        odpowiedzi w tej sprawie. Zakładam, że skoro poruszyła Pani ją publicznie
        (stawiając Serwis w złym świetle), odpowiedź potwierdzająca lub zaprzeczająca
        Pani wersji również może paść publicznie.
        • tommi129 Re: Allegro blokuje konta osoba poszkodowanym - p 11.01.10, 20:26
          Obsługa allegro jest bardzo nieprzyjazna w stosunku do użytkowników serwisu.
          Wszystko wygląda dobrze do momentu pierwszego kontaktu z tymi osobami. Serwis
          allegro to maszynka do robienia pieniędzy i nie dziwcie się ludzie , że mają nas
          gdzieś.
          Niech Pan Śnieżek zdradzi ile tysięcy/milionów kont jest zablokowanych. Wszyscy
          ci ludzie zbanowani przez allegro to oszuści ???
          Tylko jak największy bojkot allegro może pomóc rozwinąć się innym serwisom.
          • maciej.sniezek Re: Allegro blokuje konta osoba poszkodowanym - p 11.01.10, 21:23
            tommi129 napisał:

> Niech Pan Śnieżek zdradzi ile tysięcy/milionów kont jest
            > zablokowanych. Wszyscy ci ludzie zbanowani przez allegro to
            > oszuści ???

Nie znam liczby zablokowanych kont, z pewnością jest wysoka. Oczywiście nie
            wszystkie te konta należą do oszustów. Większość z nich należy do osób
            notorycznie łamiących nasz Regulamin, jakaś część to osoby niepełnoletnie (konta
            zablokowane do czasu wprowadzenia kont Junior), inna część to konta tych samych
            osób (są tacy, którzy mają ich po kilkadziesiąt). Osobną grupę stanowią ludzie
            zablokowani w wyniku niezrealizowania transakcji u więcej niż 3 osób, albo
            ludzie niepłacący prowizji...

I tak dalej. Domyślam się, że oszustów jest wśród zablokowanych bardzo niewielu,
            zapewne kilka procent. Cała reszta to ludzie, którzy (w uproszczeniu) nie chcą
            przestrzegać ustalonych reguł lub ich nie znają. Mam nadzieję, że nie sugeruje
            Pan, że powinniśmy ich wszystkich bezwarunkowo odblokować?
            • madoniowie Re: Allegro blokuje konta osoba poszkodowanym - p 11.01.10, 23:18
              maciej.sniezek napisał:
              > Cała reszta to ludzie, którzy (w uproszczeniu) nie chcą
              > przestrzegać ustalonych reguł lub ich nie znają.

Cała? :-) Nie cała. Istnieje też spora grupa użytkowników, którzy reguł
              przestrzegać nie chcą, ale płacą zbyt dużo prowizji, żeby im konta zablokować.
              Ja wiem, że zaraz Pan zaprotestuje, Pan wie, że mam rację.
              • maciej.sniezek Re: Allegro blokuje konta osoba poszkodowanym - p 12.01.10, 09:04
                madoniowie napisał:

> maciej.sniezek napisał:
                > > Cała reszta to ludzie, którzy (w uproszczeniu) nie chcą
                > > przestrzegać ustalonych reguł lub ich nie znają.
                >
                > Cała? :-) Nie cała. Istnieje też spora grupa użytkowników, którzy
                > reguł przestrzegać nie chcą, ale płacą zbyt dużo prowizji, żeby im
                > konta zablokować. Ja wiem, że zaraz Pan zaprotestuje, Pan wie, że
                > mam rację.

Mowa jest o tym, kto ma konta zablokowane, a nie kto nie ma. Nie minął
                dzień, a okazało się że każdemu zdarza się niedokładna lektura postu - nawet
                tym, którzy przed chwilą zarzucali to innym...:P

A co do meritum, oczywiście że się nie zgadzam. Ciekaw jestem ile zablokowanych
                dużych kont musiałbym Panu pokazać, żeby to Pan przyznał mi rację. Polecam
                lekturę:
                www.allegro.pl/phorum/read.php?f=298&i=877060&t=877026#href877060 oraz
                www.allegro.pl/phorum/read.php?f=298&i=877066&t=877026#href877066 .
                • dk0x Prośba do Pana Maćka 12.01.10, 12:31
                  Witam. Przepraszam że piszę nie w swoim temacie, proszę również o usunięcie postu po przeczytaniu go Przez Pana Maćka. Widzę że udziela Pan informacji innym użytkownikom natomiast moja sprawa pozostaje nierozwiązana, proszę o odpisanie.
                  forum.gazeta.pl/forum/w,934,105109436,105109436,Brak_mozliwosci_zalozenie_konta_allegro_.html
                • madoniowie Re: Allegro blokuje konta osoba poszkodowanym 12.01.10, 20:18
                  maciej.sniezek napisał:

> Mowa jest o tym, kto ma konta zablokowane, a nie kto nie ma. Nie minął
                  > dzień, a okazało się że każdemu zdarza się niedokładna lektura postu
                  > - nawet
                  > tym, którzy przed chwilą zarzucali to innym...:P

Panie Macieju, wstydził by się Pan. Ja podałem ten przykład jako kontrast. Jedni
                  mają konta zablokowane, mimo, że nie powinni. Inni nie mają, choć
                  powinni. Tym razem Pan przeczytał, ale za to nie zrozumiał i wkleił
                  nieodpowiednią formułkę ;-)

Poza tym czym innym jest niedokładne czytanie postu, a czym innym niedokładne
                  wykonywanie swoich obowiązków, prawda? Ostatnio Pracownik Allegro przeoczył
                  jedno z moich pytań miesiąc temu. Ostatnio pytałem o coś... miesiąc temu ;-) Ale
                  ponieważ wiem, że się zdarza, nie miałem za złe, tylko uprzejmie odpowiedziałem
                  na ticketa dopytując.

> A co do meritum, oczywiście że się nie zgadzam. Ciekaw jestem ile zablokowanych
                  > dużych kont musiałbym Panu pokazać, żeby to Pan przyznał mi rację.

Ależ ja nie twierdzę, że dużym kont się nie blokuje. Ja twierdzę, że dużym wolno
                  więcej. Że mogą sobie mieć w d... tzw. Regulamin Allegro, o ile jego łamanie nie
                  przynosi specjalnie dużej szkody, natomiast przynosi dodatkowe dochody Allegro.
                  Na przykład użytkownik sprzedający drogi towar (po kilka tysięcy zł), który
                  wystawia regularnie i od dawna po 20-30 takich samych aukcji z każdego swojego
                  konta. A ma ich trzy, więc na 80 wystawionych produktów 70 pochodzi z jego
                  aukcji. Allegro kasuje prowizji sporo, on zwiększa szanse na sprzedaż i wszyscy
                  są zadowoleni. Może za wyjątkiem użytkowników, którzy nie bardzo mają jak
                  wyszukać towar w tym zalewie. Bo chyba o to chodziło w tym punkcie regulaminu,
                  prawda? Ale kto by się tym przejmował. Bo oczywiście wyszukiwanie z pominięciem
                  użytkownika X jest i będzie niemożliwe. Zgłaszać? A można sobie zgłaszać do
                  usranej śmierci. Czy to przez link, czy przez formularz z opisem problemu jako
                  pytanie. I proszę mi nie wciskać, że jest to sprawdzane. Próbowałem. Pamiętając
                  Pana zapewnienia, że wy zawsze i wszędzie klikałem sobie regularnie i codziennie
                  przez tydzień. Pracowicie wyklikałem wszystkie aukcje. I co? I pstro. Pisałem
                  też zapytanie. Służę również numerem ticketu w razie wątpliwości. Zapewniam, że
                  ani jedna aukcja nie spadła, a sprzedawcy nie stało się nic. A i dziś nic się
                  specjalnie nie zmieniło.
                  • r5respect Re: Allegro blokuje konta osoba poszkodowanym 03.02.10, 19:16
                    witam moj nick na allegro to R5respect moje konto zostalo zablokowane byc moze z
                    powodu ze korzystamy z zona z jednego komputera zaplacilem zalege prowizje
                    napisalem i jeden mail do allego ale bez odpowiedzi i teraz mam pytanko bo co
                    mam zrobic aby odblokowano mi konta R5respect oraz rosolexx. prosze o odpowiedz
                    • maciej.sniezek Re: Allegro blokuje konta osoba poszkodowanym 04.02.10, 18:05
                      r5respect napisała:

> witam moj nick na allegro to R5respect moje konto zostalo
                      > zablokowane byc moze z powodu ze korzystamy z zona z jednego
                      > komputera zaplacilem zalege prowizje napisalem i jeden mail do
                      > allego ale bez odpowiedzi i teraz mam pytanko bo co
                      > mam zrobic aby odblokowano mi konta R5respect oraz rosolexx.
                      > prosze o odpowiedz

Konto R5respect zostanie odblokowane po odblokowaniu konta rosolexx. W dniu 24
                      stycznia otrzymali Państwo (na koncie rosolexx) informację od nas z powodami
                      blokady i prośbą o ustosunkowanie się do nich. Na tę wiadomość nikt do tej pory
                      nie odpowiedział.
                        • pech_1 Re: Allegro blokuje konta osoba poszkodowanym 18.03.10, 12:11
                          Witam!
                          Mam pytanie: zawaliłem na całego, czysta moja głupota i moich domowników i
                          znajomych. Licytowali w moich aukcjach, jedno IP, ten sam adres. A ja jak
                          większość ludzi przy rejestracji nie przeczytałem regulaminu i nawet nie wpadłem
                          na to że to jest niezgodne z regulaminem Allegro.
                          Zablokowali mi konto i całej reszcie. Brawo dla mojej głupoty!
                          Wysłałem maila, przyznałem się do błędu, winy i nieznajomości regulaminu. Czekam
                          na odpowiedź, ale strasznie długo to trwa. Na pierwszego maila czekałem aż 10
                          dni! Myślałem, że już krzyżyk nade mną postawili.
                          Jakie mam szanse? Pewno już nie odblokują?
                          • allegrowiczkalodz Re: Allegro blokuje konta osoba poszkodowanym 18.03.10, 12:36
                            ja juz mam dosc allegro, przenosze sie na swistaka i ebaya.
                            konto zablokowane- same pozytywy- baaa dostali ode mnie przelew za oplaty
                            allegro a strasza mnie wezwaniem przedsadowym do zaplaty to juz przegiecie !!! i
                            nie racza nawet odp !!! do tego na zablokowanym koncie zostawli sobie moja kase
                            !!! ciekawe na ilu osobach tak zarobili jak na mnie ? !!! banda oszustow
                            naginajacych przepisy jak im sie chce!!! kilkanascie maili i zero odp.... szok!
                            sami traca - bo jak tak dalej beda postepowac to niestety ale bedzie zero
                            prowizji z naszych transakcji i pojda z torbami !! mam nadzieje ze ktos sie za
                            nich wezmie!
            • wolniwprawdzie21 Re: Allegro blokuje 13.07.10, 13:22
              Osobną grupę stanowią ludzie
              > zablokowani w wyniku niezrealizowania transakcji u więcej niż 3 osób

smiech sie zalewam jak to czytam. Mogę wskaża ponad 50 kont gdzie ludzie maja od
              20 do 200 negatywów za nie zrealizoanana wysyłke towaru itp a ich konta nie sa
              zamykane tylko nadal smiało prosperują przynosząc zysk z prowizji. Prawda jest
              taka ze all nie potrafi złapac dobrego cwaniaka bo raz jest zbyt pazerne na
              prowizje od takich sprzedawców dwa nie chc sie bo łatwiej zablokować komos konto
              bo w dobrej wierze uczciwie zmienił zmienił dane w ustawieniach, bo miał konto w
              banku podał na członka rodziny itp wiele by tu wymieniać. W taki właśnie sposób
              allegro sztucznie stwarza wrażenie ze jest bezpiecznym serwisem wyłapując
              biednych i nie świadomych ludzi na drobnych błedach a grube ryby sie pasą dlaj
              oszukując doskonale znając mechanizmy na to by wystawiac z kolejnych kont przedmioty
              • maciej.sniezek Re: Allegro blokuje 15.07.10, 20:21
                wolniwprawdzie21 napisał:

> Osobną grupę stanowią ludzie zablokowani w wyniku niezrealizowania
                > transakcji u więcej niż 3 osób
                >
                > smiech sie zalewam jak to czytam.

Każdą wypowiedź można zmanipulować, wyrywając ją z kontekstu. Jeżeli chce Pan
                być wiarygodny w swoich niepopartych żadnymi dowodami atakach na Allegro,
                sugerowałbym chociaż uczciwość w cytatach.

Na poruszoną przez Pana kwestię odpowiadaliśmy wielokrotnie, np. tu:

allegro.pl/phorum/read.php?f=298&i=877060&t=877026#href877060
                "Dlaczego konta mające mnóstwo negatywów nie są zawieszane?

Wiele osób słowo "mnóstwo" rozumie algebraicznie, jako dużą ilość negatywów.
                Trafiając na konto, na którym figuruje ich kilkaset, są oburzeni, że Allegro nie
                blokuje takiej osoby. Nie zauważają jednak, że ma ona również np. 100.000
                pozytywów, treść negatywów wskazuje na drugorzędne problemy (opóźniona wysyłka,
                kłopoty z kontaktem itp.), a na każdego odpowiada ona rzeczowo i spokojnie...

Ponadto warto podkreślić, że system komentarzy ma służyć przede wszystkim innym
                Użytkownikom - bo dla nich został zaprojektowany. Pracownicy Allegro mają dostęp
                do o wiele ważniejszych danych, przesyłanych przez niezadowolonych Kontrahentów,
                i to na tej podstawie oceniamy rzetelność danego Sprzedającego. Przecież nie
                każdy pokrzywdzony wystawia negatywny komentarz, a nie każdy, kto go wystawił,
                zgłasza nam sprawę (mógł przecież uznać, że negatyw jest wystarczającą sankcją
                za nieudaną transakcję). Decyzja o ewentualnej blokadzie konta podejmowana jest
                właśnie na podstawie takich danych - dlatego też są sytuacje, w których osoba
                mająca wiele negatywów nadal może sprzedawać, bo ranga spraw opisanych w
                komentarzach jest niska, a z drugiej strony zdarza się też, że osoba z niewielką
                (czy nawet zerową!) ilością negatywów jest przez nas blokowana, bo dopuściła się
                lub przygotowywała poważne oszustwo (wtedy zazwyczaj negatywy pojawiają się już
                po blokadzie konta).

Z punktu widzenia Użytkowników, podstawowe znaczenie w ocenie Sprzedającego
                powinien mieć stosunek punktowanych komentarzy negatywnych do wszystkich
                otrzymanych, a także treść otrzymanych komentarzy.

STOSUNEK - pozwala przede wszystkim ocenić, czy poziom obsługi konkretnego
                Sprzedającego nie odbiega od średniej dla danej kategorii. Warto zauważyć, że są
                w Allegro kategorie, w których trudniej Sprzedającemu uniknąć negatywa, np.
                Odzież, Obuwie, Dodatki, a są też takie, w których unikanie negatywów jest
                stosunkowo proste, np. Muzyka i Instrumenty. Wynika to ze specyfiki handlu danym
                towarem: ubrania to częste problemy z kolorystyką, wymiarami, a także kwestiami
                oryginalności, natomiast płyty CD jakie są, każdy widzi i wie. Dlatego też 99%
                pozytywów w jednym miejscu wcale nie musi być lepsze od 97% pozytywów w innym.

Ktoś niedoświadczony w handlu na Allegro może w tym miejscu powiedzieć: przecież
                uniknąć negatywa jest bardzo łatwo, wystarczy rzetelnie i uczciwie handlować!
                Ach, gdyby rzeczywiście tak było... Niestety prawda jest inna; niektórym
                negatywom po prostu nie sposób zapobiec, a niektóre wręcz wynikają z uczciwego i
                rzetelnego postępowania. Zróbmy mały przegląd. Wiadomo, część negatywów wynika
                ze złej woli czy niedbałości danego Sprzedającego, a także kiepskiej jakości
                jego towaru. Ale może też zdarzyć się wiele innych, których TREŚĆ niekoniecznie
                świadczy na jego niekorzyść:

1. Negatywy mogą pochodzić od tych Kupujących, którzy sami otrzymali
                wcześniej negatywa za brak wpłaty lub kontaktu ze Sprzedającym, a teraz
                zwyczajnie się mszczą.

2. Spora ich ilość może pochodzić od jednej osoby, która z jakichś przyczyn
                była niezadowolona z dużego zakupu - takie negatywy, choć ich treść widać na
                karcie, liczą się jako jeden i tak powinny być traktowane.

3. Część może być wystawiona w wyniku zagubienia przesyłki przez przewoźnika.
                Nie każdy Kupujący ma cierpliwość czekać na rozstrzygnięcie reklamacji, co
                niejednokrotnie trwa 1-2 miesiące, a Sprzedający nie ma przecież obowiązku
                zwrotu pieniędzy lub wysyłania kolejnej przesyłki dopóki nie upewni się, że
                pierwsza zaginęła.

4. Jakaś ilość może wynikać z braku umiejętności Kupującego - chodzi o
                nieumiejętność zarówno posługiwania się Allegro (np. wpłata zaniżonych kosztów
                przesyłki, udział w aukcji niewłaściwego rozmiaru/wzoru, podanie niepoprawnego
                adresu wysyłki w ustawieniach konta), jak i obsługi zakupionego sprzętu
                (niezadowolenie z rzekomej wady, która jest po prostu jedną z fabrycznych cech
                lub wcale nie istnieje).

5. Pewna część jest efektem złej oceny transakcji, mimo że Sprzedający zrobił
                wszystko, aby zrekompensować Kupującemu wszelkie niedogodności. Pomyłki zdarzają
                się każdemu, ważna jest przede wszystkim gotowość ich naprawienia.

Tę listę można byłoby ciągnąć dalej. Jak widać, Sprzedający są o wiele bardziej
                narażeni na komentarze negatywne niż Kupujący, w dodatku nie zawsze zasłużone -
                i bardzo dobrze, że tak jest. Natomiast podczas oceny Sprzedającego zawsze warto
                spojrzeć również na kartę pozytywów, a przede wszystkim ich ilość. I nie należy
                też porównywać ilości negatywów na kontach, na których głównie się kupuje do
                negatywów z kont sprzedażowych, bo to są dwie zupełnie różne kwestie."
                • wolniwprawdzie21 Re: Allegro blokuje 16.07.10, 10:33
                  Kolejny przykład wybielania Allegro!! Opisane sprawy poniżej sa oczywiste i
                  zrozumiałe. Odnosiłem się do stwierdzenia „Osobną grupę stanowią ludzie
                  zablokowani w wyniku niezrealizowania transakcji u więcej niż 3 osób”, kiedy w
                  komentarzu jest wyraźnie napisane ze ktoś kupił, zapłacił a nie otrzymał. Bądź
                  kupił, zapłacił, nie otrzymał przedmiotu, zwrot pieniędzy otrzymał po walce ze
                  sprzedającym po miesiącu czy jeszcze dalej. I takie konta SA i funkcjonują!
                  Takie są realia

Może tez wyjaśnicie ze potraficie zablokować komuś konto w swojej
                  przenikliwosic, bo:
                  - zwrócił sie w formie męskiej a konto jest zarejestrowane na kobietę
                  - kobieta zmieniła nazwisko panieńskie
                  - bo Niechciała realizować transakcji przez PZA
                  - bo w PZA "(która wciskacie bezmyślnie na siłę niewiadomo dlaczego i po co)
                  zostało podane konto innego członka rodziny
                  - i wiele innych takich poważnych przypadków zablokowania konta można, spotkac
                  na wszelakich forach i jest to nagminne!
                  a nie potraficie ukrócić i rozbić nieuczciwie działających sprzedawców, którzy
                  sprzedają wiele przedmiotów zdobywają określone punkty w komentarzach i do
                  osiągnięcia satysfakcjonującej jej liczby zakładają nowe konto i sprzedając na
                  nim podbijają sami sobie ceny tym pierwszym (co jest teraz jeszcze łatwiejsze
                  niż wcześniej po ukryciu nazw kupujących) co rodzi kolejne pytanie bo oczywiście
                  wiemy Wszyscy jakim to świętym ideałom miało to służyć. To ja sie pytam, czemu
                  Allegro nie chroni swoich użytkowników w ten sposób w innych krajach?? Skoro tak
                  dobrze to działa w Polsce?
                  • maciej.sniezek Re: Allegro blokuje 17.07.10, 16:23

> Kolejny przykład wybielania Allegro!! Opisane sprawy poniżej sa
                    > oczywiste i zrozumiałe. Odnosiłem się do stwierdzenia „Osobną
                    > grupę stanowią ludzie zablokowani w wyniku niezrealizowania
                    > transakcji u więcej niż 3 osób”, kiedy w komentarzu jest wyraźnie
                    > napisane ze ktoś kupił, zapłacił a nie otrzymał. Bądź kupił,
                    > zapłacił, nie otrzymał przedmiotu, zwrot pieniędzy otrzymał po
                    > walce ze sprzedającym po miesiącu czy jeszcze dalej. I takie konta
                    > SA i funkcjonują!

Zgadza się. W sytuacji, gdy ktoś ma 1000 pozytywów i kilka negatywów w rodzaju
                    "zapłaciłem, a nie otrzymałem towaru", trudno oczekiwać, że takie konta będą
                    blokowane. Skąd niby mamy wiedzieć, czy ten komentarz jest prawdziwy?
                    Wielokrotnie zdarza się, że Kupujący to konkurencja albo ktoś, kto jest z innych
                    przyczyn niezadowolony z transakcji i chce zaszkodzić Sprzedawcy. Dlaczego te
                    kilka negatywów ma przeważyć 1000 wcześniejszych pozytywów?

Zupełnie co innego w sytuacji, gdy Kupujący zgłasza sprawę na policję i
                    występuje o środki z Programu Ochrony Kupujących. Wtedy konto Sprzedawcy jest
                    zawsze bezwzględnie blokowane. Jeżeli więc ktoś został naprawdę oszukany, bardzo
                    łatwo jest doprowadzić do blokady konta Sprzedającego.

> Może tez wyjaśnicie ze potraficie zablokować komuś konto w swojej
                    > przenikliwosic, bo:
                    > - zwrócił sie w formie męskiej a konto jest zarejestrowane na
                    > kobietę
                    > - kobieta zmieniła nazwisko panieńskie
                    > - bo Niechciała realizować transakcji przez PZA
                    > - bo w PZA "(która wciskacie bezmyślnie na siłę niewiadomo
                    > dlaczego i po co) zostało podane konto innego członka rodziny
                    > - i wiele innych takich poważnych przypadków zablokowania konta
                    > można, spotkac na wszelakich forach i jest to nagminne!

Nie ma czego wyjaśniać - każda z podanych przez Pana sytuacji to poważne
                    złamanie naszych zasad (zapisanych w Regulaminie). Bardzo łatwo ustrzec się
                    takiej blokady, wystarczy ZNAĆ REGULAMIN i go przestrzegać.

> a nie potraficie ukrócić i rozbić nieuczciwie działających
                    > sprzedawców, którzy sprzedają wiele przedmiotów zdobywają
                    > określone punkty w komentarzach i do osiągnięcia
                    > satysfakcjonującej jej liczby zakładają nowe konto i sprzedając na
                    > nim podbijają sami sobie ceny tym pierwszym (co jest teraz jeszcze
                    > łatwiejsze niż wcześniej po ukryciu nazw kupujących)

Widzę, że nie wie Pan, o czym Pan mówi. Codziennie blokujemy bardzo wiele kont
                    osób, które próbują nas oszukać na komentarzach. Dzieje się to niemal
                    automatycznie, mamy stosowne narzędzia aby wykrywać takie przypadki. Jeżeli
                    Pańskim zdaniem nie potrafimy ukrócić tego zjawiska - proszę o przykłady.

> co rodzi kolejne pytanie bo oczywiście wiemy Wszyscy jakim to
                    > świętym ideałom miało to służyć. To ja sie pytam, czemu Allegro
                    > nie chroni swoich użytkowników w ten sposób w innych krajach??
                    > Skoro tak dobrze to działa w Polsce?

To bardzo proste i wiele razy o tym mówiłem. W innych serwisach problem, któremu
                    zaradziliśmy poprzez anonimizację nicków w aukcjach, jeszcze nie występuje,
                    ponieważ są one ZA MAŁE. Gdy podrosną, i tam zostanie to zapewne wprowadzone.
                    • kerofca Re: Allegro blokuje 18.07.10, 17:33
                      maciej.sniezek - napisal. 17.07.10, 16:23
                      To bardzo proste i wiele razy o tym mówiłem. W innych serwisach problem, któremu
                      zaradziliśmy poprzez anonimizację nicków w aukcjach, jeszcze nie występuje,

Od lat korzystam z serwisu eBay, i to ostatnie zdanie napisane przez pana
                      Macieja rozbawiło mnie najbardziej.
                      Ebay, jest jeszcze zbyt mały;) żeby mieć takie problemy.
                      • maciej.sniezek Re: Allegro blokuje 19.07.10, 22:21
                        kerofca napisał:

> Od lat korzystam z serwisu eBay, i to ostatnie zdanie napisane przez pana
                        > Macieja rozbawiło mnie najbardziej.
                        > Ebay, jest jeszcze zbyt mały;) żeby mieć takie problemy.

A o czym Pan mówi? Bo ja o anonimizacji nicków. W eBayu nicków osób licytujących
                        od dawna nie widać w aukcjach... Wyjaśnienie całkiem podobne: "To keep eBay a
                        safe place for buyers, member-specific information is not displayed. Each bidder
                        is assigned an anonymous name, that is used consistently throughout the bid
                        history for an item."

Więc?
                        • kerofca Re: Allegro blokuje 20.07.10, 21:07
                          Tekst swój odniosłem do zdania zawierającego sformułowanie, iż portale aukcyjne
                          mniejsze od allegro mają takie(różne) kłopoty.
                          Co za tym idzie, nic nie wspominałem o anonimizacji nicków.

A tak zupełnie przy okazji, zaczynam pozytywnie się odnosić do tezy głoszonej
                          przez pewne (bardzo enigmatyczne) grono ludzi, że tak w zasadzie Pańska funkcja
                          na tym forum, oficjalnie zwana Przedstawicielem Allegro, a tak dokładnie to
                          wygląda to jak
                          funkcja tzw. "Chłopca do bicia" która to funkcja ma za zadanie rozładować
                          frustracje i złą energię niezadowolonych użytkowników portalu allegro.
                          Oraz sprawić wrażenie jakiegokolwiek zainteresowania pracowników, sprawami
                          użytkowników.
                          Troszkę to zawiłe, ale tak mi wyszło.
                          Regards.
                    • wolniwprawdzie21 Re: Allegro blokuje 19.07.10, 12:21
                      Zgadza się. W sytuacji, gdy ktoś ma 1000 pozytywów i kilka negatywów w rodzaju
                      "zapłaciłem, a nie otrzymałem towaru", trudno oczekiwać, że takie konta będą
                      blokowane. Skąd niby mamy wiedzieć, czy ten komentarz jest prawdziwy?
                      Wielokrotnie zdarza się, że Kupujący to konkurencja albo ktoś, kto jest z innych
                      przyczyn niezadowolony z transakcji i chce zaszkodzić Sprzedawcy. Dlaczego te
                      kilka negatywów ma przeważyć 1000 wcześniejszych pozytywów?

Zupełnie co innego w sytuacji, gdy Kupujący zgłasza sprawę na policję i
                      występuje o środki z Programu Ochrony Kupujących. Wtedy konto Sprzedawcy jest
                      zawsze bezwzględnie blokowane. Jeżeli więc ktoś został naprawdę oszukany, bardzo
                      łatwo jest doprowadzić do blokady konta Sprzedającego.

Wobec tego, po co istnieje system komentarzy? Może najlepiej znieść go
                      całkowicie, skoro negatywne komentarze nic nie znaczą. Skoro negatywy mają
                      znikome znaczenie, to, czemu przypisywać jakąkolwiek wartość pozytywom? Wielu
                      użytkowników średnio zadowolonych z transakcji woli wystawić pozytywa niż
                      negatywa, a nawet neutrala, bojąc się odwetu ze strony kontrahenta. Nie
                      zwracanie uwagi na negatywne komentarze i tłumaczenie o ich znikomym znaczeniu
                      jest z Waszej strony jedynie próbą ochrony nieuczciwych Allegrowiczów. Tym samym
                      godzicie w tych uczciwych sumiennie wywiązujących się ze wszystkich transakcji.
                      Wasze tłumaczenia są, delikatnie mówiąc, mało przekonujące, wręcz śmieszne.
                      POK to tylko piękny SLOGAN niemający nic wspólnego stwarzający złudzenie
                      bezpieczeństwa. Spotkałem się już z dwoma przypadkami w tym z jednym na tym
                      forum, kiedy to osoba poszkodowana zgłosiła sprawę policji miała wszystkie
                      niezbędne dokumenty WYMAGANE PRZEZ TEN PROGRAM a mimo to a z Programu Ochrony
                      Kupujących otrzymała odpowiedz negatywna. Zwróciła się nawet ze skarga na
                      allegro do Rzecznika Praw Konsumenta, któremu to Allegro odpisało, że jest to
                      wewnętrzna procedura spółki i to Allegro decyduje, komu wypłaci, czy w ogóle cos
                      wypłaci i ile. Zastanawiam się, po co tworzycie system, z którego i tak nie
                      korzystacie, ludzie nie SA głupi jeden czy dwa przypadki przejdą, ale w końcu
                      się zorientują, że to fikcja i jej głównym celem jest stwarzanie pozorów.

Nie ma czego wyjaśniać - każda z podanych przez Pana sytuacji to poważne
                      złamanie naszych zasad (zapisanych w Regulaminie). Bardzo łatwo ustrzec się
                      takiej blokady, wystarczy ZNAĆ REGULAMIN i go przestrzegać.

Fantastycznie czekałem na taka odpowiedz. Czyli ujmując sprawek krótko
                      przyznaje Pan, że regulamin Allegro jest UŁOMNY i nie spełnia swojej roli.
                      Wymienione przypadki powyżej pokazują sytuacje ludzi uczciwych, którzy z swojej
                      naturalnej uczciwości dokonują zmiany nazwiska, czy innych tak, aby zgadzały się
                      z stanem teraźniejszym a wy takich wyłapujecie i za kratki (czytaj bonujecie
                      konta) bo po co myśleć i szukać wyspecjalizowanych grup jak sami ludzie z
                      poczucia obowiązku i fundamentalnej uczciwości podaja się na patelni a
                      statystyka bezpieczeństwa wtedy rośnie proporcjonalnie z premia wyjątkowo
                      inteligentnego pracownika który takie nadużycie wychwyci i zamknie takiemu
                      przestępcy łamiącemu regulamin dostęp do Allegro.

Widzę, że nie wie Pan, o czym Pan mówi. Codziennie blokujemy bardzo wiele kont
                      osób, które próbują nas oszukać na komentarzach. Dzieje się to niemal
                      automatycznie, mamy stosowne narzędzia aby wykrywać takie przypadki. Jeżeli
                      Pańskim zdaniem nie potrafimy ukrócić tego zjawiska - proszę o przykłady.

OCZYWIŚCIE, ŻE NIE POTRAFICIE I JEST TO NAGMINNE. Nie jestem kablem żeby
                      udzielać takich informacji, zresztą dziwi mnie taka prośba skoro macie takie
                      doskonałe narzędzia do walki(JĘŚLI W OGÓLE TAKOWE SĄ) z tego rodzaju praktykami
                      sprawa tych kat powinna się wyjaśnić w ciągu 24H a nie oczekujecie ze ja będę
                      robił to za darmo skoro kupilisicie taki system i ktoś za jego obsługę dostaje
                      kasę. Ja myślę i jest to moja opinia, że nie macie takiego systemy, a jeśli
                      macie to jest on ułomny bądź nie właściwie obsługiwana i żeby podnieść statystki
                      zajmujecie się blokowaniem kont ludzi uczciwych, bo przecież trzeba szefowi
                      raport na koniec miesiąca przedstawić. Działanie to kojarzy mi się idealnie z
                      Policją. Każdy policjant ma limit miesięczny limit mandatów, które musi przyznać
                      w danym miesięcy i jeśli nie wyrobi limitu na konieć wlepia za wszystko, co
                      możliwe aby nie musieć się tłumaczy i na podobnej zasądzę w dizłacie z
                      zamykanymi kontami.

zaradziliśmy poprzez anonimizację Nicków w aukcjach, jeszcze nie występuje,

Takie rozwiązanie to tylko takie problemy mnoży. Nie będę się powtarzał w
                      cafe allegro mnóstwo takich przypadków niedogodności, jakie stwarza to
                      rozwiązanie. Zapraszam do lektury można się nieźle nakręcić rolka czytając ten
                      wątek. Poza tym cieszę się, że jest to forum, bo gdybym pisał to na waszej
                      stronie zaraz wszystkie wpisy zostałyby zdjęte! Alegro nie lubi krytyki!
                      • maciej.sniezek Re: Allegro blokuje 19.07.10, 23:01

> Wobec tego, po co istnieje system komentarzy?

Na pewno nie po to, żeby odróżnić oszusta od osoby uczciwej. System komentarzy
                        istnieje, aby wyróżnić osoby rzetelnie podchodzące do transakcji, wysyłające
                        przedmioty szybko i utrzymujące z klientami kontakt na wysokim poziomie - od
                        tych, którzy z handlem sobie nie radzą, mają nieprofesjonalne i niedbałe
                        podejście. Innymi słowy, system komentarzy z założenia ma pomóc w wyborze
                        najlepszego sprzedawcy. Natomiast uczciwość weryfikujemy i egzekwujemy (wspólnie
                        z Użytkownikami i policją) w inny sposób.

> POK to tylko piękny SLOGAN niemający nic wspólnego stwarzający
                        > złudzenie bezpieczeństwa. Spotkałem się już z dwoma przypadkami w
                        > tym z jednym na tym forum, kiedy to osoba poszkodowana zgłosiła
                        > sprawę policji miała wszystkie niezbędne dokumenty WYMAGANE PRZEZ
                        > TEN PROGRAM a mimo to a z Programu Ochrony Kupujących otrzymała
                        > odpowiedz negatywna. Zwróciła się nawet ze skarga na allegro do
                        > Rzecznika Praw Konsumenta, któremu to Allegro odpisało, że jest to
                        > wewnętrzna procedura spółki i to Allegro decyduje, komu wypłaci,
                        > czy w ogóle cos wypłaci i ile.

Bo TAK JEST - to wewnętrzna sprawa spółki. Co nie zmienia faktu, że miesięcznie
                        Allegro ponosi koszty związane z POK idące w setki tysięcy złotych. Ciekaw
                        jestem, czy słyszał Pan o tym, że PZU nie wypłaciło komuś odszkodowania - i czy
                        na tej podstawie również stwierdził Pan, że system ubezpieczeń nie ma sensu?

Tak się składa, że istnieją dokładnie sprecyzowane warunki, jakie muszą być
                        spełnione by uczestniczyć z POK - trzeba je spełnić, abyśmy mogli pieniądze
                        wypłacić. Tak się też składa, że każdy może poskarżyć się na forum, że spełnił
                        warunki, a Allegro mimo to pieniędzy mu nie wypłaciło - ale nikt z jego
                        czytelników nie ma dostępu do prawdziwych danych, żeby zweryfikować kto tak
                        naprawdę ma w tym sporze rację. Namawiam zatem do ostrożnych sądów, gdy nie zna
                        się faktów, choć oczywiście walenie w Allegro jest o wiele prostsze.

> Wymienione przypadki powyżej pokazują sytuacje ludzi uczciwych,
                        > którzy z swojej naturalnej uczciwości dokonują zmiany nazwiska,
                        > czy innych tak, aby zgadzały się z stanem teraźniejszym a wy
                        > takich wyłapujecie i za kratki (czytaj bonujecie konta)

Zmiana właściciela konta jest niezgodna z Regulaminem, więc osoba która tego
                        dokonuje wykazuje jego nieznajomość. Skąd w takim razie mielibyśmy wiedzieć, że
                        taki ktoś będzie przestrzegał innych naszych zasad, skoro najprawdopodobniej ich
                        nie zna??

Zmiana właściciela konta jest też niebezpieczna w kontekście handlu na Allegro.
                        Kto jest potem odpowiedzialny za czynności na koncie (np. dokonywane z jego
                        poziomu oszustwa): nowy właściciel czy pierwotny? Te zasady nie powstały z
                        powodu naszego widzimisię. Kont bankowych też nie wolno odstępować. To kwestia
                        odpowiedzialności prawnej. Jeżeli nie rozumie Pan tego, nic nie poradzę.

> bo po co myśleć i szukać wyspecjalizowanych grup

Wyspecjalizowanych grup też szukamy, proszę być o to spokojnym. I śledzić
                        doniesienia prasowe o aresztowaniach szajek oszustów internetowych.

> statystyka bezpieczeństwa wtedy rośnie proporcjonalnie z premia
                        > wyjątkowo inteligentnego pracownika który takie nadużycie wychwyci
                        > i zamknie takiemu przestępcy łamiącemu regulamin dostęp do Allegro.

Trzeba nie mieć wyobraźni, żeby snuć teorie, jakoby pracownikom Allegro płacono
                        premie od ilości zablokowanych kont. Gdyby tak było, na Allegro prawdopodobnie
                        nie byłoby już żadnych aktywnych użytkowników.

> OCZYWIŚCIE, ŻE NIE POTRAFICIE I JEST TO NAGMINNE. Nie jestem
                        > kablem żeby udzielać takich informacji, zresztą dziwi mnie taka
                        > prośba skoro macie takie doskonałe narzędzia do walki(JĘŚLI W
                        > OGÓLE TAKOWE SĄ) z tego rodzaju praktykami sprawa tych kat powinna
                        > się wyjaśnić w ciągu 24H a nie oczekujecie ze ja będę robił to za
                        > darmo skoro kupilisicie taki system i ktoś za jego obsługę dostaje
                        > kasę.

Zachowuje się Pan, jak pewien znany polityk: "wiem, ale nie powiem". Chciałem,
                        żeby choć raz potwierdził Pan jakimiś rzeczywistymi danymi swoje oskarżenia. Nie
                        ma Pan takich danych, co niniejszym Pan udowodnił. A słowa "nie jestem kablem"
                        świadczą o Pana niedojrzałym podejściu do handlu w Internecie: przekazywanie
                        informacji o oszustach to obowiązek każdego uczciwego człowieka. Ci, którzy tego
                        nie robią, zasłaniając się fałszywie pojętą lojalnością - de facto pomagają
                        oszustom.

> Ja myślę i jest to moja opinia

Pozostaniemy zatem przy swoich opiniach.

> Działanie to kojarzy mi się idealnie z Policją. Każdy policjant ma
                        > limit miesięczny limit mandatów, które musi przyznać w danym
                        > miesięcy i jeśli nie wyrobi limitu na konieć wlepia za wszystko, co
                        > możliwe aby nie musieć się tłumaczy i na podobnej zasądzę w
                        > działacie z zamykanymi kontami.

Nie wiem, czy zdaje Pan sobie sprawę, ale każdy obywatel może odmówić przyjęcia
                        mandatu, jeżeli uważa że jest niesłuszny. Sprawę wtedy ocenia sąd - i jeżeli
                        przyzna obywatelowi rację, taki policjant może ponieść konsekwencje służbowe. I
                        tyle z Pana teorii.

Jest wykroczenie - należy się mandat. Nie ma wykroczenia - mandatu nie da się
                        wlepić, choćby nie wiem co. Tak działa policja, tak też działa Allegro. I
                        powtarzam: wystarczy znać zasady i ich przestrzegać. To nie jest nic trudnego.
                        Są miliony osób, które to potrafią.

> Poza tym cieszę się, że jest to forum, bo gdybym pisał to na waszej
                        > stronie zaraz wszystkie wpisy zostałyby zdjęte! Alegro nie lubi
                        > krytyki!

Widać to szczególnie na forum Nowości i komunikaty, gdzie w niektórych wątkach
                        jest po kilka tysięcy postów wyłącznie krytycznych. I jakoś nikt tego nigdy nie
                        usuwał. Czy Pan w ogóle wie, o czym Pan mówi?:)
                        • wolniwprawdzie21 Re: Allegro blokuje 20.07.10, 14:22
                          > Wobec tego, po co istnieje system komentarzy?

Na pewno nie po to, żeby odróżnić oszusta od osoby uczciwej. System komentarzy
                          istnieje, aby wyróżnić osoby rzetelnie podchodzące do transakcji, wysyłające
                          przedmioty szybko i utrzymujące z klientami kontakt na wysokim poziomie - od
                          tych, którzy z handlem sobie nie radzą, mają nieprofesjonalne i niedbałe
                          podejście. Innymi słowy, system komentarzy z założenia ma pomóc w wyborze
                          najlepszego sprzedawcy. Natomiast uczciwość weryfikujemy i egzekwujemy (wspólnie
                          z Użytkownikami i policją) w inny sposób.

Pan wybaczy, ale sam sobie Pan zaprzecza. System komentarzy ma pomóc wyłonić
                          najlepszego sprzedawcę, ale przy najgorszym się to nie sprawdza? BZDURA! Każdy
                          kij ma dwa końce i jeśli coś działa w jedną stronę, może też działać w
                          przeciwną. A Pana niezdarne tłumaczenia wywołują jedynie kpiące uśmiechy.
                          Proponuję przypomnieć sobie, o ile nie nauczyć się od początku, zasad logicznego
                          myślenia, którego nie sposób zauważyć w powyższej Pana wypowiedzi.

Bo TAK JEST - to wewnętrzna sprawa spółki. Co nie zmienia faktu, że miesięcznie
                          Allegro ponosi koszty związane z POK idące w setki tysięcy złotych. Ciekaw
                          jestem, czy słyszał Pan o tym, że PZU nie wypłaciło komuś odszkodowania - i czy
                          na tej podstawie również stwierdził Pan, że system ubezpieczeń nie ma sensu?

Tak się składa, że istnieją dokładnie sprecyzowane warunki, jakie muszą być
                          spełnione by uczestniczyć z POK - trzeba je spełnić, abyśmy mogli pieniądze
                          wypłacić. Tak się też składa, że każdy może poskarżyć się na forum, że spełnił
                          warunki, a Allegro mimo to pieniędzy mu nie wypłaciło - ale nikt z jego
                          czytelników nie ma dostępu do prawdziwych danych, żeby zweryfikować kto tak
                          naprawdę ma w tym sporze rację. Namawiam zatem do ostrożnych sądów, gdy nie zna
                          się faktów, choć oczywiście walenie w Allegro jest o wiele prostsze.

Jest dokładnie jak Pan pisze istnieją dokładne sprecyzowane warunki. I teraz
                          niech sobie każdy pomyśli czy allegro konstruuje je tak, aby wszystkim
                          poszkodowanym i oszukanym wypacać odszkodowania czy tak buduje swój system, aby
                          mogła z niego skorzystać jak najmniejsza grupa osób poszkodowanych. Powiedzmy
                          otwarcie to jest dla was strata i jak każda duża firma takie wydatki
                          minimalizujecie jak się tylko da. Racje w takich przypadkach ma zawsze allegro.
                          To jest tak jak sam Pan wspomniał z ubezpieczycielami- mimo ubezpieczenia
                          opłacanych składek szukaja wszelakich spsosbów a to po to by jak najbardziej
                          zaniżyć odszkodowanie bądź szukają na silę winy w poszkodowanym, aby tylko nie
                          wypłacić tego, co prawnie mu się należy.

Zmiana właściciela konta jest niezgodna z Regulaminem, więc osoba która tego
                          dokonuje wykazuje jego nieznajomość. Skąd w takim razie mielibyśmy wiedzieć, że
                          taki ktoś będzie przestrzegał innych naszych zasad, skoro najprawdopodobniej ich
                          nie zna??

Zmiana właściciela konta jest też niebezpieczna w kontekście handlu na Allegro.
                          Kto jest potem odpowiedzialny za czynności na koncie (np. dokonywane z jego
                          poziomu oszustwa): nowy właściciel czy pierwotny? Te zasady nie powstały z
                          powodu naszego widzimisię. Kont bankowych też nie wolno odstępować. To kwestia
                          odpowiedzialności prawnej. Jeżeli nie rozumie Pan tego, nic nie poradzę.

Wasi pracownicy przechodzą jakieś treningi na brak myślenia i rozumienia
                          podstawowych faktów., Poza tym pokazuje ułomność regulaminu i podejścia
                          pracowników. Jak można mówić o zmianie właściciela skoro kobieta zmienia
                          nazwisko z panieńskiego na męża?!Może to wytłuszczę żeby było jasne – ZMIENIA
                          SIĘ NAZWISKO, OSOBA POZOSTAJE BEZ ZMIAN!!Tak się już przyjęło i jest od bardzo
                          dawna, że kobiety przymula nazwiska po mężu bądź przyjmują obok swojego, ale
                          rozumiem, że allegro ma swój doskonały regulamin i lepiej niech właścicielem
                          konta będzie osoba, której już nie mam.
                          A dlaczego Allegro porównuje się do tak prestiżowych i poważnych instytucji
                          finansowych. Zdaje się, że nie widzi Pan podstawowej funkcji serwisu aukcyjnego,
                          jaką jest zabawa. A może tak obrósł już Pan w piórka, że zatraca Pan granice
                          rzeczywistości i widzi Allegro jako niewiadomo jakiej rangi instytucję. Niestety
                          w ramach zimnego prysznicu celem wybudzenia ze snu ośmielę się stwierdzić, iż
                          Allegro, jako serwis aukcyjny, ma za zadanie dostarczać przede wszystkim
                          rozrywki, a nie ścigać żonę, że podaje na Allegro konto bankowe męża, zamiast
                          swojego. A co jeśli małżeństwo korzysta z jednego konta bankowego, które jest
                          zarejestrowane na jednego małżonka. Czy w takim wypadku żona ma założyć sobie
                          oddzielne konto bankowe, żeby szanowni pracownicy Allegro nie zamknęli jej konta
                          założonego na ich serwisie? A czy szanowni pracownicy poniosą koszty założenia i
                          utrzymania takiego konta? Może sumy te ograniczają się jedynie do kilku złotych,
                          ale zawsze te kilka złotych jest gotówką bezsensownie straconą. Osobiście
                          wolałbym kupić za nie dziecku lizaka, niż poświęcać je dla kultywowania tak
                          bzdurnego formalizmu.

> bo po co myśleć i szukać wyspecjalizowanych grup

Wyspecjalizowanych grup też szukamy, proszę być o to spokojnym. I śledzić
                          doniesienia prasowe o aresztowaniach szajek oszustów internetowych.

W doniesieniach prasowych znaleźć można informacje o tym jak wielu
                          użytkowników zostało oszukanych. Jeszcze nie spotkałem się z artykułem żeby to
                          allegro znalazło czy rozbiło szajkę oszustów tylko determinacja osób
                          poszkodowanych i walka o swoje pieniądze za pomocą policji doprowadziła do
                          ujęcia sprawców. A pomoc allegro odnosiła się do gotowych formułek, aby to
                          zgłosić Organom ścigania gdyż allegro nie jest pośrednikiem kupna sprzedaży
                          tylko oferuje miejsce na serwerach i nie ponosi odpowiedzialności za takich
                          użytkowników. Co akurat jest ciekawe bo skoro nie jesteście pośrednikiem
                          kupno-sprzedaż (a nie jesteście) to na jakiej zasadze może działc PZA i jakim
                          prawem możecie pośredniczyć w transakcjach i przetrzymywać pieniądze na swoich
                          kontach skoro do was nie należą i na silę ludzią imputować że to dla nich
                          lepiej.

Trzeba nie mieć wyobraźni, żeby snuć teorie, jakoby pracownikom Allegro płacono
                          premie od ilości zablokowanych kont. Gdyby tak było, na Allegro prawdopodobnie
                          nie byłoby już żadnych aktywnych użytkowników.

Pan oczywiście otwarcie tego nie przyzna bo jest pan objęty tajemnica
                          zakładową, dlatego tez nie dziwi mnie taka odpowiedz mimo iż wiem pan że takie
                          SA realia i taki system działa.

• wolniwprawdzie21 Re: Allegro blokuje 20.07.10, 14:27
                            Zachowuje się Pan, jak pewien znany polityk: "wiem, ale nie powiem".
                            Chciałem,
                            żeby choć raz potwierdził Pan jakimiś rzeczywistymi danymi swoje oskarżenia. Nie
                            ma Pan takich danych, co niniejszym Pan udowodnił. A słowa "nie jestem kablem"
                            świadczą o Pana niedojrzałym podejściu do handlu w Internecie: przekazywanie
                            informacji o oszustach to obowiązek każdego uczciwego człowieka. Ci, którzy tego
                            nie robią, zasłaniając się fałszywie pojętą lojalnością - de facto pomagają
                            oszustom.

Przede wszystkim Pan jako pracownik Allegro, zgodnie z doskonale Panu znanym
                            regulaminem Allegro a także etyką zawodową, powinien być wyczulony na nieuczciwe
                            zachowania. Pan jednak zdaje się mieć klapki na oczach i widzieć to co chce i co
                            jest wygodniejsze. Wystarczy poobserwować kilka aukcji z jakimiś bardziej
                            wartościowymi przedmiotami, które osiągają nieprawdopodobnie wysokie ceny, są
                            rzekomo sprzedawane użytkownikom z zerową lub minimalną ilością komentarzy (co
                            świadczy o świeżości konta, jakby Pan nie wiedział), a po tygodniu, dwóch lub
                            kilku, w przypadku co ostrożniejszych oszustów, są ponownie wystawiane.
                            Ewentualnie wystawiane przez rzekomego kupującego z tymi samymi zdjęciami i
                            identycznyym opisem aukcji. Ba! Wszystko jest takie same oprócz nazwy
                            kupującego. To chyba daje do myślenia i skłania ku temu, aby przyjżeć się
                            dokładniej działaniu takich osób. Ja, drogi Panie, nie będę za Pana odwalał
                            roboty. Skoro jesteście taką solidną firmą, dbającą o bezpieczeństwo
                            Internautów, proszę użyć w końcu swoich szarych komórek i wziąć się wreszcie do
                            pracy, aby zacząć szukać i łapać nieuczciwych, zamiast oczerniać lojalnych i
                            solidnych użytkowników blokując im konta i żądając nieuzasadnionych wyjaśnień
                            typu „proszę wskazać, do kogo w rzeczywistości należy konto”. Bo np.: zmiana
                            nazwiska przez kobietę wychodzącą za mąż nie jest czynnością, z której należy
                            się tłumaczyć w ogóle, a w szczególności takiej pseudo-władzy jaką jesteści Wy
                            - pracownicy Allegro. Poza tym nie ma sensu wskazywać prawdziwych oszustów. Bo
                            tak się składa, że ci co najwięcej kantują, sprzedają dość drogie rzeczy, od
                            których Wy pobieracie prowizje. Co z tego, że ujawnię kilkadziesiat nieuczciwych
                            Sprzedawców, skoro Wy i tak nie zablokujecie im kont, bo tym samym
                            stracilibyście zyski, które ściągacie od nich w postaci prowizji od sprzeday. I
                            tak koło się zamyka i kręci wokół niezbyt czystych interesów: oszust wystawia
                            drogi sprzęt nie będący w jego posiadaniu. Sprzedaje go uczciwemu Kupującemu.
                            Ten nieświadomy wpłaca należność Oszustowi, Wy pobieracie od niego całkiem
                            pokaźną prowizję i co będzie dalej - Was to nie obchodzi. Tymczasem kupujący
                            nie ma ani ciężko zapracowanych pieniędzy, ani zakupionego przedmiotu. Proszę
                            wybaczyć, ale taka prowizja od sprzedaży jest niczym haracz, który zapłacony
                            przez oszusta gwarantuje mu bezpieczeństwo w postaci nieblokowania konta, a więc
                            i ciągłość kantowania. Skoro nawiązał już Pan do polityki, to pozwolę sobie
                            zauważyć, że Wasze niby zasady i szczytne cele funkcjonują jedynie w teorii i na
                            papierku, niczym programy wyborcze w toczącej się kampanii politycznej. Po
                            wyborach nie mają najmniejszego znaczenia. Z tą różnicą, że takie programy łgają
                            przez określony czas wyznaczony przez czas trwania kampanii, Wy natomiast łgacie
                            ciągle i Waszym łgarstwom nie widać końca.

Pozostaniemy zatem przy swoich opiniach.

Bardzo dobrze. Pozostańmy przy swoich opiniach. Może za jakiś czas dojrzeje
                            Pan, aby nie tylko bezmyślnie przeczytać, co ma do powiedzenia drugi człowiek,
                            ale także rozważyć jego argumenty, zamiast bezmyślnie od razu je obalać.

Nie wiem, czy zdaje Pan sobie sprawę, ale każdy obywatel może odmówić przyjęcia
                            mandatu, jeżeli uważa że jest niesłuszny. Sprawę wtedy ocenia sąd - i jeżeli
                            przyzna obywatelowi rację, taki policjant może ponieść konsekwencje służbowe. I
                            tyle z Pana teorii.

Jest wykroczenie - należy się mandat. Nie ma wykroczenia - mandatu nie da się
                            wlepić, choćby nie wiem co. Tak działa policja, tak też działa Allegro. I
                            powtarzam: wystarczy znać zasady i ich przestrzegać. To nie jest nic trudnego.
                            Są miliony osób, które to potrafią.

Owszem, każdy może odmówić mandatu, a jego sprawę rozpozna sąd, a dokładniej
                            sąd grodzki. Nie wiem, czy zdaje sobie Pan sprawę, jak te sądy działają. Może
                            objaśnię Panu realia. Do tych sadów wpływają tysiące wniosków i pozwów
                            całkowicie bezsensownych. Sędziowie zasypywani są mnóstwem nieuzasadnionych pism
                            i roszczeń, które można by rozstrzygnąć inną drogą, niekoniecznie sądową. I tak
                            sądy grodzkie orzekają m.in. o pijanych jeżdżących rowerami. Wyrok jest
                            oczywiście do przewidzenia, jednak według polskiego prawa nie można go wydać bez
                            przeprowadzenia przewodu sądowego i umożliwienia oskarżonemu obrony. Polska
                            rzeczywistość tonie w zasadach formalizmu i biurokracji. W takich zasadach tonie
                            też Wasze Allegro. Z taką tylko różnicą, że w sądownictwie wprowadzane są
                            reformy, które mają ukrócić istniejący absurd. Wy z kolei istniejącemu absurdowi
                            nadajecie kolosalnych rozmiarów wprowadzając zmiany budzące sprzeciw tysięcy
                            użytkowników. Co wprowadzicie zmiany, na forum Allegro pojawia się wiele głosów
                            sprzeciwu, jednak Wy macie tych Użytkowników w głębokim poważaniu. Ani nie
                            przywracacie stanu poprzedniego, ani nie tłumaczycie po co i na co te zmiany. Po
                            prostu czekacie, aż wszystko ucichnie i dalej realizujecie własną niczym nie
                            uzasadnioną politykę. Biurokracja jest o tyle lepsze od Was, że potrafi nadać
                            moc wsteczną nieudolnym reformom, Wy z kolei nie potraficie przyznać się do
                            błędów i z upiorem maniaka robicie to co według Was jest dobre, nie patrzc na
                            potrzeby Użytkowników.

Widać to szczególnie na forum Nowości i komunikaty, gdzie w niektórych wątkach
                            jest po kilka tysięcy postów wyłącznie krytycznych. I jakoś nikt tego nigdy nie
                            usuwał. Czy Pan w ogóle wie, o czym Pan mówi?:)

Prawda jest taka, że sobie wybieracie, co waszym zdaniem jest akceptowalna
                            krytyką a czego lepiej żeby ludzie nie czytali znam wiele przypadków gdzie
                            użytkownik dostawały monity ze jeśli ich styl wypowiedzi(czytaj krytyka) się nie
                            zmienni to ich kona mogą zostać zablokowane. Jest wiele takich wątków w
                            Internecie- jak umie Pan szukać to polecam lektóre -gdzie ludzie wypowiadali się
                            na innych forach bo ich wypowiedzi były cafe allegro była nagminnie usuwane i
                            dostawały meile z informacja ze jeśli nie zaprzestaną tego robić to ich
                            działalność na allegro sie zakończy.
                            • maciej.sniezek Re: Allegro blokuje 21.07.10, 12:57
                              > Co z tego, że ujawnię kilkadziesiat nieuczciwych Sprzedawców, skoro
                              > Wy i tak nie zablokujecie im kont, bo tym samym stracilibyście
                              > zyski, które ściągacie od nich w postaci prowizji od sprzeday.

Doskonale Pan wie, i te wiadomości są ogólnie dostępne w Internecie,
                              że istnieją tysiące kont, które mają po kilka tysięcy komentarzy od
                              Kupujących, a więc generowały nam z całą pewnością spore dochody, a
                              które teraz są bezterminowo zablokowane. Gdyby się Pan zastanowił,
                              wiedziałby Pan też, że blokada oszustów leży w naszym
                              interesie
                              - bo co z tego, że pozostawilibyśmy aktywnego oszusta i
                              mieli prowizję z jego działalności, skoro odstraszyłby on całe
                              mnóstwo uczciwych ludzi, z których zakupów i sprzedaży mielibyśmy o
                              wiele większe zyski? Czy trzeba bardziej oczywistych powodów?

Widzę, że należy Pan do tych ludzi, którzy narzekać jak najbardziej
                              potrafią, ale gdy przychodzi do wskazania rozwiązań, to ich nie ma,
                              albo zasłaniają się zdaniami typu "nie będę za was odwalał roboty".
                              Jak tu z Panem rozmawiać: mówi Pan, że coś jest złe, a jak ktoś pyta
                              co konkretnie jest takie złe, wymiguje się Pan wszelkimi sposobami od
                              wskazania czegokolwiek. Zapewniam Pana, że pokazanie jednego
                              przypadku oszustwa pracy nam specjalnie nie ułatwi, a Panu na pewno
                              pomoże - będzie Pan chociaż odrobinę wiarygodniejszy. Śmiało!

> I tak koło się zamyka i kręci wokół niezbyt czystych interesów:
                              > oszust wystawia drogi sprzęt nie będący w jego posiadaniu.
                              > Sprzedaje go uczciwemu Kupującemu. Ten nieświadomy wpłaca należność
                              > Oszustowi, Wy pobieracie od niego całkiem pokaźną prowizję i co
                              > będzie dalej - Was to nie obchodzi. Tymczasem kupujący nie ma ani
                              > ciężko zapracowanych pieniędzy, ani zakupionego przedmiotu. Proszę
                              > wybaczyć, ale taka prowizja od sprzedaży jest niczym haracz, który
                              > zapłacony przez oszusta gwarantuje mu bezpieczeństwo w postaci
                              > nieblokowania konta, a więc i ciągłość kantowania.

Po pierwsze, większość zdrowych na umyśle Kupujących, którzy zostali
                              oszukani, zgłasza sprawę na policję - a to kończy się blokadą konta
                              oszusta. Po drugie, prawdziwi oszuści, którzy oszukują na Allegro
                              kilkadziesiąt osób po czym znikają, nigdy żadnej prowizji nam nie
                              płacą, to chyba oczywiste dla każdego, kto się nad tym zastanowi.

> Bardzo dobrze. Pozostańmy przy swoich opiniach. Może za jakiś czas
                              > dojrzeje Pan, aby nie tylko bezmyślnie przeczytać, co ma do
                              > powiedzenia drugi człowiek, ale także rozważyć jego argumenty,
                              > zamiast bezmyślnie od razu je obalać.

Proszę Pana, na takich dyskusjach to ja zęby zjadłem. Niejeden już
                              prorokował upadek Allegro - a my nie dość, że nie upadliśmy, to cały
                              czas rośniemy. I robimy to od samego początku (od ponad 10 lat) bez
                              niczyjej pomocy. Nikt nie blokował dostępu do rynku konkurencji,
                              zresztą przez ten czas wiele konkurencyjnych serwisów pojawiało się w
                              Polsce, ale żaden - nawet ten najsilniejszy - nie dał rady. Ciekawe
                              dlaczego.

> Wy z kolei istniejącemu absurdow i nadajecie kolosalnych rozmiarów
                              > wprowadzając zmiany budzące sprzeciw tysięcy użytkowników. Co
                              > wprowadzicie zmiany, na forum Allegro pojawia się wiele głosów
                              > sprzeciwu, jednak Wy macie tych Użytkowników w głębokim poważaniu.
                              > Ani nie przywracacie stanu poprzedniego, ani nie tłumaczycie po co
                              > i na co te zmiany. Po prostu czekacie, aż wszystko ucichnie i dalej
                              > realizujecie własną niczym nie uzasadnioną politykę.

I co z tych głosów sprzeciwu wynika? Był Pan ostatnio na stronie
                              www.aukcjostat.pl? Proszę sprawdzić tempo wzrostu Allegro. I
                              to pomimo tych zmian, które rzekomo są tak bardzo niechciane przez
                              "tysiące użytkowników".

Nasza polityka uzasadniona jest tym, że się sprawdza. Prowadzi
                              do wzrostu Serwisu: liczby transakcji, liczby Użytkowników itp. To
                              raczej wystarczające uzasadnienie. Co komu z serwisu aukcyjnego, z
                              którego wszyscy są zadowoleni, ale który nie przynosi żadnych
                              zysków??

> Prawda jest taka, że sobie wybieracie, co waszym zdaniem jest
                              > akceptowalna krytyką a czego lepiej żeby ludzie nie czytali

Akceptowalną krytyką jest wszystko, co nie jest obraźliwe, wulgarne i
                              co nie jest kłamstwem. To najwyraźniej niewielkie wymagania, skoro
                              jak do tej pory udaje się je spełnić tysiącom Użytkowników obecnych
                              na forach Allegro.
                          • maciej.sniezek Re: Allegro blokuje 21.07.10, 12:36
                            > Pan wybaczy, ale sam sobie Pan zaprzecza. System komentarzy ma
                            > pomóc wyłonić najlepszego sprzedawcę, ale przy najgorszym się to
                            > nie sprawdza? BZDURA! Każdy kij ma dwa końce i jeśli coś działa w
                            > jedną stronę, może też działać w przeciwną.

Nie rozumiem, o czym Pan mówi. Ja tylko powiedziałem, że system
                            komentarzy nie służy odróżnianiu oszustów od ludzi uczciwych - bo od
                            tego jest policja i sąd. To tak, jakby wypisywać mandat wielokrotnemu
                            mordercy - nonsens.

Oszuści w Allegro zazwyczaj nie mają zbyt wielu negatywnych
                            komentarzy - bo komentarze mają za zadanie odstraszyć od nich
                            kolejnych klientów, tymczasem oni już żadnych klientów na Allegro
                            mieć nie będą, bo ich konta są dożywotnio zablokowane.

> Jest dokładnie jak Pan pisze istnieją dokładne sprecyzowane
                            > warunki. I teraz niech sobie każdy pomyśli czy allegro konstruuje
                            > je tak, aby wszystkim poszkodowanym i oszukanym wypacać
                            > odszkodowania czy tak buduje swój system, aby mogła z niego
                            > skorzystać jak najmniejsza grupa osób poszkodowanych. Powiedzmy
                            > otwarcie to jest dla was strata i jak każda duża firma takie
                            > wydatki minimalizujecie jak się tylko da. Racje w takich
                            > przypadkach ma zawsze allegro. To jest tak jak sam Pan wspomniał z
                            > ubezpieczycielami- mimo ubezpieczenia opłacanych składek szukaja
                            > wszelakich spsosbów a to po to by jak najbardziej zaniżyć
                            > odszkodowanie bądź szukają na silę winy w poszkodowanym, aby tylko
                            > nie wypłacić tego, co prawnie mu się należy.

Zapomniał Pan jednak w powyższym zdaniu o trzech dość istotnych
                            sprawach:

1. Sami wymyśliliśmy Program Ochrony Kupujących, nikt nas do niego
                            nie zmuszał i gdyby nie odpowiadało nam jego funkcjonowanie,
                            moglibyśmy go zlikwidować w każdej chwili. Nie jest on częścią umowy
                            między Allegro a Użytkownikami, to wyłącznie nasza jednostronna
                            inicjatywa.

2. W przeciwieństwie do zwykłych ubezpieczeń, POK jest bezpłatny, a
                            więc trudno tutaj czegoś wymagać albo oczekiwać od strony, która
                            zapewnia środki. Jak to mówią, darowanemu koniowi w zęby się nie
                            zagląda.

3. Warunki uczestnictwa w POK nie są wcale tajne - one są oficjalnie
                            ogłoszone na naszych stronach, a więc każdy Użytkownik doskonale wie,
                            czy jego sprawa do POK się kwalifikuje, czy też nie.

Skoro ma Pan tak wiele do powiedzenia na temat POK, prosiłbym o
                            wskazanie chociaż jednego przypadku, w którym wszystkie opisane przez
                            nas warunki zostały spełnione, a odszkodowanie mimo to nie zostało
                            wypłacone. Nie potrafi Pan? Cóż za niespodzianka.

> Jak można mówić o zmianie właściciela skoro kobieta zmienia
                            > nazwisko z panieńskiego na męża?!

Ależ w takich przypadkach - gdy zmiana zostanie udowodniona poprzez
                            przesłanie odpowiednich dokumentów - konto oczywiście nie zostaje
                            zablokowane. Co więcej, jeżeli zdecyduje się Pan zmienić płeć i z
                            Mariana stanie się Marianną, Pana konto również nie będzie
                            zablokowane, pod warunkiem przesłania urzędowych zaświadczeń
                            potwierdzających zmianę. Widzę, że Pański wywód ma charakter
                            teoretyzowania na tematy, o których niewiele Pan wie z praktyki...
                            Konto jest blokowane wyłącznie w sytuacji zmiany właściciela na
                            inną osobę.

> Zdaje się, że nie widzi Pan podstawowej funkcji serwisu aukcyjnego,
                            > jaką jest zabawa.

Cieszę się, że Pan to powiedział - doskonale streszcza to różnicę
                            między nami. Dla Pana Allegro to zabawa, natomiast dla większości
                            Użytkowników to biznes jak każdy inny, gdzie kupuje się przedmioty
                            niejednokrotnie za spore sumy, zawiera umowy, zarabia na życie itp. W
                            Allegro obraca się kwotami rzędu kilku miliardów złotych rocznie,
                            więc ktoś, kto nazywa to zabawą, raczej nie zostałby tam mile
                            powitany przez innych Użytkowników.

> A co jeśli małżeństwo korzysta z jednego konta bankowego, które
                            > jest zarejestrowane na jednego małżonka. Czy w takim wypadku żona
                            > ma założyć sobie oddzielne konto bankowe, żeby szanowni pracownicy
                            > Allegro nie zamknęli jej konta założonego na ich serwisie?
                            > A czy szanowni pracownicy poniosą koszty założenia i utrzymania
                            > takiego konta?

Niezależnie od tego, który zapis Regulaminu jest dla Pana bzdurny -
                            ma Pan oczywiście prawo tak uważać - to jest to zapis Regulaminu,
                            który zgadza się Pan przestrzegać podczas każdego logowania w
                            Serwisie. Ma Pan więc wybór: albo to robić, albo zrezygnować z
                            Allegro. Proste.

> W doniesieniach prasowych znaleźć można informacje o tym jak wielu
                            > użytkowników zostało oszukanych. Jeszcze nie spotkałem się z
                            > artykułem żeby to allegro znalazło czy rozbiło szajkę oszustów
                            > tylko determinacja osób poszkodowanych i walka o swoje pieniądze za
                            > pomocą policji doprowadziła do ujęcia sprawców. A pomoc allegro
                            > odnosiła się do gotowych formułek, aby to zgłosić Organom ścigania
                            > gdyż allegro nie jest pośrednikiem kupna sprzedaży tylko oferuje
                            > miejsce na serwerach i nie ponosi odpowiedzialności za takich
                            > użytkowników.

Ponownie się Pan myli. Ujęcie oszustów działających na Allegro prawie
                            nigdy nie byłoby możliwe bez współpracy Allegro z policją.
                            Podkreślam: z policją, nie z poszkodowanymi, bo tylko policji możemy
                            udzielić szczegółowych informacji na temat sprawcy. Takich informacji
                            wysyłamy całkiem sporo, do setek komisariatów w całej Polsce, na
                            prośbę funkcjonariuszy prowadzących konkretne sprawy. Niby jak
                            mieliby oni sami dojść na przykład w którym miejscu oszust logował
                            się, albo kto jeszcze z nim współpracuje?

> Co akurat jest ciekawe bo skoro nie jesteście pośrednikiem
                            > kupno-sprzedaż (a nie jesteście) to na jakiej zasadze może działać
                            > PZA i jakim prawem możecie pośredniczyć w transakcjach i
                            > przetrzymywać pieniądze na swoich kontach skoro do was nie należą i
                            > na silę ludzią imputować że to dla nich lepiej.

Przecież nie zmuszamy nikogo do korzystania z Allegro... Naprawdę
                            można tego nie robić. Co więcej, można na przykład umożliwiać
                            wyłącznie wysyłkę pobraniową, wtedy PzA nie jest udostępniane.
                            Natomiast jeżeli ktoś wystawia aukcję z opcją zapłaty z góry, na
                            pewno przeczytał wcześniej zmieniony Regulamin i wie, że tym samym
                            wyraża zgodę na nasze ewentualne pośrednictwo. I właśnie ta
                            dobrowolna zgoda umożliwia nam to.

> Pan oczywiście otwarcie tego nie przyzna bo jest pan objęty
                            > tajemnica zakładową, dlatego tez nie dziwi mnie taka odpowiedz mimo
                            > iż wiem pan że takie SA realia i taki system działa.

No tak, a prezydenta i polityków w Katyniu uprowadzili kosmici, a
                            potem podrzucili zwłoki. Nikt oczywiście tego nie przyzna, bo to
                            tajemnica, ale powszechnie wiadomo, że takie SĄ realia.
                            • wolniwprawdzie21 Re: Allegro blokuje 23.07.10, 14:05
                              Doskonale Pan wie, i te wiadomości są ogólnie dostępne w Internecie,
                              że istnieją tysiące kont, które mają po kilka tysięcy komentarzy od
                              Kupujących, a więc generowały nam z całą pewnością spore dochody, a
                              które teraz są bezterminowo zablokowane. Gdyby się Pan zastanowił,
                              wiedziałby Pan też, że blokada oszustów leży w naszym
                              interesie - bo co z tego, że pozostawilibyśmy aktywnego oszusta i
                              mieli prowizję z jego działalności, skoro odstraszyłby on całe
                              mnóstwo uczciwych ludzi, z których zakupów i sprzedaży mielibyśmy o
                              wiele większe zyski? Czy trzeba bardziej oczywistych powodów?

Widzę, że należy Pan do tych ludzi, którzy narzekać jak najbardziej
                              potrafią, ale gdy przychodzi do wskazania rozwiązań, to ich nie ma,
                              albo zasłaniają się zdaniami typu "nie będę za was odwalał roboty".
                              Jak tu z Panem rozmawiać: mówi Pan, że coś jest złe, a jak ktoś pyta
                              co konkretnie jest takie złe, wymiguje się Pan wszelkimi sposobami od
                              wskazania czegokolwiek. Zapewniam Pana, że pokazanie jednego
                              przypadku oszustwa pracy nam specjalnie nie ułatwi, a Panu na pewno
                              pomoże - będzie Pan chociaż odrobinę wiarygodniejszy. Śmiało!

Drogi Panie, od samego początku proponowałem Panu właściwe rozwiązanie w
                              postaci obserwowania Użytkowników posiadających kilka negatywnych komentarzy. To
                              Pan twierdził, że negatywy niczemu nie służą i niczego nie dowodzą. Czy wobaec
                              tego mam szukać innego rozwiązania, które być może wyda się Panu odpowiednie, a
                              najprawdopodobniej zlekceważy je Pan tak samo jak poprzednie? Ja już dałem
                              propozycję, proszę sobie dokładnie i ZE ZROZUMIENIEM przeczytać wcześniejsze
                              posty. Argument głoszący iż nic nie robię, tylko narzekam, jest nie dość że
                              fałszywy, to jeszcze krzywdzący. Robie o wiele więcej od Was, bo próbuję znaleźć
                              sens i otrzymać odpowiedzi co do logiki przyjętych przez Was idiotycznych reguł,
                              które zamiast porządku wprowadziły póki co chaos w całym serwisie.

Po pierwsze, większość zdrowych na umyśle Kupujących, którzy zostali
                              oszukani, zgłasza sprawę na policję - a to kończy się blokadą konta
                              oszusta. Po drugie, prawdziwi oszuści, którzy oszukują na Allegro
                              kilkadziesiąt osób po czym znikają, nigdy żadnej prowizji nam nie
                              płacą, to chyba oczywiste dla każdego, kto się nad tym zastanowi.

Ciekawe czy zdaje Pan sobie sprawę, jak wiele osób zostało oszukanych i ani
                              Allegro, ani Policja nie przyczyniła się do zwrotu skradzionych pieniędzy. Mówię
                              tu o niezbyt wygórowanych kwotach typu 50 czy 100 zł. Dajmy na to, że Sprzedawca
                              sprzedaje 100 przedmiotów po 5 zł. Każdy kupi jedną, dwie sztuki. Sprzedawca
                              zarobi 500 zł, przedmiotów nie wyśle, albo wyśle wybiórczo co któremu Klientowi.
                              Czy Pana zdaniem człowiek okradziony na 5 czy 10 zł będzie sobie zawracał głowę
                              i rzuczał się w wir polskiej policyjnej biurokracji zgłaszając ten fak?
                              Oczywiście nie, co najwyżej pofatyguje się wystawić negatywny komentarz. Ale
                              prawdopodobnie nie zrobi nawet tego, bo albo będzie bał się odwetu negatywnym
                              komentarzem skierowanym w niego, uczciwego Kupującego, albo jak Pan wcześniej
                              się zapierał – negatywne komentarze niczemu nie służą i niczego nie dowodzą,
                              więc po co je wystawiać. Proszę 5 razy pomyśleć, zanim wygłosi Pan bzdurny osąd
                              tudzież bzdurne wytłumaczenie. Nikomu nie chce szukać się sprawcy tak znikomego
                              wykroczenia, a sprawy są umrzane ze względu na znikomą szkodliwość społeczną.
                              Podobnie jak z kradzieżą roweru: sprawa zostaje przyjęta po to, aby za około 3
                              miesiące zostać zamkniętą i niewyjaśnioną. Jednak Wy, skoro już deklarujecie
                              swoją sprawiedliwość, rzetelność i używacie innych podobnie brzmiących
                              górnolotnych słów, powinnniśćie zwrócić na takie wykroczenia uwagę, ponieważ
                              mają one miejscwe na zarządzanym przez Was terenie, w tym wypadku Waszym
                              serwisie.

Proszę Pana, na takich dyskusjach to ja zęby zjadłem. Niejeden już
                              prorokował upadek Allegro - a my nie dość, że nie upadliśmy, to cały
                              czas rośniemy. I robimy to od samego początku (od ponad 10 lat) bez
                              niczyjej pomocy. Nikt nie blokował dostępu do rynku konkurencji,
                              zresztą przez ten czas wiele konkurencyjnych serwisów pojawiało się w
                              Polsce, ale żaden - nawet ten najsilniejszy - nie dał rady. Ciekawe
                              dlaczego.

Szanowny Panie, proszę czytać ze zrozumieniem. Ja żadnego upadku Wam nie
                              prorokowałem. Proszę czytać to co jest napisane, a nie między wierszami. Nie
                              zamierzam też być Waszą konkurencją – niby jak, pisząc na tym forum? Ja chcę
                              tylko dowiedzieć się pewnych rzeczy i otrzymać wytłumaczenie tego co wydaje się
                              pozbawione sensu i logiki. Pan zdaje się, jest tu poto aby prwne sprawy
                              wyjaśnić, a póki co niestety coraz bardziej i bardziej sam je komplikuje. Co do
                              wizji upadku, to jest ona tylko i wyłącznie Pana własną przepowiednią. Proszę
                              zrobić wszystko aby nie stała się przepowiednią samospełniającą. Ja ze swojej
                              strony życzę Wam kolejnych kilkudziesięciu lat prosperowania, ale życzę też
                              abyście wreszcie prosperowali na równych zasadach będąc konsekwentnymi i
                              sprawiedliwymi w działaniu.

I co z tych głosów sprzeciwu wynika? Był Pan ostatnio na stronie
                              www.aukcjostat.pl? Proszę sprawdzić tempo wzrostu Allegro. I
                              to pomimo tych zmian, które rzekomo są tak bardzo niechciane przez
                              "tysiące użytkowników".
                              Nasza polityka uzasadniona jest tym, że się sprawdza. Prowadzi
                              do wzrostu Serwisu: liczby transakcji, liczby Użytkowników itp. To
                              raczej wystarczające uzasadnienie. Co komu z serwisu aukcyjnego, z
                              którego wszyscy są zadowoleni, ale który nie przynosi żadnych
                              zysków??

Otóż to, Wam przede wszystkim zależy na osiągnięciu jak największych zysków.
                              W dobie gospodarki wolnorynkowej jest to jak najbardziej uzasadnione, jednak
                              przydałoby się zwrócić uwagę na potrzeby osób, dzięki którym istniejecie, czyli
                              Waszych Użytkowników. Można by czasem liczyć się z ich zdaniem i zaprzestać
                              pewnych niepotrzebnych zmian, skoro nie zyskują sobie ich sympatii. To się
                              nazywa okazanie szacunku innym, czego póki, co nie praktykujecie.

Akceptowalną krytyką jest wszystko, co nie jest obraźliwe, wulgarne i
                              co nie jest kłamstwem. To najwyraźniej niewielkie wymagania, skoro
                              jak do tej pory udaje się je spełnić tysiącom Użytkowników obecnych
                              na forach Allegro.

Krytyka zawsze w pewnym sensie jest obraźliwa, jako że neguje czyjąś postawę
                              albo działanie. Wy z kolei macie własne kryterium krytyki. Akceptujecie taką,
                              która bezpośrednio w Was nie godzi i która w żaden sposób nie zszarga waszej
                              reputacji. Akceptujecie takie słowa sprzeciwu, na które macie wytłumaczenie, a
                              usuwacie te, których nie potraficie wyjaśnić. Pan postępuje podobnie nawet na
                              tym forum. Niestety nie dysponuje Pan taką władzą, żeby usunąć tu niektóre
                              posty, dlatego pomija Pan co bardziej niewygodne, a odpowiada jedynie na
                              poszczególne, wybrane. Poza tym nie jest Pan wyrocznią, aby móc odróżnić
                              kłamstwo od prawdy. Przeciętnie człowiek jest w stanie wskazać granice fałszu,
                              ale Pan jest nim nakarmiony po uszy i szerzy go dalej. Gratuluję zatem awansu na
                              pracownika działu propagandy, jednak, proszę wybaczyć, ale lepiej dla allegrowej
                              społeczności, aby nie odnosił Pan na tym stanowisku większych, a nawet
                              mniejszych sukcesów.

Nie rozumiem, o czym Pan mówi. Ja tylko powiedziałem, że system
                              komentarzy nie służy odróżnianiu oszustów od ludzi uczciwych - bo od
                              tego jest policja i sąd. To tak, jakby wypisywać mandat wielokrotnemu
                              mordercy - nonsens.

[b]Już we wcześniejszych postach wykazał się Pan brakiem zaznajomienia w
                              dziedzinie prawa, zatem najwyższy czas zakończyć te mało trafne porównania z
                              zakresu tej nauki. Uniknie Pan w ten sposób kolejnych kompromitacji. Zmuszony
                              jestem po raz kolejny zapytać po co jest system komentarzy?! Jako kupujący
                              chcialbym wiedzieć, jakie są szanse, iż trafię na uczciwego Sprzedawcę.
                              Myślałem, że system komentarzy właśnie temu służy, ale Pan twierdzi, że nie.
                              Z
                              • wolniwprawdzie21 Re: Allegro blokuje 23.07.10, 14:13
                                Oszuści w Allegro zazwyczaj nie mają zbyt wielu negatywnych
                                komentarzy - bo komentarze mają za zadanie odstraszyć od nich
                                kolejnych klientów, tymczasem oni już żadnych klientów na Allegro
                                mieć nie będą, bo ich konta są dożywotnio zablokowane.

Dożywotnio to Wy potraficie jedynie blokować uczciwych Allegrowiczów, a konta
                                z co najmnie 20 negatywami prosperują w najlepsze.

1. Sami wymyśliliśmy Program Ochrony Kupujących, nikt nas do niego
                                nie zmuszał i gdyby nie odpowiadało nam jego funkcjonowanie,
                                moglibyśmy go zlikwidować w każdej chwili. Nie jest on częścią umowy
                                między Allegro a Użytkownikami, to wyłącznie nasza jednostronna
                                inicjatywa.

Może najwyższy czas go zlikwidować. Może Wam odpowiada jego funkcjonowanie
                                tego transparentu, ale Waszym Użytkownikom już niekoniecznie.

2. W przeciwieństwie do zwykłych ubezpieczeń, POK jest bezpłatny, a
                                więc trudno tutaj czegoś wymagać albo oczekiwać od strony, która
                                zapewnia środki. Jak to mówią, darowanemu koniowi w zęby się nie
                                zagląda.

Może dlatego że jest bezpłatny, jest też tak mało skuteczny. Nie macie z jego
                                istnienia żadnych zysków, wobec czego lekceważycie wszelkie wpływające poprzez
                                niego zgłoszenia.

3. Warunki uczestnictwa w POK nie są wcale tajne - one są oficjalnie
                                ogłoszone na naszych stronach, a więc każdy Użytkownik doskonale wie,
                                czy jego sprawa do POK się kwalifikuje, czy też nie.

Niestety postawione przez Was wymagania są tak wygórowane, że mało który
                                Użytkownik może liczyć na jakąkolwiek pomoc z Waszej strony. I to Wy
                                tworzyliście własne zasady, z góry niemożliwe do spełnienia, aby móc non stop
                                udzielać negatywnych odpowiedzi na skierowane do Was roszczenia.

Skoro ma Pan tak wiele do powiedzenia na temat POK, prosiłbym o
                                wskazanie chociaż jednego przypadku, w którym wszystkie opisane przez
                                nas warunki zostały spełnione, a odszkodowanie mimo to nie zostało
                                wypłacone. Nie potrafi Pan? Cóż za niespodzianka.

Najłatwiej skwitować coś niewygodnego i na co nie umie się sensownie
                                odpowiedzieć, stwierdzeniem „Nie potrafi Pan? Cóż za niespodzianka.” Niestety, w
                                przeciwieństwie do Pana, znam się trochę na tym co wypada, a czego nie wypada
                                mówić na publicznym forum. Niestety nie powinienem, ba!, nie mam nawet prawa,
                                podawać tu, w tym miejscu danych osób, które najprawdopodobniej nie życzą sobie
                                tego. Zresztą jako pracownik Allegro, powinien mieć Pan dostęp do spraw
                                nierozpatrzonych w związku z POK. Zatem najwyższy czas ruszyć cztery litery i
                                przejrzeć ogromne tomy. Wystarczy chcieć. A może tak szeregowy pracownik,
                                odpowiedzialny jedynie za propagandę Allegro, nie ma dostępu do tajnych danych
                                spółki? Wobec tego najmocniej Pana przepraszam. Pan nie może szerzyć kłamstwa,
                                bo Pan w to kłamstwo wierzy i istotnie zatracił Pan granicę między tym co
                                słuszne a co nie.

Ależ w takich przypadkach - gdy zmiana zostanie udowodniona poprzez
                                przesłanie odpowiednich dokumentów - konto oczywiście nie zostaje
                                zablokowane. Co więcej, jeżeli zdecyduje się Pan zmienić płeć i z
                                Mariana stanie się Marianną, Pana konto również nie będzie
                                zablokowane, pod warunkiem przesłania urzędowych zaświadczeń
                                potwierdzających zmianę. Widzę, że Pański wywód ma charakter
                                teoretyzowania na tematy, o których niewiele Pan wie z praktyki...
                                Konto jest blokowane wyłącznie w sytuacji zmiany właściciela na
                                inną osobę.

Kim Wy jesteście, że dajecie sobie prawo do żądania od ludzi dokumentów typu
                                dowód tożsamości. Nie powinniście sobie w ten sposób schlebiać. Dokumenty można
                                okazać władzy albo jej przedstawicielom, jednak Wy nie zaliczacie się ani do
                                jednych, ani do drugich. Allegro to nie instytucja, aby przesyłać Wam urzędowe
                                zaświadczenia. Powinna Wam wystarczyć weryfikacja adresu dokonywana podczas
                                rejestracji oraz fakt, iż Użytkownik wywiązuje się ze swoich obowiązków względem
                                innych Allegrowiczów, typu zapłata za przedmiot w przypadku kupna, bądź jego
                                wysyłki w przypadku sprzedaży.

Cieszę się, że Pan to powiedział - doskonale streszcza to różnicę
                                między nami. Dla Pana Allegro to zabawa, natomiast dla większości
                                Użytkowników to biznes jak każdy inny, gdzie kupuje się przedmioty
                                niejednokrotnie za spore sumy, zawiera umowy, zarabia na życie itp. W
                                Allegro obraca się kwotami rzędu kilku miliardów złotych rocznie,
                                więc ktoś, kto nazywa to zabawą, raczej nie zostałby tam mile
                                powitany przez innych Użytkowników.

Po raz kolejny nie przeczytał Pan ze zrozumieniem, ale między wierszami. Ja
                                nie kwestionuję faktu, że wielu Użytkowników utrzymuje się ze sprzedaży na
                                Allegro, jednak nie zmienia to faktu, iż jesteście serwisem aukcyjnym, a
                                podstawowym zadaniem takiego serwisu jest dostarczanie ludziom rozrywki. Gdyby
                                nie to, nie mielibyście szans zaistnieć. Ot wystarczy przejrzeć na oczy, a nie
                                wciąż żyć za mgłą złudzeń widząc siebie jako nie wiadomo kogo. Znów za bardzo
                                Pan sobie schlebia. A zwrócił Pan uwagę na fakt, że jako szacowny serwis dający
                                tylu ludziom źródło utrzymania, jak Pan to wyżej wywodził, pozbawiliście wielu
                                ludzi dochodów niesłusznie blokując im konta? Wy po prostu nie umiecie znieść
                                słowa sprzeciwu. Wykorzystujecie swoją władzę w postaci blokady, aby ludzie byli
                                Wam bezgranicznie posłuszni. Zdajecie sobie sprawę, że wymagacie pewnych rzeczy,
                                które powinny być tylko dobrowolne, jak np akceptacja systemu PZA. Tą usługę
                                wprowadziliście NA SIŁE stosunkowo niedawno i w żaden sposób nie można z niej
                                zrezygnować. Ewentualna próba rezygnacji bądź próba sprzeciwu kończy się blokadą
                                konta. W ten sposób wymuszacie akceptacje coraz to bardziej wymyślnych reguł.
                                Dajmy na to, że ktoś od 5 lat ma konto na Allegro. Utrzymuje się jedynie ze
                                sprzedaży na Waszym serwisie, ale nie zgadza się na system PZA. Co się wówczes
                                dzieje? Blokujecie człowiekowi konto pozbawiając go tym samym dochodów. Zwrócił
                                Pan na to uwagę? Zapewne nie, bo widzi Pan wyłącznie czubek własnego nosa.

Niezależnie od tego, który zapis Regulaminu jest dla Pana bzdurny -
                                ma Pan oczywiście prawo tak uważać - to jest to zapis Regulaminu,
                                który zgadza się Pan przestrzegać podczas każdego logowania w
                                Serwisie. Ma Pan więc wybór: albo to robić, albo zrezygnować z
                                Allegro. Proste

Może odpowie Pan na wyżej postawione pytanie i przestanie powtarzać w kółko
                                wyuczone na pamięć puste frazesy.

Ponownie się Pan myli. Ujęcie oszustów działających na Allegro prawie
                                nigdy nie byłoby możliwe bez współpracy Allegro z policją.
                                Podkreślam: z policją, nie z poszkodowanymi, bo tylko policji możemy
                                udzielić szczegółowych informacji na temat sprawcy. Takich informacji
                                wysyłamy całkiem sporo, do setek komisariatów w całej Polsce, na
                                prośbę funkcjonariuszy prowadzących konkretne sprawy. Niby jak
                                mieliby oni sami dojść na przykład w którym miejscu oszust logował
                                się, albo kto jeszcze z nim współpracuje?

Wątpię abyście dobrowolnie, w trosce o Użytkowników, wysyłali te dane. Raczej
                                policja zwraca się do Was o ich udostępnienie, a Wy wówczas macie obowiązek to
                                uczynić.

Przecież nie zmuszamy nikogo do korzystania z Allegro... Naprawdę
                                można tego nie robić. Co więcej, można na przykład umożliwiać
                                wyłącznie wysyłkę pobraniową, wtedy PzA nie jest udostępniane.
                                Natomiast jeżeli ktoś wystawia aukcję z opcją zapłaty z góry, na
                                pewno przeczytał wcześniej zmieniony Regulamin i wie, że tym samym
                                wyraża zgodę na nasze ewentualne pośrednictwo. I właśnie ta
                                dobrowolna zgoda umożliwia nam to.

O tym wspomniałem już powyżej, więc nie będę się powtarzać. Powtórzę
                                jedynie, że takie zmiany są niczym innym jak narzucaniem Użytkownikom Waszej
                                woli.

No tak, a prezydenta i polityków w Katyniu uprowadzili kosmici, a
                                potem podrzucili zwłoki. Nikt oczywiście tego nie przyzna, bo to
                                tajemnica, ale powszechnie wiadomo, że takie SĄ realia.

[b]
                                • wolniwprawdzie21 Re: Allegro blokuje 23.07.10, 14:13
                                  Przyznam, że nie spodziewałem się po Panu takiej odpowiedzi. Jest ona godna
                                  dziecka nie mającego sensownych argumentów, ale nie dorosłego człowieka. Proszę
                                  najpierw zastanowić się pięć razy przed napisaniem czegokolwiek, a przed
                                  powiedzeniem 15 razy - tak na wszelki wypadek. Na przyszłość poradzę – lepiej
                                  dłużej się zastanawiać, niż się zbłaźnić, jak to miało miejsce w Pana wypadku.
                                • maciej.sniezek Re: Allegro blokuje 26.07.10, 00:43

> Dożywotnio to Wy potraficie jedynie blokować uczciwych
                                  > Allegrowiczów,

Przecież to byłoby działanie na szkodę spółki - kompletnie irracjonalne. W jakim
                                  celu mielibyśmy blokować bez powodu konta? Czy znajduje Pan jakieś uzasadnienie
                                  takiego działania? A jeśli nie, to w jaki sposób Pana zdaniem rozwinęliśmy się
                                  do takich rozmiarów, skoro postępujemy rzekomo w tak idiotyczny sposób?

> a konta z co najmnie 20 negatywami prosperują w najlepsze.

Jeżeli Pana zdaniem konto mające 20 negatywów jest niewiarygodne, to wystarczy
                                  nie kupować od takiego Sprzedającego. W czym problem? Jeżeli jednak "prosperują
                                  oni w najlepsze", to najpewniej są ludzie, którym te negatywy nie przeszkadzają.

I słusznie - bo zazwyczaj obok 20 negatywów ci Sprzedający mają kilka tysięcy
                                  pozytywów, a negatywy dotyczą np. opóźnienia wysyłki. Pan by ich hurtem
                                  wszystkich zablokował, bo zapewne nigdy nie sprzedawał Pan na dużą skalę i nie
                                  wie Pan, jak łatwo jest "zarobić" 20 negatywów, gdy zawiera się po kilkaset
                                  transakcji tygodniowo. Dla Pana wszystko jest takie proste...

> Może najwyższy czas go zlikwidować. Może Wam odpowiada jego
                                  > funkcjonowanie tego transparentu, ale Waszym Użytkownikom już
                                  > niekoniecznie.

Ubiegał się Pan kiedyś o POK? Jeżeli nie, kolejny raz mówi Pan o czymś, o czym
                                  nie ma Pan pojęcia, w dodatku w imieniu innych osób.

> Niestety postawione przez Was wymagania są tak wygórowane, że mało
                                  > który Użytkownik może liczyć na jakąkolwiek pomoc z Waszej strony.
                                  > I to Wy tworzyliście własne zasady, z góry niemożliwe do
                                  > spełnienia, aby móc non stop udzielać negatywnych odpowiedzi na
                                  > skierowane do Was roszczenia.

Oto pełna lista sytuacji, w których nie można ubiegać się o POK - jest ich 11.
                                  Proszę wskazać numery tych z nich, które Pana zdaniem są wyjątkowo trudne i
                                  ograniczają możliwość skorzystania z POK.

1. Transakcja odbyła się "poza Allegro" (np. przedmiot kupił Użytkownik, który
                                  nie wygrał licytacji).
                                  2. W chwili zakupu Sprzedający miał przewagę komentarzy negatywnych i/lub
                                  neutralnych nad pozytywnymi.
                                  3. Kupujący naruszał zasady Allegro i/lub nie uregulował wszystkich należności
                                  wobec serwisu.
                                  4. Kupujący nie podał poprawnych danych kontaktowych.
                                  5. Kupujący jest w trakcie rozstrzygania sporu zgłoszonego do Centrum Sporów w
                                  Allegro (Moje Allegro › Moje zakupy › Centrum Sporów).
                                  6. Kupujący otrzymał inne środki rekompensujące stratę związaną z przedmiotem
                                  objętym Programem (np. zwrot pieniędzy od Sprzedającego lub rekompensatę w
                                  związku z ubezpieczeniem karty kredytowej).
                                  7. Aukcja nie była zgodna z Regulaminem Allegro i/lub przedmiot znajdował się na
                                  liście towarów zakazanych.
                                  8. Dokonano płatności gotówką przy odbiorze osobistym przedmiotu.
                                  9. Transakcję przeprowadzono na podstawie usługi Escrow.
                                  10. Miejsce odbioru Towaru znajdowało się poza granicami Polski.
                                  11. Towar uległ zniszczeniu lub został zagubiony podczas transportu z winy
                                  przewoźnika.

> Niestety, w przeciwieństwie do Pana, znam się trochę na tym co
                                  > wypada, a czego nie wypada mówić na publicznym forum. Niestety nie
                                  > powinienem, ba!, nie mam nawet prawa, podawać tu, w tym miejscu
                                  > danych osób, które najprawdopodobniej nie życzą sobie tego.
                                  > Zresztą jako pracownik Allegro, powinien mieć Pan dostęp do spraw
                                  > nierozpatrzonych w związku z POK. Zatem najwyższy czas ruszyć
                                  > cztery litery i przejrzeć ogromne tomy.

Wszystkie wnioski o POK, które spełniły powyższe 11 warunków, są rozpatrywane
                                  pozytywnie, a odszkodowanie jest wypłacane. To jest kolejny przykład czarowania
                                  przez Pana rzeczywistości. Przecież Pan nie ma zielonego pojęcia na ten temat,
                                  bo niby skąd. Słyszał Pan na jakimś forum o jakiejś pojedynczej sytuacji, a w
                                  Pana głowie urosło to do "ogromnych tomów". Czy to jest dyskusja merytoryczna?

Nawiasem mówiąc, nie musi Pan podawać danych żadnych osób, wystarczy że poda Pan
                                  źródło tych wszystkich bzdur, do których jest Pan tak gorąco przekonany.

> Kim Wy jesteście, że dajecie sobie prawo do żądania od ludzi
                                  > dokumentów typu dowód tożsamości. Nie powinniście sobie w ten
                                  > sposób schlebiać. Dokumenty można okazać władzy albo jej
                                  > przedstawicielom, jednak Wy nie zaliczacie się ani do jednych, ani
                                  > do drugich.

Ależ oczywiście, ma Pan rację. Zawsze piszemy, że nie mamy prawa żądać tego
                                  rodzaju dokumentów i jeżeli ktoś decyduje się to zrobić, to wyłącznie z własnej
                                  woli. Nieprzesłanie dokumentów, o które prosimy, nie będzie też miało (bo nie
                                  może mieć) żadnych konsekwencji prawnych. Z wyjątkiem braku możliwości
                                  posiadania konta w Allegro, ale bez tego też da się żyć.

> Dajmy na to, że ktoś od 5 lat ma konto na Allegro. Utrzymuje się
                                  > jedynie ze sprzedaży na Waszym serwisie, ale nie zgadza się na
                                  > system PZA. Co się wówczes dzieje? Blokujecie człowiekowi konto
                                  > pozbawiając go tym samym dochodów. Zwrócił Pan na to uwagę?
                                  > Zapewne nie, bo widzi Pan wyłącznie czubek własnego nosa.

Widzę prawo własności, jedno z podstawowych praw demokracji, o którym Pan w
                                  swoim potoku roszczeń i pretensji zdaje się zapominać. Allegro to prywatna
                                  własność, a jego właściciel może robić w ramach swojego serwisu wszystko, co
                                  mieści się w granicach prawa. Nie jest też bezkarne - ponosi finansową
                                  odpowiedzialność za swoje działania: ryzyko straty klientów i dochodów, gdyby
                                  jakaś nowość się nie przyjęła. Ale jak do tej pory to się nie stało.

PS. PzA to dla Kupujących wyłącznie opcja, nie muszą oni z niego korzystać.
                                  Natomiast to też jedyny sposób, aby zapłacić za towar kartą kredytową,
                                  całkowicie bezprowizyjnie. Protesty przeciwko PzA są zatem protestami przeciwko
                                  własnym dodatkowym dochodom - na szczęście bardzo niewielkiej grupki Sprzedających.

> Wątpię abyście dobrowolnie, w trosce o Użytkowników, wysyłali te
                                  > dane. Raczej policja zwraca się do Was o ich udostępnienie, a Wy
                                  > wówczas macie obowiązek to uczynić.

Pan wątpi lub domyśla się - a ja wiem. Taka właśnie różnica między nami. Dziwię
                                  się tylko tej blokadzie, która uniemożliwia Panu pojęcie najprostszego prawa
                                  biznesu: każdej firmie zależy na zadowolonych klientach. A więc również na
                                  szybkim i skutecznym łapaniu oszustów.
                              • maciej.sniezek Re: Allegro blokuje 26.07.10, 00:04

> [b]Drogi Panie, od samego początku proponowałem Panu właściwe
                                > rozwiązanie w postaci obserwowania Użytkowników posiadających
                                > kilka negatywnych komentarzy.

Rozwiązanie niesamowite w swojej prostocie: mamy "obserwować" kilka milionów
                                kont. Bardzo dziękuję.

> Czy Pana zdaniem człowiek okradziony na 5 czy 10 zł będzie sobie
                                > zawracał głowę i rzuczał się w wir polskiej policyjnej biurokracji
                                > zgłaszając ten fakt?

Nie mam pojęcia - ale jeżeli decyduje się nie zgłaszać nigdzie tego faktu, za
                                oszustwo powinien winić wyłącznie samego siebie i sobie podobnych, którzy
                                zostali oszukani przed nim. Działanie (policja czy negatyw) nawet jeżeli nie
                                pomoże nam samym, uchroni kolejnych klientów. Nierobienie nic jest więc zwykłym
                                egoizmem: jeżeli taki człowiek sam nic nie robi, jakim prawem wymaga, aby inni
                                robili coś za niego?

> Jednak Wy, skoro już deklarujecie swoją sprawiedliwość, rzetelność
                                > i używacie innych podobnie brzmiących górnolotnych słów,
                                > powinnniśćie zwrócić na takie wykroczenia uwagę, ponieważ mają one
                                > miejscwe na zarządzanym przez Was terenie, w tym wypadku Waszym
                                > serwisie.

Na pewno ma Pan idealne rozwiązanie, będę wdzięczny za przedstawienie: w jaki
                                sposób odróżnić oszustwo od uczciwej transakcji, dysponując ograniczoną liczbą
                                pracowników działających poprzez e-mail i nie mających uprawnień
                                dochodzeniowych? A może powinniśmy blokować konta Sprzedających na pierwszy
                                wniosek Kupującego? A może w ogóle zablokować konta wszystkim, którzy mają co
                                najmniej jednego negatywa?

Zanim Pan powie, że nie będzie Pan "odwalał za nas roboty", proszę zastanowić
                                się na czym polega nasza rozmowa: to Pan chce zmieniać funkcjonujące mechanizmy,
                                warto byłoby mieć to przemyślane.

> Można by czasem liczyć się z ich zdaniem i zaprzestać pewnych
                                > niepotrzebnych zmian, skoro nie zyskują sobie ich sympatii. To się
                                > nazywa okazanie szacunku innym, czego póki, co nie
                                > praktykujecie.

A na jakiej podstawie twierdzi Pan, że "nie zyskują sobie ich sympatii"? Jak
                                zwykle na żadnej. Czym wyraża się sympatia do Serwisu? Oczywiście skalą
                                korzystania z niego. A z Allegro korzysta z roku na rok coraz więcej osób, co
                                oznacza, że zmiany (wbrew temu co Pan mówi) podobają się, a przynajmniej są
                                neutralne.

To jest właśnie nasza rozmowa: ja dysponuję statystykami i danymi liczbowymi,
                                Pan natomiast własną intuicją i uprzedzeniami. Które dane są bardziej rzetelne
                                biznesowo?

> Krytyka zawsze w pewnym sensie jest obraźliwa, jako że neguje
                                > czyjąś postawę albo działanie. Wy z kolei macie własne kryterium
                                > krytyki. Akceptujecie taką, która bezpośrednio w Was nie godzi i
                                > która w żaden sposób nie zszarga waszej reputacji.

Ponownie namawiam do zajrzenia na forum Nowości i Komunikaty -
                                allegro.pl/phorum/list.php?f=300 - bo ponownie wykazał się Pan całkowitą
                                nieznajomością rzeczywistości. Pod powyższym adresem regularnie odbywa się
                                "szarganie naszej reputacji", często w dość niewybrednych słowach. 95% tych
                                postów zostaje, co łatwo sprawdzić.

> Niestety nie dysponuje Pan taką władzą, żeby usunąć tu niektóre
                                > posty, dlatego pomija Pan co bardziej niewygodne, a odpowiada
                                > jedynie na poszczególne, wybrane.

Na które, rzekomo niewygodne, posty nie odpowiedziałem? Proszę podać przykład,
                                skoro zarzuca mi Pan takie działanie. Czy chociaż tym razem doczekam się konkretów?

> Poza tym nie jest Pan wyrocznią, aby móc odróżnić kłamstwo od
                                > prawdy.

Cieszę się, że Pan to powiedział, bo umiejętności zdalnego odróżniania kłamstwa
                                od prawdy (a konkretniej: oszustów od ludzi uczciwych) wymaga Pan od pracowników
                                Allegro weryfikujących konta. Rzecz jasna nie potrafią oni tego.

> Zmuszony jestem po raz kolejny zapytać po co jest system
                                > komentarzy?!

A ja po raz kolejny odpowiadam: lektura komentarzy i stosunek negatywów do
                                pozytywów ma pomóc Kupującym w wyborze najlepszej - ich zdaniem - oferty.
                                Komentarze nie służą odróżnianiu złodziei od ludzi uczciwych, ponieważ
                                złodziejom blokujemy konta, zebrane przez nich komentarze nie mają najmniejszego
                                znaczenia. Nie blokujemy kont na podstawie komentarzy, tylko na podstawie
                                zgłoszeń mailowych od oszukanych osób.

> Jako kupujący chcialbym wiedzieć, jakie są szanse, iż trafię na
                                > uczciwego Sprzedawcę.

Odsetek transakcji noszących znamiona oszustwa jest liczony w ułamkach promili.
                                Nawet wtedy można jednak odzyskać pieniądze z POK. W Allegro, jak i w życiu, nie
                                ma możliwości pewnego uchronienia się przed oszustwami - jeżeli jednak zachowuje
                                się zdrowy rozsądek i nie jest się lekkomyślnym, szanse są bliskie 100%. Sam
                                przeprowadziłem w Allegro kilka tysięcy transakcji kupna i dwie zakończyły się
                                oszustwem, z czego w jednym przypadku odzyskałem pieniądze przy pomocy
                                prokuratury (transakcja warta około 300 zł).
    • abcpiekna Re: Allegro blokuje konta osoba poszkodowanym - p 06.04.10, 18:24
      Panie Macieju prosze o pomoc mimo obietnic ze strony 2 wysoko
      postawionych osób w allegro do chwili obecnej nadal niem mam
      informacji na ten temat

Witam
      W nawiązaniu do rozmowy telefonicznej przeprowadzonej w dniu 2
      kwietnia 2010 roku z Panami Fabianem A oraz Patrykiem T chciałbym w
      trybie pilnym prosić o wyjaśnienie i podanie konkretnych powodów
      zablokowania konta w serwisie allegro.pl o nazwie ??abcpiekna.

Konto to zostało zablokowane w dniu 1 kwietnia bez podania przyczyny
      przez administratorów serwisu a moim kupującym została wysłana
      informacja, którą cytuję poniżej:

Ważna wiadomość od Zespołu Allegro:

Informujemy, że z powodu podejrzenia poważnego naruszenia zasad
      serwisu Allegro byliśmy zmuszeni zawiesić konto Sprzedającego
      abcpiekna, u którego w ostatnim czasie dokonał(a) Pan(i) zakupu.

Zalecamy wstrzymanie się z wpłatą pieniędzy do czasu wyjaśnienia
      wszystkich wątpliwości i odwieszenia konta Sprzedającego.
      W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o skorzystanie z
      formularza kontaktowego: www.allegro.pl/kontakt

Zapraszamy do lektury Centrum Bezpieczeństwa:
      www.allegro.pl/bezpieczenstwo
      Z poważaniem,
      Zespół Allegro
      Dział Bezpieczeństwa i Zasad

Natomiast ja, jako właściciel konta, osoba najbardziej
      zainteresowana, nie dostałem jakiejkolwiek informacji, dlaczego
      konto to zostało zablokowane a moje dobre imię doznało uszczerbku. W
      wyniku tych działań moja firma również wiele straciła w sensie
      finansowym i moralnym. Mimo przesłania do administratorów serwisu
      dwóch zapytań w tej sprawie nie uzyskałem również żadnej informacji
      na temat powodów zablokowania konta w serwisie (Ticket#: 16405261
      oraz Ticket#: 16405208 przesłane w dniu 1 kwietnia 2010). Do chwili
      obecnej nie wiem dlaczego konto jest zablokowane.
      Wiem z różnych forów internetowych, iż administratorzy wielokrotnie
      blokują konta allegrowiczów a później, aby je odblokować jest wielki
      problem. Przypuszczam, iż w moim przypadku Może by podobnie, dlatego
      też zwróciłem się do Państwa o pomoc w tej sprawie podczas rozmowy
      telefonicznej.
      Moją firmę prowadzę od 4 lat. Jestem w pełni legalnie działającą
      firmą! Zatrudniam 10 osób i płace podatki! Do chwili obecnej nigdy
      nie sprzedawałem towarów w sieci Internet tylko poprzez moich
      przedstawicieli handlowych. Moja firma posiada nieposzlakowaną
      opinię wśród ponad 500 salonów fryzjerskich i kosmetycznych w
      Polsce. Współpracuje z wieloma dostawcami polskimi i zagranicznymi.
      W związku z chęcią rozwinięcia firmy chciałem spróbować poszerzyć
      ofertę o ten nowy kanał dystrybucji jaki daje przedsiębiorcą
      Internet.
      Moja działalność na allegro zacząłem niedawno tj. w marcu 2010 roku,
      kiedy to po otrzymaniu dotacji na rozwój mojej firmy miałem
      rozszeżyc działalność o sprzedaż internetowa za pomocą aukcji oraz
      sklep internetowy. Z własnych środków finansowych zainwestowałem w
      duża ilość towaru u moich dostawców tak by móc otrzymać najlepsze
      ceny i po najlepszych sprzedawc w serwisie allegro. Podpisałem
      długoterminowe umowy z firmami kurierskimi mającymi obsługiwać
      wysyłki paczek oraz zatrudniłem do działu obsługi 2 osoby. Wszystko
      to sprawiło, iż aby móc sprzedawać w Państwa serwisie zainwestowałem
      ponad 150000 zł oraz zawarłem 2 umowy długoterminowe z firmami
      kurierskimi.
      Po otrzymaniu kodu aktywacyjnego postanowiłem zacząć sprzedaż
      towarów, która po 4-5 dniach skończyła się zablokowaniem konta. Nie
      wiem dlaczego ? Nie złamałem żadnego punktu regulaminu allegro!
      Chyba, że moje niskie ceny komuś z Państwa przeszkadzały! Nigdy
      wcześniej nie sprzedawałem na allegro i nie przypuszczałem że konto
      może być zablokowane bez podania przyczyny blokady jeśli nie ma do
      tego podstaw prawnych.
      Z informacji wyczytanych w sieci Internet przypuszczam, iż przez to
      że moje ceny były bardzo konkurencyjne ktoś z firm z tej branży
      musiał wpłynąć na Państwa decyzję. Dodam tu iż zaraz na początku
      sprzedaży miałem taką sytuację a mianowicie kilka godzin po
      wystawieniu pierwszych aukcji Pani o nicku u-grzaneczki zamówiła u
      mnie za pobraniem towar, który sama oferuje. Wiec jej go wraz z
      faktura przesłałem mimo mojego zdziwienia gdyż po co zamawiać to co
      samemu się oferuje!
      Ty zadaję sobie pytanie może moje ceny zabolały moją konkurencje i
      ktoś postanowił mnie zniszczyć? Albo te niskie ceny zabolały
      któregoś z administratorów serwisu?
      Ale na te pytania chyba nie dostanę odpowiedzi !
      Zablokowaniem konta zniszczyli Państwo moją nieposzlakowana opinię
      jak i moją firmę, gdyż tak jak wspomniałem wcześniej na jej rozwój w
      sieci Internet dostałem dofinansowanie z środków unii europejskiej
      na rozwój nowego kanału dystrybucji.
      Mam w tym miejscu jeszcze jedno nurtujące mnie pytanie. Chodzi o
      rachunek wobec mojej osoby za korzystanie z serwisu allegro. Według
      tego Mosze zapłacić za wystawienie aukcji i dodatkowe opcje, mimo,
      iż dzięki Państwu nie trwały one 14 dni a maksymalnie 5 dni. Mam
      również zapłacić prowizje od sprzedaży, mino, iż zachęcają Państwo
      moich kupujących do nie opłacania zamówionych towarów. Informacja ta
      zawarta jest w e-mailu do kupujących wysłana po zablokowaniu konta.
      Pytam tu, DLACZEGO mam płacić te prowizje, jakim prawem? Proszę o
      ustosunkowanie się do tej sprawy. Z zapłatą za korzystanie z allegro
      wstrzymuję się tym samym do chwili otrzymania stosownych wyjaśnień.
      Na zakończenie chciałbym poinformować, iż swojego dobrego imienia
      jeśli konto nie zostanie odblokowane ( a z różnych forów
      internetowych wiem, że to bardzo trudne bo administratorzy mają
      allegrowiczów jako ludzi gorszych) będę dochodził na drodze sądowej
      bo przez ta pochopną decyzję moja firma i ja znaleźliśmy się w
      bardzo trudnej sytuacji. Przy takich decyzjach zawsze należy być
      ostrożnym gdyż jeden taki ruch może pogrążyć wiele osób. Wiem, że
      serwis allegro jest w chwili obecnej potentatem i niejednokrotnie
      jego administratorzy wydają się osobami wszechwiedzącymi i
      wszechmogącymi a nas allegrowiczów po prostu ignorują lub zbywają
      krótkimi lakonicznymi wypowiedziami a wielokrotnie blokowane są
      niesłusznie np. w oparciu o działania konkurencji lub podobne. Nie
      jest to tylko moje zdanie ale wielu osób w sieci Internet.
      Drodzy administratorzy serwisu allegro nas kupujących oraz
      sprzedających jak w każdym biznesie powinniście traktować poważnie i
      nie jak wrogów tylko jak partnerów, bo to dzięki nam Państwa firma
      się rozwija. Allegro bez allegrowiczów byłoby w chwili obecnej
      niczym ! Biznes to partnerstwo!
      Kopię korespondencji przesyłam również do Rzecznika Praw Kosnumenta
      oraz do Kancelarii Prawnej obsługującej moją firmę, gdyż nie mogę
      dopuścić do sytuacji szargania mojego dobrego imienia oraz mojej
      firmy.
      Ja mam nadzieję, iż moja sprawa szybko się zakończy z pozytywnym
      skutkiem Zwracam się o potraktowanie tej sprawy w sposób pilny i
      odblokowanie konta ABCPIEKNA pozwoli to mojej firmie na odzyskanie
      dobrego imienia i dalszy rozwój z satysfakcją dla mnie i Państwa

Z poważniem Michał Nowak
      • abcpiekna Re: Allegro blokuje konta osoba poszkodowanym - p 06.04.10, 18:57
        juz wiem dlaczego zawiesili mi konto tylko ldatego że Pani o nicku
        asia3006 u mnie kupiła i nie wpłaciła mi pieniędzy a nastepnego dnia
        blokada a dla ciekawosci wszystkie konta którym wystawiła negatywy
        sa zawieszone ! i są to konta konkurencji jej na allegro bo pani ta
        o tych samych danych ma drugie konto iwigo !!!! jest ono super
        sprzedawcą !!!

prosze to sprawdzić kupiła u nie dzień przed blokadą a sama na
        drugim koncie to samo sprzdaje !!!!

WIDOCZNIE ALLEGRO JEST TYLKO DLA WYBRANNYCH A ONA MUSI MIEC TAM
        CHODY !! JEJ NEGATYW = ZAWISZONE KONTO !!!

JA JUTRO SPRAWE PRZECI ALLEGRO KIERUJE NA DROGE PRAWNA I WYGRAM BO
        NIE ZŁAMAŁEM REGULAMINU !!!!

WSZYSCY CO KUPILI DOSTALI TOWAR SZYBCIUTKO I TEZ SIE TEMU DZIWIA !!!

• najlepszy-danio998 Re: Allegro blokuje konta osoba poszkodowanym - p 20.07.10, 12:52
          Niech Panie kłamie, jest Pan złodziejem i oszustem! Od dwóch miesięcy nie mogę
          się doprosić o zwrot pieniedzy za paczke, której nigdy nie otrzymałem! Kontakt z
          Panem jest zerowy, telefon milczy a na maile otrzymujemy lakoniczne odpowiedzi!
          Ponad 300 negatywnych komentarzy, które otrzymał PAN OD OSZUKANYCH UŻYTKOWNIKÓW
          O CZYMYŚ ŚWIADCZĄ!
          Uważajcie na abcpiekna to złodziej i oszust!
        • madlen8000 Re: Allegro blokuje konta osoba poszkodowanym - p 27.07.10, 13:16
          Panie Michale, niestety nie pisze pan prawdy - konto zostało zablokowane,
          ponieważ jest pan nieuczciwym sprzedawcą. Otrzymuje pan pieniądze a nie wysyła
          towaru i bezczelnie kłamie, ze został on wysłany. Świadczy o tym wiele
          negatywnych komentarzy, które pan otrzymał. Ja również jestem osobą, którą pan
          oszukał.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka